Имам ли шанс?
Здравейте!

Пиша Ви с молба за съвет. Става дума за това, че страшно много обичам моето момче и искам с цялото си сърце той да стане мой съпруг. Сигурна съм, че чувствата ни са истински и се обичаме, много се борихме, за да сме заедно. Притеснява ме само едно, че той е все още "малък", аз съм на 23, а той на 20 години. Не искам да създадем семейство и после той да реши, че не си е поживял и да се разведем. Ние сме заедно от половин година, което си е може би малко време за брак, но в крайна сметка има хора, който са заедно с години и накрая се разделят... Та мисълта ми е имаме ли шанс, за едно светло бъдеще или още ни е рано и сме леко заблудени в чувствата си? !

Благодаря Ви за отделеното време и моля без да пишете безсмислени коментари, полза от тях няма!

Коментари

1.   Разбира се, че имате шанс, обаче съветът ми е да не прибързвате. Ако ви е писано да остареете заедно ще стане дори и да поизчакате със сватбата. Освен това живеем в 21 век така, че винаги можете да поживеете заедно и без да сте официално женени. Ей така, да видите как е. Защото докато не поживееш с един човек няма как да го опознаеш напълно и не е все едно дали го виждаш веднъж на 2-3 дни и ли живееш с него. Повярвай ми, има разлика. Когато живееш с някого го виждаш във всякакви ситуации и можеш по реакциите му да прецениш дали ще си щастлива с този човек или не.

2.   Защо толкова бързо искаш да се жените, според мен първо заживейте заедно поне още половин година, а след това предприемете тази крачка.

3.   Изчакай, не бързай. Походете, после поживейте заедно поне 2 години и тогава мислете за брак и деца. Едно е да излизаш с някой, съвсем друго е да живееш с него, да делиш легло и залък, да се сблъскваш с битови проблеми и тогава, ако кажете "да, ние се обичаме" тогава мислете за деца и брак. Не бързай. Ще срещнеш и други момчета, компании, много си млада, той-също. Поне още 3-4 години походете, поживейте и тогава мислете за деца и брак.

4.   Абсолютно подкрепям №3! Това е истината!

5.   Любовта е топлината между краката са две различни неща!
Да не говорим за гледане на деца.
Стига сте смесвали понятията!

6.   не. нямате.

сега порасни и престани да се изживяваш в бебешки приказки за лека нощ.

7.   Мила моя, за мен няма точно определена възраст, подходяща за брак. За едни тя е след 30, други пък се женят на 20. Познавам двойки, които са над 30, заедно са от поне 7-8 години, но дори не съжителстват заедно, както и от другия тип- една моя приятелка се омъжи на 19 години, в момента има две деца и е безкрайно щастлива със съпруга си. Всичко опира до самия човек и връзката, която има. Принципно, мъжете съзряват по-късно, замислят се за сериозно обвързване и създаване на семейство много след нас, така са устроени повечето. Това не трябва да те притеснява и аз също те съветвам да не бързаш. А и защо ти е да бързаш, в крайна сметка? Ако си сигурна, че се обичате и сте един за друг, това ще бъде вярно и след 3-4 години съвместен живот, през които ще имате възможността да се опознаете достатъчно добре, за да разберете дали си пасвате. И двамата сте млади, не гоните последния влак, както се казва :) Всеки етап от една връзка има своите предимства, изживейте си безгрижно следващите няколко години, без да се обременявате с излишни планове и мисли за бъдещето, ако се обичате истински и споделено, всичко ще се нареди само.

8.   Аз също споделям мнението на останалите - не прибързвайте. С един подпис не променяте нищо кой знае какво. Ако се обичате и сте щастливи заедно, то дали ще е с брак или без, няма значение. Разликата е, че при евентуални проблеми и желание за раздяла нещата ще станат много по-бързо и лесно. Поживейте заедно, пък всичко ще си дойде с времето - и брак, и деца. Самата ти не си сигурна в него, а за да пожелаеш да имаш дете от някой, трябва да си сигурна, че той може да се грижи за теб, за дете, за семейство. Животът е пред вас, изживейте си тези моменти от началото на една връзка, опознайте се по-добре, поговорете на тази тема. Бракът си е отговорност и ако и двамата не сте готови, по-добре не бързайте.

9.   Здравейте отново...

Ще вметна само като информация, че ние от самото начало на връзката ни заживяхме заедно, просто така ни потръгнаха нещата. Само да кажа на този коментиращият под номер 6, че не живея в бебешка приказка и съм с достатъчно зряло мислене за възраста си! Никой не бърза от двама ни, напротив! Имаме амбиции и желание за съвместно бъдеще заедно и аз ви зададох един под въпрос скрит в смисъла на текста, а именно- Лошо ли е в семейството, когато жената е по-голяма от мъжа (на години)?