Той предпочете да се върне при бившата си, вместо да опита с мен
Здравейте, аз съм на 26, а момчето, за което ще стане въпрос е на 29 и тя е на 29. Работим на едно и също място от 2г. Досега не съм имала сериозна истинска връзка, изчаквах да срещна любовта, някое свестно момче, подходящ за мен, което ще държи на мен, разочаровах се веднъж и сега ме е страх пак да не сгреша.
Един обяд седна при мен и една колежка и събуди любопитството ми, слушаше разговора ни, но не се включи, отваряше ми вратата когато се засечем, започнахме и да се поздравяваме, едни дълги погледи с лека усмивка. Питах друга колежка как се казва, тя ме предупреди, че има приятелка, но това не ме интересуваше тогава. Направих си фалшив профил във фб, очаквах да видя снимки с приятелката му, но освен че нямаше снимки, пишеше и че е необвързан. Писах му от истинския си профил общи приказки и той ми прати покана. Но от първото писане мина месец и нищо, пак го закачих и писахме, но това, че той не поемаше инициатива ме дразнеше и го изтрих, после аз му исках покана, добави ме, пак му писах и това се повтори няколко пъти, последно бяхме приятели мин. г. през септември, когато видях снимки на негови приятели, него и бившето му гадже от Белоградчик. Тогава го изтрих за последно, но продължих да му пиша пак чат-пат по един-два реда, отговаряше ми, дори се майтапехме, като се видехме се гледахме продължително, хлътнах по него, а когато ме заговаряха други момчета усещах, че събира вежди и се дразни, веднъж щеше да скочи на бой на един, с който танцувах на едно коледно парти, на което отидох само защото знаех, че и той ще е там, бях седнала на съседната маса и очаквах да дойде или да ме покани при него да си приказваме, но не го направи, същия ден му звъннах на служебния тел. да го питам дали не ми се сърди за това, че като го блокирах и му бях написала някои глупости, които не ги мислех, за които му се извиних, каза че не се сърди и че сме приятели. А между мен и другия не е имало и няма нищо, тогава на коледното парти го помолих да ме изпрати до отвън да си хвана такси да се прибера, но колегата ни видя, че си тръгваме заедно. Значи ревнува от другите, които идват да ме заприказват, но не предприема нищо към мен. Един път се спряхме пред работа да говорим за 5 мин -6. и след 3 седмици реших да го питам директно дали има чувства към мен във фб, отрече и каза, че иска единствено да сме колеги. Може би го изплаших и избързах. Блокирах го. След 2 месеца се засякохме случайно на един 6 месечен курс, на който бях, пак ме гледаше с онзи продължителен и дълбок поглед, може би очакваше да го поздравя, не казах нищо. До кафе-автомата беше момчето, с което танцувах, погледна ме мен, изгледа го него мръсно и изчезна. И същата вечер му написах във фб, че между мен и колегата няма нищо и няма смисъл да го гледа толкова лошо (т. е. няма смисъл да ревнува).
Колегата е имал дълга връзка (въпросната приятелка) и от няколко месеца май пак са заедно, като 2г не са били двойка, от един град са, но тя е в Америка, но всеки път тя като си дойде в Бг се виждат и спят заедно. Поканих го и да излезем да се разходим някой път след работа и да се опознаем постепенно и да бъдем приятели, и че ако пак не ми отговори може да счита нещата за приключили и после изобщо няма да съществува за мен, нито приятели, нито здравей, и че много се бави с отгворите, и някои хора нямат такова търпение, но ми написа че не разполагал с време за разходки след работа и то в 12 и 15 през нощта. Това беше май месец и по същото време май тя е била в Бг за сватба на нейна приятелка, видели са се, спали са заедно и до колкото разбрах са си дали шанс. След раздялата им преди 2г и кусур, тя не е спирала да му пише и да се закача с него във фейса, да му харесва и коментира снимките, знам, че я е обичал, той е зодия водолей и знам, че те трудно казват на някой че го обичат, а тя е една досадна риба. Аз съм везни и би трябвало с мен да си подхожда повече. Когато му пишех последните месеци не ми отговаряше, затова последното действие, което предприех към него беше да излея душата си и да му призная всичко - че отначало е било любопитство към него, но после съм хлътнала, и че не съм изпитвала такова нещо досега, че не съм искала да го нараня и че целта на всичкото това писане е била за да го опозная. Обаче усещах, че не съм му безразлична и може би времето, през което не се виждахме и бях на курс ни е отдалечило, въпреки че аз не съм спирала да му пиша и не съм била в Америка, т. е. ако е искал да се види с мен, какво като не работим в една сграда? С една по-възрастна колежка си споделя за мен, бил й казал на колежката, че един път когато сме обедвали на една маса с нея и други, аз тогава много се притеснявах и той нещо ме закачаше, но не можах да кажа нищо, и казал на колежката, че съм била казала, че заради тях не сме могли да си кажем 2 приказки! Злепоставил ме е. Това го научих наскоро и му звъннах на служебния тел. да го питам защо го е направил - отрече и каза че били слухове, говореше ми на вие и ми каза - нито говоря нещо за вас, нито има нещо между нас и то с един тон като присмех или на майтап нещо такова. Аз се обидих и му затворих и след 5 мин му звъннах пак - (Това беше и последния ни разговор) - Казах му: не беше честен с мен, не отговаряше на нещата, които ти пишех, мълчеше и се надуваше с вниманието, което ти отделях, можеше да кажеш, че не си сам, това не е мъжка постъпка, не мисля, че ти си човек, който заслужава мойто уважение, нито да се поздравяваме като се засечем. Мълчеше и ме пита друго ще има ли и да съм му звъняла само по служебни въпроси! Да продължа ли да търся контакт с него или просто да се откажа от това момче, какво ще ме посъветвате? Защо ще се дърви така, ако има чувства към мен, или интереса му е бил повърхностен? Иначе като съм наоколо и си приказвам с някой се заслушва какво си говоря с другите. Откакто се върнах пак на работа след курса и си излях душата във фб и спрях да му пиша, не смее да ме гледа в очите продължително както преди!

