Компютърните игри VS връзката ни!
Дали да се разделя или не? 2 години съм с приятеля ми мн мн го обичам, ама напоследък мн мн ме дразни с неговите игри. Вечер като се прибере сяда и така от 20:00 до 00:00 играе. Мисля да се разделя с него понеже се дразня. Нищо не прави, живеем почти заедно, спим, къпем се ядем, той е на 24, а аз 20. Искам развлечение, ама нз как да си го получа. Той ходи на работа и учи и как да постъпя?
Дайте съвет, др не знам какво да кажа. Пазарува за вкъщи храна само дето рядко ме извежда. Казвала съм какво не ми допада и да се промени ама ..... да чакам ли какво да сторя какво да му направя че да се живни малко ??????

Коментари

1.   Извинявай, че ще ти го кажа, но като чета начина ти на изразяване - глупавичка си. Сигурно си много скучна компания, щом предпочита игрите пред теб. Зарежи го, щом те дразни. Сигурно няма да е голяма загуба за него..

2.   Щом предпочита игрите пред теб...

3.   Е какво искаш, момчето очевидно се грижи за теб - учи и работи, пазарува за вкъщи и явно те гледа добре. Относно това, че не те извежда и ти е скучно - можеш ти да го промениш. Отдели някакъв пари от заплатата си (ако вьобще работиш, така като гледам май не) и го заведи някъде на твоя сметка, да се развеселите и разнообразите. Не му казвай лигаво "ИСКАМ да изляза навън", ами по-внимателно и заобиколно.. Относно компютърните игри - очевидно нещо му липсва във връзката ви и така си убива времето. Поговорете, тия неща стават с разговори, а не с мълчание.

mosh

5.   Номер 1, не си прав! Пристрастеността към игрите е болестно състояние подобно на наркоманията и няма нищо общо с интелекта на партньора. Зет ми е докторант и много добър човек. Сестра ми заема висока длъжност в министерство, и двамата са много готини и умни хора...но той е пристрастен към игрите и нищо и никой не е по-важен от тях. Така е бил като са се запознали, такъв си и остана дори като му се роди детенце. Много е тъжно, защото това руши отношенията в крайна сметка. Като се замисли човек...да замениш истинския живот с някаква виртуална реалност...наистина е болест на мозъка...

6.   Дааа ... Пристрастеността към игрите е болестно състояние!
Така че момиче НЕ го изоставяй а му помогни! Накарай го да отидете някъде на почивка за да се расее малко. Дръж се с него малко по предизвикателно, да види чи има и по-хубави неща на тоя свят от игрите. Ако трябва се съветвай с психолог.
Успех!

7.   5. и ти не си прав/а много... да, игрите може и да пристрастяват, но чак болест?! виртуалните игри позволяват на човек да бъде това което той никога няма да бъде - рицар, космонавт, спец полицай, фермер... това си е удоволствие и признак на детска наивност и романтика към мечтите. по добре ли е да е фен на левски/ЦСКА и да се млати като говедо по улиците?
всеки човек си има занимание което му носи щастие и дига допамина в кръвта, неговото са игрите. голяма работа... и аз преди две години бях маниак на една игра и по цял ден само това правех. но започнах пак университет, исках да работя и взех решение да спра; направих го и сега съм 'чист' от две години поред:) какво искам да кажа...: не съди непознатото;)

а по темата: много съм съгласен с 1. момичето звучи наистина ограничено и скучно. "искам да ме извежда" ме кара да си миля че си си овца и в прекия и в преносния смисъл. писнала си му на момчето и затова си е на компютъра...

М.

8.   Аз пък мисля,че момичето има право.Не може гаджето й да е на тази възраст,а да е толкова пристрастен към игрите.Трябва момчето малко повече да обръща внимание на приятелката си,за да не го зареже тя най-накрая.Пък и защо момичето да е скучно или глупаво?Тя не иска невъзможни неща.Приятелят й може да и осигурява добър живот,но ако не и обръща внимание,какъв е смисъла от всичко това?Трябва момчето да се промени малко.Или нещата малко трябва да се променят,или връзката в един момент ще се разпадне.
И друго има - момчето да не учи,да не работи,но да обръща внимание на гаджето си.Това положение също не е хубаво.Момче на тази възраст трябва или да учи,или да работи(ако е възможно - и двете),но не и да си пилее времето с игри или други подобни глупости.
Към авторката:Опитай да накараш приятеля си да спре с игрите.Дано и ти си свястно момиче,за да не е напразна тази промяна.

