Мъжете, жените и сметката
Здравейте!
Интересно ми е да чуя мненията ви относно това длъжен ли е мъжът да плаща сметките в заведенията, или пък е длъжна жената, или да си ги делят? Изобщо каква е вашата идея за тези неща. (Нямам предвид първа среща, а по принцип).

Коментари

51-100 от 115

52.   От 45 до 48: Всички, които имат доход над 17 хиляди (мисля, че това беше) евро годишен доход плащат данъци.
Само, че например от 17 до 30 хиляди плащаш примерно 10%, от 30 до 40 хиляди друг процент, и над 40 хиляди плащаш 40% данък общ доход.

Т. е. ако имаш доход от 100 хиляди евро, едно трето дете може да ти смъкне около 10 хил евро данък на година.
Ако имаш доход от 30 хил евро, третото дете ще ти смъкне няколко стотин... Това е разликата.

53.   52, сещам се де -това е т. н. стъпаловидна система, която на пръв поглед е справедлива, но в действителност привилигирова богатите слоеве, които печелят парите си не като работна заплата, а като дивиденти/наеми и като цяло като капиталови приходи и оснвоно се дой средната класа. Най-трагично е като преминеш с няколко евро да кажем границата и от 10% данък плащаш изведнъж 20% да кажем и реално като ти повишат брутната заплата получаваш нето по-малко.
Затова и ние не живеехме в страни с такава данъчна система, когато доходът ни беше от работни заплати, а и дори да има някакво въшливо облекчение, когато имаш деца, то е подигравка в сравнение с разходите ти за детето.
В България държавата мното не ти дава, но и не ти взима. Първото може да е лошо за социално слабите, но второто за нас е много добро и който не разчита на държавата, а на себе си, е доволен. В Швейцария е още по-добре, защото там индивидуално можеш да си преговориш данъка и плащаш дори по-малко от 10% (7% някъде в нашия случай), но като начин на живот не ми хареса там. В САЩ данъците са супер малки и там данъчната система ми е най-симпатична, но тежко и горко за тези, който не плащат. ДДС в САЩ е например само 6-7% и тем подобни.
Ама човек трябва да е отворен за промени, да попътува и да види различни страни, за да си направи сметката. У нас много хора живеят с илюзия, че са жертви някакви, но когато отидеш в държава, в която държавата ти точи 70% от честно спечеленото, където работиш по 12 ч. на ден и не можеш едно кафе да изпиеш и не виждаш слънцето 2-3 седмици и се тъпчиш с таблетки витамин Д, за да си спасиш останалите зъби, се сещаш да оценяваш каквото си имал.
Така е и с мъжете/жените. Когато отидат нашите мъже или жени в друга страна, тогава оценяват и положителните качества на българите, не само отрицателните - и при жените ги има, и при мъжете, но плащането на сметката си е универсално мъжко задължение и няма да се измъкнете и в Япония да отидете, защото от Пантивека храната е използвана от мъжете да привлекат женската и точно тези елементарни правила са се запазили във всички култури (да погребваш мъртвите например, да организираш помен, да правиш бебешко парти, сватба, някакъв вид кръщане или ритуал за въвеждане в пълнолетие)

54.   Мъжът принципно не е длъжен да плаща сметката и на жената, но е нещо като мъжка чест той да плати и за нея. Това не означава, че тя само това трябва да чака всеки път и дори да не предложи да плати своята част.

55.   Жените ми плащат сметките, а аз после им правя хубаво в замяна

56.   Който каквото иска да ми говори за равнопоставеност и други изтъркани фрази, но си е грозно, невъзпитано и жалко един мъж вечно да си делка сметките с жена, която уж ухажва или с която има връзка... Да, и жената може да плати сметката от време на време, но на мъжа, ако е истински такъв, а не някой мухльо, няма да му е приятно. И не ми давайте примери със западняците. Работя с белгийци и виждам, че кавалерството при тях е много по-застъпено, отколкото у нас.
Хич не ми е проблем да извадя пари и аз да си платя кафето/вечерята, но ако ми се случи на първа среща с мъж, който ме сваля, няма шанс да се видим повече.
Ж 33

57.   Искам само да поправя №34
объркала е цифрите за наем с 1000 евра. Информацията ми е от Париж, наемът на апартамента описан от нея е 400-600 евра. 1500 евра е луксозен апартамент в мн добър квартал заедно със сметките.
Другата поправка е че 90-то% които познава №34 отиват на работа на третия месец след раждането уж за пари и плащат на детегледачка 50-60 евра дневна надница или 1300 евра месечна заплата. Като се има предвид че средната женска заплата е 2400 и след удръжките французойката взема чисти 1800евра.
От този факт вадя извод, че познатите французойки на №34 са много високо образовани и вадят много над средната заплата, затова и тя няма реален поглед над средата в Франция. Една продавачка в хранителен магазин няма да тръгне на работа на 3 месец, но архитектката ще иде.

