Завинаги ли ще остана сама?
Здравейте! Момиче на 17 години съм. Не имала приятел, не съм се целувала до сега. Абсолютно никой не ме е харесвал до сега! Не съм от най-грозните, но не съм и прелестна красавица с красиви извивки. Не съм перфекта, но като се загледам около мен колко такива въпреки всичко си намират половинки. Вече се чувствам голямо момиче, знам, че винаги има още време и съм млада, но се притеснявам когато всички около мен са влюбени, аз съм просто като грешка на природата която не трябва да е на тази земя! Много съм тъжна и разочарована, не виждам светлина в животът си... Ще съм вечно сама, стара мома, не знам къде бъркам и с какво сгреших толкова, че съм наказана да съм сама( нещото от което най-много се страхувам)... Много ми е тежко!

Коментари

1.   Най-ценният съвет, който съм получавала по отношение на връзките, е: Обичай себе си първо! Нищо повече няма да кажа, оставям те да си направиш изводите сама. Успех :)

2.   Да беше на 34 - да започнеш леко да се притесняваш, ама на 17... Та ти имаш само 3-4 години съзнателен живот досега! Преди това си била дете.
Не слушай какво ти разказват връстниците! "Половинки" си били имали. 95% от това което слушаш са фантазии, а 95% от това, което виждаш са имитации...
За всеки влак си има пътници, и колкото по-късно дойде влакът, толкова пътниците са по-надеждни.

3.   Да беше на 34 - да започнеш леко да се притесняваш, ама на 17... Та ти имаш само 3-4 години съзнателен живот досега! Преди това си била дете.
Не слушай какво ти разказват връстниците! "Половинки" си били имали. 95% от това което слушаш са фантазии, а 95% от това, което виждаш са имитации...
За всеки влак си има пътници, и колкото по-късно дойде влакът, толкова пътниците са по-надеждни.

4.   Споко не се притеснявай моето първо гадже и първа целувка беше с него беше когато бях на 16 споко всеки пътник си има влак твоя просто не е дошъл.

5.   На 17 вече си престаряла мома. Никой вече няма да те иска, щом до сега не си си намерила гадже, значи не ставаш за нищо. Трябваше още на 10 да си се оженила, че и да си родила. Какво си чакала цели 17 г.? Все още има надежда. Излез на улицата и предложи брак на първия клошар, който срещнел, че друг няма да те иска, но по-добре с клошар, отколкото цял живот сама.

6.   Момиче, караш тежък пубертет. Каква стара мома ще оставаш, та ти си на 17. Ти все още не си навлязла е реалния живот! Още си ученичка и трябва да си гледаш уроците. Не ти е дошло времето. Не гледай другите и ти ще си намери някого.
Стара мома? Знаеш ли кога една жена се нарича стара мома, ако не е омъжена и е на 35 примерно. А ти си на 17 и си момиче, не си жена.
Вкарала си се в някакъв страшем филм. Колкото по-скоро излезеш, толкова по-добре.

от едно момиче на 27, което въпреки, че не е мъжено не се чувства стара мома

9.   Това сякаш съм го писала аз. (момиче на 18 г. )

10.   Мхм... моята история е същата, но с тази разлика, че съм на 24 години. ;) Знам как се чувстваш-повярвай.

11.   Я престани! Аз бях на 34 сама!!! Тя седнала да се тръшка на 17!

12.   Аз помислих, че си над 30-те като прочетох заглавието...

13.   Хормони.... не, няма да си вечно сама. Ще обичаш и разлюбваш, ще се ожениш и ще имаш дечица. Знай, че почти всички момичета в пубертета имат твоите притеснения и разбира се са неоснователни!

14.   Отиди на пазара за булки, няма да си сама повече, ако ли не учи, сега му е времето.

15.   Не си единствена. Доста точно си предала думите, които мен ме описват. Но аз не бързам. Не разбирам защо всички трябва да правят това, което и другите около нас. В обществото е изграден модел, които всеки трябва да спазва - да имаш много приятели, да си свръх комуникативен, да си хванеш гадже и да изживееш дълбоко драмата на разбитото сърце. Аз не съм я изживяла тази драма, аз не съм се и влюбвала та може и да не съм много обективна, но това, което искам да кажа е да не правиш нещо само защото тези около теб го правят.

