Търся съвет от препатили хора
Здравейте на всички,които четете този сайт.
Ето моята история-щте я съкратя,защтото продължава вече 3 година.
Омъжена съм от 10 год, на 31 год, съм. С мъжа ми винаги сме се разбирали добре,помагал ми е много докато учех в София..винаги е бил до мен..и така 5-6 год. Откакто се прибрахме в родния ни град ,обаче, не6тата се промениха. Аз започнах работа по цял ден а той-у нас.Не остана и помен от онзи човек,който обичах с цялата си душа..караници,непрекъснато дребни забележки-...обидена бях мн.,намерих си любовник-също женен...и сега 3 год,лавирам м(у двамата...м(увременно нещата с мъжа ми се оправиха,държа на него много,но не мога да спра да виждам др,не мога и не знам как да продължа.обичам го и не си представям че няма да го виждам,,мъжа ми иска вече да мислим и за дете-и аз искам много...ама как да го оставя другия,ох незнам...той се появи в мн.спец. момент от живота ми и не мисля че е случайно...но има вече 2 деца,жена...не искам да ги остави сами...абе нямаме бъдеще,но не искам да го загубя,дайте съвет как да съхраня всичко ,което имам...дали ще ме остави ако забременея,защото това ще стане тр да си имам детенце

Коментари

1.   Сестра ми направи същата простотия, само че от цялата работа разби едно семейство с две деца, оня глупак се вдигна във Варна и си живее с любовница, а тъпата патка /сестра ми/ вече е бита карта в родния град, остана си стара мома и вече и аз я нагоних, не мога да и търпя жалбите и мрънкането, но каквото търсила, намерила го.

2.   Остави женения мъж! Той няма да си остави семейството, но има голяма вероятност да развали твоето и накрая ти ще си сама, без дете, без мъж и без любов, без уважението на околните; ще си само една застаряваща любовница, която е твърде вероятно да му омръзне в един момент и дори и за секс да не те търси вече. Отдай се на съпруга си, направете си бебе и ще видиш как лесно и бързо ще забравиш женения, даже сама ще се чудиш къде ти е бил акъла.

3.   Аха, проблемът ти е, че се страхуваш любовника ти да не те зареже като забременееш? Тогава избирай - него или детето!

Абе, жена, с какви очи правиш любов с мъжа си, като знаеш, че си пъшкала преди това с любовника си? Че и дете ще му раждаш. По-добре недей. Не ви виждам заедно още дълго.

4.   Аз също съм в подобна ситуация. Но ти си по-млада и ти предстои раждане на дете. Съветвам те на този етап да се отдадеш на семейството си. А с другия мъж може да си останете добри приятели. Но както ти сама каза бъдеще с него нямаш.

5.   Ами то е пределно ясно ти не обичаш мъжът си - ИЗОБЩО.
Истината със сигурност ще излезе наяве и резултатът ще бъде много прост - 2 разбити семейства и виновната ще бъдеш ти. ... Всъщност пропуснах да отбележа, че всичко в този живот се връща ТЪПКАНО. Гарантирам ти, че няма да се почувстваш особенно приятно, когато разбереш, че мъжът ти има връзка от 1г с омъжена жена 5,6 год по млада от теб с дете, която го желае страсно. И как ли ще обясниш на детето ви, което ще плаче и ще те пита "Мамо татко, защо няма да живее вече с нас. Не ни ли обича?". С две думи това ми е прогнозата - не те осъждам за постъпката ти, човешко е да се греши, но само разумните спират навреме и повече не повтарят постъпките си. Бъди и ти от тях.
FerNando

6.   Защо не помислиш за вариант да забременееш от любовника, щом толкова държиш на него. Така той няма да те остави.

7.   Какво правиш толкова години с човек, когото не обичаш ?
Не ме питай от къде си вадя такъв извод - написала си го горе ...
Според мен трябва или да се примириш и да си запазиш семейсвото, или да се разведеш и потърсиш друг - свободен мъж...

8.   Според мен ти се страхуваш да изгубиш тръпката във всичко забранено, което правиш, а не любовникът ти. Не можеш да се отдадеш на мъжа си докато има трети човек между вас, съответно не можеш да изпиташ удоволствие от брака си с него. Връзката между двама е себеотдаване, компромиси, жертви, които ти не правиш.
Щом 3 години този човек не е оставил семейството си, значи означава нещо за него, а ти ще го съсипеш.
Сигорно нещо не ти е било достатъчно, за да направиш това, но не е ли по-добре да се опиташ да оправиш нещата, от колкото да разваляш чужди.
Не се упреквай-стореното-сторено, но не е късно да корегираш нещата.Успех!