59.   Напълно съм съгласен с номер 43. Абсолютно потресен съм от някои от дамите тук! Как може да казвате, че само защото ще си делите сметката с някой мъж, особено пък след първата среща, повече няма да го видите? ! Значи вас ви интересуват парите му, джентълменството е само извинение. Ами ако изглежда като Брад Пит, има страхотно поведение, винаги се държи уважително с Вас, но видите ли по някаква причина (дали забравил, не се сетил или нямал пари на момента) не платил 5 лева отгоре от сметката, , , Значи не ставал"? !

За ваша информация мили дами, аз винаги плащам сметката на първа, втора, дори и трета среща. Мога да си позволя да го правя и по-нататък, мога да си позволя да я водя в скъп ресторант и пак да плащам аз, но ако жената се интересува от мен, няма да го позволи и не мисля, че дори ще го приеме това за важно.

60.   Според мен еманципираните жени с претенции трябва да плащат. На нормалните жени им плащат

61.   60, жените, които в днешни дни не са еманципирани (в Европа най-малкото! ), не са нормални!

62.   №61 Точно еманципираните жени "убиха" българския мъж, превърнаха го в равен на жена. Ако погледнем по вулгарно и приемем че жената е женски полов орган, а мъжът е равен на нея вие мъже какви станахте, щом искате да сте равни и да делите сметката? Все по рядко български омъжени жени получават цвете или подарък в сърцевидна форма с или без повод.
Еманципираните жени доказаха на мъжете че могат да се справят без тях, но продължават да ги търсят просто да са някъде наоколо до тях, без задължения, без всякаква полезна роля в женския ни живот.
За какво и е въобще мъж на една еманципирана жена? За какво тя би излязла с мъж, че да става въпрос за сметката?
Ако й трябва мъж то е за донор на сперма и мъжът от №59, който изглежда като Брат Пит ще му платят веднъж два пъти сметката за да изпълни донорската си програма. След това за какво им е, да има на кого да правят забележки за „капака на тоалетната чиния“ или да се спъват в разхвърляни, мъжки чехли (и/или чорапи) в дома си ли?
Всички оплюват меркантилните жени, но какво е меркантилна жена? Жена която живее точно като жена има нужда от грижи и защита, крехката, слаба и безпомощна дама, която има нужда от здраво мъжко рамо. Тя е тази която грижейки се за дома ще очаква мъжа до нея да отиде на лов и да подели плячката си с нея, срещу нейните ласки усмивки и нежна грижа към него, дома му и поколението му.
Тази която е кадърна и справяща се, припряна, експедитивна, адаптивна с приложен интелект може да ходи на лов и е по добра в лова от мъжете, за какво и е мъж? Има инвитро има донори на сперма?
Когато мъжете искат да плащат на половина сметката, показват на жената до тях, че по равно ще ходят на лов и тя в живота си с този индивид ще е длъжна докато се грижи за дома и децата да носи и поне половината дивеч за храна, а каква ще е ролята на мъжа?
Независимостта е хубаво нещо, но някой не я разбират правилно. Или си роб и поробителя се грижи за теб изцяло, или не си роб и нямаш нищо общо с бившия поробител. Да си независим не значи да се грижиш сам за себе си, докато си длъжен да се грижиш и за общите деца, да готвиш и поддържаш общия дом и да се дупиш всяка вечер на голо на бившия поробител, сегашен равноправен съпруг.

63.   От 34 до 57: да като цяло имам контакти с образовани хора, които изкарват добри пари. Това ме кара да си мисля, че щом хората с добри заплати са едва ли не задължени да се връщат на работа на 3тия месец, то тези с по-скромни доходи са още по-притиснати.
За апартамента, просто няма какво да коментирам, бих се радвал да можех да наема апартамент с 1000 евро по-малко, но за нещастие нещата не стоят така.

Ето ти линк към един голям сайт за имот : http://www.seloger.com/
Моля те покажи ми поне една оферта за апартамент, дори и 30 квадрата в Париж, която да е за 300 евро. Ще ти бъда признателен.

Говоря все пак за самостоятелен апартамент, а не за 50 квадрата наети от 5 човека, всеки, от който плаща по 300 евро.

