За семейството и компромисите 2 част
Вече ви запознах долу-горе, но искам да продължа историята. Може и мнения да получа или съвет, знам ли... Ето и останалата част под формата на въпроси, които всеки ден си задавам когато съм сама и малкия спи. Наясно съм, че той вече ме няма за нищо -да се боря ли, да се унижавам ли още? Ще мога ли да се справям сама с детето и разходите, имайки предвид, че той само това чака да се махна? Как е възможно да не е осъзнавал, че като се ожениш и имаш семейство не се отказваш просто така? Мисля и мислите ще ми пръснат главата, а съм само на 35 години и вече сама. Дали всички са си мислели, че като се, , вземат, , почва едно безоблачно щастие, само усмивки и любов. Злобен смях ме напушва при тая мисъл честно. Преди около 3 месеца още опитвах да поговорим - нищо не излезе. Не му се говорело, уморен бил, какво да говорел то било ясно оооо и любимото ми като съм поумнеела тогава... Това последното ми се казваше с онази самодоволна усмивка, сякаш аз съм на колене, жалка и се моля като пред бог някакъв. Днес вече само като го чуя, че се прибира всичко ми се свива не от страх от погнуса е, няма накъде в ъгъла съм!
Дано някой ден се намери място и за мен някъде, да почуствам какво е да си, , у дома, , .... Нали уж в живота понякога ставали и чудеса, да вярвам ли и аз незнам. Благодаря ви!

Коментари

1.   Прочетох и другата ти история, но нищо не се сетих и затова не писах. Виждам, че си доста отчаяна, но имам няколко въпроса

1во - ти се омъжи и създаде БЕЗ любов? Защо реши така и какво те накара да го направиш? Звучиш като много разумна, неемоционална жена, не вярвам да си се влюбила до полуда, но не разбрах, защо реши да създадеш семейство с този човек точно и защо съжаляваш толкова като аз не виждам да се е променил от началото - теб намерил в интернет при чатения, не ти е бил симпатичен от самото начало, сега си кисне пак със същото хоби в интернет. Е? Ами такъв си е бил човекът от самото начало...не разбирам както толкова те разочарова в него - каквото си си избрала, това си и получила.

2ро - В заглавието става дума за „компромис“, но не пишеш какъв е бил компромисът, който си била направила за семейството си - работа ли си напуснала, скарала си се с роднините, борила си се за любовта, омъжила си се за инвалид?
За мен компромис е, когато се откажеш от нещо в името на по-висша цел или любим човек, в името на нещо.
Аз не виждам обаче от историята ти да си се отказала от нещо, за да имаш семейство и дете, освен от егоистичното си съществуване САМА. Била си САМА преди това, сега имаш детенеце, тегля чертата и чисто обективно ти не си се отказала от нищо, а си се сдобила с детенце, за което не пишеш изобщо - това същност е твоето семейство - обичаш ли детето си или ти се вижда голяма жертва, знам ли - не става ясно.

Искаш и съвет дали ще се справиш сама финансово, но не пишеш за доходите си, на каква възраст е детето, какви нужди има то. Как да ти отговорим на този въпрос.

Благодаря, ако ми отговориш, защото пишеш и пишеш, но нищо не казваш с написаното, освен че си сбъркала може би мъжа и не правиш нищо в тази насока - или да го зарежеш, или да го спечелиш отново. Просто „компромис“ това и онова, но не видях от какво си се отказала в името на семейството си.

ж30

2.   Чудеса авторке се случват само ако им помогнеш ей така да лежиш разплакана на дивана надали ще срещнеш чудото.
Споделяш, че той казва, че ще говори с теб след като поумнееш, но не споделяш ситуацията, която е довела до извода му, че не си достатъчно умна.
Чрез чатене и сайтове той те игнорира, но каква е причината за този игнор? Всяка крушка си има опашка. Малка е вероятността той да се промени без ти да се променяш. Твоето отношение към него се е променило затова и той се е променил.

3.   Държиш ли да отговоря на въпросите или просто лаф да става, че и критика не липсва... Ако съм искала да въведа подробности за Компромиса щях да го направя, но се опасявах от това да не ме разпознае някой познат. Излях си душата и това е... така ми дойде отвътре!

