Той се отдръпна, защото не искам да работя при него
Здравейте,
Не съм първа младост - на 46 съм. Уж съм улегнала,
разумна, но тази ситуация ми е странна и не мога
да я приема.
Мъжът, с когото имам връзка се отдръпна от мен защо-
то не искам да работя за него. Виждаме се от около две
години. Аз съм свободна, той не. За мен тази връзка не
е нищо сериозно. Просто някой, с когото се виждам от
време на време. Предполагам и с него е така. Харесвам
го, но не желая да си променям живота заради него.
От около година започна с намеци. Нямал време, пътувал
много и ако съм при него щели сме да бъдем повече вре-
ме заедно. Аз го опонирах, че ако иска да се виждаме
по-често ще намира време и при това положение.
Последния разговор беше нещо като ултиматум от негова
страна и от тогава нито той се обажда нито аз. Краят
според мен.
Не го приемам драматично, но ме гложди - иска мен,
жената или иска мен професионалиста. Добра съм в рабо-
тата си, но чак пък толкова единствената добра не съм.
Да се е увлякъл по мен толкова много пак не ми се вярва,
въпреки че умее да се прикрива.
Така че мили хора, коя точно моя същност да се ласкае,
и да се ласкае ли изобщо?

Коментари

1.   Която и твоя същност да се "ласкае":
1. Ти цялата си една същност, на колкото и условни същности да се разделяш. Може би си му харесала като комбинация от всичките си "същности";
2. Краят си е край, и не е повод за гордост каквото и да го е предизвикало. Така че не виждам никакъв повод нещо от теб или от него да се ласкае...

Човек, който поставя ултиматуми за мен не е човек... освен ако няма някаква много, много сериозна прична за това. Но каквато и сериозна причина да има, ултиматумът си е ИЗДЕВАТЕЛСТВО над свободната воля и над психиката на другия - едва ли не: "Ако не стане какво аз искам и както аз го искам - не става нищо изобщо! ". Ами не става така... Винаги има място за разговори, за преговори, ако двамата са градивно настроени и искат да продължат.

3.   Аз съм доста по млада от теб, но въпреки това бих ти дала съвет. Когато отношенията са неясни, говори с него и си изясни какво точно очаква той от теб и дали очаква. Може да иска да му станеш новата спътница в живота и да си помагате в работата и в живота. Ние с моя мъж имаме общ бизнес и двамата сме учили това което работим.
От друга страна, ако офертата на този мъж не те устройва и не искаш да го вършиш, имаш си по добра работа и т.н. Това също е повод да му откажеш. За мен той иска да работи с човек на който има доверие и това че е жена която харесва е идеалния случай. Аз съм имала много такива предложения за работа и знам че мъжете си падат по това. За него навярно работата е на първо място и с нея не би скъсал, с теб би си разредил контактите, заради работата, за тива според мен, си прецени сама какво искаш, искаш ли да ае задълбочите и говори с него вместо да гадаеш какво ли си мисли той.