9.   Отиди докато играе земи клавиатурата хвърли я на земята и кажи!!!
изкам да ти свиря на свирката !!!
това са вълшебните думи

10.   Вчера гледах секса и града 2- много ми мязате на кари и тузаря. Виж мило, ако е любов- поговорете и го изтрайваш, ама само си помисли- още примерно 60 години - ако ще се вземате- би ли издържала по този начин. щото с годинките стават още по зле такива мъжлета.

11.   Номер 9 ме разбииии ти така ли правиш охх мерси че ме разсмя ..... та съвета ми към авторката е коренна промяна отидете на море планина или нещо което не сте правили покажи му че ти си по интересна от играта капиш?

12.   Виж сега, вземи прояви интерес към игрите му. Накарай го да те научи как се играят. После му кажи, че искаш и ти да играеш. На финала му завземи PCто. Остай го на сухо 1 седмица- ни комп, ни секс и е готов ;)

13.   И аз имам проблем подобен на твоя. Ноооо ние сме малко по навътре с нещата не до 00:00 а до 4:00 мила.
А сега сериозно. Оправия няма. Понякога и на мен ми писва от тези игрички и просто дърпам кабела. Вярвай ми само това помага. Незнам какво липсва и защо го правят. Вероятно има причина. Ако някой я знае нека я каже, че аз не мога да се сетя.

14.   Аз имам богат опит, даже професионален в тази област и ще ви кажа причината :) Причината е удоволствието от това да се потопиш в един по-добър във всяко отношение свят. Искате да им отнемете този свят? Колко трябва да ги мразите, за да го направите наистина? Трябва да сте благодарни, че половинките ви не намират утеха в алкохол, наркотици, любовници и с други извън-семейни занимания. Не се бъркайте в личното им пространство, приемете го и си създайте свое такова, за да се разнообразите и да избиете от главите си чувството за пренебрегване, като в същото време самите вие не пренебрегвайте семейните си отговорности. Най-добрия вариант е и вие да се зарибите със същото и връзката ви ще се обогати с още общи преживявания. Може да пробвате. :)

15.   До номер 14 от 13. Благодаря ти за професионалния съвет. Ще пробвам този вариант. Само един въпрос. Ти по коя комп. игричка си падаш.
Tanq

16.   от 14 до 13(15):
След като превърнах удоволствието в професия, желанието ми за игри намаля значително. Даже и компютърът не съм си сменял от над 5 години, което спомага да не мога да пробвам нови заглавия. За 15 години съм си падал по почти всички култови заглаваия в компютърната гейм индустрия. В момента само на една стратегия разцъквам отвреме на време, и то само защото играем заедно с един приятел. Company of Heroes се казва. Ако си търсиш игра, раглеждай ревюта в сайтове за игри. Има "по-женски" заглавия. :) Какво точно те дразни, за да ревнуваш от един компютър? за всичко има време и трябва разнообразие. Мисля, че играта не е проблем за жестове на обич, внимание, уважение и грижи между вас.

18.   До 14
А ти как превърна удоволствието в професия, ако не е тайна? Много искам и моя приятел да направи същото, та да спрем да се караме заради тези игри най-накрая. Той иначе е много готин човек, а и дете имаме вече.

19.   Човека си има хоби бе хора... относно авторката.... дори не ми се мисли какъв воденичен камък трябва да си, честно казано не мога да си те представя.... все едно да имам куче вкъщи с което да се целувам и да правя секс така ми звучиш.... не ме извежда.... ми вземи си каишката следващият път с уста и застани пред него на задните лапи, трябва да се сети да те изведе

Пича с има някакво хоби, отделя му 2 часа дневно а ти му мрънкаш на главата... ако го влечаха автомобилите повярвай ми определено нямаше да минаваш с 20 лева месечно за интернет....