9.   Абе хора, какви драматургии разигравате тука? какви са тези крайни мнения, упреци и трагични примери които давата!?
Жената не е писала за да я съдите, а ако можете да й дадете съвет! Я всички моралисти и многознайковци - марш в ъгъла!
Дайте да помислим конструктивно - ситуацията вече е забъркана, приемаме я като първоначални данни и даваме напред:
Видно е, че обичаш мъжа си (не става въпрос за "влюбена", просто го обичаш като партньор в живота), искаш да бъдеш с него, да имате деца и т.н. Същевременно искаш и любовника, необходими са ти неговите ласки и т.н. Но той си има семейство, него не го мисли - той има "къде да се прибере" и т.н., за разлика от мъжа ти. Предлагам ти с любовника, като разумни същества, да седнете и да си поговорите много сериозно и без емоции, за ситуацията, за животите ви и т.н. Дори си говорете в трето лице, все едно не става въпрос са вас двамата, а за някакви други: кръсти себе си примерно Пенка (трябва името да се различава от твоето собствено), а него - Дончо, и си говорете за Пенка и Дончо, какви образи са, какви щуротии правят, обсъждайте постъпките им, мотивите им, съдете ги все едно клюкарствате за съседи и т.н. - тази техника много помага да се мисли трезво и да не се приемат нещата лично. Ти трябва така да насочваш тези разговори, че да стане ясно, че двамата трябва да предприемете СЪЗНАТЕЛНИ ДЕЙСТВИЯ за да се дистанцирате емоционално. Това съвсем не означава "окончателно скъсване" или нещо от сорта, просто наложете си да не се виждате 2-3-4-5-6 месеца, като през това време може да се чувате от време на време по телефона (кокото се може по-рядко) и така да разрушите емоционалната ЗАВИСИМОСТ между вас. А после - бъдете си приятели, виждайте се, чувайте се, чуквайте се понякога дори... но без зависимости, без страдания, без "изпепеляващи страсти". Така всичко ще приключи по един много позитивен и безболезнен начин, а може би няма да приключи, а ще се трансформира в едно много добро и питателно приятелство, един отдушник понякога от "семейното щастие". Гледай право в очите любовника си, говори му бавно и без емоции, един вид - отправи зов към душата му, много бавно, много серизоно. Ако е човек - ще разбере. Ако е някой откачалник, който е неспособен да овладее мислите, чувствата и емоциите си - късай направо, няма смисъл да си губиш времето. Но трябва да се изясниш и със себе си... (най-трудната част :) )

10.   НЕ бързай да създаваш детенце,дори и да не си с др.
Едно дете няма да закрепи вашите взаимотношения.
А, напротив,ако не се обичате ....много лошо за детенце...
пО- ДОБРЕ ОСТАНИ САМА .....и ще разбереш как стоят нещата:
Т.Е. КАКВО ИСКАШ !!!
Явно ти трябва време....като на всеки нормален човек .
Според мен НЕ БЪРЗАЙ !!!
У С П Е Х !

11.   Първо помисли какво точно искаш ти.Ако не си наясно със себе си ,никой съвет няма да ти помогне.После се налага да се съобразиш и с желанието на любовника т. е дали иска да е с теб или предпочита да е с жена му,и накрая-приключи със съпруга-щом имаш друг, той не е мъжът за теб.

12.   Според мен загубата на тръпка е че просто не е била истинсКа Ако някога си желала някой това с времето ще е по- силно НО БЛИЗОСТТА Е И ПРИЯТЕЛСТВО - ТОВА Е ВИСШАТА ФОРМА НА ЛЮБОВ- НЕ СЪМ ГО КАЗАЛА АЗ
Важно е в очите ти някой да е привлекателен образ за да го желаеш Изгради го и му дай шанс да е твоя рицар и тогава ти ще си богиня за него

13.   Ум не ми го побира как можеш да пишеш такива глупости. С какви очи гледаш съпруга ти? До къде е стигнал брака ти..? И още деца искаш.
Ти заслужаваш да живееш сама и да доиде време никои да не иска и на снимка да те види. На твое място вместо деца бих се развела.
Да не казвам каква си ама и самата няма да го разбереш за съжаление и жокери да ти се дава същият чук ще си останеш.