ТЕЖКО МИ Е НА СЪВЕСТТА-ДА ОСТАНА ЛИ С НЕЯ?
Ходя с едно момиче от 8 години и нещо, с прекъсвания. В началото много зле се държах с нея безпричинно. Тя беше малка. Напивах се и съм й посягал неведнъж.като 1я път беше жестоко. С годините тя се промени.не е същото добро момиче, което беше. Озлоби се към мен малко или много. Аз съм й изневерявал веднъж за тези 8 години....лъгах я
тежи ми всичко това на съвестта ,защото тя е човек,много добър човек и съжалявам че съм я правил на маймуна в миналото.сега все едно е друг човек.уверена и борбена.
бяхме се разделили последния път за доста време-почти година.тя си намери нов приятел и беше явно много влюбена,.може би беше крайно време и този момент да дойде.явно нещата не им провървяха
събрахме се,сега сме заедно и я обичам много.старая се да не си изпускам нервите..
всичко това ми тежи на съвестта,дали заслужавам това момиче въобще.брат й почина и аз точно в тези моменти я мачках..сега й се възхищавам..понякога си мисля дсли онова момче не я е заслужавало почвече и какво е изпуснал.
сега си изкупувам греховтее-дано имам късмет и остана с нея,засега нещата са добре
знам че ще ме упреквате,не търся това

Коментари

1.   Aко можеше и моя да се осъзнае, пък ако ще и 8 години да минат....
Постъпвал си гадно и то наисатина гадно, важното е, че си го разбрал и можеш да промениш отношението си и никога повече да не го допускаш.
Ако я обичаш бъди с нея, предприеми и по- сериозни действия за в бъдеще, а ако си с нея само защото ти тежи на съвестта, просто й обясни и се разделете.Понякога връзките се изчерпват...

2.   Не ни, а тя има думата по този въпрос. А неиния отговор поне за момента е, че я заслужаваш.

3.   Добре е ако си осъзнал нещата и си си взел поука все пак!

4.   Споделял ли си с нея как се чувстваш? Казвал ли си и, че се страхуваш, че не си достатъчно добър за нея? Направи го. Все пак, решението да остане с теб е нейно. Щом те е приела обратно, значи иска да е с теб, въпреки грешките ти. Аз все пак мисля, че тя заслужава твоето откровение, а и ако е толкова добросърдечна, както казваш, и двамата ще се почувствате по-добре, ако споделиш опасенията си.

5.   Автора съм-много я обичам, но не зная тя дали ме обича вече.

6.   За да е с теб те обича, момче. И едва ли щеше да се раздели с онзи, ако нямаше още чувства към теб. Все още имаш шанс да промениш отношението си към нея и да й покажеш обичта си - пък ако толкова ти иде да удряш нещо, хващай някаква мебел или стената и удряй колкото искаш. Това да посягаш на жена.. си е меко казано поплюнковщина.

mosh

7.   Много е сложна твоята работа...
Трябва да ти кажа, който сади тръни, рано или късно ще си ги бере. Всички неща, които си извършил не могат просто да изчезнат. Те са някъде там - в душата на твоето момиче, натрупани като тежки камъни, които не се знае в кой момент ще започнат да падат върху собствената ти глава.
А тя няма вече как да е същото момиче, което е била.
Я си представи една здрава и хубава врата, в която ти започваш да забиваш пирони. Забиваш, забиваш... дълго време... След това решаваш да спреш и искаш да махнеш пироните... Да, ама вратата вече няма да е същата! Няма да е онази гладка и хубава врата, а ще е цялата в дупки...
Та и с твоето момиче нещата стоят горе-долу по същия начин.
Да ти кажа ли нещо? Както искаш, така го приемай!
Ти не само нея, ти никое момиче не заслужаваш!
Заслужаваш да си сам!!!
Кой си ти, че да посягаш да удряш жена, а?
Голяма гордост, няма що! Може би и медал трябва да ти дадем?
Като ти избиват нервите, що не си тряскаш твоята глава в стената, ами ще посягаш на по-слабите от теб? С какво право, бе? С какво право? Гледал ли си го това дете,/момичето имам пред вид/треперил ли си му от една мръвка, та да имаш право да и посягаш, а? Къв си ти бе?
Напил се бил! Ами като си се напил, отиди в тоалетната и яж! Защо ще посягаш на жена? Такива като тебе заслужават да си стоят сами. Защо да бъде някое момиче с вас, за да и прецакате живота ли? Ами, че да не си го е намерила на улицата?
Запомни едно нещо и си го набий в глупавата глава! НИКОГА, ама никога не вдигай ръка да удряш същество от женски пол! Това не е проява на сила! Това е проява на слабост, комплексарщина и простотия!!!
Разбра ли ме?
И запомни, че нещата рано или късно се обръщат и всеки си плаща за гяволъка! Като сипваш помия в една връзка, накрая ще си я изсърбаш ти, не се съмнявай в това!
Някога и аз бях в подобно положение като твоето момиче.
Дълги години плаках и страдах защо съпругът ми се държи така с мен. С нищо не бях го заслужила. Много го обичах...
А той ме тормозеше жестоко.
Постепенно след всичките гадости чувствата ми охладняха, озлобих се, душата ми загрубя. Започнах да отвръщам на нападките му. Агресията поражда агресия. Вече не му позволявах да ме тормози. Когато се опитваше, се нахвърлях върху него със цялата си злоба и омраза, която се беше натрупвала в мен дълги години... Правех го на салата само с думи. Вече не ми пукаше. Любовта ми си беше отишла. Той я унищожи и нищо вече не може да я върне.
И по същия начин, след като той установи, че онова мило и добро момиче от преди вече го няма, а тази която стои срещу него няма да му позволи изобщо да я мачка, той се кротна и застана в позиция мирно. Сега съм "неговата любов и неговия живот", гледа ме в очите и вече не ми създава проблеми, нооо...
Вече е много късно. Всичко в мене вече е мъртво. Никога повече няма да го обичам. Той уби всичко и нещата са необратими.
Така, че си помисли добре върху това...
На каквото си постелеш, на такова ще легнеш!
Ако имаш мозък - ще разбереш!

8.   ПОНЯКОГА СИ МИСЛЯ ДАЛИ ОЩЕ НЯМА ЧУВСТВА КЪМ ОНОВА МОЧЕ-И СЕ ЧУДЯ КАК ТОЙ СЕ Е ОТКАЗАЛ ОТ НЕЯ И НЕ ЗНАЯ -ДАНО ВСИЧКО С НАС Е ОК

9.   Просто се дръж с нея човешки, обичай я и я уважавай, а пък какво ще стане, времето ще покаже. Ти направи каквото трябва, пък да става каквото ще.

10.   ЖЕНА на 49 г.водех мъж пияница,обещавал ми е да се промени,имахме дъщеря, на 1,5.... въздържаше се от чашката един месец,и след това ...старата песен на нов глас.
ИИИ така 13 г.
Дъщерята порасна...видя каква свиня е баща и,започна да ни посяга...Итя реши заедно с мен ..развод !!!
Сега живея щастливо с интелигентен мъж,не пие ,/само по-малко/,не бие....
НЕ случайно има такава приказка :ку*валъка до време,
пиенето до ...гроб...
Съжалявам за което,но на такива пияници като автора..нямам Доверие ,че ще се оправят.
След като знам какъв срам и резил и тормоз съм преживяла.
РОСИРОС