Моят съвет към теб е да престанеш да се държиш като патка а да започнеш да си говориш с това момче

Ремо

20.   Хм, хоби е ако е два часа на ден. А по цели вечери и до малките часове всеки ден? От такова хоби приятелят ми не намери време да се сближи с дъщеря си. Чак сега се сети, че не е лошо да се позанимава и с нея, тя е вече на 2 години. Само пазарува и ходи на работа. Да не говорим колко се съсипаха отношенията ни откакто тя се роди, защото задачи много, а я гледаме само двамата и той все бърза да ходи да убива лошите на компютъра! Бих посъветвала авторката да бяга далече щом човека играе компютърни игри. Струва ми се, че е свестен, но за всеки случай. Може и да се откаже, но може и да стане по-пристрастен и то в най-трудния за тебе момент, тогава ще съжаляваш, че не си го напуснала, когато е трябвало.
Еми

21.   А аз се чудя защо такива типове създават връзки, за да мъчат човека до себе си, ми не си стоят сами? Така и така явно глупавите игри са им по-интересни от човека до тях, а със сигурност и по-важни, тогава да си бъдат сами и да си играят до откат. Хем няма да има и кой да им пречи. Създал връзка, пък смята, че оттук нататък тя сама трябва да вирее... И после - що ме оставиха? !

22.   Еми, не мога да се съглася, че е мъжът ти носи цялата вина за това, че не ти е помагал. Ти сама си поела ролята на мъченица.
Аз също като редица дами от тук имам опит с мъж, който, може да се каже, че е вманичаен по компютърните игри. Не сме ходили на почивка без лаптопа му и не го е взимал заради служебни дела... както ми се оправдаваше в началото.
И аз бях млада, и аз мрънках истерично защо не ми обръща внимание и се случваше да се оправят нещата за не повече от ден.
Дъщеря ни се роди, аз поех цялата грижа за нея, тъй като бабите и дядовците й са надалеч, а мъжът ми от работа на компютъра, от компютъра в леглото, от леглото на компютъра и от компютъра на работа. За мен и детето повече от половин час на денонощие не отделяше, но и аз бях толкова съсредоточена върху малката ми, че изобщо не го търсех. Но минаха няколко месеца, почна да ми дотежава, исках малко да излезем, да се развеселя, да се поотърся, да се отделя поне за час от дъщеря си. Почнах аз както преди да мрънкотя - никаква реакция, мъжът ми ще си изгуби армията, недай си Боже! Следователно една вечер се уговорих с приятелки да излезем, той се прибра от работа и чак тогава му казах, че го оставям с нея за няколко часа, да се оправя както си иска.
Полека-лека започнах да си позволявам да излизам, когато той си е вкъщи, а той от друга страна нямаше какво да направи. Няма на кого да я остави, за да си гледа игрите - иска не иска, наглежда я.
Когато родих и сина ни, нещата съвсем се обърнаха. Предстоеше му да наглежда две дечица и спокойствието му бе абсолютно невъзможно, тъй като сина ни е доста палав и беше неспокойно бебе, което изискваше доста повече време спрямо дъщеря ни. Тогава съпруга ми започна да проявява желание да излиза заедно с мен, а за децата намирахме някаква опция.
Подчертавам, че съпругът ми не е спрял да играе компютърни игри, но аз и не искам това от него, никога не съм го искала. Исках просто да обръща внимание на мен, на децата ни и да не се налага да му чупя лаптопа, за да се усети, че съществувам. Това се случи.
Не знам дали съм за пример, но лично за себе си съм доволна, а и той не се е оплаквал. В момента си припомня със смях първата вечер, която изкара само в компанията на дъщеря ни, смеем се на разни случки свързани с тази промяна в неговото отношение и наистина нямаме проблем. С мрънкане не става, убедих се, предприемате конкретни действия и се надявате, че те ще помогнат.

