Ревността ме срива!
Здравейте читатели на Spodeli. net! От много време ме мъчи едно нещо и просто реших да го споделя някъде и имам нужда от съвети.
Аз съм едно момиче на 18 години и от 8 месеца имам връзка с един страхотен човек. Преди това не съм имала. Аз съм такава, че трудно си намирам подходящия човек, за мен е от изключителна важност характера - не обичам простаци и грубияни... А в града, който живея повечето са такива. Докато не срещнах това момче - запознахме се от един сайт, от различни градове сме. Той е точно човека, който търсех - добър, внимателен, грижовен и имаме много общи интереси. Никога не съм си представяла, че бих намерила такова момче - поне не и в близките години, но се случи. Той ми промени живота. Страшно много го обичам и не мога без него. Той също ме обича, не малко пъти го е доказвал. Ето и проблема ми. Напоследък съм станала доста ревнива. Имаше неща, от които започнах да се дразня, макар и незначителни за някой. Когато излиза с някое момиче, ми става неприятно. Във фейсбук много често са ми излизали на стената разни негови коментари - 2-3 досега може би. Едната снимка беше коментирал едно момиче, че изглеждала невероятна и такива подобни. Знам, че не е нищо особено, но на мен ми стана адски гадно. Започнах да се комплексирам. Много съм емоционална и от такива дреболии почвам да плача... Просто не мога да се сдържам. Верни сме един на друг. Той самия мрази изневерите, но все пак аз продължавам да съм все така. Много често изпитвам страх, че ще го изгубя. Искам да спра с тази ревност, с тези емоционални изблици... знам, че проблема е в мен, но какво да направя като съм такава. А това ме съсипва.

Коментари

1.   Кажи му, че не ти е приятно да излиза с други момичета, дори и "просто" приятелки. Аз също не обичам такива неща и разни фейсбук глупости. Но не забравяй щ, че всеки има нужда от лично пространство, затова не прекалявай с следенето и сд старай да не показваш ревността си.

2.   Аз не съм ревнива, но ако моя приятел се сваля по фб, защото този негов коментар за мен значи точно това, бих се ядосала доста.
А и като си има приятелка, къде е тръгнал да излиза с момичета. За мен твоя приятел си бройка и други мацки, въпрос на време е да го хванеш в изневяра, да си признае сам или просто да те зареже.

3.   Преодолей го! Нямаш друг избор! Повтаряй си как искаш да се чувстваш!

4.   И аз съм същия... Бях откраднал пароли на скайпове, фейсбуци и прочие. Разбрах за всеки бивш и я ревнувах и от тях дори, телефонните контакти, снимките с бивши, коментари под снимките, чатове във фейсбук, обръщение към барман от типа - пич дай една минерална вода. Обръщание от типа Ч. Р. Д с емотикон намигане.. Болестно състояние. Към ден днешен малко се поуспокоих, но вече не добавяме аз жени и тя мъже По фейсбуци и скайпове, изтрили сме ги всички, в телвфоните също. В началото я ревнувах от приятелки, сега тя мен от приятели, че била на последно място. Като цяло тя мълчи мълчи и изведнъж избухва, аз съм по избухлив, но и тя е ревнива почти колкото мЕн. Една нейна приятелка искаше тя да я тупа по гърба, че я болеше, но моята фр отказа и ме помоли онази аз да го направя, потупах я аз.. След това моята приятелка не говореше с нас и ние си говорихме с нейната приятелка, като се прибрахме последВа скандал как така правя масаж на нейната приятелка, че ще ми го върбе, скара се и с нея и още 2, 3 пъти откача от нищото

5.   За съжаление това е болестно състояние и понякога човек като започне да си ги втълпява и въобразява разни глупости и направо може да се поболее...
Като заживеете заедно това може да се промени, ама така като те гледам, че си само на 18...
Успех!

6.   хах и какво? Ревнуваш си в нормите на нормалното! Аз съм момче и аз лично бих ревнувал от подобни неща. Просто му кажи, кое те дразни. Момче на 20 години съм.

Аз

9.   Знам как се чувстваш. Аз по принцип не съм ревнива, но откакто съм с мъжа ми полудях. Имаме дете вече, а тая ревност направо ме изяжда. Не мога да спра да му проверявам фейсбука и историята на браузера. А той е чист като сълза. Страшна ревност и злоба ме обземат като си пише с някоя жена. Направо ми идва да хвана пътя-много го ревнувам...

10.   Знаеш ли какво? Просто прави същото, което прави той.
Срещай се с други момчета, коментирай им снимките.
Да видим ще се сети ли...
И споко, проблемът не е в теб - неговото поведение те провокира.
Помисли дали нарочно не те кара да ревнуваш.

11.   абе хора, вие сте страхотни комплексари - да не говорели с други, да не добавяли във фейса, телефонни номера... още малко ще заключите половинките вкъщи или ще им метнете бурките! толкова ниско самоувствие ли имате? толкова малко ли вярвате на половинките, че мислите, че само чакат да се обърнете и да почнат да се задяват с други?
вземете се в ръце и се дръжте по-нормално.
Ж43

12.   Подкрепям ж 43. Аз изобщо не следя, не гоня и не притеснявам съпруга си. Връзката ни е доброволна - той си е господар иначе на живота и сам си решава какво ще прави с него. Аз не разбирам хората, които са толкова ненормално ревниви, че ограничават елементарни и човешки неща.
Аз самата имам над 300 „приятели“ във фейсбук и мъжът ми ми има също доверие. То се усеща същност, ако някой тръгне да кръшка. Какво толкова сте се спекли, не мога да разбера. Лекувайте се.
ж31

13.   Умерената ревност си е нормална. Ревността била за лекуване! Аз не мисля, че е нормално той да прави публични комплименти на друго момиче, когато си има приятелка. Аз съм съгласна с номер 10.