Чуствам се недооценен и самотен...
Е, реших да споделя и моят проблем. Като накратко ще се опиша що за човек съм - на 22 години, нормално телосложение, винаги се старая да изглеждам добре, излизам, общителен съм, да се срамувам е нещо не типично за мен, имам приятели, които винаги се допитват за мен по каквато и да е тема. Като цяло винаги съм давал добри съвети, защото в ума си мога да разиграя много вариянти с различен край, за много кратко време и съвета който давам винаги е бил полезен. Именно поради това някак си се превърнах в психолог и сексолог на приятелите ми. Добър съм с всички и просто много лесно създавам приятелства. Винаги с усмивка на лицето, но някак си тъжен и самотен вътре. От там ми идва и проблема - не съм имал приятелка в смисъла на гадже. Това ми тежи адски много, защото всички покрай мен си имат половинка, а аз винаги гледам и си мечтая, просто да има момиче до мен, да има от кого да чуя и да кажа: "Обичам те! " От това че съм добър с всички, ми стават близки и ме възприемат като добър приятел, но нищо повече. Много пъти хора, които са близки до момичета които харесвам, а и от самите тях съм чувал, че съм прекалено добър. Но това не мога да го променя. Всъщност и нямам никакво намерение да се променям, защото тогава няма да съм Аз, а ще бъда поредния маскиран! Толкова ли е лошо, че съм адски топъл човек, толкова ли е срамно момиче да излезе с момче като мен, до такава степен ли вече всяка търси лошото момче...?

Коментари

1.   Аз съм същия братле, обаче знам, че всичкото това чакане ще се отплати ;)

2.   Друже, като човек на два пъти по твоите години (дето се вика - бих могъл да съм ти баща) ще ти кажа следното:

- дялът на депресиите и самоубийствата сред психолозите и въобще терапевтите в световен мащаб е на едно от челнитге места сред всички останали професии. Да поемаш чуждите проблеми, болка и безнадеждност е сериозно изпитание за психиката и никак не е лесно, особено за хора с по-лабилна или още неукрепнала психика. Така че много внимавай с тези занимания! Твоята цел е да изживееш пълноценно ТВОЯ си живот. Евентуално да създадеш и отгледаш поколение. А ако след всичко това ти остава излишен ресурс - едва тогава можеш да го посветиш на другите...;

- никак не ти липсва самочувствие относно интелектуалните и терапевтичните ти способности, НО дали то е с покритие? Имайки предвид проблема, който описваш - ЕДВА ЛИ! Ето само няколко от несъответствията, които забелязвам на пръв поглед: ти "даваш съвети" на приятелите си, разигравайки теоретични сценарии в главата си, те "ги следват" и успяват, но всъщност - нито те следват дословно съветите ти, нито успяват заради твоето гениално проникновение. Това, което ти в действителност им даваш е МОРАЛНА/ДУХОВНА ПОДКРЕПА, УВЕРЕНОСТ че ще са справят, и нищо друго! На практика те имат ПОВЕЧЕ практически опит от тебе, понеже не се страхуват да опитват и да грешат, натрупват го неусетно и то без претенциите, че са много знаещи и можещи в областта. Те всъщност прилагат в практическите ситуации своя си опит, но подкрепен от увереността и самочувствието, което ти им даваш. Как иначе ще си обясниш, че си "сексолог" на приятелите си, след като самият ти си девствен? С колегите имаме точно една такава оксиморонна шега: "девствен сексолог" - т.е. човек, който няма никакъв практически опит в дадена област, но за сметка на това пък на теория и на приказки като го слушаш ще кажеш, че той я е измислил тази област... до първата практическа ситуация, в която се оказва, че всичките му теории и мъдри мисли отиват по дяволите...

- както стана въпрос и в предишната "точка" - изучавай нещата НА ПРАКТИКА - пробвайки и грешейки, препъвайки се и ставайки, а едва след това, вече на базата на този ЛИЧЕН практически опит, извличай теоретичните принципи! Ще останеш удивен доколко практиката може да се различава от първоначалните ти представи за нещата! Повече действия - по-малко приказки! Иначе бързо-бързо ще изчерпаш позитивизма си към живота и какво правим после?...