23.   И аз в момента съм в същото положение... казвам му на моя че го зарязвам а на него все едно не му пука и ми вика не можеш да си тръгнеш. Абе те тия мъже май за някаква даденост си ни имат. Опитвала съм какво ли не, ами не става и не се отказва и затова вече предприемам крайни мерки колкото и да ми е трудно

24.   Стара тема, но ще се включа от мъжка гледна точка: Съгласен съм, че за да се гради връзка - трябват постоянни взаимоотношения и контакт, тоест мнението ми е, че мъжът със сериозни намерения трябва да ограничи времето за игри и да помага с каквото може, както и да се радва на жената до себе си, но... Но жената трябва да разбере, че ние сме от поколение, което нямаше достъп до така добре направени игри - КОГАТО ни беше времето - демек - приемете Хобито като начин на разтоварване.. И наистина вместо да чуя как колежката ти Славка купила на мъжа си нови чорапи, а другата я зарязали щото е най- хубавата - предпочитам да загубя 2 часа в този другия свят, където можеш да бъдеш какъвто си поискаш - както някой спомена в предишните коментари. ДА, дори и да станем родители - ние си оставаме с част от детските интереси и имаме нужда от разтоварване. Откъснах се нацяло от игрите аз лично - направих го насила, не щото някой ме е накарал, а просто така реших, но повярвайте ми - липсват ми в определени моменти. Не ми казвайте, че една средно интелигентна жена не може да стане интересна на мъжа си - не, нямам предвид само посредством свирка..! Ако щете в прав текст кажете най - накрая "искам да правим нещо заедно " - вижте къде ви се пресичат интересите - все ще измислите нещо.. Но не и ей таз тъпотия "Ако не спреш да играеш - те оставям или си тръгвам".. Аз да ти кажа - тръгвам си - щото всяка вечер си гледаш сериала или постоянно си ровиш ФБ-а....

25.   Хаха дай ми го на мен, кажи му, че една League of legends девойка го чака :))))))))))))

26.   По-претиснителното е да играе от сутрин до вечер. не знам какъв ви е проблема ами може заедно да играете забавно е. Гледам много хора в ютъб които имат професии и са обвързани но също така отделят време и качват бая иги даже някой техните съпруги или жени се включват и така не знам защо ние го приемаме за нещо странон включи се ти прояви иниачивност покажи че ти пука и искаш да разбереш това му е хоби. аз пък винаги съм си предтавява с приятеля си да играем игри да правим клипове и да ги качваме и ей такива неща

27.   Гейминга е в голяма криза.Тук повече нищо не разбират за игри освен league of legends или уоу.Миналата година имаше страшно много слаби игри.Дно тази години положението е по добре.

28.   Да знаете от това оправия няма. Не търсете вината в себе си. аз съм жена, имах този проблем преди - бях пристрастена към една онлайн игра. Обаждаха ми се приятели да излизаме навън, гаджето. - но за мене виртуалния свят беше далеч по - интересен и забавен. Приятеля ми беше забавен, красиви - мечта направо. истината е че бях вманиачена и нищо не ме интересуваше. в един момент останах сама, без гадже и приятели. Осъзнах се, но беше късно. Сега съм омъжена за друг, вече отварям само вечер фейса за пет минути и чета тук нощем. Не си позволявам да си изтегля играта защото си нямам доверие - просто е като наркотик.

29.   Какво да кажа.. При нас е същото.. Някой по-горе спомена, да обърне внимание на дъщеря си, че вече е на 2.. нашата стана на 5 и все същото. Не го понасям вече заради това поведение.. Искам да се разделим. 8-ма година се тормозя- стига вече..