16.   :D Направо си е смешно! На 17??? Колко годинки те чакат ощее... Намери си други приоритети сега-образование, реализация. Всичко с времето си ДЕТЕ! А пък и откъде знаеш, че никой не те харесвал до сега?
Чудите се с какво да си запълвате времето днешната младеж. Твоята работа е като от приказката за Нероден Петко. Още не си пораснала достатъчно, а вече си правиш изводи каква ще бъдеш и се вайкаш отсега. Не си създавай главоболия, а сядай да си учиш уроците, а любовта сама ще дойде! Понякога е по-добре по-късно да се появи истинската и разумна любов, отколкото да си си загубила времето с лъжи и предателство отрано!

19.   Аз пък имам приятелка, която е на 24 и още не е имала нито един приятел, така че не си само ти. Ще ти дойде времето, а и още си доста млада.

21.   Не разбирам защо почти всички коментиращи са с негативна гледна точка. В описанието, какъв трябва да е коментарът ни, пише: "1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие! "
Точно точки 1 и 4 са важни в случая. Не сте полезни с негативизма си и вместо да проявите съчувствие към момичето, което вече се превръща в жена, вие само я критикувате, с което не улеснявате положението ?, нито я карате да се чувства по-добре. Нормално е да мисли за "половинки", тъй като се намира в такава среда и е заобиколена от такива хора, но вместо това казвате "Не гледай другите, гледай си уроците. " Адски ви е лесно да го кажете, защото не можете да ? влезете в положението! Авторке, напълно те разбирам, колко теб съм, в същото положение :). Просто трябва да го преглътнеш, да си кажеш, че ще дойде и твоето време и да си търпелива. :)

22.   Мило момиче, съчувствам ти и разбирам болката ти, но хайде да се съгласим, че малко преувеличаваш :) И то не малко. Нормално е да се чувстваш самотна и отхвърлена, НО.. това не е продиктувано само и единствено от факта, че си нямаш гадже. Ако продължаваш да се тръшкаш и да си повтаряш, че завинаги ще си сама, ти никога няма да се пребориш със самотата и това ще се превърне в твоята реалност. Нагласата ти е изцяло погрешна. Да не забравяме и че си в една доста деликатна възраст, в която хормоните определено си казват думата. Казвам ти го, не за да омаловажа проблема ти, а за да те накарам да разбереш, че всичко това ще отмине. Повярвай ми, не всички сме имали по 4-5 гаджета в гимназията и не всички сме били харесвани от безброй момчета/момичета, но някак сме се справили с това и сме пораснали, че даже и хора сме станали, както се казва :) Колкото по-голямо значение отдаваш на ситуацията, толкова по-зле за теб. Гледай си училището, опитай се да завържеш някое ново приятелство, научи се да се харесваш такава, каквато си и се радвай на безгрижния си живот, докато все още имаш тази възможност. Един ден като те налегнат истинските проблеми на зрелия живот, ще си спомняш с носталгия и умиление за моментите, когато си била отчаяна, че си нямаш гадже на 17. :)

23.   Благодаря за разбирането от потърпевшите като мен, благодар и на тези които не са съгласни с мен, че поне са си направили труда и са драснали един ред за мен. Разбирам, че сигурно е смешно във вашите очи, но както казаха в един от коментарите- обществото и моделът е такъв, трудно е да се отличаваш от модела... Не, че не искам да съм различна, но те ме принуждават да съм като тях всеки ден. Благодаря още веднъж, може разбира се който желае още да коментира :) А за тези които споделиха, че имат като моят "проблем" ако искат може да се свържем чрез скайп или поща и да се оплачем един на друг :Д, ако някой иска да пише тук и ще дам кординати. АВТОРКАТА

/Модератор7 - Идеята с контактите е много хубава, но правилата на сайта не позволяват. Горе главата, живота е пред тебе.

24.   Никога няма да те оставя сама!

25.   Това да ти е проблемът. За вас е много по-лесно да си намерите приятел, от колкото за момчетата. Аз съм на 24 и нямам приятелка. А знаеш ли какво? Не съм някакъв задръстеняк, а пък за външен вид... тренирам и изглеждам много добре, ама никоя не ме харесва.

26.   №25 и аз съм на 24 само че жена. И не мога да разбера защо все изтъквате външния вид и аз изглеждам добре според околните, е и? Едно осъзнах най - вече зависи до колко ще намериш човек, който да ти подхожда, да го чувсташ близък, да има близки възгледи и душевност до твоята. Има още много фактори, но... Всеки ден се сблъсквам с хора, които не са приятни на външен вид и/или и душевно не струват и са с голямото самочувствие, но всички те са с половинки. Зависи от много неща, зависи дали искаш да си като другите и просто да не си сам или да имаш търпение - всеки са си решава за себе си... Стига сте самосъжалявали на по 18 или 20 год. Аз съм на 24 и не ми пука. Тези, които не ви оценяват те губят. Стегнете се!