Истинска ли е любовта в Интернет?
Вярвате ли в любов посредством интернет?
Може ли тя да се превърне в чаканата и истинска ЛЮБОВ?!
Ако не се срещат мъж и жена ,а само в нета комуникират-дали може да се превърне в истинска връзка и чуство?
Има ли смисъл да се губят енергия и време в нещо толкова нереално почти..?!

Коментари

1.   Без жив контакт всичко е обречено.Иначе интернет често е началото...така са почнали доста красиви връзки.Но не това е важното, просто трябва да прецениш човека добре...

2.   Може чувствата да са истински и силни, но все пак - това си е връзка без перспектива, ако идеята е да си остане само виртуална. И няма да е толкова здрава, както, ако беше реална.

3.   СПОРЕД МЕН НАИ ВАЖНИ СА ЧУВСТВАТА АКО ДВАМА ДУШИ СЕ ОБИЧАТ НЕЗАВИСИМО КОЛКО ДАЛЕЧЕ СА ЕДИН ОТ ДРУГ ТЕ ПАК СЕ ОБИЧАТ НЕЗАВИСИМО ОТ ВРЕМЕТО И РАЗТОЯНИЕТО А ЩОМ НЯМА ЛЮБОВ И ЗАЛЕПЕНИ ДА СА ЕДИН ЗА ДРУГ НИЩО НЕ СТАВА И ДА АЗ ВЯРВАМ НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА

4.   Няма невъзможни неща...

5.   И защо да няма? Кажи ми поне една причина да не е така? Просто нов (за някои) начин на общуване. Между другото този форум е пълен с подобни щастливи истории. Само едно предупреждение - не мисли, че любовта от нета е ПАНАЦЕЯ - начало на връзка е като всяка друга, а какво ще стане нататък си зависи само от вас.

6.   НЕ!

7.   Да, може и аз съм пример за това. Близо 2 години аз имах връзка с 1 мъж само и единствено в нета, и през това време от несериозното чатене нещата достигнаха до момента в който не можем един без друг. Но, има една истина, че това зависи изцяло и от двамата, т.е. тяхната отговорност, защото не са малко случайте на измамените . Така, че може би отговора е двузначен и да и не. Зависи от двамата, от това какво търсят.

8.   Не, не, не и не!
Лично съм го преживявал!
Няма такова нещо като любов в интернет!
Защото всеки човек малко или много гледа външния вид на срещуположния пол.

Докато чатиш ти се влюбваш...даже влюбваш не е точната дума, а ти допада събеседника, чийто образ сам си си изградил/а, но нито знаеш, дали се държи естествено, нито дали е човекът за който се представя.Една евентуална среща на живо би разбила на пух и прах цялото това "виртуално" впечатление.

Отделно пък какво значи "интернет любов"? Можеш ли да погледнеш любимия човек през интернет? Да го докоснеш? Да го целунеш?
Не си губете времето с подобни неща!

*Syndrome

9.   Бъди сигорна, че ако и на двама ви е приятно да си комуникирате, значи има привличане между вас, било то и само приятелско. И аз именно като теб не вярвах, че подобно нещо е възможно, но един ден разбрах, че много жестоко съм се лъгала.
Съвсем случаино попаднах на момчето на мечтите си. Започнахме да си пишем по скаип, после тои започна да си пуска камерата, а аз не(беше ме срам).

След извисно време ми предложи, като не искам да си пускам камерата, поне да си чуем гласовете и да си говорим, а не да пишем. Каза ми да си пусна камерата когато наистина се почувствам готова за това, така и стана след около две седмици и аз си пуснах камерата.

Неусетно и незнаино кога, започнах да долавям, че почти непрекъснато мисля за него и когато го правя се появяваше малко усмивчица на лицето ми. По време на един от нашите разговори се запознах и със сестра му. Повярвай цели два месеца всяка вечер от 8 до 3 или 4 сутринта сме си говорили и с нетърпение очаквах следващия ден, за да може да се видим отново.

Непрекъснато искаше да дойде при мен, но аз го спирах, незнам може би от страх, че няма да ме хареса. ДА-знам ще кажеш, той те е виждал, да така е, но аз все пак отново изпитвах този страх.

На единадесети април през деня, съвсем неочаквано ми казва, че е в моето село и иска да се видим, но няма да се разсърди ако му откажа, понеже не сме го обсъдили предварително. Отказах му, а той каза, че може и да размисля и че до вечерта има време. И отново последва обичаиното и сладко разговаряне.

