Неочаквана среща, но си има приятел
Бих искал да ви помоля за съвет.

Съдбата е странно нещо. Тя работи в закусвалня. Интересното е, че първоначално може би не осъзнах, колко е красива макар, че се усмихваше толкова божествено всеки път, когато ме обслужваше. Постепенно, започнах да забелязвам нещо по-различно в нея.

Още първите пъти, когато започнах да посещавам мястото тя все едно се опитваше да ме заговори, държеше се доста отпуснато и свободно. Начина, по който ми подаде един път рестото ми направи впечатление. Обгърна с двете си ръце моята, като с едната я придържаше отдолу, а с другата постави стотинките в дланта ми, но така че да може хубаво да ме докосне. Един път си забравих телефона на тръгване, тя ме извика и ми го даде. На следващия ден се пошегува "Дръж го здраво този път! " и се усмихна до уши гледайки ме право в очите (всеки път ме гледа директно в очите).

Вчера, когато я посетих отново явно не ме очакваше, аз се бях наредил на опашката и тя обърка поръчката на клиента пред мен, даде му нещо съвсем различно от това, което той поиска. На следващия ден, сандвичите бяха свършили и ми направи на мен, като беше добавила неща, които ги няма принципно. Колежката й я избъзика, че била ги правила с много любов и слагала бонуси, които иначе ги нямало на останалите. След това, аз се върнах да й благодаря, особено за допълнението и тя остана меко казано приятно изненадана и очарована, излизайки дори търсех погледа й през витрината с очи, тя също моя. Истинския пробив дойде днес. Беше сама и нямаше клиенти.

Заговори ме, като ме попита какво работя и къде живея. Започнахме да си споделяме разни неща за нас. Беше много приятно, през цялото време ме гледаше право в очите и беше на максимално къса дистанция зад касата. Дойдоха двама клиенти и ти прекъснаха разговора. Но тя докато ги обслужваше ме поглеждаше право в очите и ми се усмихваше, аз също на нея. Поканих я да пием кафе, тя ми отвърна, че няма да може близките 1-2 месеца, защото била супер заета, което разбира се, беше глупост.

Накрая си призна, че има приятел. На мен ми стана много тъпо и й отвърнах "за съжаление всички свестни жени са заети и й се извиних", тя ми отвърна "не се знае докога". Разбрах също, че живее сама, но не иска да живее с приятеля си, което ме навежда на мисълта, че нещо не се разбират. Какво мислите, дали имам шанс? Смятате ли, че наистина ме харесва?

Коментари

1.   Такива жени, дето са обвързани, ама не се знае до кога, па трябва да ги чакаш и да си им резерва - не, мерси.

Когато е наясно какво иска и когато най-после разбере, че трябва да се взимат решения, а не да си заравяш главата в пясъка като щраус да ми се обади. Утре и с мен така ще постъпва. Като ен се разбират да се разделят, ама то не е лесно да пуснеш стария клон, преди да се хванеш за следващия.

2.   От сега ти казвам, че това момиче изобщо не те харесва а ти си приел ведрината и откритоста и за симптом на харесване. Лошото е че човек има навика да се самонавива. Има една приказка, ти му подадеш сламка, той ще ти отхапе ръката. Значи в момента, който те е отрязала за кафе, трябва да ти е ясно, че тя не е влюбена в теб. Може преди това да си имал някаква заблуда, че те гледа влюбено, че те докосва влюбено, но сега ти е ясно, че изобщо не е влюбена. Ако беше, вече щеше да разказваш, как е минало кафето. Не само, че не е влюбена, но дори според мен дари няма симпатии към теб. Имай предвид, че дори да беше излязла на кафе с теб, пак не би означавало, че е влюбена в теб, за жената едно излизане на кафе не е толкова ангажиращо или вричане в любов. А просто кафе. Понякога скучно, понякога забавно. Но щом те е отрязала, значи дори симпатии няма към теб. Така, че е време да се приземиш на земята и да насочиш вниманието си към друга.

3.   абе щом ти е казала, че не се знае до кога, значи имаш шансове-дейсттвай, че ще съжаляваш, ако не пробваш.

4.   Има си приятел обаче и е скучно и иска някой да я изчука по между другото.Те това е .Щом ти се разправя с курви действай

5.   И според мен нямаш почти никакви шансове. Тя нищо чудно да флиртува с теб, очаквайки да й оставиш бакшиш - по тези заведения това е напълно нормално, особено пък ако то е нейно, или пък на приятеля й. Освен това не вярвам да флиртува само с теб, както и не вярвам да си и единственият обожател.
На твое място може би бих опитал още няколко пъти, но ако продължава да те реже за дори едно кафе няма смисъл да се унижаваш и настояваш излишно - така само вдигаш нейните акции, и смъкваш твоите. Фактът, че си има приятел изобщо да не те притеснява - щом не живеят заедно, а и самата тя не е сигурна още колко ще е с него, означава че връзката им или не е сериозна, или е от типа "ученически", когато излизат за по някое кафенце, правят секс, излизат на разни места, но после всеки в дома си. Такива връзки обикновено си се разпадат с времето, и може би всеки има поне по 1 такава връзка в годините между 13-14 до около 22-23.
Та в заключение те съветвам да опиташ още 2-3 пъти да си направиш устата, и ако не става, не става и това е. Нито тя е единственото момиче на света, нито пък ти си единственото момче, така че животът продължава и за двама ви, както и да ви се развият отношенията. Ако не друго поне ще можеш по-хубави сандвичи да си изкяриш, дори да не стане нищо между вас. :)

6.   "Аз съм волна пеперуда
и летя от цвят на цвят,
като малко пъстро чудо
в този сив и скучен свят."

