Неуместна симпатия или обикновена заблуда?
Кратката ситуация, която ще опиша сигурно ще породи у вас впечатление, че съм незрял и повърхностен представител на тийнейджърките...
Понякога може и така да изглежда, но на възраст вече не съм.
Предварително моля без обидни коментари, съркасични намеци и подигравки...
Преди доста години исках да се науча да свиря на китара, получих такава, но интереса ми се изпари почти мигновено. Години наред тя стоеше вкъщи като реликва и сега заема същата роля в квартирата ми.
Но съвсем случайно преди месец разхождайки се в квартала на един приятели, видях залепена обява за уроци по китара и нещо в мен трепна, почувствах, че това е момента да започна начинанието, което отложих заради липса на воля едно време...
Позвънях на оставения номер и човекът ми обясни, че е музикант и педагог от няколко години, таксите са ниски и има възможност при напредък да съдейства за изготвянето на авторски парчета както и паралелно с това да ми преподава теория на музиката и да провеждаме упражнения за музикален слух и още много други...
Известно време все не можех да си наглася графика така, че да ми остане време за първия урок, когато това най-сетне стана, обърках превозното средство (уроците щяха да провеждат у тях)...
Дни по-късно обстоятелствата бяха на моя страна и се уговорихме за час. Пристигнах на уреченото място благополучно като за мой късмет и в двата транспорта на мястото ми имаше оставени билетчета и през цялото време вътрешно имах много хармонично и топло, приповдигнато настроение, че се захващам с нещо в което този път ще вложа истински мерак... и Дай Боже, след време ще правя свои песни със собствени текстове и музика...
Известно време с учителя не можахме да се намерим докато най-накрая както си стоях в хладната вечер оглеждайки се на самотната спирка, към мен се появи усмихнат младеж с артистично излъчване и се досетих кой е. Не очаквах да е толкова млад, макар, че по телефона беше споменал, че в момента учи магистратура...
За момент ми стана малко конфузно, но щом се заприказвахме се успокоих. Говорехме си докато вървяхме към тях и щом се качихме в апартамента му веднага започнахме първия урок.
Не съм сигурна дали си въобразявам или не, но забелязах, че през цялото време търси прекалено често близост с мен, хваща ръката ми за да я нагласи правилно на струните, подмята разни коментари и въпреки минималния ми напредък на начинаещ постоянно се опитваше да ме убеди, че от всичките му ученици аз се справям най-добре за първи урок...
След известни обяснения и упражнения, започна да ми демонстрира комбинацията на някои акорди свирейки мелодии на любовни балади като през цялото време не откъсваще очи от мен по един малко странен начин, който ме караше да се чувствам някак неловко а и като цяло момчето е много чаровно, мило, забавно и остроумно....
После ми даде пример за добри окустични изпълнения като пусна на компютъра една песен на Ed Sheeran-im a mess и ми я изпя като отново се втренчваше в мен...
След като стана дума за евентуалния шанс за авторски парчета след време, той ми разясни, че ще направи всичко по силите си да напредна бързо в усвояването на гамата и акордите за да можеем да свирим и пеем заедно...
Знам, че всичко това изглежда съвсем нормално за един отдаден на музиката и преподаването млад човек, но самия начин по който го правеше почти във всеки момент изглеждаше сякаш не подхожда само професионално... поне аз така го почувствах и забелязах...
След края на урока ме изпрати до спирката и въпреки, че автобуса щеше да дойде след 20 минути остана доста време за да ми прави компания и да си говорим...
В цялото му поведение, отношение, поглед, усмивка и маниери не се четеше просто преподавателско, мило отношение.
Бтв, той е на 25...
В момента съм малко объркана, искам да продължа с уроците, защото той ме окуражи, че имам усет и добър слух а и музиката ми е страст, но пък се боя да не би да ми стане много симпатичен и той също да има някакви други симпатий към мен...
Не сме хлапета и това би навредило на учебния процес и губещата ще съм само аз накрая...
Искам да общувам с него като приятел и личност, защото има богата музикална и обща култура, интелигентен е, широкоскроен и оптимистичен и бих искала такива хора в обкръжението си.... но опасенията ми нарастват...
В сравнение с него, аз по доста отношения съм разпиляна, нецеленасочена, имам много хобита и интереси, заложби на които така и не им отделих нужното време когато трябваше, ( и сега лека полека се опитвам да си наваксам колкото мога)работата ми не е никак престижна и доходна, затворен, чувствителен, често меланхоличен и разсеян човек съм, това, което на теория изучавам в момента не е кой знае колко перспективно и подходящо за мен...
И все пак музиката е в сърцето и душата ми от дете и това не ме е напускало дори за миг. Сега имам възможност да тръгна и на уроци по източно пеене, наскоро разбрах, че имам гласови данни...
С една дума опитвам се да наваксам и да изживея част от онова, което пропуснах ''на младини'' по една или друга причина. До сега не съм имала значителни успехи и в любовен план а и в момента не ми е до симпатий, харесвания и прочие...
Моля ви, дайте ми съвет...
Да продължа ли да ходя на уроци при младежа въпреки опасенията си или да си потърся друг учител...
Разликата с него ни е точно 3 години, може да се каже, че сме си почти набори...