Коментари

1.   Пропуснах да кажа, че не знам причината за раздялата, написал е че е необвързан месец преди тя да замине за пръв път, изтрил е всички снимки с нея от профила си, докато тя още ги пази в нейния профил, както казах-от един град са, имали са 3г и нещо връзка, даже тя е написала "ако един мъж обича наистина една жена единственото нещо, което ще иска да промени в нея е нейното фамилно име и е писала един въпрос-смятате ли, че трябва да се обръщате с майко и татко към родителите на приятеля си", имат общи приятели, и дори да стане нещо между нас-връзка, тя ще е в компанията на приятелите му, с които той излиза. Тази ревност и това съмнение дали е още с нея и дали има приятелка, както ми бяха казали, ме разяждаше отвътре и затова не можах да се държа нормално, а на моменти постъпвах супер детски; ами ако пък заживея с него-как ще гледам снимки с нея, и да излиза с номера, че били приятели - Няма такова приятелство, след любовта, в единия винаги остават чувства!Първото ми гадже ми изневери точно на втория месец преди да спи с мен, с бившата си

2.   Абе момиче защо се унижаваш така? Разбери едно, и ти и всички други жени, които се вкарвате във филми -ако някой иска да е с теб, той ще бъде с теб, няма нужда да го гониш и преследваш. Ти си се превърнала в някаква фанатичка, започнала си да намираш знаци, че уж те харесва, там където ги няма. Може да те е гледал и да ти се е чудел на акъла и поведението, а ти си мислела, че те харесва. Съвсем точно и ясно ти е казал, че иска да сте само колеги, отказвал ти е излизания - какво повече искаш? Ти си му се постлала в краката като килим, и после защо нищо не ставало. Поздравявам те за смелостта, че си му признала какво чувстваш, но след като той не е отговорил на чувствата ти, трябва да спреш да го търсиш. И на мен ми се е случвало да хлътна, на всеки се е случвало, но трябва да знаеш кога да се оттеглиш с достойнство. Правиш 1-2 опита и това е, като няма реакция се махаш и търсиш някой друг. Не е последния мъж на земята, огледай се, може би пропускаш чудесни възможности, само защото не можеш да видиш никой друг освен този, на който изобщо не му пука за теб.