64.   Браво на 62! Еманципацията и феминизма са бичът на нашето общество!

65.   Вижте 62/64 - не знам какво се оплаквате толкова българските мъже от феминизма, когато той у нас изобщо не се е състоял по инициатива на жените, а по инициатива на Партията (БКП), която се е състояла само от мъже и мъже са ? били идейните деятели и философи (Маркс, Енгелс, Димитров, Ленин, Сталин и тем подобни МЪЖЕ)... така от 1975 г. до ден днешен българката е най-работещата жена в света и дори по бр. докторанти по физика имаме повече жени от мъже, 70% от висшистите са висшистКИ, редакторите на вестници са повечето жени, кметиците не са изобщо рядкост.... Сами с две думи сте си подляли вода, решавайки, че ви е малко жените да сме майки и съпруги, но трябва да сме и машинистки, кранистки, шофьорки на камиони и трактори, на кранове, трамваи и тем подобни :)
Днес нещата дори се обръщат и все повече жени правим компромиси с кариера и работа, за да отделим повече време за семействата си, домакинството и вас, Господа, но нали знаете, че винаги има едно НО - всяко нещо си има своята цена.
За да може българката да е по-малко еманципирана, вие като мъже трябва да сте повече мъже, което включва и плащане на сметката, и изхранване на семейството, и поемане на отговорности.
Моят съпруг например изкарва много пари и може да си позволи аз да работя за удоволствие или да си стоя у дома при майчинства, болести на дечицата, може да си позволи 3 дечица, три бременности и общо 6 г. майчинства и отделно да храни и облича всички Не става ума тук само за една хърбава сметка в ресторант, но можете ли вие да гледате и храните семейства, за да можем жените да даден една скорост назад и да сме повече жени?
Иначе българката не е феминизирана по убеждения, а по принуда. Тя няма по закон никакви права и изобщо не е защитена при развод да кажем като на Запад. Затова и аз поработвам, имам си фирмички и проектчета, въпреки огромният доход на мъжа ми, защото увисвам ако реши да се разведе. Еманципацията ни е принудена с две думи и наложена от вашето нежелание да отстъпите и да поемете отговорност.
Изобщо няма смисъл да писукате, мили мъже, ами се хванете на работа, за да можем ние да сме за вас като майки на децата ви, любовници, домакини и съпруги, не да работим по 10 ч. за чужди хора, за да ви плащаме сметките.

66.   Айдеее, сега комунистите са виновни :)))
65, само не разбрах, ти ли плащаш или ти плащат?

67.   Никой не ми е виновен, просто исках да ви кажа, че и на вас жените не сме ви виновни и българският феминизъм е на политическа основа, не е дошъл от женски организации и инициативи като на Запад.
На мен лично мъжът ми плаща всичко, защото сме създали семейство и деца заедно и той е поел отговорността за тях, както и той искаше да имаме толкова деца. Общо с неговите от първи брак у нас живеят 5 деца, така че няма начин аз да ги изхранвам. Колкото и пари да имаме, аз няма начин да зарежа делата си, защото увисвам при развод най-малкото заради законодателството у нас, а Законите ги пишете все още мъжете - и примиери, и министри, и президент, и сидии сте мъже и не отстъпвате, не поемате никакви задължения.
Друг е въпросът, че също българският мъж в момента масово не може да храни семейство и съвсем с покритие жените са станали харпии. Например майка ми винаги е издържала семейството ни, баща ни живее в къщата на майка и аз съм първата от три поколения, която може да разчита единствено на съпруга си. Собствената ми сестра също издържа мъж и семейство, защото той не искал да работи за „мизерни пари“. И после жените сме виновни?
Моят съпруг е изключение, че може сам да храни семейство. Аз освен в неговия приятелски кръг, други такива мъже не познавам, а и те са към 4-5 човека. Нали се сещаш, че като отидем някъде на ресторант не пада сметка на толкова хора под 200 лв., аз колкото и пари да изкарвам във времето, свободно от задължения по домучадието ни, няма начин да плащам такива сметки 3 до 4 пъти на седмица понякога да не говорим за почивки и коли, защото ние в една не се събираме :), а и сметките за ток, вода и парно не са малки, защото всяко дете си има стая и само най-малките две делят обща баня - това са пет бани с вани, отделно персонал, отделно храна и препарати - смятай колко струва да си мъж в днешно време, ако искаш жена ти да работи само чат-пат и за удоволствие. Иначе изкарвам доста пари за България, но какво от това, когато разходи и стандарт на живот се определят от мъжа ми и неговите вкусове и желания. Съответно не се правя на еманципирана феминистка, но това има своята цена... т. е. той плаща сметката, но дори и аз си работя най-малкото заради принципа, заради обществения натиск да изкарвам пари и заради сигурността да разполагам със свои пари и при раздяла.