30.   Вярно е че това е като пристрастенос тно бих казала че технологиите като цяло ни въздействат по такъв начин. няма лошо да го правим стига нда е с граници да има баланс а не едното да е за сметка на дургите но някой наистина прекаляват. Още повече ще е хубаво ако в връзката хората имат допирни точки някакви смисъл да имат едно и също хоби или една от половинката да иска да пробва това което прави другия за да се сближат и така нататък. Приятно е да правиш нещо с половинката си да да не се обсебвате всеки да прави и нещо сам да си има и отделните занимания но не е лошо и да имат някаков обш занимение авторката явно не си е падала по игрите особено ако беше иначе стеше да попита приятеля си дали може да гледа да се включи да прояви някакъв интерес. Наиситна в бйлгария не е така с Америка нещата тсотят по иначе както казах попадала съм на ютъб на обвързани хора които споделят тази страст и правят общи видие или по отделни и се забавляват. Относно за игрите всеки с вкуса си аз бих пробвала всичко. Не знам защо няко казват че е ненормалон ако някой прекара три часа това си е нормално особено пък ако си сам дурга е работа ако не спиш не ядеш и не излизаш или пък игнориваш прияелите или половинката. Съгласна съм с номер 24 вярвам че мъжете страшно биха оценили това което правим и биха се зарадвали но българките не го разбираме искаме да контрораме искаме цялото внимание и така нататък. Като имаш дете защо пък от време на време не си играете смисъл освен на вън типичните детски игри които трябва да ги има ами за 1 примерно да седнат баща и дете или пък направо и жената да се включва и да играят подходяща за възрастта на детето игри като зелта или пък кърби или пък марио някоя игра ще се забавляват и сближат какъв е проблема. Като се появи човечето нещата сте се променят неумуверно но пак може да ги има не знам какво е това ограничение какво е това нещо.

31.   Авторке, по начина ти на писане и изразяване е ясно едно - ти си мн мн мн тъпа. Остави момчето да си играе колкото иска и използвай времето да се ограмотиш и образоваш. Приятелски съвет...

32.   Искам да споделя моето мнение на 30 годишен мъж, който преди да има сериозна връзка - тоест, до 22 годишна възраст, играеше по 8 часа средно на ден.
Ще започна отначало.
На 6 годишна възраст получих като подарък първата ми теливизионна игра - Атари (тогава нямаше още други компютри освен Правец), от тогава се влюбих в този прекрасен свят на електронните игри, въреки че тогава игрите бяха грозни пиксели, които се движат по екрана. Постепенно с развитието на технологиите имах следващите тв игри - Sega Master system, Nintendo, Sega mega drive, Nintendo 64. Прекарал съм незабравими часове със Super Mario, Cadilacs and Dinosaurs, Golden Axe, Street Fighter, Contra, Mortal Combat, първата стратегия Dune, Fifa и т. н. За съжаление нямах в началото компютър, та се налагаше често да ходя в един приятел с Правец, за да играем Prince of Persia. Когато се появиха първите западни компютри и игри ходех в работата на баща ми, за да играя първите first person shoters - Woolfenstein и Duke Nukem... През далечната 98 година се появиха първите PC клубове... Що пари съм похарчил да играя в тях Star Craft, Diablo, Heroes III, Quake II, Need For Seed, Shogun, Counter- Strike. Като последната беше и си е тотален хит за мулти плеър. Клубовете работеха и през нощта, та и не малко нощни сме правили с приятели. Чак в началото на 2000-та, ми купиха първия домашен компютър още го помня - Пентиум 4 със Сони Тринитрон плосък екран. Въобще - бях с най-добрия компютър след моите познати. С времето компютрите ставаха по-добри и игрита по-реални. Няма да ги изброявам, само ще кажа, че бях изиграл всичко де що можеше да се изиграе, освен това си купувах всички списания за PC игри и гладах Роро по телевизия ММ как представя нови игри и т. н. Въобще не знам как успях да завърша гимназия с грамота за отличен успех... Не знам как да го опиша, за да ме разберат жените - но е нещо такова - веднъж си свалих едно ново RPG, сутринта станах в 7, направих си горещ чай, сложих го до монитора и си пуснах играта, след малко си взимам чая и отпивам - а той истинал, поглаждам часовника - станало 12.... 5 часа ми минаха като миг, без да забележа... Постепенно, и лека полека започнах да си налагам ограничения, придобих усет за стойностните игри, започнах да си подбирам заглавия. Мисля че игрите все пак ми помогнаха и доста с английския език - всички непознати думи веднага си ги вадех от речника и си ги учех... Като станах студент, започнах и да работя и да излизам.... не оставаше много време за игри... Сега съм женен с едно дете и на ръководна длъжност, още по малко ми остава време да играя, жена ми дори ми се сърди за 1-2 часа. Не може да ме разбре, че аз просто се потапяв в един друг свят, далеч от всякакви грижи и проблеми... малко звучи като наркомания, но всъчщност просто е начин да се справя със стреса, да освободя натрупалата се агресия и да се отпусна. Все пак не ходя по кръчми, да пия, цялата си заплата оставам вкъщи и пак недоволна. Даже заплашва да счупи компютъра... Така че призовавам жените - не се сърдете за 2-3 часа игра на компютъра, даже ако го поощрявате малко мъжете да играят повече, на нас от самосебеси ще ни стане гузно и ще се ограничим сами...