4.   От прочетеното извода, е че си се държала много детински.
Не си направих труда да броя колко пъти си го махала от приятелите си и си го блокирала, но бяха достатъчно, за да ми направи впечатление, че се държиш като много по-малка.
Останала съм с впечатление, че на мъжете не им допада особено такъв тип държание. Разбирам, че си била обидена, ядосана и т. н, но в такава ситуация аз просто бих спряла да му пиша и с това да покажа, че не ми е било приятно нещо вместо да го махам и като ми мине пак да го добавям.
Съвета, който мога да ти дам е да приключиш тази игра между вас, защото ако той наистина искаше да има нещо между вас то със сигурност щеше да ти го покаже или по-скоро да ти каже. Изглежда не си му достатъчно интересна, за да сте повече от приятели или си обича другото момиче, щом дори ти е казал че иска да сте само колеги аз не виждам смисъл да очакваш друго.

5.   Колко сигнала още ти трябват, за да разбереш, че той няма итерес към теб? От поста става ясно, че само ти го търсиш- той към теб не е предприемал никакви действия.. Откажи се :)

7.   Продължи напред!
Недей да го търсиш повече и да се унижаваш.
Поведението ти (добавяш го, триеш го във фейсбук, пишеш му излияния, обаждаш се да му държиш сметка) издава несигурност.
Запомни за в бъдеще следното: когато един мъж иска бъде с теб, той ще те покани на среща. Няма да те гледа с дълбок поглед и да се ослушва.
По това съдя, че той няма истински интерес към теб.
Забрави го и със следващия не бъди така напориста.
Успех!

8.   Пробвай следното - дай си някакъв период, например две седмици, в които няма да го търсиш и няма да му обръщаш никакво внимание. Ако той се интересува от теб би трябвало да се опита да те заговаря и да те търси. Ако не направи нищо и няма никаква инициатива от негова страна няма смисъл. А относно това, че постоянно те гледа - някои мъже са си флиртаджии и си чешат егото от вниманието на жените.

9.   Мила, жена съм на 31, а ти на 26 очевидно нямаш никакъв опит и подход с мъжете!!! И да е имал някакви намерения към теб този мъж, и да те е харесвал, ще ме извиняваш, но с малоумното си поведение си го отблъснала тотално!!! Даже нямах нерви да ти прочета тридата докрай, камо ли този мъж да те изтърпи с всичките сценки, който разиграваш

11.   Ама и ти как си го просиш само ... ама не си попаднала на точния...
Слез на земята и спри да се занимаваш с глупости и запомни, никой не харесва лесните, та ти си му се предложила на тепсия, какво очакваш???
Следващия път може ти малко да се направиш на важна да видиш как ще те гонят...
Успех!

12.   Леле, леле! Не, че нещо, ама... Много детски си се държала! Махаш го от Фейсбук, пак го добавяш; пишеш му, спираш, после пак и така до безкрай. Според мен дори не те ревнува както си мислиш, всичко е в главата ти. Вероятно те възприема само като колежка, а и последният ви разговор го потвърждава. Няма смисъл да се занимаваш.

13.   Господи!! Боже мой!!! Оххх, какво да кажа? Направо съм ужасена и потресена. Ти не просто си зле, ти си кралицата на злето :))) Седя и се чудя да се смея ли, да плача ли. Ти осъзнаваш ли всъщност, колко си зле? Гледал я бил продължително!! И само на базата на това ти заключи, че има чувства към теб?? Момиче, на 26 години си, къде ти е акъла? Не, не мога да пиша без да прозвучи обидно, затова млъквам, ама честно, много си зле!!

