Раздвоена съм, не знам как да постъпя
Здравейте,
Знам, че историята ми е малко дълга, но моля, прочетете я и дайте съвет!

Обичам един човек от 5 години.... Бих направила и невъзможното да съм с него...много пъти съм му казвала, че го обичам и искам да сме заедно, а той винаги намира оправдания и предтекст да не сме заедно. Най-интересното е, че винаги тези оправдания, тези предтексти са наистина вярни. Докато съм ходила с други, винаги съм им изневерявала с него. Единствено на него не съм изневерявала. Обичам го и незная как да го забравя....

Пробвах какво ли не.... сега той заминава за друг град за няколко месеца.... знам, че когато се върне пак ще се видим...., но до тогава какво да правя без него....като знам, че всяка вечер ще е с различна....?

Предстои ми много важно решение за живота ми в бъдеще. Трябва да избера къде да продължа образованието си, в кой град. Мислех си да се махна от моят роден град, да уча в друг град. Така ще съм далеч от любовта на живота си...., но и ще съм напълно сама там...

Искам да замина и да сам наистина напълно сама без телефон, без Интернет за 1-2 седмици, но ако реша да уча в друг град, няма да е за 1-2 седмици... , а и точно когато аз ще трябва да замина евентуално за другия град, той ще се връща....

Какво да правя? Как да го забравя? Изпитва ли изобщо нещо към мен, или е просто за "спорта"? Питала съм го, щом не иска да сме заедно, защо не спира да ме търси? А той отговаря: "С теб ми е най-хубаво, а и не съм казал, че не искам да сме заедно. Просто сега не е моментът..,не искам да те нараня..."

Моля, дайте съвет!!!

Коментари

1.   Не се надявай на нищо от това момче, ти за него си само секс-приятелче, очевидно. Ако продължаваш да се виждаш с него, няма да го забравиш. Намери си друг и му дай достатъчно време, за да те впечетли. Повярвай, от личен опит зная, че минава любовта. После ще се чудиш какво толкова си намирала в него. Времето лекува "далече от мен, далече и от сърцето" :) Успех

2.   От 5 години обичаш него, ходиш с други, но само с него им изневеряваш, а за него си единствена. Сега за няколко месеца той ще бъде всяка вечер с различна...И когато си дойде, пак ще ти пее старата песен...Е, на такава връзка и шведите ще завидят, колкото и да са разкрепостени. Иначе човекът не иска да те нарани, само да те *ука, когато ти дойде редът.

3.   За такива момченца никога няма да бъде точния момент. Казвам ''момченца'', защото независимо от възрастта си, не са дорасли за едни по-сериозни и истински отношения. Не говоря единствено за някаква връзка, а поне да бъдат открити и искрени. С теб му било най-хубаво, ама не иска да му е най-хубаво през повечето време, а само когато той си поиска, нали?! Имах подобни ''отношения'' с такъв тип човек и те уверявам, че единственото, което получих беше болка от това, че за мен той е всичко, а аз за него една от многото, но пък както при теб с мен му беше ''най-добре'' ха ха ха. За съжаление той си остава моя слабост, поддържаме някаква връзка колкото да не сме като непознати, но това е! Не си струва да го мислиш толкова, ако наистина желаеш да учиш в друг град - направи го, това е важното за теб! Гледай себе си и това ти да си добре.

4.   Не знам какво очакваш. Тук любов аз невиждам. За него си секс играчка и като му омръзнеш ще те остави.

5.   Зарежи го. Какво, ще трепериш дали всяка вечер е с различна? Абсурдно е! А ти, щом си задаваш този въпрос, работата куца

6.   Недей да живееш с трохичките, които ти предлага! Живей сега, момиче!

7.   Аз сам в подобно положение и ако имах като теб шанс да се махна щях да го направя. Само така ще излезеш от тоя омагьосан кръг-върви да учиш и не поглеждай назад

8.   НЕЩО НЕ МИ Е ЯСНО " ДОКАТО СЪМ ХОДИЛА С ДРУГИ,ВИНАГИ СЪМ ИМ ИЗНЕВЕРЯВАЛА С НЕГО" ?????????????
ЕДИНСТВЕНО НА НЕГО ,НЕ СЪМ ИЗНЕВЕРЯВАЛА ???
МОЖЕ ЛИ ВСЕ ПАК ДА БЪДЕШ ПО КОНКРЕТНА ???
5 ГОДИНИ БЯХ ВЛЮБЕНА В НЕГО ,А ,ТОЙ В ТЕБ ???
ЯВНО ,НЕ, СЛЕД КАТО НЕ Е С ТЕБ ,ТОЙ ТЕ Е ПРЕЦЕНИЛ ДОБРЕ !!!!!!!!!
НЕ ТЕ Е ХАРЕСАЛ , ПРЕКАЛИЛА СИ С ТВОИТЕ ПОХОЖДЕНИЯ И СЕ ЧУДИ КАК ДА СЕ ИЗМЪКНЕ ???? НЕ ГО ГОНИ .,ЗАЩО СЕ УНИЖАВАШ ????
ПРОДЪЛЖАВАЙ В СЪЩИЯТ ДУХ :С ТОЗИ, ОНЗИ ,И ПОСЛЕ СЕ СЪРДИ НА СЕБЕ СИ !!!