Принца с белия кон...
Доста години живях с надеждата и очакването, че ще срещна принца с белия кон. Бях убедена, че така или иначе, все някъде го има. Не, че разчитам на детски приказки, просто с типичната си наивност вярвах, че има и достоини мъже...

Е, може би, не е изненада за никого, но принца така и не се появи. Даже и подобие на принц нямаше, в повечето случаи все коня идваше, даже и кон не беше-чисто магаре:)

Времето си минаваше, а аз продължавах да си чакам човека, който ще ме обича, ще ми вярва, ще държи на мен истински, ще ми прави малки изненади, просто, за да напомни, че ме обича.... И с чакането си останах. Още си го чакам.... и ще си бъде така и занапред....

Сега си имам един.....който всъщност няма нищо общо нито с принцовете, нито с конете. Той си е от някаква странна порода, която не може да бъде опитомена... Трупам си нерви с него, скъси ми живота с поне 10 години, но си го трая....

На днешно време, кои изхвърля това, което има.... Така или иначе нещата винаги стават от лошо..... към още по-лошо, тъй че и аз си седя с лошото.
Обаче някъде мнооого дълбоко в мене оная малка надежда още си стой и ще си я държа, ако трябва до последно:)

Е, просто исках да споделя, така или иначе съм бясна на "странната порода" и сън скоро няма да ме хване, поне да си изкажа мислите:)

Коментари

1.   По-добре с лошо, отколкото с нищо. И аз като теб си имах един дето беше странна порода, екземпляр за музей бих го нарекла, и си ми беше много добре с него цели 4 години. Държи се гадно, егоист, каквото и да стане все аз трябва да се извинявам. Накрая почна толкова много да ме нерви, че реших, че заслужавам по-добро и се разделихме. То беше рев, извинява ми се, но аз реших да бъда непреклонна. Мислех си че все някога ще срещна някой, който е на моето ниво.

Е, не. Този човек все още го няма, аз си чакам, ама съм се примирила, че само идиоти ме харесват. А междувременно, всичките ми приятелки не знам как си хванаха все свестни мъже. И аз ги гледам и ми е болно, защото от 3 години е все така, а с онзи от странната порода поне се чувствах добре. Както казваш ти, кой захвърля това, което има? По-добре намерете друг начин да си решите проблемите.

2.   Извинявай, явно си мн отчаяна, но мислиш страшно погрешно. Първо престани с негативните мисли от типа на " нещата винаги стават от лошо..... към още по-лошо"... Никога не мисли така. Ако бях на твое място, бих оставила този, с който см в момента. В крайна сметка всеки заслужава щастие, нали?

Помисли си добре и прецени, ако не си с този човек, ще загубиш ли нещо и ако да- какво? Позволи си да мечтаеш, аз вярвам, че всичко се случва така, както трябва да бъде. Затова съм убедена, че ще срещнеш твоя принц. Просто вярвай!

3.   Той ще дойде в съня ти на сребърен кон,
за да вдъхне живот на мечтите.
С огнен меч ще разчупи окови, бетон,
ще ти върне усмивката в дните.

Ще те вземе със него във чудни земи,
дето греят във слънце и злато -
ще се радваш на обич и хубави дни
и ще си по човешки богата.

- - -

Ала вместо да чакаш ти нощи наред
се огледай край теб, погледни ме...
Не стои ли сега този рицар пред теб
и не шепне ли твоето име ?

.......(името)

4.   Мдааа, всеки чака някой..., за съжаление започвам да си мисля,че този някой може и никога да не се появи, но се чудя как така жените все успявате да се примирите с нещо много по-скромно да кажем?Аз лично не мога.

5.   Е, аз пък чакам принцесата.
Не съм принц и коня ми не е бял - червен е и е японски :)
За странните породи - ами аз съм такава и се чувствам добре, макар и по някога малко самотен...
Какво да ти кажа... приказките развалиха децата...
И друга моя любима реплика - Живота не е като филмите...
... или поне не като романтичните...
Е все пак ще ти пожелая успех с принца ;)

6.   Принца на белия кон, както и перфекната принцеса са част от приказки :) Няма перфектни хора, а и да имаше не мислиш ли че бързо щяха да омръзнат?
Винаги ще ги има по някой кусур.Ако е красив, ще има кофти отношение.Ако пък е страхотен като характер и държание, то пък няма да е голям красавец.
Няма краен полюс, ако усещаш какво искам да кажа :)

7.   Аве вие сте много интересни.За кви принцове все бленувате като вие не сте никакви принцеси.Да й правел малки жестове-а ти ако иска да ти го тури отзад ще му направиш ли малкия жест.Аре стига аман от притенциозни жени!