33.   Към 30 - 24 съм: по повод на тази реплика "Съгласна съм с номер 24 вярвам че мъжете страшно биха оценили това което правим и биха се зарадвали но българките не го разбираме искаме да контрораме искаме цялото внимание и така нататък" - Дали пък ако наистина въпросната дама получи цялото внимание на един мъж - няма да цъфне тук във форума с историята "Любовта и вниманието на мъжа ми ме задушават - какво да правя"? или "Той е прекалено мил и внимателен с мен и започна да ми писва"?

34.   Според мене си още млада и трябва да си потърсиш друг мъж. Щом още отсега предпочита да прекарва вечерите си пред комппютъра а дори нямате и деца положението е ясно. Бягай докато не сте се обвързали по- сериозно.

35.   24 жените в интерес на истината не знаем какво искаме. не познавам авторката че да казвам евентуано ако приятеля ли ако и обърне внимание дали пък би се оплаквала но факт е ч има момичета к оито ако момчето е мило и им обръща внимание почват тази песен да пеят а ако намират да правят нещо без тях да казват не ми обръща внимание не знам не знам няма угодия струва ми се че някой искат просто да контролират. Аз бих се радвала обичам игрите и бих се радвала на подобно момче да си имаме общо занимание естествено не нон стоп да сме заедно и да правим всичко заедно но да си имаме наи неща които да ги правим заедно които да ни отпускат забавляват и разтоварват и да прекараме времето добре. На мен не би ми писнало приятелят ми да се държи нормално с мен и да ми прави мили жестове или неща от този софт. Надявам се да разбере какво искам да кажа. Разбирам те ти какво иска да каже някой жени не знаят какво искат и намират кусури които всъщност няма или някакви дребни недостатъци само за да се хван на нещо да се оплакат подобен тип момичета оплакват се и казват това за оправдание като изневерят с някой мръсник и така си успокояват съвестат с това че приятеля и не обърщал внимание или пък че е мил и я задушава. Имаме навика да преилучаваме нещата ти да представяме нещата в друга светлина. Факт е че има такива момчета които са обвързани но всъщност не знаят сто за обвързани но мисля че има такива случаи където момичето категорично не е готова за сериозно обвързване и не знае какво да прави не може да си седи на мсятот и търси някакви проблеми които реално не съществуват. Друг е въпроса даден човек ако е обсебващ от такива трябва да се бяга смисъл тези които нон стоп ти се обаждат през 5 минути да те питат къде си сто си които те проверяват непрекъснато и така нататък но какво лошо има момичето илил момчто да иска да обгрижва партнора си да му показва любовта си по някакъв начин да проявява интерес към това което прави и ейт такива неща нормалните неща откога да си грижовен към някого да си мил и да искаш партнора ти е да добре да му правиш зненади и да се интересуваш от това как е сто е и да проявиш интерес към енщата ткоито прави са обсебване или нещо такова не мога да разбера хората наистина.

36.   И в допълнение- представи си колко много самотни и свестни мъже има, които очакват някоя стойностна жена. Не унивай, а се стегни и започни да излизаш по-често- така най-лесно ще завържеш нови запознанства.