На 35 години да започнеш отначало, но как?
Най-накрая се престраших да споделя моята история. Искам някой да ми даде съвет какво да направя, защото от най-близките ми приятелки чувам само: ти трябва да решиш, решението е твое, незнам как бих постъпила аз на твое място.... и т. н. Разбирам, че е мое решението но аз не се виждам отстрани в момента... Ще ви разкажа, накратко и моля Ви някой да ми даде съвет, защото вече от мислене и притеснение се побърквам. И така заедно сме от деца - от 17 годишни, сега съм на 35 год. Имахме дълга връзка от 1996г. до 2006г бяхме гаджета и от 2006г до сега сме женени - вече 8 години. Деца нямаме. Всичко вървеше добре, много се обичахме, не можехме един без друг, така беше отначало първите 5-6 години откакто се познаваме. Родителите му ме приеха "уж" като свое дете. Много ги уважавах, но с течение на времето все повече установявах, че те все са недоволни от мен-била съм мързелива, не съм ходила на селото им всяка седмица с мъжа си да работим при тях, все не е достатъчно... Той постоянно беше там. Работила съм земеделска работа с тях и по 10 -12 часа на ден, направо умирах от работа и все не бяха доволни. Така мълчах около 10 год и гълтах "жаби" само и само да е мир и да не се кара той с тях и най-вече с баща си заради мен. Той започна да се отчуждава, все повече да работи, спря да ми обръща внимание, аз бях за него на последно място. Като семейство парите никога не са били общи- той си харчи неговите както си иска, но държи сметка за моите. От земеделието изкарваше добри пари, но всичко вкарваше в банката, а аз лудата си харчех парите за храна, за дрехи, т. е грижех се сама за себе си. Но продължавах да търпя и да му се връзвам на приказките, че нещата "ще се оправят". Не ми вярваше, че ще го напусна, защото му го повтарях всеки ден и той накрая го възприе като приказка за лека нощ. И така до момента докато родителите му не решиха да "НИ" купят жилище, поне така казаха. Половината пари дадоха те половината ние, но се оказа че те заедно със съпруга ми са ходили по нотариуси и са си опекли работата за да нямам претенции към жилището - направиха го с дарение - все едно баща му е дарил всичките пари за жилището, и аз нямам права. Това преобърна целия ми свят - собствения ми съпруг ми беше забил нож в гърба, не проумявах защо така са постъпили, защо той не седна да ми каже какво са намислили а ме сложиха пред свършен факт. Много ме болеше че не ме викнаха като човек който е в това семейство вече 16-17 години и би трябвало да са ме оценили що за човек съм и да ми го кажат в очите. Но не, те премълчаха всичко и дори са разправяли, че аз съм им искала 50% от имота, че съм някаква сметкаджийка. Много ме заболя, защото и човека до мен е на тяхна страна. Нещата вече 1 год и половина стават от зле, по-зле, говоря му че ще го напусна, но не ме взема насериозно. Така оставена сама без капка надежда, се запознах с нов човек, отначало не беше нищо сериозно, но с течение на времето видях че той дава всичко за мен, почувствах се жива и желана отново. Стана така, че в момента забременях и незнам какво да правя. Знам, че не трябваше да го допускам, но се случи. Вече над 10 години нямам деца и се бях отчаяла, че това няма да се случи никога. Сега ми предстои много трудно решение-да запазя детето и да започна начисто-нов живот или да се откажа от детето и да дам поредния шанс на мъжа ми, без да съм изобщо сигурна, че този път нещата ще се получат, все пак вълка козината си мени, но нрава не. От няколко дни не съм на себе си.. искам това дете, но ще бъде много трудно. Знам, че според някои хора ще съм "мръсница" и "неверница", но Бог ми е свидетел, че опитах всичко за да оправя брака си и само аз знам през какво съм преминала. Моля Ви, посъветвайте ме нещо, все пак ще сте ми от голяма помощ, дори да се отнесете негативно към мен.

Коментари

1.   Не е добре, че не си го напуснала и СЛЕД това да си срещнала този другия, ама...
Не питай, а започвай на чисто с детето.
Ж40

2.   Прави каквото искаш, но не се отказвай от детето!!! Децата са смисъла на живота. Между другото ти не каза защо не си имала деца от съпруга ти?