14.   Искрено ти съчувствам. Но.. според мен всичко това (че те харесва и ревнува и т.н.) се случва само в главата ти. Спри да се занимаваш с него за твое и за негово добро. Момиче съм и аз не съм имала приятел, не съм се и влюбвала, но знам, че понякога имаме склонност да преувеличаваме нещата - за нас един случаен поглед или обикновен жест може да означават мн повече, отколкото са в действителност. И четейки историята ти мисля, че точно това се е случило и с теб - изтълкувала си поведението му погрешно и си предприела някои (поне според мен) доста необмислени и дръзки стъпки. Станалото-станало, бих те посъветвала да спреш да го търсиш и да му пишеш, защото ако продължаваш най-вероятно ще му писне и ще започне съвсем целенасочено да те избягва. Успех и дано намериш щастието си :)

15.   Все едно някоя тинеджърка го е писала всичко това... а уж си голяма жена вече... избщо не ти личи... толкова си объркана във всичко.... че наистина скоро няма да си намериш свестен мъж...!

16.   Ако имаш малко гордост поне го остави !!! Не си струва ..

17.   Май досадната си ти.

18.   Сега прочетох, че първият коментар е пак на авторката. Какво е това безумие - ако заживея с него, как ще им гледам общите снимки? Той не иска дори за 10 минути да отиде да се разходи с нея, тя вече планове за живеене си прави, абе момиче ходи се прегледай и то веднага. С това поведение не само този, ами и никой друг няма да ти обърне внимание. Изглежда това, че си нямала гадже досега яко ти е изкривило мисленето, сори ама това твоето не е никак нормално.

19.   Ужасно много се дразня на жени като теб. Ти не разбираш ли, че момчето не иска да имате нищо общо, освен колегиални отношения? !? !? Извинявай за израза - **па ли си, каква си..? Остави го на мира, явно обича и държи на приятелката си. Нима искаш да развалиш отношенията им само защото те бил гледал продължително! Хахахах. Ти не си в ред. Според мен имаш нужда от психолог. Та ти си потенциално опасна за всички които те гледат продължително! Колко повече от това трябва да ти каже това момче, за да го оставиш???

Мегатрон

20.   определено си достойна за първа награда на световното по самоунижение!

21.   На 18 години съм, но така и не ми стигнаха нервите да се занимавам с толкова лапешка история.. След като прочетох колко пътя си го махала, и колко пътя кво е ставало.. леле оставих всичко.. и това с дълбоките погледи става при 12 годишните бе... Един мъж ако иска да е с теб той ще прави всичко възможно и няма да гледа никой друг освен теб.. ще ти показва и доказва интереса си/любовта си към теб. Аз съм на 18 и имам доста опит от твоя и не, че съм сменяла момчета ами просто мисля повече и наблюдавам повече. Сега съм с един мъж на 24 години и сме заедно от както бях на 14.. смятай..

22.   Човекa си те реже директно, a ти се притеснявaш кaк би живялa с него? ! Обсебенa си... и плaшиш! Държиш се кaто мaниячкa някaквa. Осъзнaй се! Никогa не сте имaли връзкa, никогa не е искaл никaкви отношения, извън зaдължителните колегиaлни. Предложил ти е огрaничено приятелство и нищо повече. Не е нормaлно кaквото прaвиш, болно е! Имaш проблем сериозен със себе си! Потърси психолог, кaзвaм ти го съвсем сериозно!
Създaлa си си въобрaжaемa връзкa, че дaже и от реaлнaтa му приятелкa ревнувaш, че пък и зa общите им снимки се притеснявaш, ровиш/ проучвaш личният им живот.... не знaм дaли би моглa дa видиш действиятa си кaто стрaничен нaблюдaтел, но не се учудвaй aко скоро си издействa огрaничителнa зaповед с/ у теб.

