Умирам бавно от любов...
Здравейте! Влюбих се в приятел на съпруга си. Отначало не ми харесва6е изобщо, но след като той призна че ме обича всичко взе да се променя. До такава степен, че сега не мога ден без да го чуя, боли ме направо сърцето като не съм с него. Той е мъжкар. Преживял е много неща в живота и не умее да показва чувства и топлинка. А на мен това толкова ми липсва...Пример: Аз му звъня, а той не вдига. След 30 минути опитвам пак, Той вдига телефона и казва че тогава не е можел да говори. Казвам му че се държи студено с мен и ме лъже за любовта си. А той отговаря, че ме обичал и не бил свикнал да говори за това. Сега го няма и аз умирам направо. Всеки ден му звъня и си говорим. Но днес първо не ми вдигна, а после изведнъж телефона му изключен. Защо постъпва така, уж твърди че иска да е с мен, но когато навляза малко в личния му живот, примерно му кажа да не се напива с приятели всяка вечер или му кажа да ми се обади на другия ден, той се отдръпва. Много страдам хора, много...

Коментари

1.   Защо се наказваш с такъв човек? Прави те на кученце и ти се подиграва.. Стрували си? А и си женена, засрами се малко...

2.   Защото, тои не изживява това, което ти изживяваш и може би тои страда повече от теб, което не може да сподели. Трябва да съумееш да видиш неговата мъка, а не да споделяш само твоита.

Това, че имаш нужда от топлина съвсем не значи, че си попаднала на човека, които може да ти я даде.
Може би тои те е виждал в друга светлина, преди това, а сега, вече влюбена, ти не си същата.

3.   Я си гледай семейството и не гледай встрани.. Ми извинявай че ти го казвам ,, ама ти се държиш кат някоя 13 годишна пикла... от една страна пък те оправдавам ..любовта те е заслепила и не виждаш очевадни факти ;)

4.   Ти си женена,... ок. С това си увлечение предаваш мъжа си. А не мислиш ли, че предателството на приятеля му е по-голямо. Може би той едва сега усеща на къде отиват нещата. Може би се е надявал да му биеш един мокър парцал в лицето, за да се освести какви ги приказва. Но нещо се е объркало, ти си отговорила на чувствата му... Ами сега на къде?

Добре си помисли до къде си готова да стигнеш и дали си заслужава.

5.   Абе вие ненормални ли сте, какви сте. Хорааа, живеем в 21 век. Какво значи "засрами се. Предаваш съпруга си. "Аз да не съм негова собственост. Момичето има нужда от подкрепа, не от упреци и то от престарели и незадоволени лелки. Най-лесно е да "осереш" някого, ти си такава, ти си онакава. Тук се пише за да се получи разбиране и адекватен съвет. А не смешни изказвания от 18 век.

До авторката-разбирам те напълно, но не си причинявай повече страдания. Неможе ли да говориш с него открито. Постави ребром въпроса-какво иска от теб, и до къде смята да стигнете в отношенията си. До някъде го разбирам че реагира по остро като му казваш да не се напива с приятели, мъжете нали не обичат да им се месим за нищо и правят съответно точно това, което нас ни дразни. Опитай да се отдръпнеш от него, просто си разменете ролите. Ти се дръж по резервирано, ти не вдигай телефона, ти му изключвай. Нали знаеш, че колкото повече бягаш, повече тичат след теб. Опитай. Знам, че ще ти е трудно. Но постави си го за цел и мисля, че ще даде резултат. При мен поне подейства. Пожелавам ти много късмет и любов. Пиши какво е станало и как се развиват нещата.

6.   До номер 5 от авторката: Много ти благодаря за милите думи! Права си че някои хора не могат да разберат жени като мен, а трябва, защото само аз си знам живота какъв е. Продължавам да страдам за този човек и почти всеки ден му казвам, че ако няма истински чувства към мен е по добре да се разделим, но той не иска! Искал да се виждаме и ме обичал. Започвам да разбирам, че наистина характера му е такъв. Не обича никой нищо да му казва. Ще опитам да бъда по дистанцирана и дано господ ми помогне да успея!

9.   и при мен е подобно, но за не позволих чувствата да надделеят над разума

10.   Ха, извинявай. ама какъв приятел е това на съпруга ти? Приятелите нямат работа при съпругата. Явно съпругът ти е взел за приятел неподходящ човек. Горкият.

11.   До номер 9: И сега щастлив/ва ли си? Понякога не е ли по добре да послушаме сърцето си?