Просто увлечение или нещо сериозно......
Здравейте на всички, искам да споделя моята история и да получа съвет. С приятеля ми сме заедно от 6 години с раздели през тях, а от година и половина живеем заедно, но при неговите родители. Та проблема е, че наскоро той започна да си пише доста често в нета с едно момиче, което аз също познавам. Седенето пред компютъра беше повече от нормалното даже и докато е на работа и това ме накара да се усъмня, докато най-накрая не разбрах, че между тях има нещо повече от просто споделяне, смисъл не е имало интимен контакт само едно кафе, но намерих майл, в който и пише, че е влюбен в нея.

Реакцията ми беше нормална веднага казах, че това е края за нас и да си продължи живота с нея, но той не ме пусна и каза, че не иска да се разделяме, а да оправим отношенията м/у нас, които напоследък найстина не бяха много розави.Та аз поисках да прекрати всякъкъв контакт с нея, а той не спря да й пише да и обяснавя, че иска да са само приятели, а аз мисля, че е невъзможно приятелство с човек с който си искал да имаш други отношения.

В последствие разбрах, не от него, че й е поискал време да ме остави, че не можел толкова лесно след толкова време, а според нея той вече не ме обичал и бил с мен само от страх!!!! За сега уж вече не я търси не иска приятелство, но съмнението винаги ще го има.Т а въпроса ми е, защо след като й е говорил тия неща остана с мен и защо след като твърди, че ме обича и иска да е с мен иска да има приятелски отношения с нея, след като знае, че това не ми е приятно?Има ли смисъл да продължаваме или не.

Моля за съвет ако някой го е преживял какво би споделил? Благодаря, че отделихте време за моята история, колкото и да е объркана.

Коментари

1.   Здравей! Аз сам сам била на мястото на въпросното момиче и от опит ти казвам че или си му омръзнала или отношенията ви са доста зле, за да "споделя" с нея и да си пишат повече време в нета, повярвай ми ще прерастне в нещо повече след време, ако не вземеш мерки. Успех

2.   Здравейте, преживяла съм доста по-трудни мигове от тези и то с години...за 4 г.моят съпруг смени 3 приятелки, последната дори забременя от него като си мислеше че двамата ще създадат семейство... но уви и това не стана --- бях подала дори молба за развод, но той не се съгласи-и между другото имаме две прекрасни дечица.. та аз плачех по цели нощи, защото той се прибираше чак на сутринта ,,разкъсвах си нервите и всичко се отрази на здравето--та стигнах до психолог, който много ми помогна -- ще ти кажа с две думи не се затормозявай, вдъхвай си кураж, прави се на непокис в смисъл че не ти пука, колкото и да ти е тежко не го показвай --- излизай с приятелки на кафе, на фризьор, подхварляй му шеги, закачки и ще видиш как той самия ще промени отношението си към теб---желая ти успех и знай че това действа

3.   моят съвет е-зарежи го...нека се подиграва с някоя друга, а не с теб!!!

4.   Здравей, аз бях и май все още съм в подобна ситуация. И моят приятел се увлича по разни "девойки" из нета, някои познавам, други не, но в крайна сметка и на теб ти е ясно, че тази ситуация е адски подтискаща. И аз се опитах да го напусна, но той ме убеди да остана, както и да е. Не мога да кажа, че нещата са се променили особено.Тъпото е, че веднъж като загубиш доверие и не можеш вече да му вярваш и да казва истината, и да те лъже ти изглежда все едно. Нещата не могат вече да се закърпят. Ако имаш сили и не виждаш повече бъдеще в тази връзка я прекрати. И аз се опитвам да направя същото. Стискам палци и дано да успеем да намерим хора, които да ни ценят истински!

5.   Здравей мила, продължи живота си напред ще срешнеш друг които ще те обича истински и ти ще бъдеш единствена за него, желая ти успех

6.   Моя съвет е да си премислиш поведението и защо става така, че предпочита да си чати с друга???? Така е обикновено като започнете да живеете заедно. Настъпва едно усущане, че си му в кърпа вързана. Според мен остави го на спокойствие и го наблюдавай. То си личи дали иска да бъде с теб нали !

7.   Здравейте на всички, искам да ви благодаря за мненията и съветите. Уж вече не си пишат, но за доверието вече го няма и това е най-лошото, както и това, че е трудно да кажеш край на дълга връзка. Колкото и до това да премислила съм си поведението, но проблема е и негов не само аз нося вината. Колкото до омръзването може нормално е след толкова време, но искам да кажа на всички девойки от другата страна да мислят преди да го направят, защото не се знае кога те ще са на това положение и дали ще е хубаво!!!!!!!

