Обичам го, но колко се страхувам!
Животът ми така се стече. Бях самотно дете. Взискателно семейство, което обичам много. Справях се супер в училище. После дойде пубертетът, разхубавих се. С това дойде и първото момче... Бях много влюбена, той твърдеше същото за себе си; но накрая се подигра с мен. Преживях доста - ревност, лъжи безброй... Накрая човекът ми изневери и хукна подир половината ми приятелки. Плаках, осъзнах своите грешки и продължих напред.
Прекарах две-три дълги години, в които бях сама. Влюбих се веднъж и нищо не се получи. През останалото време общувах с момчета, с които аз самата не пожелавах сериозна връзка. Случваше се да правя секс, но рядко. Като цяло нищо хубаво в този период, бих искала да го изтрия!
Нека отбележа нещо, за което иначе сами ще се досетите и ще поискате да ми го кажете в коментарите. :D Аз съм комплексирана. Комплексарка голяма. И не говоря за външния си вид.
Винаги съм завиждала благородно на щастливите, обичани жени. Може би защото аз успешна връзка нямах. И с времето реших, че просто причината е в мен. Те, например, са обичани. Какво трябваше да направя аз, за да ме обичат? Съзнателно избягвах връзките. "Облякох" някаква самоувереност и се пуснах по течението. Дори не знаех кога със сигурност харесвам някого, до такава степен премислях нещата! Луда работа. Все внимавах да не сбъркам някъде с хората, накрая все грешах.
Занимавам се с разни неща. Уча висше и не ми остава много свободно време, работя почасово, тренирам плуване, имам приятелки и т. н. Драсвам по някой и друг ред на белия лист. Абе, имам жажда за живот (и за любов). :)
Имам връзка... Познавам го съвсем не от вчера. Обичам искриците в очите му, усмивката му, обичам недостатъците му, обичам го целия какъвто е!!! Но не знам дали и той ме обича... Как бих могла да разбера? Все пак любовта не е нещо елементарно. Всеки може да ти направи комплимент и т. н., но кой ще поиска да е с теб въпреки недостатъците ти, грешките ти?
Сами виждате, че изпитвам страшна неувереност, която може да ми коства връзката! Какво да правя? Първа по-сериозна връзка е за мен (за него също) и тепърва разбирам, че те съвсем не са като по филмите. Обсъждате всичко - от комедиите по телевизията до бившите си гаджета (неприятна тема за мен). Не се колебая да бъда себе си пред него, макар че има неща, които не бих му доверила. Това е нормално, нали?
Той означава много за мен. Ако разбие сърцето ми... Ок, ще си кажа - така е било писано, или ще търся вината в себе си. Но как да продължа напред?

Коментари

1.   Ами ако ти е първа по-сериозна връзка знай, че пътят ти започва от тук, а не свършва тук. Тепърва ще се учиш как да се държиш човешки с някога, как да се държиш с партньор.
Някои успяват да преминат през целия този период на обучение само с един човек, но са малко. Броят се на пръстите на едната ръка. А и е хубаво да общуваш отблизо с различни хора, с различни характери, за да опознаеш хората като цяло - какво е възможно и какво не е, какво можеш да искаш и да очакваш от някого и какво не можеш.
Успех и пиши как се развиват нещата.

2.   Насла давай се на това което имаш и мисли позитивно.

3.   Не мога да ти дам съвет, но исках само да кажа, че още от самото начало на историята ти ми хареса как пишеш. В теб е събрана толкова много красота.. :)

4.   Ако човекът до теб те обича това се усеща. Да, усеща се! Не е нужно да питаш как точно се усеща - ако те обичат със сигурност ще разбереш. Аз съм бил искрено обичан в живота си, и моментално го разбрах, нямаше нужда и от кой знае колко и какви доказателства.
Но ако с човека до теб се карате, ако иска да ти се налага, и ако иска да ръководи той живота ти, тогава имай едно на ум, защото това е доста обсебваща обич, която също съм изпитвал на гърба си, и която определено на никого не пожелавам.

5.   Съветите са излишни, защото всяка любовна история е различна и човек никога не знае дали има бъдеще с друг човек. Само запомни, че той не ти принадлежи, защото е човешко същество, ти на него също. Наслаждавайте се на връзката си, докато тя ви прави щастливи и двамата. Докато има желание и обич, всичко ще е наред. Не се оставяй на страховете да съсипят щастливите ви мигове.

6.   Историята ти много ми напомня на моята. И аз като теб се страхувам от същите неща. Не мога да ти дам съвет, но пишеш много хубаво. Желая ти успех и късмет с момчето :)

7.   "Как бих могла да разбера? Все пак любовта не е нещо елементарно. Всеки може да ти направи комплимент и т. н., но кой ще поиска да е с теб въпреки недостатъците ти, грешките ти? "
Като видиш, че човекът стои с теб, след като той показва че те обича и търси компанията ти, това означава, че той те обича и иска да е с теб. :) Не мога да разбера защо си плакала 2-3 години за някакво момче? Това е адски глупаво! Недей да плачеш, а се радвай на живота! И защо да си комплексарка? Ти тренираш плуване, а спортът дава самочувствие и самоувереност. Радвай се на живота, живей, и не мисли сега за мъже и за връзки. Когато дойде време и се влюбиш, тогава ще разбереш, че наистина е време за сериозна връзка.
Age 17, girl