3.   Разбира се да започнеш отначало. Как може изобщо да се замисляш? Тези хора са ти отровили живота. Те ли ще те осъдят? За какво, че си избрала да имаш дете и да живееш нормално като си обичана и уважавана ли? Господ ти е дал знак момиче! Осъзнай се! И изобщо да не ти пука кой какво ще ти каже. Това е твоят живот и на детенцето ти вече. Живей за себе си, а не за лошите хора. Това е отговорът. УСПЕХ! :)

4.   Достa негaтивни нещa бих ти кaзaлa... сaмо с товa мрънкaне толковa години кaк ще го нaпускaш си яснa. Кaкво доверие и увaжение искaш кaто явно изнудвaш от сaмото нaчaло. Кaкто и дa е, сегa товa вече не е вaжно.
Бебето, то е вaжно! Кaк е възможно въобще дa се двуомиш, дa питaш други...? ! Знaчи ли товa, ме си безхaрaктернa освен мрънкaло и все някой трябвa дa вземa решения вместо теб? Дaно не е тaкa...
Време е дa поемеш отговорност зa себе си и детето, което носиш!
Стягaй се по нaй- бързия нaчин и зaпочвaй дa действaш. Щом е толковa " невероятен" новият, предполaгaм че към моментa ти е свaлил някоя другa звездa, дaно е и отговорен, освен добър слушaтел...
Уфф, не знaм дори от къде дa те почнa....
Ще кaжa кaкво бих нaпрaвилa aз, но рaзликaтa е, че нямaм нуждa дa " рекетирaм" емоционaлно мъжът до себе си. Ние сме рaвностойни, можем зaедно, можем и поотделно, зaедно сме, зaщото се обичaме, a не зaщото сме зaвисими.
Тa, бих зaдвижилa рaзводa по нaй- бързия нaчин. Бих си родилa и гледaлa детето със или без м- р " невероятен". Никой не знaе колко е силен, докaто не му се нaложи дa действa. Повярвaй ми, мaйкaтa е способнa нa ВСИЧКО зa детето си. Дори си мисля, че именно то ще те принуди дa порaснеш нaй- после и дa поемеш животa си в ръце.
" Шaнсове" нa съпругa си нямa зa кaкво дa дaвaш повече, подозирaм че ти сaмaтa си изгърмялa шaнсовете, които той ти е дaвaл в годините, от тaм и недоверието относно имотa. И честно кaзaно го рaзбирaм, и мен тaкa aко ме зaплaшвaт постоянно кaк ще ме нaпускaт... всъщност не бих дaвaлa шaнсове, директно отвaрям широко врaтaтa и кой от къде дошъл.
Не бих изтрaялa 18 мин. дa не говорим зa 18 години. Този твой съпруг имa волско търпение.
Приеми детето кaто дaр, ( то и си е) приключи с достойнство брaкa си, и зaпочни новия живот нaчисто.
И зa Богa, спри дa мaнипулирaш, изнудвaш, рекетирaш емоционaлно... зaщото новия може и дa не е толковa търпелив и толковa бързо дa ти покaже пътя, че ще се зaмaеш.

5.   Не виждам какъвто и да било смисъл да продължааш да имаш нещо общо с мъжа си освен "по навик". А защо с него сте нямали деца след толкова години заедно, просто ума ми не го побира, честно! Това са 17 години, а вече сте и в такава възраст, въобще не намирам оправдание на ситуацията, освен ако мъжа ти и семейството му не са чак такива егоисти, но е факт, че "мръсница" или не - нямаш бъдеще с този човек и в крайна сметка само ти ще страдаш от решението си. Вземи се в ръце и си гледай живота, детето и т. н., щото никой няма да ти направи евала, че си си жертвала щастието заради хорското мнение!

м28

6.   Ти си забременяла от друг мъж и още се чудиш какво да правиш. Бащата знае ли? Ти се чудиш кое да избереш, но имаш ли избор всъщност? Да не се окаже, че другият не иска да се занимава като разбере за детето.
Ако той е готов, тогава напускай мъжа си. По-добре отколкото да правиш аборт на 35 след като толкова дълго си чакала дете. Иначе почти всички гледат да се обезопасят спрямо жените си за да нямат те претенции към някакво имущество, но това обикновено се прави в самото начало, когато още не си прекарал дълго време с даден човек. Щом след като 8 години брак и 18 години връзка още не сте минали този етап, значи няма да го минете никога. Нямате и деца, нищо не ви свързва, освен навика всичко да се върви както по-старому и страхът у теб да признаеш, че всичко досега е било напразно.