8.   Ще прозвучи грубо и знам, че точно това не би искала да чуеш. Но...оставяй го докато не е станало по-зле. Имах 5 години връзка с едно момче. Раделяхме се, събирахме се. Запомни, че закърпените връзки не съществуват. Веднъж загубиш ли доверие, няма смисъл. Явно при него вече няма любов. Или си му омръзнала, или просто връзката ви е тотално изчерпана. Ще си съсипеш живота с него. По-добре слагай край, докато не си затънала прекалено много в собствените си чувства. А каква е тази позната? Сега пише с нея, утре с друга. Останал е с теб просто, защото ти си сигурната, ти го обичаш, той си прави каквото поиска докато е с теб, защото ти си слаба да се противопоставиш. Има токова добри момчета, които чакат момиче като теб. Пожелавам ти успех, но не чакай!

9.   Momiqeta, живеем в този свят и няма как да го сменим. Има семеиства, има извънбрачни връзки, има момичета от нета.. Но има деца, които искат да живеят добре. А да започваш все отначало и отначало е просто глупост. Не се знае и дали следващия няма да повтори нещата.

Според мен се налага да се борим за любимите мъже със женски средства. Какви са те -знае всяка жена. Това са женските номера, както казват мъжете. И са неизчерпаеми. Мъжете не ги знаят. В края на краищата тези мъже ги раждаме ние, ние ги учим на всичко това, което ни се струпва после на главите. КОГАТО СТАНАТ НЕПОСЛУШНИ НАШИТЕ МОМЧЕТА ТРЯБВА НЕ ДА ГИ СМЕНЯМЕ „А ДА ГИ ВЪРНЕМ ТАМ „КЪДЕТО ТРЯБВА.

НИкои не обича по задължение.

10.   Тоя е от сорта: моето си го искам, ама и чуждото го искам: Да, ама не.... Не става така,той няма да спре, ако не с нея, друга ще е. Дори и да спре временно, после пак ще започне наново. А и студеното му отношение към теб не е на добро. А и една чаша като се счупи веднъж после и да я залепиш все тая, не е пак същата.

11.   Това е увлечение от страна на приятеля ти! Просто си му поомръзнала вече, а в чата всичко е ново и вълнуващо. Мен ако питаш, задай си въпроса дали още го обичаш и заслужава ли си да изживееш живота си с него. Успех!

12.   Ми предполагам, че след известно време хората си поомръзват и им се иска нещо ново и различно, но въпроса ми е заради увлечението на един от двамата винаги ли трябва да казваме край. Все пак на всеки може да се случи да изпадне във временно умопомрачение. Ясно е за всеки, че и обичка не е същата както в началото, но това повод ли е да се сложи край на една връзка????

13.   Една връзка не е само страст, любов, флуиди, секс,... В един момент тя се превръща в обич, привързаност, доверие... и още куп неща за които си заслужава да се бориш. Ти най-добре знаеш какво изпитваш към твоето момче и дали си заслужава да се бориш за общото ви щастие с цената на всичко. Но според мен, не трябва да слагаш край на тази връзка просто ей така, с лека ръка, защото някакви хора са ти казали, че не заслужаваш подобно отношение. Никой от нас не знае какво изпитвате един към друг, ти си го познаваш и знаеш, дали можеш да му имаш доверие.

При него нещата ги виждам така,... незнам как са ви сексуалните взаимоотношения, но като имам предвид, че живеете стена до стена с родителите му :( ... Та мисълта ми е, че е много вероятно тия работи той да и ги е приказвал, само и само за да я из**ка. Може би има нужда от повече сексуално внимание ;)
Успех, мила!

14.   До номер 13, ми обичам го, макар че вече му нямам такова доверие, което е нормално при тези обстоятелства. Колкото до сексуалните отношения, по скоро аз съм тази коята поема инициативата, той колкото и да ми странно казва, че не му се прави толкова често секс, та предполагам, че не там е проблема, освен това, до колкото го познавам той не е човек, който би се зарибил с някоя само заради секса, но човек никога не може да знае, за това мисля, че проблема е друг.

15.   Много лошо, мила. Не искам да те разочаровам, но виждам раздялата на хоризонта. Дано да не съм права.