Как да постъпя?
Пиша си с един мъж в скайп,допадаме си много. виждал ме е на снимки , а аз него и на камерата. Но имам един проблем -пращам му естествено снимки , на които изглеждам по-слаба. Проблемът ми е кг-те. Не са много ,но винаги са ми били комплекс. Поради тази причина отказвам и среща с него. Опитвала съм да намекна за тях ,но явно той не се усети за какво точно говоря. Разбира се подмятанията ми бяха в шеговита форма.

Това не са писаници на поредната тинейджърка -на 30 год съм. Чуствам се неловко и не знам какво да предприема. Не мисе иска да лъжа ,но май така се получава. В същото време не искам и да го загубя. Някой бил ли е в моето положение? Прочетох куп историй,но май нямам отговор .

Коментари

1.   А защо темата ти е в любов и зневяра,семейна ли си а той?
това са важни подробности

2.   Единствения ти проблем са комплекситете излез смело може да си знойна и пак да те желая аз например си падам по по-пухкавички,а не по някви щеки.Смело напред иначе ще го загубиш със сигурност,пук и какво да губиш ти никога не си го имала........така че можеш само да го спечелиш

3.   Cитуациата е проста... стига си се крила, показваш се такава каквато си,приема те, и ако той е за тебе няма много да го интересува :)

4.   Според мен килограмите трябва да са последното нещо, което да те притеснява! Щом сте си допаднали, пишете си, искате евентуална среща, няма проблеми:) Разбира се, можеш да му кажеш предварително, да му обясниш, че си по-пълна, после ще си спокойна, като се видите! Не знам, според мен манията ти за слабост и пълнота е просто пресилена, не се тревожи, бъди смела:)

5.   За да си пише той с теб, значи те е харесал, няма причина да се притесняваш...

6.   Искай да те харесват за това, което си, а не за това, което искаш да си. Не е късно - по същия начин, по който си написала историята си, му кажи истината. И ако иска теб, а не тялото и визията ти, ще ти прости.

7.   Виж се с този мъж! Ако те хареса на живо, ще те приеме такава каквато си. А пък килограмите подлежат на редукция. Потръгнат ли нещата между вас, ще се амбицираш да свалиш наднорменото тегло! Важно е цялостното ти излъчване и чар, както и умението да общуваш! Килограмите са видни, не могат да се скрият, но една жена не бива да се възприема само като чифт гърди, килограми и пр. от мъжка гледна точка. Чувството ти за хумор ще разведри обстановката. Отпусни се, не протакай срещата с него и не се притеснявай! Хайде, успех!

8.   А защо му изпращаш снимки, които не са актуални? Какво очакваш насреща когато ти самата не си искренна? А като си на 30г. какво....вземи се в ръце и отслабни като това ти е проблем....

9.   Едни 5 кг.отгоре не личат толкоз, особено ако направиш добро съчетание на дрехи, например да сложиш екстравагантна туника.
Важното е на срещата да си със самочувствие на харесвана жена.
Обикновено се получава така че това от което си се притеснявала, за другия не е проблем.
По важното е просто да се подушите, да се харесате.

10.   Бях в същото положение като теб-все едно чета за себе си. Ще ти кажа какво аз направих и защо. Взех решение да се видя с него, както и ти, взех си карта за фитнес и ходих през ден, тренирах яко. Проблема при мен беше, че бях болна и затова напълнях, но съм голям инат и за 2 месеца свалих точно толкова, колкото трябваше. Аз съм много суетна и срещата, която ми предстоеше допълнително ме стимулира.

Резултатът беше страхотен, имах достатъчно самочувствие и най-важното чувствах се много добре. Така или иначе си бях наумила да вляза във форма и този стимул ми дойде много добре. Много е важно при срещи от този вид да изглеждаш добре и да се чувстваш добре. 2 месеца са нищо в смисъл, че винаги можеш да протакаш. От една страна е по-тежко имам предвид не се съгласяваш веднага и имаш време да се опознаете по-добре а и е по-сладко:))) особено ако нямаш търпение и искаш да се видите.

А сега резултата- от първата ни среща до сега изминаха 2 години и още сме заедно и ни е хубаво, както в началото. Не знам...това е първата ми и единствена среща по интернет, може би съм извадила късмет. Пожелавам ти го и на теб.