7.   Ако си бременна от новият си приятел какво има да му мислиш, заживей със него ако и той иска разбира се! Ако си бременна от съпруга си преценявай дали ще се грижи добре за детето ви и готова ли си в името на неговото щастие ти да станеш един безличен човек, без право на мнение и без лични потребности. Но знаи че след двайсетина години детето ще е пораснало и ще е напуснало семейното гнездо, тогава ти ще си жена на пределна възраст и ще се запитак как е минал животът ти и щаслива ли си била? Знай че тогава ще боли много защото ще си осъзнала че всичко е безвъзвратно загубено!

8.   Така, доколкото разбирам си бременна от другия мъж. Първо искам да ти кажа, че всичко, което ти се е случило е именно защото ти така си го направила, тоест искаш съвет за нещо, което ти вече си взела като решение. Започвам от имота, ти може да си мислиш, че мъжът ти е подминавал думите ти, че ще го напуснеш, но той явно не го е подминавал, за това са ти направили номера с имота. Помисли от гледна точка на него и родителите му. Даваш парите, които си изкарал през живота на детето си, за да има къде да живее, но жена му го плаши, че ще го напусне. Естествено след развода ще му вземе жилището и той остава на улицата. И ти би направила същото за своето дете. Второ след като си забременяла от друг, значи проблема е бил в съпруга ти. Нямам представа дали сте правили опити инвитро или други, но така или иначе си забременяла от друг. Защо си забременяла от любовника си е ясно, защото не си взела предпазни мерки. А защо не си взела предпазни мерки? Защото си искала дете от него. Следователно не виждам, защо питаш какво да правиш, след като си решила какво да правиш? Искала си дете от любовника си, получила си го. Ясно е едно. Щом си имаш любовник и чакаш дете от него и си искала дете от него, значи не виждам, защо търсиш вина от мъжа си и го изкарваш злия демон. Това, което си направила, всяка омъжена жена знае че не е правилно, но като всяка останала жена, виновен за твоите грехове е съпруга. Няма да питам дали любовника ти е семеен, защото на 99% съм сигурен че е. Така, че съвет, няма смисъл да искаш, ти решението си го взела. Да ти е живо и здраво детето и дано новия ти мъж да не те остави, заради друга любовница.

9.   Моля ти се, ама наистина и от все сърце, запази детето и заживей с новия си мъж! Умолявам те! Няма да ти е лесно, но след време ще разбереш колко много си спечелила. По-добре късно, отколкото никога. Сегашния ти мъж не може да има деца. Той, а и родителите му са озлобени към теб. Сделката с жилището е ясен сигнал, че той се застрахова, защото вероятно усеща, че рано или късно ти ще си тръгнеш, заради децата. Той може да се опита да плаче и да те върне от завист, че най-накрая ще си щастлива с дете и друг мъж. Но ти не се поддавай в никакъв случай. Ще трябва да се изолираш от него за известно време, да го изрежеш от корен! Махай се час по-скоро, дори не го предупреждавай за това. Просто един ден докато той е на полето си вземи документите, малко дрехи и изчезни! Не се заблуждавай, че нещо ще се промени от тук нататък. Той дори и да стане по-мил, това ще е лицемерно. Да не мислиш, че ще ти припише половината жилище, или пък, че ще ти направи деца? Взели сте си своето за всичките тези години. Той очевидно те третира като човек втора ръка, щом дори насериозно не те взима. Стига толкова. След време може да се срещате като приятели, ако много ти е мъчно за него. Но семейно щастие с такъв човек не можеш да имаш. Осъзнай го сега. Не убивай дете заради егоисти!
Глътнала си толкова много жаби напразно!

10.   Според мен остави мъжа си, нямаш голяма полза от него, не че това е най-важното, но щом не дава подкрепа и не споделя, а и много време нямате деца, просто може детето да идва за да ти покаже, че трябва да има промяна, не разбрах от другия ли е детето?
Най-важното е да се чувстваш щастлива...