68.   От 59 до 65. Не знам от къде ги вземате тези налудничави глупости? ! Ако става въпрос, аз сам мога да си чистя, готвя, работя и т. н. Отделно ако мъжът поеме разходите и гледа децата когато има време, не виждам какъв е проблемът тогава на жената?

Имайте предвид, че е много по-трудно да намерите работа, която е перспективна и изкарва едно 3000 лева и нагоре (това е прагът за поддръжка на семейство), отколкото да чистите и готвите. Реално богатите мъже, не само в България, но и като цяло в повечето страни представляват около 5-10% от всички мъже. Жените, които могат да гледат деца и да привличат мъже към себе си са ВИНАГИ ПО-ГОЛЯМ ПРОЦЕНТ и това е нещо което се научава не чак толкова трудно! Е какъв е проблемът ви тогава? !

На всичкото отгоре, тази работа може да бъде намерена и от жени (никой няма да ви дискриминира ако работите като програмисти, зъболекарки и всякакви други доходоносни професии).

Боже, от едно мизерно плащане на сметчица, го обърнахте на еманципации, феминизми и всякакви други измишльотини!

69.   Тази тема е вечна. Но никак не е за подценяване, защото извън романтичните отношения мъж-жена, има много ситуации, в които протоколът трябва да се знае. Съвсем наскоро със съпруга ми дискутирахме този въпрос и направихме нещо като правилник. Уточнявам: аз съм журналистка, често хората ми определят среща за интервю в заведение. Мъжът ми е бизнесмен и му се налагат също срещи по кафета и ресторанти.
Значи, след дълго мислене, стигнахме дотук в систематизирането:
- Ако срещата е между мъж и жена, които са стари приятели, сметката се дели. Това се отнася и за мъж-мъж, жена-жена.
- Ако мъж покани жена на среща, която не е служебна, плаща той. Ако жена го покани на среща, която не е служебна, отново плаща той като кавалер.
- Ако двамата са любовници, плаща мъжът. Любовницата плаща при специален неин повод.
- Ако са съпрузи - е, то се знае, вади пари този, на който портмонето му е на по-удобно място.
- При роднини винаги плаща по-младият, без значение мъж или жена. Изключение е, ако срещата е по инициатива на главата на фамилията (бащата, свекъра). Тогава плаща той.
- При делови срещи правилото мъж-жена напълно отпада. Винаги плаща този, който е избрал заведението. Обикновено това е и този, който кани. Но, ако вие сте инициатор за срещата, а отсрещната страна настоява за определен ресторанта, редно е той да поеме сметката. (Случвало ми се е човекът да иска интервюто да е в ресторанта на "Шератон", нали се сещате? )
- При делови отношения мъжът плаща, ако сяда в заведение с дама СЛЕД като са приключили работата (предполага се, че срещата вече е дружеска).
(Тук моят мъж каза, че, ако очакваш да спечелиш много пари от сделката - плащаш, без значение кой кого е поканил, но аз не съм съгласна, пък и той се шегуваше)
- Когато две жени са в заведение, сметката се дели, ако са приятелки. Ако са колеги, важат горните правила. По-високопоставената в служебната йерархия плаща.
- С компания. Винаги имате право да поискате от сервитьора индивидуална сметка. Българската практика на общите сметки за 15 човека са за удобство на сервитьора, а не на клиента. Въпреки това, все още у нас се смята за лош тон да поискаш да си "отделно". Когато участваш в обща сметка, предвиждаш и парите за бакшиш.

70.   На село плаща мъжа, а в града плаща жената. В малките градове е 50:50.
Жените обикновено плащат за да привличат внимание и да получат секс.
Мъжете плащат по навик.

71.   Повечето мъже са пълни нещастници. Не мога да разбера тъпата им логика - може да платят сметката първите пъти, но после жената не се ли сети да си плаща, нямали да продължат да се виждат с нея. Боже! Моята логика пък е друга - по-скоро в началото жената може да си плаща сметката, но в една дългогодишна връзка е абсурдно да се дели сметка. Мъжа в крайна сметка затова е мъж - ако не може да плати едно кафе, ами извинявай, нямам нужда от такъв смотаняк и свидльо. По-добре сама.
Българските мъже са станали много големи тарикатчета и мамини синковци. Случвало ми се е дали ми искат пари за бензин, защото да ме возили с тяхната кола. Също са ми напомняли след като са купили билетите за кино: "Не се притеснявай, после ще ми дадеш."
Това не са мъже, това са смешници.