Коментари

1.   Не разбрах ти на колко си?

2.   Номер 1, научи се на аритметика!! Тя каза, че той е на 25 и имат разлика от 3 години! Следователно тя е или на 25-3=22 или 25 3=28 (по-малко вероятно)!

3.   Aвторката: На 22 съм...

4.   Първо се научи да пишеш

5.   №1
На 22?

6.   А аз не разбрах какъв е проблема...?

7.   Авторката:Проблема, че се опасявам да не би да ми стане прекалено симпатичен или пък обратния вариант... заради цялото му поведение по време на урока а и след това стигнах до този извод...
А най-вече се опасявам да не би да тълкувам грешно нещата а той да няма никакви симпатий към мен и да няма и след време а аз да си падна по него заради личността му като цяло.... или още по-лошо да се влюбя...
Изобщо не очаквах да имаме толкова малка възрастова разлика...
Ако беше някой 40 годишен нещата щяха да стоят по друг начин и нямаше да има опасност да го възприема като повече от учител...
Лошото е сега, че искам да продължа уроците и защото преподава добре, евтини са и имам желение но и защото ми се иска да го опозная поне малко... а колкото повече го виждам... пак стигам до опасения....
За това моля са съвет как е най-разумно да постъпя...
Номер четири коментара ти към мен ли е отправен? ...

8.   Здрасти, и на мен ми се случвало същото нещо. Ако си повториш думите помежду ви те са съвсем обикновени, без скрит смисъл или намеци, но все пак оставаш с впечатлението, че има нещо повече... Случвало ми се е два пъти, първият път беше при обработка на едни договори. В делова обстановка и двамата бяхме супер делови и с професионално отношение, нито дума за нещо извън работа или в личен план, нооо все пак имаше нещо повече... Сещаш се в погледа... Втрият ми такъв случай е с човек с който пак се виждаме само по работа, познава приятелят ми, но все пак има нещо повече....
Не мисля, че си въобразяваш, просто усещаш хормоните... За момчето, не виждам какъв е проблема с китариста. От описанието ти за него разбирам, че го харесваш, разбрала си доста неща за него. Просто трябва да се отпуснеш по течението. Според мен и той те харесва, просто не му е удобно да го покаже, първо че ти е учител, и после че се виждате за първи път на урок. Вероятно не иска да останеш с впечатлени ето, че е някакъв разгонен тийнеджър който ще скочи да те лигави... Моят съвет е давай смело!
П. С. После може да споделиш какво е станало!

Белатрикс

9.   Ходи си на уроците и ако се опита да те изнасили го удари по главата с китарата. Успех!

10.   Авторке, ти се опасяваш, че можело да ти стане симпатичен? Ами ние ли да ти кажем дали да ти стане симпатичен? Изобщо, темата за какво е? Какъв е смисълът? Ние да ти кажем дали да го харесаш или не? Жена на 23, а си доста неориентирана...