11.   Запази детето и продължи напред с човека, който държи на теб! Сигурна съм, че ще си щастлива!

12.   здравей,
според мен трябва да запазиш детето. Просто янма за кога. Ако нямаш дете - за какво да се връщаш при мъжа си? Той не струва 5 пари. зарязвай ВСИЧКО, имоти и вещи не ти трябват. Махай се възможно най-скоро от тази дупка в която си.

Има и друга вероятност - мъжа ти да е бил манипулиран от родителите си и да не осъзнава в какво положение те е поставил. Но според мен е късно за каквото и да е било.
успех!

13.   Няма значение, че жилището е придобито с дарение. Щом е закупено по време на брака имаш право на половината. Казвам ти го от опит, защото и моя апартамент беше с дарение от баща ми и се водеше на мое име и на детето. След като се разведох се оказа, че бившия ми съпруг притежава половината от моя дял. Прехвърлихме неговия дял на детето като ползвахме и адвокат, не само нотариус. Относно другия ти въпрос си запази детето независимо с кой мъж живееш.

14.   Достатъчно дълго си се раздавала за хора който, не са те оценили правилно време е за ново начало.

15.   Щом сегашният ти официален мъж не ти е направил деца на 35 според мен не би трябвало да имаш угризения да започнеш с нов човек.

16.   В онова семейство винаги ще си чужда. Дори на съпруга си. Финтът с апартамента показва много добре това, че там те презират. Мисля, че не си заслужава да му даваш повече шансове, още повече, че явно е ялов и няма да имате деца. Детето е една огромна радост, но и огромна грижа. Ако новият човек го теб наистина е сериозен то това би било наистина едно прекрасно ново начало, и с детенце до теб. Всичко зависи от това, доколко е сериозен новият ти приятел, и можеш ли да се справиш евентуално самичка с дете, ако той евентуално реши да ви зареже.

17.   Ами според мен, се развеждай щом не си щастлива с мъжа си и създай ново семейство. Не пишеш много за новия мъж, обичаш ли го, той теб, отношенията ви, какво мисли той, дано не е просто заместител или нещо подобно. Има нещо, което не знам дали знаеш, че мъжът ти ще се води баща на детето дори и веднага да се разведеш! Желая ти много щастие!

19.   Здравей!
Аз съм момиче на 15 години, но при майка ми и баща ми стоят долу горе нещата като твоите, само че баща ми пие и не е по дарение апартамента. Та баща ми се влияеше много от майка си. Каквото му каже това ставаше. Бог да я прости почина през август и всичко си потръгна, но както и да е. Баща ми преди да почине баба всяка божи вечер вдигаше скандали на майка къде са й парите, защо апартамента е написан на нейно име, а той го изплащал и т. н. Та да кажем, че имам малко опит от това, което съм видяла вкъщи и ще ти кажа едно, не убивай това неродено детенце, дай му шанс за живот. Отиди при твоя човек, който те обича и го зарежи мъжът си, все пак не можеш да чакаш да умрат, че да се оправи всичко. Изживей си живота. И на мама й виках, че ще се оправим аз, батко и тя, но не ми повярва и остана да живее с баща ми, а това й го казах през 2008 и видях много до сега.
Съветвам те запази това детенце и го гледайте двамцата с любимия си, а ако не го иска и се разделите(не дай се боже) го отгледай сама и му покажи, че има много силна майка. Затова напред както викам аз " Напред с рогата и ще пребориш всичко! ", така че давай веднъж се живее. :)
Поздрави Руми (Ру)

20.   Що за въпрос изобщо? естествено, че ще го запазиш и ще започнеш на чисто. Иначе какво ще спечелиш освен поредното разочарование? Имай предвид, че аз съм твърдо против изневярата по принцип, но в този случай дори аз те оправдавам за постъпката. Изобщо не се чуди, много ще сбъркаш, ако останеш при мъжа, още повече ако махнеш детето. Знам как е на село и как ще говорят, но ако правиш всичко, само за да не те говорят, ще си несщастна цял живот, а на тях няма да им пука особено.