72.   Хаха, 71, как не можахте да разберете, че въпросът изобщо не опира до самите пари, а до принципи. Защото утре ще се появи Иван и ще ви почерпи не едно, а две кафета примерно, и вие ще скокнете при него. Изобщо не ми пука за парите, просто не искам да съм касичка. Една жена не е ли самостоятелна, с професия и образование-мерси!

73.   Е добре, де, №72, аз като съм "самостоятелна, с професия и образование", ти защо не искаш да направиш този малък жест на любезност към мен? Нали мъжът кавалерства не защото дамата е смотана и няма два лева за кафе, а защото това е неговият начин да е вежлив. Плащането на сметката (и за мъжа, и за жената) не е нищо повече от обикновен акт на учтивост. И да, тук си прав - въпросът изобщо не опира до самите пари, а до възпитание и обноски.

74.   бе за кафе и кола какви кавали са ми правили... :)
мъж съм, хетеро

75.   Да въпросът не опира до парите, а до принципи. Аз съм на 50г. и за мен нещата са стояли по друг начин. Цели 2 години мъжът ми като гаджета плащаше всичко, аз имах работа, пари и всичко необходимо, но плащаше само той. После се оженихме и след две години той остана без работа. За моята работа онези години бяха само плюс, аз имах много работа. Изобщо не съм се замисляла. че аз трябва да издържам семейството, вече имах увереността, че мъжът ми ни обича и финансите ни са общи и сме едно цяло. Имахме дете и успяхме да се справим, докато той започна работа. Това продължи 4 години и през тях аз не спрях да обичам и окуражавам мъжа си, че това е временно и нещата ще се оправят. И наистина той намери работа, вече 15 години е на нея, взима добра заплата и всичко ни е наред. Какво всъщност се опитвам да ви кажа:
Тези две години в които той плащаше всичко, а аз нито стотинка-за мен това беше знак, че това е човекът на който мога да се опра в добро и лошо и няма да има аз и той, а НИЕ. (той знаеше, че не съм притеснена финансово)Питала съм го след време какво си е мислил за този период от живота ни-каза ми следното-аз "инвестирах в теб", ако не се получеше, нямаше да съжалявам за всичко похарчено, защото бях щастлив тогава, ако се получеше щях да съм ударил шестица от тотото- и в двата случая съм спечелил.
Сега имаме син на 20 години и винаги му казваме да тръгва с доверие и да не е стиснат и пресметлив, защото иначе може да пропусне човека, а ако сбърка, това ще е просто натрупан опит.
Относно периода на безработица на мъжа ми-всеки мъж в такъв момент е ужасно уязвим, чувства се безполезен-за 21год. брак най-много секс сме правили тогава. Просто знаех, че трябва да го уверя, че продължава да е желан и обичан, въпреки ситуацията.
Мили мъже, жените не са непременно меркантилни, те искат само да имат увереността, че могат да разчитат на вас, че всичко в една връзка е общо и няма аз и ти, а НИЕ. Под общо не визирам само финанси, а всичко и добро и лошо. Вярвайте малко повече в хората, те не са непременно лоши, всички търсят щастието и се надяват да срещнат "Човека за тях".

76.   от 71 до 72:
именно, говорим за принципи и от липсата на приципи - селско поведение. Аз имам образование и съм самостоятелна, точно затова ме третираха като равнопоставена предполагам и ми искаха наполовина пари може би. Знам ли. Но мъжа изкарваше 2-3 пъти повече от мен, въпреки това жестовете на внимание липсваха.
И пак не сте разбрали - аз пари имам, на ми пречи да си платя кафето ии нещо друго. Но е някак грозно е постоянно да го правя, а мъжа да не се сеща, че е мъж и да делим всичко 50:50. Аз да харча цялата си заплата, зашото на него му се хапва нещо по-така, да отидем в ресторант Х, да хапнем нещо по-така, аз да си платя сметката, а в последствие да разбера, че той спестявал пари. Е много обидно ми стана, когато разбрах. Аз изнемогвам, а той пести в дългогодишна връзка.