4.   Здравей авторке,
Аз също прочетох първата ти тема и си замълчах, защото не можех да дам подобаващ съвет.
Струва ми се, че коментар номер едно те съди твърде строго.
Моето предположение е, че в крайна сметка си се хванала с този, защото той е бил особено настоятелен. Виждала си лошите му страни, но си мислела, че след като те обича и толкова напира да сте заедно няма да ги проявява към теб. Пък и много си искала дете и семейство. Мислела си, че ако ти правиш компромиси и той ще прави.
Да, обаче на господина отговорността му е дошла в повече - той си иска ергенлък. Пък и вече си му сигурна, защо да не те унижи малко?
Нали така ще се почувства мъж.
Моят съвет към теб е да престанеш да се кланяш пред този бог - колкото повече му храниш егото с опити да говорите и да се разберете, толкова повече той ще те унижава и ще си помпа егото за твоя сметка.
Съжалявам, че тази ти връзка не е провървяла.
Единствения съвет който мога да ти дам е да се разделиш с този човек.
Ако имаш дори и най-малка финансова възможност се разделете. Ако нямаш - търси финансова възможност. Знам, че не е лесно с дете на ръце, но обстановката няма да се подобрява.
Колкото до него - той ще се сети за теб ако те загуби. Ако се върнеш при него обаче пак ще е старата песен на нов глас.
Колкото до жертвите и компромисите - мисля, че си направила достатъчно. Самият факт да живееш с някой, който те унижава, болката и надеждата да се промени си е достатъчна жертва.
Не принасяй целия си живот в жертва на този мъж.
Знам, че малко или много го обичаш - иначе щеше да флиртуваш с някой друг, вместо да пишеш теми как да си оправиш семейството.
Ти чакаш да се убедиш, че е непоправимо, за да се откажеш.
Е, ако нещата са такива каквито ги описваш - непоправимо е.
Съжалявам много и че си осъзнала кръговрата, който обикновено следва след влюбване. Пожелавам ти един ден да успееш да излезеш от него с точния човек.
Успех ти желая, а също и работа, с достатъчно средства за да издържаш себе си и детето.

5.   Ами хубаво, тогава Авторке, но без информация няма какво да се каже. От информацията, която даваш, мога само да кажа, че за мен животът ти е по-добър от преди. Без този човек нямаше най-малкото да имаш дете. Ето, и детенце си имаш за разлика от преди, когато щеше да си пукнеш сама. Каква е разликата - сега поне имаш някого да си делиш битовите разходи, ако не друго. За мен ти си много рационален човек, постъпи рационално - живей си живота и се грижи за детето си, спри да се стремиш да промениш мъжа до себе си. Не мисля, че на теб по принцип ти трябва мъж. Ти си човек-егоцентрик-саможивец, което не е лошо, а може да е и позитивно в случая. Дай просто на детето си всичко, ако имаш финансови възможности (ние не можем да го преценим без инфо), се изнеси, ако ли не - просто се напасни към ситуацията и си гледай живота.
Има и предимства да живееш с такъв - просто си имай своя живот, остави го той да си води своя виртуално и лошо няма.
За мен такива хора като теб само могат да спечелят от такава връзка, защото не те виждам как можеш да си с някой обсебващ, любвеобилен мъж например, който да изисква и много от теб. Този мъж може нищо да не дава, но не виждам и какво иска от теб, освен може би спокойствие да си чати всяка вечер на компа. Ами дай му го бъди добър съквартирант и майка на детето си, намери си любовник, ако сексът ти е важен (в което не вярвам) и си отгледай детето, планирай си хубави почивчици с него, с приятелки и кой знае - един ден и ти можеш да срещнеш любовта.
За мен единствения компромис, който си направила е да се откажеш да търсиш любовта, но може би е за добро - понякога идва и на 50-60 г., а ти сега си имаш поне детенце.
Гледай на нещата от добрата им страна - чашата е наполовина пълна в твоя случай - и сте живи и здрави, имаш дом и здраво детенце, а ако си по-спокойна и не конфронтираш мъжа си, той също ще се успокой и можете да си живеете много добре и спокойно заедно, да си делите разходите, а детето ти да има някакъв баща все пак. Не пишеш за отношението му към детето, но ако не е агресивен, не пие и не е съвсем асоциален е много по-добре така, отколкото да живееш някъде сама някъде, защото не виждам в крайна сметка нито да имаш нужда от нова връзка, нито да имаш намерение да предложиш нещо в момента на друг мъж.

Успех

6.   благодаря за чудесните коментари ще си сверя часовника както се казва.... Обаче искам да кажа на, , Критиката, , дето така подробно и детайлно ме описа какъв човек съм аз, без инфо, без да ме познава а за ползата не ми говори даже - аз съм всичко друго, но не и егоцентрик. ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВО Е ДА ВИДИШ как те преценяват хора без много инфо и неумеейки да четат м/у редовете... А какво ли щеше да е ако бях подробна, но не аз исках да не изглеждам отчаяна и жалка. Благодаря ти отново!

7.   Мъжа ти е прав, че трябва да поумнееш. Виж се как отговаряш на хората. Ти не възприемаш, защо си се хабила да пускаш тия теми.