21.   Абе, принципно ти съчувствам и заставам на твоя страна, ама начинът, по който ти се е развил живота показва ясно, че в крайна сметка мъжът ти и неговите родители са имали пълното право да те финтират с имотите. Те че не са цвете за мирисане е ясно, ама така поне като се разделите с мъжа си той поне финансово нищо няма да загуби, защото ако освен толкова години време, загуби и спестяванията ви, а и тези на родителите си, вложени в апартамента - еми, прекалено щеше да е брутално.
Не знам дали ще може да вземеш нещо от апартамента, но така или иначе най-добре е за теб да прекратиш тотално изчерпания си брак, и да заживееш с бащата на детето ти. Хорските приказки със сигурност ще ги има, ама да знаеш, че в крайна сметка всяко чудо наистина е за 3 дни, така че много скоро хората няма да те коментират, а някои дори ще заемат и твоята страна. Вече очевидно си взела решението да си гледаш собствения интерес, така че не ти остава друг избор, освен да продължаваш да го правиш. Даже си закъсняла с поне 7-8 години, но по-добре късно, отколкото още по-късно или никога. :)

22.   Новият мъж знае ли, че си бременна? Той на разположение ли е? Готов ли да заживее с тебе? Иначе ти трябва да напуснеш мъжа си 2 десетилетия си била нещастна, по-хубаво няма да стане. Развеждаш се! И без никакви скандали с него. Просто си тръгваш от живота му.

23.   Запази детето. На 35 години това е подарък от Бога и от Съдбата. Единственият ти и последен шанс. Нищо друго няма значение. Дори приятелят ти да се уплаши и да се отдръпне, пак запази детето си и стани майка. Всичко друго, с времето ще се нареди и ще се оправи. Ако детето не е от съпруга ти, не се поддавай на манипулации, защото има и такива примери в живота - може да ти предложи да останеш при него и да отгледате заедно детето, независимо, че друг е биологичният баща. Приключи с този мъж веднъж и завинаги. Успех и бъди смела! Очаква те най-великото щастие на света!

24.   Запази детето си може би това че толкова години не сте имали деца със съпруга ти е знак че не е ЧОВЕКЪТ за теб. И на 35 можеш да започнеш нов живот. Успех бъди щастлива.

25.   Зарежи апартамента и мъжа си. Остави му го да си живурка там сам. Нали си е опекал работата? ! Ти си гледай детето и ако има вероятност да се събереш с баща му ти пожелвам много щастие. Децата са дар. Никакви апартаменти, пари и куп глупсти не могат да се сравнят с тях. А мъжа ти- гади ми се от постъпката му. Сега може да е напълно щастлив. Апартамента няма да го дели с теб. Ще си кука там сам, а ти драга бъди щастлива!

26.   1. Даренията се оспорват в съда и на 90% падат. 2. Имотът е придобит ПО ВРЕМЕ на брак, без значение как. Така, че, както и да го гледаш при един що-годе свестен адвокат можеш спокойно да си претендираш за 50% от имота.

27.   Разбира се, че ще се оттървеш от тези енергийни вампири, които са ти объркали мисленето и живота! Дори по-добре сама, отколкото зле придружена! Имай вяра в себе си и започни да четеш и книги, които да ти променят мисленето и да гледаш по-ведро и смело на този кратък миг-Живота! И аз съм на 35- сама съм. Радвам се за теб, че ще си имаш детенце. И не забравяй да се усмихваш. Има ли желание винаги има и начин-никога не губи оптимизма и вярата–най вече в себе си! Успех!

28.   Първо честито!!!! Съдбата е взела решение вместо теб дали да се разделите или не. И аз бях в подобна ситуация, сега съм в по напреднала бременност и съм много щастлива че стана така. Нр обръщай внимание на негативните коментари, те целят да си избият комплексите вместо искренно да ти дадат съвет. Не махай детето защото ще съжаляваш. Ще се върнеш за втори шанс при мъжа ти и той ще те разочарова пак. Тогава ще съжалиш че си убила невинното детенце заради него и ще изпаднеш в депресия. Ако втория мъж е свестен си създайте семейство с него. И не забравяй че мъжа ти е в слабата позиция защото при развода ти имаш право на половината. Пазите ли някакяи документи че сте дали половината пари? Зщото ако сте му ги дали на ръка парите и той е купил апартамента без вие да фигурирате никъде не знам тогава трябва да говориш с адвокат. И за парите в банката му кажи че ти си издържала домакинството а той си е пестил парите. Соред мен заслужавш половината, търси си правата. Да не говорим че по закон това дете е негово и ще муу е наследник. Нещта са в твой ръце. Консултирай се с адвокат възможно най скоро, да ти каже какви възможбости имаш пред себе си и после вземи решвние. Аз ако ти бях приятелка щях да те посъветвам- разделете се и зпочни отначало. Не си възрастна, просто си се вкоренила в тая връзка, половинат ти живот е там, но това не означава че Си заслужва да продължаваш. И детето си го запази, ще си много щастлива с него а и то не заслужава да го убиваш заради тоя мъж който явно е голям егоист. Успех!!!