77.   Зависи, в какви отношения съм с мъжа:

- ако е приятел - я делим, освен ако няма някакъв специален повод да почерпи той или аз;

- първи срещи и неустановени взаимоотношения, особено ако не съм сигурна допада ли ми мъжа - настоявам да си платя моята част, за да не се чувствам по никакъв начин задължена. За съжаление много мъже са с манталитета, че ако платят сметката, то жената е редно да се "отплати" по друг начин. Така че, за всеки случай при неясни отношения предпочитам да си плащам сама. Също ако мъжът откровено не ми допадне и нямам желание да го виждам повече, категорично не му позволявам да плати сметката;

- когато става въпрос за човек, с който ходим, имаме връзка, обичаме се итн - приемам за нормално да плаща сметките по подразбиране, когато излизаме - отново освен ако аз нямам някакъв повод да почерпя.

78.   Чакай сега 76, какво значи ти да харчиш цялата си заплата, а той да пести, след като всеки си поема сметката. Аз не мисля, че черпенето на кафе е голям жест. Много по-важно е самото отношение. Ако връзката е сериозна, парите трябва да са общи, но ако тепърва започва е хубаво сметките да са относително 50/50. И като казвам 50/50, това не означава да се цепи стотинката, защото всички знаем, че отдавна не се пие по едно кафе и не за него става въпрос. Че съм платил 3 вечери в ресторант, а гаджето ми една-не е проблем. Да плащам обаче постоянно вечери, излизания, почивки и т. н., без човекът насреща нито веднъж да ме почерпи, нещо не ми харесва.

79.   от 71 до 72
Значи това - харчех цялата си заплата, защото на господичното му се ходеше по скъпи места - той предлага да се ходи там и аз ситуацията да ям и да плащам нещо, което не съм искала да консумирам точно там. Той искаше да водя неговия начин на живот - да си позволяваме пътувания, скъпо ядене и т.н., но не се усещаше, че на мен ми е трудно финансово.
И плащането на кафе е жест. Няма как финанси да са общи, дори и връзката да е сериозна, ако не двойката не съжителства. Такъв беше моя случай.
И ставате смешни с това - поне веднъж жената да почерпела. като ти гледам изказванията никак не ми се вярва да черпиш приятелките си, но както и да е.
Българинът е Бай Ганьо и Бай Ганьо ще си остане.

80.   НИКОЙ за НИЩО не е ДЛЪЖЕН!

Ж41

81.   "Или си роб и поробителя се грижи за теб изцяло, или не си роб и нямаш нищо общо с бившия поробител. "
63, ама ти СЕРИОЗНО ли!???

82.   Досега не ми се е случвало някой мъж да поиска да платя сметката - нито българи, нито чужденци. Единствено когато имах връзка с малиец, той нямаше пари да ме заведе на ресторант и аз насила съм го измъквала от къщи, за да го водя на ресторант или дискотека, с предварителната уговорка, че аз поемам разходите, за да не се притеснява.

83.   Мъж съм и с чуждо плащам само ако си заслужава. С жената - винаги.

84.   Ми 79, като не ти се ходи някъде му кажи-просто е. Все пак не разбрах какво пести той, след като всеки си плаща. Той реално не е длъжен да те черпи, не те води насила където и да е. Какво значи, че ставаме смешни с това "поне веднъж жената да почерпела". Казах ти или бюджетът е общ и всеки допринася за него, или си си поемате сметките относително по равно. Как по-просто да го обясня? С други думи една жена трябва да работи и да има някакви цели в живота, различни от киснене по кафетата и обикаляне по МОЛ-овете. И последно, за твое сведение, с кафета и обяди си черпя и колежките.

85.   страшна еманципация цари сред младите българки, затова направиха мъжете такива.

86.   До 82: Африканците са известни с това - хващат се с някоя бяла - ти си най-великата, най-хубавата, много те обичам. И почват да искат пари затова или онова. След това правят някое дете и после, чао и отново се започва само, че с друга... позната история.

87.   86, а арабите и мюсюлманите какви са? Абсолютно същата работа!

88.   84, не ме разбираш и това е. Да, никой с нищо не ми е длъжен, но ако един мъж е мъж на място, не би позволил да дели всичко 50:50 при положение, че жената получава в пъти по-малка заплата. Говорим за жестове, не затова кой на кого е длъжен. Ясно е че никой не никого не е длъжен.
И да, казах му го в един момент, а той остана странно изненадан и каза, че щом така стоят нещата, нямало проблем. Но аз не исках да се случва така - искам мъжа сам да се сети, не аз да му казвам.
Според мен кисненето в молове е много приятно занимание, работата е там, че много малко мъже имат възможностите, за да позволят на жените си да го правят и оттам се комплексират и говорят същите глупости като теб - жената да има професия и цел в живота.
Ок, аз имам професия и цел си имам, но много по-приятно би ми било да се отдам на майчинство и семейство, за съжаление - няма подходящи мъже. Щом е така, аз си градя кариера и сама си изкарвам пари. И вибратор си имам - за какво ми е мъж?