Не бъди всезнайко и дървен философ! Има една приказка: "Аз знам че нищо не знам, но другите и това не знаят..." (приписват я на Платон, на Сократ и т.н.) - много е вярна между другото! Колкото и да са задълбочени познанията ти в дадена област, колкото и да са ПРАКТИЧЕСКИ подкрепени, никога не живей с огромното самочувствие, че знаеш и ти е ясно всичко! Може след десетки години комфортно съществуване със самочувствието, че всичко по дадена тема ти е ясно, да се появи едно мъничко "камъче" от нов практически опит или информация, което "да ти преобърне каручката"! С времето човек се научва, че подобни "камъчета" са по-скоро правило, отколкото изключения, съответно неговото "върховно знание" не е нищо друго освен някакво временно и незавидно ниво по пътя към Абсолютното...

Това е в общи линии. Преодолей задръжките си и страха си от отхвърляне! Преодолей илюзията, че знаеш и ти е ясно всичко! Хвани за дупето първото изпречило се пред очите ти момиче, дето се вика, и колкото и неподходящо ти се струва то, започни ДА ГРАДИШ нещо с него (връзка) - дай всичко най-добро от себе си! И да не сполучиш от първия си опит в начинанието си, и да не уцелиш джакпота от воле, това ще ти донесе безценен ПРАКТИЧЕСКИ опит и познания... ЩЕ БОЛИ, но всеки път ще е все по-лесно и ще бои по-малко. След време, въпреки реалния си практически напредък в областта ще престанеш и много-много да даваш съвети, понеже ще разбереш колко относително и индивидуално е всичко, как времената се променят и хората в тях - също. Ще започнеш да извличаш много по-дълбоки и фундаментални принципи от Битието...

Помни и за в бъдеще - има ли някъде подобно "нелогично" разминаване между теория, самочувствие и практически резултати - наложително е цялостно преразглеждане на ситуацията - скъсване с някои илюзии, предприемане на няколко решителни крачки точно в посоката, която смяташ за най-трудна и направо невъзможна. При това НЕ ГО МИСЛИ много-много, не го и теоретизирай! Каквито и размисли да вложиш - ПЛАМЪКЪТ ПАРИ!, но човек не може да го осъзнае напълно, докато не пробва лично... нито да проумее истинските измерения на опарването - колко болезнено може да бъде то, колко дълготрайни и неприятни могат да бъдат последствията от него... това няма как да се разбере без практика. Иначе можеш много хора "да пратиш" да се парят, или да ги "учиш" как да не се парят, без изобщо да осъзнаваш какво в действителност вършиш, и без това "познание" да ти е полезно на теб по какъвто и да било начин, когато се изправиш сам пред пламъка...

С пожелания за успех:
Ray

3.   Проблема е, че винаги опитвам, не ме е страх да ми откажат, този страх съм го преодолял преди много години още с първите ми опити с момичетата, но просто тези които ме забележат много бързо разбират, че съм Човек, и сякаш се възползват от това. Знам че всичко което им казвам просто им вдъхва някаква увереност, знам че на практика не е заради моите думи. А за самоубиство не става и дума - колкот и да съм самотен душевно, обичам живота, дори такъв какъвто е в момента, а и както каза 1, както и аз си мислил много пъти цялото това чакане, накрая ще си е струвало. Иначе, благодаря ти Ray, имам нуждата точно от такава градивна критика, за да намеря къде греша.
От автора

4.   Не им завиждай, Виж кво тези така наречени тежкари и лоши момчета съм ги ама рязала, че рязала и готините момчет са ме отрязвали че отрязвали. Въпреки това съм излизала с доста хора.
От цялата ти история разбрах, че се мислиш за добро момче. Оттам насетне ще си намериш добро момиче, надявам се с по малко опит от мен, защото като я намериш ще стои при теб, а не като мен да се чудя с кой от всичките да изляза или да отрежа. Така че не се захласвай по каките - дори и да съм по малка от теб вероятно пак се водя от тази графа, ами се научи да оценяваш скромните дето са имали по малко опит от мен. Ако трягнеш след каките само ще страдаш.