29.   Започни на ново! Животът ти е дал втори шанс, най-накрая имаш възможност да си майка и да имаш до себе си човек, който те обича. Давай! Не се отказвай от любовта! И сама знаеш, че съпругът ти никога няма да се промени или ако се промени ще е към по-лошо, а не към добро. За това имаш право да си щастлива! Действай сега, защото годините минават и след 40 ще ти е още по-трудно да почнеш живота си наново. А сега в средата на 30-те си още млада и имаш шанс да промениш нещата. Знам плашещо е, но го направи! Успех! Заслужаваш го, заслужаваш да си майка, да си обичана и щастлива жена!

30.   Искам да ти кажа, че мъжа ти е в много неизгодна позиция. Първо това дете дори не негово ще се води такова, докато не се разведете. Негов или не няма съд, който да застане на негова страна, ако можеш да докажеш, че си живяла там- адресна регистрация, от там следва, че ти по закон имаш право да останеш в него до навършване пълнолетие на детето ( ако разбирасе решиш да му правиш мръсно). Но аз по- горе ти писах. Не си трови живота с дребн душици. Замисляла ли си се, че мъжа ти може да има проблем с правенето на деца? Проблем за който да не знаеш само ти и за това да са решили в купом да те лишат от права. Може би са знаели и мислили, че като разбереш ще го оставиш.

31.   Първо за апартамента-ти си дала половината от сумата, а после нямаш право на половината жилище... баща му уж му е направил дарение??? Това е нечестно и е пълно неуважение към теб, а мъжа ти е мухльо щом като го е позволил да се случи.
Обаче добрата новина е, че ДАРЕНИЕ МОЖЕ ДА СЕ ОСПОРВА-т. е. ти може да го оспориш и да претендираш за половината както е редно и да си го получиш. Може да се види превод на пари от сметка или документи, както свидетели да потвърдят също, говори с адвокат.
Ти нали не си подписвала документ за отказ(както мен навремето се опитаха да ме изработят-моя свекър ми буташе един лист-да подпиша отказ;беше покупко-продажба, но аз му казах, че това не е в моя полза и аз няма да подпиша и така си остана;сега аз имам право на половината имот понеже е придобит по време на брака... ще остане за децата ни един ден, аз няма да си го нося в гроба).

Второ- дай шанс на новата връзка(макар, че не е било редно да се случи това при положение, че си семейна... а не разведена;нали се сещаш какво имам в предвид;но това ми говори, че между теб и мъжа ти нищо няма вече и за това си се решила на връзка с друг).
Детето е нещо безценно -не го махай. Дай му шанс да расте в семейна среда с мъж, който те обича и цени.

Ако нещо е можело да се промени към добро в сегашния ти брак, да се беше променило сто пъти до сега, а и мъжа ти явно е бездетен.... не си прави илюзии.

ж47

32.   Не приятелките не ние тук, непознатите, а бог вселената и когото там вярваш са ти далу всучки отговори.... нова любов нов живот в утробата ти нещо чакано и желано.... тъкмо защото си на 35 няма за кога вече да чакаш и да се надяваш на мъжа си. недей вторачена в общите неща да губиш щастието. не казвам че не е важно граденототоккова години, но нека прегръща панелите, а ти прегърни рожбата си и новия си живот. кураж ти желая

33.   От описанието(прочетох го няколко пъти) ти не става съвсем ясно от кой всъщност си бременна -от мъжа ти или от новата ти любов.... Май е от новия? Ако е така не се чуди.

34.   Моли се на БОГ да те води по пътят по който ТОЙ иска да вървиш.
Уповавай на НЕГО. Моли ГО да ти помогне.

Не наранявай детето, каквото и да става, не го убивай, моля те.

