Любовта или мечтите
Здравейте :) с приятелят ми ходим от 1 година. Преди тренирах плуване, но ми се наложи да прекъсна за известно време. Сега отново имам възможност да започна, но знам, че няма да имам свободно време както до сега(в периода през който не тренирах). На училище съм втора смяна, преди това имам тренировка. На училище съм до 7, след това трябва да се прибирам и да уча. Събота също съм на тренировка. Само неделя ще ми е свободен ден.
Та бих искала съвет.. защото много ме притеснява, това, че няма да имам време да се виждам с приятеля си, ще се отчуждим и ще го загубя :( А не искам, защото много го обичам. Какво бихте ме посъветвали? !

Коментари

1.   Добре де, щом си втора смяна, значи почваш от обяд. Преди това имаш тренировка 1-2 часа. Значи част от сутринта все пак ти е свободна. Може поне някои дни да учиш в тази част от сутринта, а пък вечер след училище да се виждате по 1-2 часа примерно. Или пък да се виждате сутрин, зависи той коя смяна е.

Абе направи си някакъв график и все ще измислиш нещо. Когато си организираш времето добре, има време и място за всичко. Пък и не е казано, че трябва всеки ден да се виждате, даже така може да си омръзнете. По-добре 3-4 пъти седмично.

По тази логика аз какво да кажа, като цял ден от сутрин до вечер съм на работа. После пътуване в най-натоварения трафик сума ти време. Прибирайки се, трябва да взема дъщеря си от градина, после да я изкъпя, преоблека, нахраня. После да посрещна жена ми. Да я изчакам да измие чиниите, да сготви, да се изкъпе, за да мога да си изпълня съпружеските задължения и да си легна към 12, а да стана в 6 сутринта. Пък събота и неделя трябва да свърша някоя и друга работа из къщи или на село, както и да разходя малката. Но като се органзизираш за всичко има време.

2.   Тренирай, пък ако наистина се обичате това няма да ви попречи, само може да заздрави връзката ви...

3.   Има ли желание, има и начини! Ще се виждате вечер, когато нямаш толкова за учене! Съдбата подлага някои на далеч по-тежки изпитания! Ако се обичате, ще се справите.

4.   Тренирай! Ако това е мечтата ти трябва да я преследваш .. дори връзката ми да не издържи (въреки че ако се обичате толкова трябва да издържи) момчета ще има и за напред. Ученичка си следователно с момчето с което си сега едва ли ще сте заедно завинаги така, че преследвай мечтите си.

5.   Не избирай между мечтите и любовта. Направи така, че любовта да е първата изпълнена мечта, а втората да са тренировките. Какво толкова ще стане ако тренираш и едновременно ходите. Не е чак толкова зле. Всеки си има ангажименти. Всичко е наред... Горе главата =]

6.   ако съм момче и с мойто гадже ако се виждаме само в неделя, край късам задължително.

7.   На твоите години, не знам колко са но явно че си ученичка, мечтите и реализацията са най важни, а любовта трае година две. Ученическата любов не е много трайна. Като тръгнеш да създаваш семейство някой двн тогава трябва вече да си имаш професия и ще избвреш любовта. За сега не прави жертви в името на любовта, за да не те е яд някой ден, за изгубеното време.