Какво мислите?
Скитници
Скитник съм аз,
скитник си и ти.
Повика ме със тъжен глас
и шепнешком надеждата сломи.

Ще си останем тук на прага
със тъжен поглед зад грозна маска скрит,
но споменът ръце към нас протяга,
от злоба и от грозота пропит.

Не съм дошла да прося милост,
а просто отстрани да поседя,
да те погледам с тиха учтивост,
а после неусетно да заспя.

А там, застанали на стъпалата сиви,
ще чакат двама скитници една мечта
и ще се борят за да останат живи
скитникът, сънят и любовта.

Момиче, 14г.

Искам само да ви помоля да не пишете коментари от вида: "Не си ли много малка да пишеш такива стихове? " и т. н. Казвам го, защото вече съм получавала подобни мнения и не ги смятам за нормални. Според мен в творчеството няма нито възрастова, нито каквато и да било друга граница.
Благодаря ви предварително.

Коментари

1.   Страхотно е! Определено имаш потенциал и трябва да го развиваш! Успех занапред! :))
Момиче на 14. :)

2.   Харесва ми :)

3.   Тъжно е и наистина си малка да пишеш такива тъжни неща.
Мъж на 26 години

4.   Дори ми харесва повече от повечето известни стихотворения, които съм чел(всъщност те никога не са ми харесвали. ). Обаче твоето е чудесно, продължавай в същия дух!
Source : момче 20 г.

5.   Не знам, честно! Мисля, че прекалено много залагаш на клишетата. Бъди малко по-истинска, когато пишеш. Допускам, че докато пишеш си представяш как би звучало това на предполагаемата ти аудитория вместо просто да се отпуснеш и да си излееш душата. Не се обиждай, не те критикувам, просто казвам какво мисля. Звучиш изкуствено и нагласено. Аз на твоята възраст правех същите грешки, пишейки стихове. Все гледах да ги гримирам с много метафори и неразбираеми словесни каламбури, за да изглеждат по-възвишени. Аз лично не разбрах посланието на това стихотворение, освен "Вижте ме какви сложни словесни плетеници и метафори мога да използвам". Съжалявам, малката, не смятам, че си бездарна, но прекалено много се пресилваш :) Без лоши чувства:
ЕднаЖенаКаза

6.   Хареса ми! Продължавай да пишеш! :)

/Модератор7 - И мен ми хареса, само защо авторката е избрала да го публикува в "Любов и изневяра".

7.   Съжалявам, но като чета тези стихове и веднага се сещам за аналогични сред българската класика, а това не е добре, имам предвид, че авторката борави съзнателно или несъзнателно с труда на други хора, просто ми убягва оригиналността. Може би съм чел прекалено много или най-малкото повечко от авторката и няма как да се впечатля. Но пък поощрявам авторката, защото за възрастта си е добра, дори и да не е оригинална, дори да има плагиатски щрихи, има талант, все пак е само на 14:)
М, 36

8.   Хубаво е. Пусни още някое стихотворение! Ще те очакваме.

9.   Не. Липсват му доста неща. На места има случайни попадения, но като цяло не струва.

10.   На мен ще ми е интересно да разбера кои са любимите автори на авторката. Иначе личното ми мнение че имаш потенциал но ти липсва дълбочина и това е нормално ти си само на 14, трябва още много да преживееш. Но за лексикон става.

12.   До 4 много ми е любопитно кои известни автори е надраснала авторката? !

13.   От авторката: Извинявам се за объркването с категорията. Много благодаря за мнениятя. Няма значение хубави или не, за мен са важни понеже така разбирам какво трябва да избягвам и към какво да се стремя, когато пиша.
Любимите ми автори са Елин Пелин, Йордан Йовков ( макар че от него не съм чела много), Павел Вежинов и общо взето - това е. Поетите също не са много понеже по-често чета големи по обем творби ( разкази, романи и т. н. ) Съвсем от скоро се занимавам, ако може така да се каже, с поезия. Това стихитворение си има и личен мотив, но по-скоро го написах от любопитсво. Единствените лирици, които са ми привлекли вниманието са С. А. Есенин, Христо Смирненски и Иван Вазов, от когото съм чела най-много.
Лора

14.   @12 Не казвам, че ги е надраснала, а просто че като текст и смисъл нейното стихотворение ми допада повече.

15.   Номер 12, допускам, че номер 4/14 визира Гошо от почивка :)))