6.   До номер 2 - БРАВО.Слейъра ли те научи?Може би ще е добре и аз да бутна един уоркшоп при него хехе

7.   Абсолютно същия съм човек, и аз съм на 22, не знам защо се получава така, трябва да сме простаци, да бъдем гадни с момичетата, че да ни харесват. Но има и свестни момичета които ще ни забележат :)

9.   Здравей, поредната такава история. Хора, защо тука сте много, а наяве такива добри момчета не мога да срещна нито едно. Къде сте скрити? Авторе, аз бих се радвала да се запозная поне с един човек като теб и знай, че има още такива просто хора и от двата пола. Жалко, че не мога да се запозная на живо с такива.
Хем ти се радвам, хем ти съчувствам...
Би ли споделил от къде си? :)

10.   До №4 - за мен най-важното в един човек е характера. Никога не оценявам хората по външен вид, защото знам че никой не решава какъв/каква ще се роди. Отдавна съм спрял да гледам "красавиците" които са издигнати в култ. За мен красив човек, е Човек с красива и топла душа. А именно такива Хора са рядко срещани, защото средата в която живеем ги кара да се маскират, и да се правят на такива каквито не са.
До №9 Такива Хора са рядко срещани, защото средата в която живеем ги кара да се маскират, и да се правят на такива каквито не са. Много малко сме тези, които сме просто ние, и не се крием вкъщи, защото сме такива. За жалост в едно от правилата е забранено даването на каквато и да е информация за нас, и коментара ми няма да бъде добавен. Иначе и аз с удоволствие бих се запознал с такива хора, защото знам, че те най-добре знаят какво изпитвам в момента...

11.   номер 9, аз не съм авторът, но съм момче с подобна история.
Първо, мисля, че понякога има разлика между начина по който ние се възприемаме и по който всъщност се представяме с действията си. Например едно момче веднъж ми сподели, че не обича английският език и култура, но кажи как да му повярвам когато го виждам как си праска на перфектен английски с удоволствие и вика за Манчестър и Ливърпул. Също така ако някое момче, ти заяви, че не му липсва увереност в разговорите с момичетата, ще му повярваш ли, ако го виждаш да заеква и да се притеснява какво ще каже или започва да ти се извинява да не би да те нарани?
Иначе някои от нас прекарват повече време вкъщи. Като момче мога да ти кажа, че ми е изключително трудно да заговоря случайно срещнато момиче, с което нямам нищо общо, но се опитвам да променя поведението си и да заздравя приятелствата си и евентуално да намеря и голямата любов.
Относно по-сериозна крачка - не съм целувал момиче, защото не ми се е случвало да преценя, че харесвам някоя чак толкова, че да реша да започна сериозна връзка, но признавам, че все още нямам добри практически познания относно връзките. Освен това мисля, че ще изглеждам курвар, ако направя сериозна крачка с всички момичета, към които съм изпитвал и изпитвам симпатии. Както и вие се притеснявате да не изглеждате като курви, ако се дадете бързо..
Надявам се да съм ти помогнал с моя отговор. Късмет.

12.   Номер 9, може би не ходиш на правилните места (не го казвам, за да се заяждам). Такива като нас не се намират по дискотеките и баровете :)

13.   Номер 12, последното мястож където бих отишла са барове, но едва ли ще го срещна в книжарници или по улицата, понеже няма къде другаде. Колкото и да не е за вярване през свободното време си стоя вкъщи с книгите, май там ми е проблема?
От номер 9

14.   Това вече е банално.. '' трябвало да съм, лошо с жените за да ме харесат'' келеши смотани... някой ако не ви хареса почвате да ревете, престанете бъдете мъже. а не малки глезли пишлемета. Така ви се пада, като си харесвате някоя кака от типа поп фолк, е как да ви хареса, карате ли последен модел БМВ АУДИ еми не се чудете тогава. Добрите момичета не ги забелязвате подигравате им се незнам си още какво правите. Егоисти такива някой да не ви хареса и се изкравате божи кравичка край, добри били светсни еииииииии не и на мен тези. Жалки момчета

15.   №9/13 Много пъти съм си мислил, че такива хора може да срещнем по различни курсове. Аз лично имам намерения да ходя по такива места, но просто от 8 клас съм се захванал с такава специалност, която изисква много време, а сега в университета се занимавам с нещо съвсем различно от това в училище, което натоварва очите, и като цяло психиката до такава степен, че просто нямам сили и за още някое допълнително мисловно занимание. За мен излизането по заведения порсто ми действа разтоварващо.
№14 Не знам към кого си насочил коментара, но поне до сега не забелязах някой да се е оплакал че еди коя си "красавица" не му е вързала. Както съм написал в коментар №10, за мен характера е на първо място, и никога не гледам хората покрай мен, да са избирани от конкурс за красота.
От автора

16.   а аз пък си търся по няколко едновременно. За всеки ден от седмицата излизания засега имам само трима и се чуствам недооценена и самотна
откъм момчета

17.   Я чичко Ray се появи!