Ако имаш Библия започни да четеш. Чети всякога. Моли се всякога на БОГ. Само ТОЙ може да ти помогне.

БОГ да благослови теб и най-близките ти хора. Амин.

Ако има нещо - скайп: ************

/Модератор7 - Контактна информация не публикуваме.

35.   О-о! Джи-джи отново е яхнал/а метлата!

37.   Ако човека от когото ти е детото те обича, тегли майна на всичко сбирай си крушите и се радвай на живота, през достатъчно мъки и лишения си имала а живееш един живот :)

39.   Без дори да се страхуваш или съмняваш и луташ, запази си детето и започвай нов живот с новия мъж, с него ако иска да сте заедно или сама но на чисто. Ако трябва напусни градът, в който живееш. Не е лесно, но е ново начало за нов живот. Ако бях на твое място, така щях да постъпя и нямаше да се замисля дори за миг. Действай!!!

40.   Сега, Аз като по малък от теб (на 26г съм)ще се изкажа а пък ти ако искаш ме послушай. В тоя скапан живот трябва да си егоист за да бъдеш щастлив. Аз лично не съм такъв но съм се убедил че е така, именно защото съм си патил. От това което си писала всичко изглежда че си се омъжила за мамино синче, независимо колко е силен и самостоятелен. Ако е истински мъж ще се застъпи за теб няма да слуша "мама" или "тати".
Казваш цял живот си искала това дете и мил мъж до себе си, е явно си го намерила ако не си му казала за детето направи го и виж как ще реагира, ако се зарадва и е готов да го отгледа с теб КАКВО ЧАКАШ, нали това е целта на живота, да го продължиш с човек който те обича.
Ако махнеш това дете, и дадеш поредния шанс на маминото синче, чисто и просто ще съжаляваш цял живот. НЕ БЪДИ ГЛУПАЧКА. Отношението на "мама и " тати" към теб няма да се промени, съответно и това на мъжа ти понеже гледа да угоди на тях не на теб("любовта на живота му" :D).
БЯГАЙ ПРИ ЛЮБОВТА момиче(жено) на 35 си нямаш време за детски игри.

П. С. Промените са хубаво нещо :)
Много бих искал да разбера след време как си постъпила, надявам се, че ще разбера някак си. :)

41.   Много Ви благодаря за коментарите, много ми помогнахте. за тези които не са ме разбрали искам само да добавя, че детето не е от мъжа ми, а от новият човек, който не е женен и по принцип иска да сме заедно и да бъдем семейство, много ме обича, но има и мъжеството да ми каже, че все пак последното решение е мое и ще се съобрази с него. Много му благодаря, чувствам се с него желана и обичана, нищо че точно в момента ми е малко трудно поради развилите се неща. Колкото за апартамента искам да Ви кажа, че никога не съм имала претенции за него, защото като се оженихме направих глупостта да купим от моите родители моя роден дом /етаж от къща/ с покупко-продажба и да живеем с тях в него. За съжаление откакто купихме моя роден дом, той пак не стана НАШ дом, никога не го ремонтира, нищо не пипаше... и така. Аз не съм го заплашвала с разводи, за да го е страх че ще му взема новия апартамент дарен му от баща му, просто исках да съм защитена, че утре няма да ме изхвърли на улицата тьй като имахме доста проблеми вече и се замислях да го напусна но все не събирах сили. В новия апартамент не живеем, защото той вече 1 година и половина все си намира оправдания за да не го обзавежда, може би нарочно, а в същото време твърди колко ме обича? Не му вярвам вече, и просто ми дадохте сили да се боря, много се лутах. Винаги съм казвала на съпруга си, че не парите правят човека щастлив и че един златен апартамент обзаведен по последна мода няма да ни направи щастливи, защото основите са му гнили, но той не ми повярва. Изтеглих заем, за да мога да се разведа, той не вярваше до последно че наистина ще го направя. Жалкото е, че ако не бях изтеглила парите нямаше и до ден днешен да ме вземе насериозно, защото той си беше спокоен - тя няма пари, няма нищо да направи. Вече знам какво искам и то е да започна нов живот, с това дете, което не е виновно за нищо. Благодаря Ви много.

42.   От номер 22. Много се радвам! Поздравявам те за взетото решение и само напред!