По време на този същия разговор, който продължи 3 часа, той ме обеди да се видим и аз обещах, че следващата седмица наистина ще се видим. Знаеш ли той каза: "може да си тръгва и по късно и да направим срещата сега", а аз с лека закачка му отвърнах: "а искаш ли тази среща да не се състои и другат седмица", той каза-"добре щом ме гониш си тръгвам".

След това два дни не сме се чували или писали, след тези два дни сестра му ми се обади и ми каза, че той е починал същата тази вечер, в която си е тръгнал- на еднинадесети. Много се надявах да е безвкусна шега, но не беше, беше истина. Мъжът, който най-добре ме разбираше и който ме караше да се чувствам прекрасно го нямаше.

Незнам дали това е била моята половинка, но знам едно, аз наистина бях много влюбена в него. За това мога да ти кажа, не прави грешки, които направих аз и бъди малко по смела от мен, оттърси се от страховете си. Може би именно така ще се запознаеш с истинския мъж, мъжът, който наистина ще ти даде любов.Успех в живота!
П.С Пиша все едно си момиче, извиняваи ако не е така.

10.   Може да бъде толкова истинска или пък толкова лъжлива, както всеки друг вид любов. Има само една разлика, интернет любовта няма бъдеще ако не се превърне в реална.
Ралф

11.   НАШАТА... съвсем ...реална...
Невероятно красив текст и мелодия...
http://www.youtube.com/watch?v=JdcXp1ZZKGU

12.   АВТОРКАТА:
НОМЕР 11 БЛГОДАРЯ!!!!
МН СИЛНИ ДУМИ И ЧУДЕСЕН КЛИП!!!

ДА АЗ ВЯРВАМ В ИСТИНСКАТА ЛЮБОВ М/У ДВАМА ДУШИ В НЕТА.
НЕФИЗИЧЕСКИЯ КОНТАКТ НИ ДАВА ВЪЗМОЖНОСТ ДА КОМУНИКИРАМЕ ДУХОВНО И ДА СЕ ОПОЗНАВАМЕ НА ДРУГО НИВО.

НИЩО НЕ ЗАМЕНЯ ИСТИНСКОТО ДОКОСВАНЕ И ЛАСКА,НО КАКТО СПОМЕНА ПО ГОРЕ НОМЕР 3 И НА ЖИВО АКО НЯМА ИСКРАТА-НИЩО НЕ ПОМАГА.
А ЛЮБОВТА ОТ РАЗСТОЯНИЕ МОЖЕ ДА СТАВА ПО СИЛНА И ДЪЛБОКА.

13.   Hе че е првило за нешата но ми е направило впечатление че успяват интернет връзки при които жената е по-доминиращата страна,защото за ад се поддържа такава връзка се иска доста хъс и харакер..повечето пъти мъжете употребяват жените известно време и ги захвърлят-има случаи в които и 2те страни са натискани от семействата си да се женят и така...пак се случва-правила няма

14.   Авторката:
номер 13 имаш право до някъде. аз съм мн силен характер като жена и много волеви човек. но отсрещната страна също е мн мн силен мъж и характер и аз даже се чудя как потдържам интереса му и разговаряме с часове за десетки неща...
може би усещаме нещо истинско или нещо по голямо от нас самите и ...знам ли,но търсим този контакт като магнит. а това не е ден или месец,а вече години...
и аз самата съм объркана вече в емоции и усещания и за това зададох въпроса за да разбера мнението и гледаната точка на вас другите хора!

15.   Любовта не е нито в интернет, нито в библиотеката, нито в дискотеката или бара :) Това е чувство, което живее в душата ти ! Ако е там - останалите средства нямат значение ...

Двете ми най-дълги връзки (една от тях прерастна в брак) започнаха от чат, така че ... всичко си зависи човека, а не от това как ще го намериш :)

16.   Защо не се видите на живо?

17.   Сестра ми и гаджето и се запознаха в интернет.Мога да ти кажа,че малко хора се обичат толкова.Разбира се,не говорим любов,основана на чат.Важно е при запознанството да попаднеш на точен човек :)

18.   Може! Нашата започна в скайп на шега, а от 4 години сме женени. И се обичаме с всеки изминат ден все повече. Наистина ще усетиш дали това е Любовта на живота ти, но това ще стане, когато се срещнете (не виртуално разбира се) и то възможно най-скоро. Живея на 3000 км от България с най-срахотния мъж на света. Шегуваме се,кога да се брои началото на нашата връзка - с първото hello в скайп или, с първата истинска целувка, 4 месеца по късно, на летището.Успех!