от 71

89.   До 87 - не, не са същата работа. Арабинът ще заключи жена си вкъщи, ще излиза с приятели и ще заглеждат другите. Няма място за сравнение.
Африканците са пепердуи омайници, които паразитират от цвят на цвят.

90.   88, ти чисто и просто си търсиш мъж с възможности. Не знам защо толкова го въртяхме, та да стигнем до основата. Кисненето по моловете е пълна тъпотия, и не ти го казвам, защото съм комплексиран и не мога да го осигуря на приятелката си. Напротив, изкарвам предостатъчно пари и половинката ми спокойно може да не работи. Само, че мен така не ме кефи, ако ще и най-богатият човек на света да съм, жена ми ще работи, и то не някаква неангажираща работа, а наистина ще работи. По твоята логика мъжете с пари защо да се женят, след като е пълно с проститутки? ! Ако след време заможният ти приятел вземе, че изгуби всичко, ти какво ще правиш, при положение, че да речем си се отдала на семейството? Ако си станала на 40-45 и 20 години нищо не си работила, кой ще ти даде достатъчно пари, че да помогнеш на мъжа си?

91.   Номер 90, а ти търсиш работещ кон, а не жена.
Много ми е интересно да те видя какъв си наживо.
Според мен нямаш никакви възможности, най-вероятно работиш за 700 лв и си адски комплексиран, но е разбираемо.

92.   "88, ти чисто и просто си търсиш мъж с възможности. " - в кой свят живееш, човече, всяка жена иска мъж с възможности. Възможностите създават сигурност, сигурността предразполага към създаване на семейство. С какво се гледат деца? Освен с любов и с пари.

"По твоята логика мъжете с пари защо да се женят, след като е пълно с проститутки? ! " - женят се, за да създадат поколение, някои де, друго нямат желание за деца и си остават стари ерегенчета.

"Ако си станала на 40-45 и 20 години нищо не си работила, кой ще ти даде достатъчно пари, че да помогнеш на мъжа си? " - защо аз трябва да помагам на мъжа си, след като 20 години съм отдала грижи за семейството, т. е. аз съм имала свое задължение - грижата, а той е имал негово - да осигурява прехраната. Той отново сам ще си помогне.

93.   91, аз работя за 500лв.
Това проблем ли е?

94.   91, какво мислиш ти, изобщо не ме бърка. Ако искаш обаче, може да се обзаложим за една прилична сума пари и бързо ще разбереш колко изкарвам и какъв съм.
92, аз ти зададох прост въпрос, какво става, ако мъжът ти не е в състояние да изкарва вече пари. Какво ще направиш? Макар, че впрочем ти сама отговаряш индиректно. Ако разбирам правилно, в такава ситуация всичко е пито-платено! Ти си се грижила 20 години за семейството, той е изкарвал пари-сметките са чисти! От тук нататък, кой от къде е!
Колкото до това в кой свят живея-ами в който и вие. Пределно ми е ясно, че голяма част от жените търсят пари, но аз такива и сега си имам. Ако искам, мога и деца да им направя и после да си ги взема, но принципно би било глупаво. Ако една жена ще е с мен заради възможностите ми-благодаря, предпочитам да си плащам на различни, а и излиза доста по-евтино.
От 90

95.   Темата, поне както аз я разбирам, въобще не е за пари, а за етикет - кой, кога, как, в какви ситуации е уместно да направи жест. Но както и да е... Интересен ми е последният завой на дискусията. "Ако една жена - пише №94 - ще е с мен заради възможностите ми - благодаря". Ами че ако тя не е с теб, заради възможностите ти - мисля аз, - то тогава трябва да се запиташ какво прави с теб. Ние всички избираме партньорите си именно заради възможностите им. Мъжът преценява възможностите на жената да бъде верен партньор, добра майка, оправна домакиня и т.н. Жената преценява възможностите на мъжа да осигури стабилност на семейството, да се справя с трудните ситуации, да взема решения и да я закриля. В неангажиращи връзки отново сме един с друг заради възможностите си: да бъдем добри любовници, весели компаньони, надеждни приятели и прочее.
Ако пък се имат предвид конкретно "материалните възможности", говорим отново за същото, тъй като зад тях стоят личностни качества - ум, трудолюбие, упоритост, почтеност. Аз тъп, необразован, мързелив и непочтен човек с пари не познавам. Така че, аз лично бих приела като комплимент, ако някой е с мен "заради възможностите" ми.
Ж43