11.   От авторката -темата беше за "Други",не знам защо тук са я поставили. Това до №1. Благодаря ви за мненията. До №8 -снимките са актуални ,но под възможно най-добрия ъгъл така да се изразя. Не вярвам някой да прати снимка на която изглежда най-зле -поне жените -убедена съм в това. Искам мнения и на хора с подобни на моите "терзания".

12.   Мила аз съм в същата ситуация,не си само ти! Само,че моите кг са 15 отгоре ,а не 5/де да бяха само 5../ На всичкото отгоре коренспондирам с по малък мъж от мен с 10г +съм омъжена :–( Но толкова добре се опознахме за годините в които се чуваме и виждали само на снимки,че забравям за кг ми и за мн други неща. Но още не сме се виждали поради мн км и разни други обстоятелства. Но знам ,че среща предстои и аз съм се амбицирала и имам стимул да отслабна за да съм красива САМО ЗАРДИ НЕГО та дори и една среща да имаме за 1 миг.

Тази връзка/ако може така да се нарече/ме върна към живот и към мен самата и ми даде смисъл нов в последните 3г и мисля,че както ти-така и аз и всички в подобни ситуации заслужаваме да ИЗЖИВЕЕМ МИГА НА БЛЕНУВАНАТА СРЕЩА! А после каквото Бог решил!!!
Желая ти успех и смелост и самочуствие!!!
БРАВО НА НОМЕР 10 -ТАКА СЕ ДЕЙСТВА СЪС ЗАМАХ И ЦЕЛ-ЩАСТИЕТО СЕ ГРАДИ ТРУДНО И С МН УСИЛИЯ!!!

13.   До №12 от авторката-правилно ли те разбрах,че си пишеш с мъж вече три години без да сте се видяли? Ако е така значи твой съюзник е било времето .Само на снимка ли те е виждал? И следащия ми въпрос е как се протака толкова дълго време-ти умишлено ли го правиш заради кг -те? А, че е голям стимул всичко това сте прави, и ви благодаря за окуражителните думи!

14.   Аз сам пак номер 12. Да правилно ме разбра-вече 3г и половина си пиша с мъж и говоря по тел. без да сме се виждали дори по скайп-само на снимки. Ами и 2та искаме мн да се видим ,но споменах ,че съм омъжена,а и сме на голямо разстояние/даже бяхме дълго време в 2 държави/спират ни и други обстоятелства. Но сега съм амбицирана да се видим-той също! За това съм в момент на концентрация върху моя външен вид и да бъда хубава като се видим.
ДАНО СЪМ ТИ ДАЛА КУРАЖ И АМБИЦИЯ И НА ТЕБ МИЛА!!!

15.   Авторката -до №14 -остави мейл искам да поговоря с теб.

16.   ЗА АВТОРКАТА:

geoana@abv.bg

ето емайла ми. пиши ми когато ти е удобно.

17.   Пф, не се ли научихте, че много мъже харесват по-пълни жени. Моята си е дебеличка още от когато се запознах с нея..за мен е перфектна и си я обичам:)

18.   Моя съвет е: не се притиснявай от килограмите си. Аз също съм пълничка и също така се запознах с един страхотен човек в чата. Писахме си около два месеца и така като теб се притеснявах от килограмите си, но накрая реших да рискувам и да се срешнем. Вече полвин година както сме заедно и да ти кажа, че щом един човек те опознае истински, килограмите ще бъдат най- малкото нещо, което ще го притиснява. Смело напред, защото може да се окаже, че комплексите са ти помогнали да изгубиш мъжа на живота си. Понякога трябва да поемаме рискове!

19.   Еми спаред мен кг не са от значение. Аз напр см слаба, но приятелят ми е казвал, че попр харесва и по-пухкавки ;) Въпрос на самочувствие, ако питаш мен

20.   :) Ако наистина те притесняват килограмите - срещни проблема и го реши ... килограми се свалят много лесно ;) Задръж на скайп 1 -2 седмици, дай на плодова диета и спорт и ще се стопиш като сладко захарче ;) Не се шегувам .. говоря (пиша) сериозно ! Проблем е ако си 2 метра под земята - за всичко друго си има варианти !