19.   АВТОРКАТА:
Всички сте писали много хубави неща!
Браво за сестрата на номер 17!
и ПОЗДРАВЛЕНИЯ ЗА НОМЕР 18!!!
ЕЙ ТОВА СЕ КАЗВА ИСТИНСКИ КЪСМЕТ И БОЖИЯ БЛАГОСЛОВИЯ!
И В ЖИВОТА РЕАЛНО ДА СЕ БЯХТЕ ВИДЯЛИ СИГУРНО ПАК ЩЯХТЕ ДА СЕ ХАРЕСАТЕ!
Просто в 21 век нещата за познанство са различни :-)

20.   Може да се зароди интереса в нета, да опознаеш човек, с когото иначе не би имал/а контакт, може да си създадеш илюзорен образ за някого, може дори да изпиташ някакво вълнение, трепети, привързаност, възхищение, силен интерес....но всичко е НЕРЕАЛНО до момента на срещата. Ако на тази среща се породи и физическо привличане, дори на химично ниво, тук вече може да говорим за любов.

21.   Много правилно, номер 20 !

Всичко е като в реала има ли химия-ок!

няма ли -няма!

авторката

22.   Може са се запознаеш с някой чрез интернет и това да е началото на нещо прекрасно. Но след запознанството и ако ти допада, трябва и да се видите, да сте заедно. Успех.

23.   Аз си писах с едно момче с което се запознахме в един сайт уж всичко беше сериозно той щеше да идва се видим и така нататък, казваше, че искал сериозна връзка и най-накрая спря да влиза да ми пише. Така че всичко е до късмет на какъв ще попаднеш.

24.   23, да си чувала за едно нещо като "реален живот"? Значи като някаква аутсайдерка си търсиш гадже в Интернет, пък после се оплакваш.

26.   Не разбирам защо единственият и неуспешен опит на някои абонати трябва да отчайва другите... защо по 1 от хиляди случаи трябва да се съди за всички останали.. наживо също има неуспели връзки това означава ли, че трябва да се откажем от любовта.. говорите глупости мислете преди да пишете.. да може да има много неуспешни онлайн връзки, но пък има и много успешни ако питате мен си заслужава риска все пак и наживо когато човек е с някой няма 200% гаранция за успех... вярно е, че не е същото като наживо, но аз лично го приемам като временно, а не за постоянно онлайн общуването и връзката като общо... имаше един коментар за външният вид и наистина съгласна съм че ако човек на се хареса на другия изведнъж всичко може да изчезне, но все пак си струва да се опита.. аз рискувах и съм щастлива направете го и вие :)

27.   24, недей да съдиш така защото това което някои намират онлайн случайно, някои търсят цял живот наживо не бъди толкова ограничена ;)

28.   Смятам, че номер 8 е много прав! Аз също го преживях-извода е само един-НЕ СИ СТРУВА!!! Първо-привързваш се силно.. да, след като дълго си общувате и си допаднете. Второ-ти го харесваш човека, допада ти, но до там.. не винаги може да ти допадне по двата начини-и външно и вътрешно, а е важно. Трето-губиш си времето, да.. и енергията естествено и после съжаляваш, защото е една илюзия, някой може ли да каже какъв е вкуса на захарта опитана през стъкло? .. , не, нали? Мога да изброявам още доста, но истината е някъде там по средата и смятам, че реалността е съвсем друго нещо и много по ясно може да ти даде извод за човека, с който общуваш... и разбира се дали това е ЛЮБОВТА.

29.   От личен опит, мога да ти кажа, че наистина се превръща в любов. Даже тръпката е още по голяма. Именно по този начин аз се запознах с моята привтелка. Отначало беше просто едно общуване, но за мен се превърна в изпитание - гледайки снимката на това момиче, аз все повече и повече се влюбвах и единственото нещо към което се стремях е да спечеля сърцето й и за мое учудване аз успях и в момента сме една прекрасна и щастлива двойка, дори вече обмисляме и стъпката да живеем заедно. Виждам, че темата е от преди 5г, но просто исках да споделя нашата история. И да ви призная на всички вас, любовта е навсякъде. :)

30.   аз мисля че има такова нещо като любов във интернет защото последните две връзки ми бяха такава.. първата не беше много успешна... буквално беше педофил ;д... със времето срещнах втората ми любов при която сега на десети ще направим три месеца. според мен във такива връзки е важно да има не само чувства но и да си силен характер защото не много хора са "за" връзки по нета всички които познавам поне са доста скептично настроени относно това.