96.   Номер 95, има много тъпи и мързеливи хора с пари, това че ти не познаваш такива, не значи че няма. Много ми е интересно как така преценявате, че щом един човек има пари, значи е и с добър характер. Примерно аз може да съм крадец и убиец, но да имам пари. Това прави ли ме добър човек, май не. Те и босовете на мафията са доста богати, ама сякаш не минават за почтени хора.
От 94

97.   Абсолютно си прав, 94. Парите и характера нямат нищо общо. Богати мерзавци има, а и за жалост често парите покваряват иначе добрия човек. Това, което имам предвид, е, че когато зад финансовата стабилност стоят трудолюбие, ум и упоритост, тя се превръща в еквивалент на всички тези положителни качества. Ти самият не харесваш ли хора, които дължат богатството си на добро образование, находчивост, гъвкаво мислене, предприемчивост и добри социални умения? И няма ли да ти е приятно, ако една жена оценява такива твои качества?
От 95

98.   Мъжете мрънкат, защото жените търсят трудолюбив мъж с професия, който не е богат, но има възможността да изгледа едно две деца без големи лишения.
В същото време те търсят трудолюбива жена с професия, която също да вади достатъчно пари, за да гледа семейство.
Някак си двоен аршин ми се вижда - ако тя търси такъв мъж значи е меркантилна тъпа кучка без ценности.
Ако той търси такава жена - значи е в правото си? !
Още повече, освен всичко изброено мъжете изискват от такава жена и да е красива, умна, добра, моногамна, добра майка и съпруга.
Истината е, че повечето хора си водят статистика в главата си какво дават и какво получават в една връзка - не като пари, а като любов, грижа, привързаност, подкрепа, усилия.
Обикновено, когато везната се накланя в посока - давам значително повече отколкото получавам - тогава и връзката се разпада.
Преди да искате мислете дали предлагате същото в замяна.
Аман от хора с огромни претенции и от двата пола.

99.   Аз явно съм много старомоден, но смятам, че е тъпо и грозно "да бягаш до тоалетната", когато дойде време за сметката. Независимо дали си с приятели, особено пък със жена. Когато си поканил една жена на среща и я ухажваш редно е да ? купиш едно цвете и да не се стискаш да платиш сметката. Ако нямаш кола да ? викнеш такси, за да си сигурен, че ще се прибере безопасно и тн. Знам, че в България сме бедни, но това не е оправдание за ганьовщината, селянията и помиарското отношение към жените. А повярвайте ми българките толкова са свикнали на всичко това, че и най-малки МИЛ И НОРМАЛЕН жест като да им отвориш вратата и гореизброените неща им се струват голяма работа...

Друг е въпроса между колеги и приятели. Когато сте само такива с една жена за много жени е обидно или неудобно да не се редувате да плащате сметката - защото може да си помислите, че иска нещо повече, или защото тя също иска да ви е приятел, а вие имате по-специално отношение към този приятел, защото е жена. В такива случаи е нормално веднъж ти да платиш, веднъж тя, или поне да има някакво редуване от време на време.

Ще се изненадате колко жени може да спечелите с такива малки жестове, защото жените се влюбват и гледат съвсем други неща, отколкото нас мъжете.

101.   Пишещата доста по нагоре твърди, че би набила през ръцете всеки, който би искал да й плати сметката, но същевременно би го набила и ако дръзне да не я плати.

102.   Жената търси живот без ангажименти и отговорности. Само секс развлечения, шопинг, пътувания, срещи на кафе с приятелки. Ако може обаче да роди две деца, но така че друг да ги отгледа, а тя само да им се радва. И никога да ни изпитва финансови затруднения. Любовта вече на е водеща в тях за една връзка.

103.   Не е длъжен на никого, но
Защо трябва задължително все на ресторанти да се ходи?
Който кани той да плаща.
Кавалерство е мъжа да го направи, но по веднъж на месец да се ходи.
Някоя претенциозна фръцла дето и се ходи когато и е кеф на нея не може да изисква това, да си търси заможен господин.
Сега тука казват едно, но повечето жени тайничко гледат финансовите възможности на мъжа.
Въпреки, че съм зле финансово не съм свидлив и не проблем да платя сметката аз без да очаквам нещо.
Тука разни патки недоволсват и плюят, ами да бягат по чужбина там чуждестранните мъжете ще ги посрещнат с бъклица и дрян.
Те са много щедри към. българките все пак те са лесна плячка -бедни женици бедна държава.
Попитайте ги какво знаят за БГ евтин живот и алкохол и евтини български курви и проститутки.
Нека да си кажем истината поне.

51-100 от 115