24.   Не нападайте авторката, това е нейният начин да покаже, докаже че този мъж означава нещо за нея. Разбирам я защото и аз съм била в същото положение преди години. Е така не съм постъпвала, но всеки си има свои представи какво трябва да направи за да се получат уж нещата. На мен ми трябваха 3 години и 5 месеца да осъзная, че на сила хубост не става. Когато един мъж не иска да е с теб, не иска, колкото и опити и "доказателства" да правиш и да се "бориш " не става. Отстрани така написано поведението ти авторке изглежда детско, психопатско и будещо съжаление, но за теб тези ти действия са твоят ход да покажеш че държиш на този човек и някак те гвожди, че ако не действаш така вината ще е изцяло твоя. Може би средата ти е такава, то просто дървени философи се навъдиха много, които повтарят едно и също "от теб зависи " и дъра - бъра, но не всичко зависи. Отърси от тези мисли, че като ти си настоятелната и дръзката ще го спечелиш - не няма. Знам влюбена си и всяка проява на учтивост от негова страна е надежда за теб, но тя не значи нищо, просто учтивост без скрити намеци. Време ти е да се отърсиш докато още повече не си се самонаранила. Човекът ти е казал че няма чувства към теб и не иска нищо друго освен да се уважавате като колеги. Знаеш ли прави му чест и си личи е достоен човек и не се възползва от теб. В смисъл не че секса е лошо нещо, но все пак има много лигави момчета макар и вече във възраст в която да се нарекат мъже биха се възползвали щом открито си признала и доказала чувствата си тогава щеше да се чувстваш още по-зле и да се чувстваш още по- нещастна. Това е несподелена любов съжалявам. Знам, че не е лесно, но го приеми и спри да се самоунищожаваш. Късмет и много любов ти желая

25.   Номер 24 несподелена любов е, права си. И аз бях като теб две дълги години, но отскоро чувствата ги няма и съм много щастлива. Човек не може да си заповяда в кой да се влюби и когато отсреща има поведение като колегата на авторката е страшно. Не съм предприемала нищо, обаче лошото е, че такива мъже усещат интереса и си играят с чувствата на жената.

26.   Виж, авторке, вкарала си си някакъв невъзможен филм в главата. Момчето дори намеци не прави, че иска да има нещо общо с теб, а ти му се обясняваш че си нямала нищо общо с този и онзи. Ако продължаваш да се унижаваш така пред него, никога не очаквай уважение от страна на този мъж. А и по никакъв начин няма да го накараш да иска връзка с теб, ако ще на колене да му паднеш. Остави го на мира момчето и насочи вниманието си към някакви дейности, които да ти запълват времето. Точния човек ще се появи неочаквано някой ден.

27.   Мисля, че имаш нужда да те прегледа специалист..

28.   Оф авторке, накара ме да си спомня за един, който ме гледаше така задълбочено и продължително бая време, ревнуваше ме, но имаше и обяснения в любов от негова страна и сериозни предложения. Това продължи толкова дълго, че и аз хлътнах като хлапачка. Обаждах му се от време на време, което не е присъщо за мен. Той като надуши, че имам интерес към него се наду, вдигна си акциите и започна да се държи надменно и подигравателно. После като се отдръпвах пак започваше да ми се обяснява. Яко си играеше с мен. Не зная какво целят мъжете с тея игрички, но веднъж се опарих и ся съм железарка и на думи не обръщам и грам внимание, нито на погледи, не си вкарвам филми, че съм специална за някой, даже и да го твърди. За да ме убеди в това трябва въобще да не ме наранява, никога да не е безразличен и винаги да се доказва. Тогава само ще се замисля дали да му дам шанс, а другите да духат супата. Така, че приеми го като всички останали, които нямат чувства към теб и не те заслужават и продължи да обичаш себе си, а не да се унижаваш и да искаш обяснения от някъв безмозъчен мухльо. И аз си мислех, че мога да получа някакво адекватно обяснение за неадекватното му поведение, но няма как да получа отговор от неориентирано същество, което не знае какво иска. Ти имаш чувства към него, разбирам те, но запомни - КАТО СЕ САМОУНИЖАВАШ ТОЙ НЯМА ДА ТЕ ЗАОБИЧА, А ЩЕ СЕ ОТВРАТИ ОТ ТЕБ. Така, че, колкото и да ти е трудно (знам го от личен опит), го прати на ма*ната си!!!