8.   Някъде бях чела----един мъж чакал, чакал принцесата да срещне. появила се ТЯ Е. но уви тя му казала-ТИ НЕ СИ ПРИНЦА ЗА МЕН и се рзделили.
какво да ти кажа авторке няма идеални, но това не значи че трябва да се примиряваш с този който е до теб.

9.   И аз чакам тази принцеса , но така или иначе не идва спокойно един ден може би.....

10.   Бих казала по-добре нищо, отколкото лошо. Е, хората сме различни - има много като тебе, които се съгласяват с лошото, за да не са без "нищо". Не съм от тях... Поне няма да търпя простотии, скандали и тормоз от всякакъв вид, и ще дишам въздух. Не е малко.
За принца на бял кон - аз го срещнах и се разминахме. Птичката кацна на рамото и отлетя...

11.   Бая опашка трябва да се е събрала чакащи принц, а принцовете са много ограничена бройка и обикновено се женят за принцеси. Та от чакащи принца отивате на другата опашка, където чакат вече кого да е и най-често оттам се преминава в многолюдната група на самотните моми. Иначе на първата опашка се нареждат и вече женени за принц и разведени, с убеждението, че първият принц е бил менте, но вторият ще е истински и точно той денонощно ще ги кара да се чувстват много, ама много специални. И покрай всички тези има и такива, които не висят по опашки, а се женят за обикновени мъже, гледат си децата и се радват на по-обикновени неща в живота, който пък си тече ли тече.

12.   Какъв е тоя стремеж да се слагат постоянно хората в категории, да им се лепят етикети...тия са такива, ония са.............

Бих казала по-добре на опашката, отколкото с "обикновения" съпруг или съпруга тип Биг Брадър фемили

13.   Хах, номер 12, ми стой си на опашката, и аз чаках принцеса, но бързо разбрах, че няма да я бъде и затова се ожених за обикновена жена и ми е добре.

Не виждам 11 да определя категории и етикети, май сама се слагаш в такива. Познавам доста меркантилни особи, които чакаха, чакаха принца и сега са поовехтели, та градските пияници не им се назлъндисват, други доживяха сами до старост и сега по 2 часа на ден разчитат на социалните работници и прочее трагедии.

Не ги жаля такива егоистки - не се женят, не раждат, поне по едно дете да бяха осиновили от домовете, да не пропадат там. Защото животът наистина си тече и е много семпъл, сами си го усложняваме с игрите на интелигентщина и възвишеност. И наистина е много жалко, когато си отиваш, да оставиш само скъсаните си обувки на поколенията.

14.   Никого не чакам, и не съм чакала. Явно говориш за меркантилните особи от малкия градец или селце, в което живееш... тия дето гледат някой да ги издържа и да се "грижи за тях", и стават зависими и подлоги на мъжете си...Разбирам че те дразни всеки по-свободомислещ и инакомислещ човек...колкото до скъсаните обувки, аз не оставям след себе си боклуци. Ще оставя една прекрасна, добра и умна дъщеря.А за тая "възвишеност", която споменаваш...какво лошо има? Защо да плюеме естествения стремеж на човека към развитие и добро?
Или трябва да се теглим надолу?...
Е, нека да прекратим излишните спорове. Това изказване с опашките ме подразни с негативизма си, затова реагирах.

15.   14, да не те настъпиха по мазола? Бившата ми ги разправяше същите, само че междувременно изпусна дъщеря ни, макар че орева орталъка как само тя можела да се грижи за нея и сега ще остави една прекрасна, но мързелива, вече не много добра и умна дъщеря - е, поне за това не съм виновен. Подлоги има навсякъде, а ти май си от нещастните, но горди - поне на приказки за пред обществото. Да не си от модната напоследък еманципирана категория на "щастливо разведените"?