Как се живее успешно?
Според вас, какво е нужно, за да може човек да успява в България? От личен опит съм убеден, че само хубава външност и добра душа и солидарност не помагат-често успяват, макар и абсурдно, така да ги кажем социопатите.
Според вас какъв трябва да е човек, за да е наистина успял във България? Трябва ли човек да е деликатен и верен в приятелствата или тънък тарикат и гад, за да е напред?

Коментари

1.   От написаното не става ясно каква е дефиницията ти за успешен живот, което затруднява даването на адекватни отговори.

2.   понеже не намерих отговор на твоя въпрос, отидох да успявам в чужбина.

3.   Ако имаш предвид успех като пари и кариера (предполагам това имаш предвид), според моите наблюдения в Булгаристан трябва да си лизач на задници и слески тарикат. Гледам, че са доста напред с материала. Даже на работа го виждам всеки ден с очите си.

А ако искаш да си успешен в любовта и семейството, трябва да умееш да преценяваш правилно хората и по-точно с кого би си паснал. От там нататък е въпрос на малко умения да го впечатлиш, а след това да правиш жертви за него, както и да го караш да ги оценява, а и той да дава от себе си.

4.   Колкото по отрано си запознат със тънкия замисъл за подлостта като наука или просто и долните методи, по лесно ще ти е да възприемеш реалния живот. - не засягаме нито подкупванията нито ахъм интимни отношения защото е нормално да нямаш резултат ако се надяваш света да се върти от това. Така че да се върнем към така наречената лошавост какво представлява, не го разглеждай като нещо примерно лошо а като някакъв вид учебен план защо света се върти така, затова просто и си запиши как се задейства например и какви са последствията. Също така в света на бизнеса има подлост както понякога става и с човешки отношения има и лошавост, а тя се изразява от страна на зачитане. Защо да не приемат проекта ми ако съм го предал пръв, за някакъв обект, въпреки че другия е по добър и дали се избира само защото е по добър. Или другия вариант и 2та проекта са да кажем еднакво добри различни, но се избира първия. Та като заговорим за проекти всъщност ако успееш да го наречем сразиш опонента и си предадеш проекта получаваш заплащане. Ако не го харесат -зависи и от настройката на мислене на работодателя не получаваш пари. С други думи реалния в свят за даден работен труд - проект получаваш пари. Естествено не говоря за политиците - професията клюкарка ама другия е по кофти от мен - чрез публичните злепоставяния, както и във вестниците. Намери центъра си нещото което просто искаш до правиш и се опитай да убедиш останалите дали са около теб поне семейството си че това което правиш е нещо полезно.
Или се запиши на фитнес ще ти е по леко поне

5.   Тук, приятелю/ко се успява или с връзки или само с добра външност. За души няма смисъл да говорим, а ако все пак имаш такава, или ще я изгубиш или няма да си щастлив. За това аз също потърсих моето щастие в чужбина.

6.   Трябва да е гад. Ако е честен просто го тъпчат!!!! Да не е емоционален. Няма такова явление приятелство-всичко рано или късно става въпрос на интереси!