7.   бро,нямаш шанс, идентична случка ми се е случвала,има жени които флиртуват без да искат.
Тва в Велико търново ли е?!
Да не е моята Пена!? Шъ я спукам еи сегичка на,кът съ приберъ!

8.   Смятам, че история като тази можете да разказвате някога на внуците си... Не се отказвай, дай ? време, отдели ? 1-2 месеца. Може да се окаже една красива любов, а дори да не е, ще съжаляваш, че поне не си опитал. Успех, пиши дали се е получило :)

9.   Номер 2. Никога не съм си и помислял, че тя може да е влюбена в мен. Ако беше влюбена, нямаше да я каня на кафе, а щяхме направо да се награбим. А така нещата в днешно време е трудно да се случат. Иначе принципно не се навивам, просто си правя заключения от начина, по който се държи, а според мен не е само от дружелюбност. Твърде много неща станаха за да бъде само една дружелюбност. Иначе благодаря за мнението ти, ще го имам предвид и това. Към момента съм с повишено внимание и това, че съм я харесал, не означава, че съм се влюбил пък смятам, че съм много далеч от този момент, както и тя.

Номер 1 и аз мисля, че не е удачно да бъда резерва на някоя жена. Аз между временно опитвам с други жени, ако се получи нещо, получи. Ако не здраве да е. Не е единствената, нито пък аз съм последния. Както са казали хората всяко зло за добро. :)

10.   Номера и 1, и 2, и 3 са прави донякъде, но на мен цялата тази работа никак не ми харесва! По-скоро клоня към мнението на н. 1 - не, мерси!
Да не говорим някои ентусиазирани продавачки колко мили и любезни са с всички. Други просто са позитивни хора и се усмихват на всички или просто си правят купона - няма цял ден да са намусени, я...
А ти, ако отдавна нямаш гадже, приемаш всяка женска усмивка, дори и служебната, като жест на специално внимание.
Може пък наистина "семейното й положение" в момента да виси на косъм, и хич да не й е до тебе, въпреки усмихнатата фасада...
И не на последно място - даваш ли си сметка колко предложения за кафета и какви ли не щуротии получава на ден една продавачка, през която преминават стотици хора? Специално съм наблюдавал тази на нашето барче в института, докато си ям сандвича - младо, хубаво, усмихнато момиче - за 10 минути най-малко 3-ма мазньовци дойдоха да й се правят на интересни! На мен дори ми е неудобно нещо да се пошегувам с нея извън официалния етикет - представям си колко й е досадно да понася всичките тези лиги, сополи, намеци, опити за флиртчета и какво ли не...

11.   Като започнах да чета отначало, помислих че всичко това се отнася за съдбата. =]
Както и да е... Щом ти е отвърнала по този начин, 100% ще си с нея. Иска се търпение. Момичето явно е свястно. В кърпа ти е вързана, само трябва да изчакаш! =]

12.   Виждам, че всички са доста скептични, но това не е обикновен флирт. Не ви обвинявам, че мислите, че е мимолетно, защото не сте били там на мое място за да видите какво се случва между нас. Иначе не си затварям очите и съм с повишено внимание, но днес тя за пореден път ми доказа, че наистина имам шанс с нея. Днес отново бях при нея, заговорих й, че са ми забавили визитките от работата и тя ми каза, "Ами дай ми една тогава де" взе я и я прибра на сигурно място за да не я изгуби. Почти съм сигурен, че шанс имам просто иска да ме опознае повече, ако проявя търпение и здрав разум ще станат нещата. Ще направя още опити да излезем, ако още се дърпа аз ще се дръпна също и тогава ще преценя, какво да правя. Все пак не трябва да забравяме, че може да ми е казала, че има приятел просто да види дали това ще ме откаже или проявявам истински интерес към нея, именно за да отсее лепките от качествените хора. Не смятате ли?

13.   Номер 7 - не е Велико Търново, София е. Честно казано това, че ти си имал неуспех, не означава на 100%, че и при мен ще се случи така. Поне се надявам да не се. :)

14.   Номер 11 - Твоят коментар наистина ме вдъхнови. Мисля, че с това момиче имам наистина шанс да се случат нещата, но няма да се пренавивам за да не се скъса пружината накрая.

Определено това момиче не иска просто да се изчука с мен. Ако беше така да се беше съгласила още първия път на поканата ми и да се бяхме оправили вече и забравили един за друг. :)

15.   Някой жени просто обичат флиртовете и да си играят с мъжете, както може би е тази, не се знаело до кога. Ако пък е свестна, то няма да е обвързвана да флиртува с теб и да излезе евентуално на кафе, не мога да си го обясня и това, ако е такава, днес ще те хареса теб и ще тръгне с теб, утре ще тръгне с някой друг и ще е все така обвързана до някое време, не се знае до кога.