Постоянно ми налита...
Здравейте,
Аз съм жена на 28 години.
Наскоро с мъжа ми (младоженци сме) се нанесохме в ново жилище. Прекрасен дом за мен и него. Гледка, красив двор, просторно е. НО ето го и проблема ми. Съседът ми постоянно ме зяпа... Не мога и боклука да си изхвърля без да ме гледа. А когато съпругът ми излезе в командировка извън България, той дойде на гости - уж "да ни поздрави като новодошли" ... Е да, ама не!

Стоя, изпихме по една чаша вино, поговорихме и той каза, че ще си тръгва.. Изпратих го и тръгна да ме целува, не му позволих и му казах, че е най-добре да си върви. Тръгна си, но това не е нищо. Онзи ден тичах в квартала и уж "случайно" и той тичал. Дойде при мен докато си почивах и ми се нахвърли, почувствах се толкова беззащитна и слаба. Не знаех какво да правя, когато ме остави аз му казах, че един уравновесен човек не би се държал така. Като добавих да ме остави вече.

А на следващия ден ми прати огромен букет с цветя като 'извинение, че се е държал така' обаче зад извинението се крило друго. Взех цветята и не го потърсих повече - опитвах се да съм възможно най-незабележима за него. И отново днес ме чакаше да излезем и ми се моли сигурно 1 час. Казах му категорично - НЕ !! И се прибрах. Вече не знам какво да правя, да кажа ли на съпруга си.. не е ли малко рано за проблеми ? Вече не знам..

Коментари

1.   Ами много е просто. Ако този съсед не прави всичкото това с твое съгласие (в което аз лично се съмнявам)... е, тогава му кажи на тоя съсед твърдо и категорично да те остави на мира. Тези неща се усещат: никой няма да настоява там, където не е желан. После кажи на мъжа си, че този ти досажда.
Но така както го разказваш, едва ли не да си легнеш с него и после да кажеш че те е изнасилил, това е малко несериозно...

2.   Кажи му ако не искаш някой друг комшия да му каже ако са ви видели и после съпругът ти да си помисли,че му изневеряваш!Проблеми винаги ще има,но трябва да си ги решавате заедно,мъжът си е мъж кажи ми и той ще направи нещо по въпроса!

3.   Какво чакаш? С това чакане даваш на съседа кураж да си мисли, че си леснодостъпна, отдавна е трябвало да го отрежеш, дори и грубо - в такива неща възпитанието в добро общуване е последна грижа.

4.   Авторката : Номер 1, мисля че бях достатъчно ясна по-горе : НЕ ВЕДНЪЖ МУ КАЗАХ ДА СПРЕ, ЧЕ НЕ МИ Е ПРИЯТНО. ВСИЧКО ТОВА Е БЕЗ МОЕ СЪГЛАСИЕ !

5.   Извинявай, мила, но жена приела в дома си непознатия съсед, когато съпругът го няма, за мен е несериозна. Толкова ли мека душичка носиш, та не може любезно да откажеш посещението? За каква да те вземе този боклук при това ти държане? Не чувстваш ли, че имаш вина? Ако си още толкова наивна, време е да се излекуваш.

6.   "Дойде при мен докато си почивах и ми се нахвърли, почувствах се толкова беззащитна и слаба. Не знаех какво да правя, когато ме остави аз му казах, че един уравновесен човек не би се държал така." ...би ли ми разяснила малко тази част. Докъде точно стигнахте и какво е правил с теб?
Ралф

7.   "Съседът ми постоянно ме зяпа... Не мога и боклука да си изхвърля без да ме гледа." - ами, за да стигнеш до този извод, значи и ти не го подминаваш с извърнато лице?! А, щом и ти го заглеждаш, нормално е човека да остане с впечатление, че имаш интерес към него. Аз също живея в къща, двор до двор с ергени, хубава жена съм, ама пък, как така не съм забелязала дали ме "зяпат"???

8.   И още питаш! естествено , че трябва да кажеш на съпруга си. ти не си го провокирала, нали? тогава какъв е проблема да му кажеш?щом навлека не разбира, нека мъжът ти да си поговори с него. какво значи 'не искам още проблеми', тогава му позволи да те изчука, че да нямате такива хахаха. рискуваш мъжът ти да забележи нещо и да си направи погрешни изводи, тогава каквото и да му кажеш няма да му се стори толкова достоверно

9.   Щом не те оставя на мира, значи в поведението ти има нещо, което противоречи на думите ти. Даваш му аванси, несъзнателно предполагам. Иначе нямаше да пуснеш тази тема. На твое място щях да направя така - при първия следващ случай, когато комшията направи намек за каквото и да е, свързано с мен, ще му кажа: "За последен път ти казвам да ме оставиш ме на мира! Ако не го направиш, оттук нататък ще се разправяш със съпруга ми!!!" Без да съм мила, без чувство за вина, категорично и твърдо. Ще спра да го поздравявам, няма да отговарям ако ме заговори, пълен игнор. Да знае, че е прекалил и няма да продължава както досега. И наистина ще кажа на съпруга си, ако се наложи.

10.   Здравейте! Присъединявам се към към първите три изречения на 9.:"Щом не те оставя на мира, значи в поведението ти има нещо, което противоречи на думите ти. Даваш му аванси, несъзнателно предполагам. Иначе нямаше да пуснеш тази тема." Точно така мисля и аз. Несъзнателно ти харесва да си харесвана :-) Но чувстваш, че това не е редно някак си... :-)

Ако наистина искаш да се отървеш, бъди категорична. Случвало ни се е на всички, подобни ухажори колкото искаш: ако стане - стане, сама жена. Аз лично много бързо "побеснявам" от първия намек и втори няма.