Изневярата на съпруга ми съсипа отношенията ни! Дали е завинаги?
На кратко с мъжът ми сме от 10 години заедно, 6 от които сме женени. Имаме и момченце на 6 години. Адът за мен започна, когато разбрах преди 4 години че ми изневерява, и още по-лошо че е влюбен в конкретното момиче. До този момент животът ни беше хубав, със всичките му върхове и спадове, но най-важното беше,че си имахме невероятно доверие. Затова и ми беше много трудно да преживея изневярата-та до днес. Той се промени коренно, когато разбра, че аз знам. Започнаха скандалите и отдалечаването ни един от друг. Разделяхме се 2-3 пъти за по- една седмица, и аз се връщах по собственно желание.Въпреки че го ненавиждах за това, което ми причини не можех да живея без него,и не можех да отделя детето от него. Важно е да кажа, че той се грижи много добре за детето, въпреки че работи много, намира начин да покаже, че го обича. Финансово също сме добре, но е така в последните няколко години.

Проблема, е че той е охладня към мен, въпреки всички компромиси, които направих със себе си. Той казва че се е разделил с нея, но нещо ми подсказва, че не е така.

Не знам къде е проблема. Не мисля че е във външността ми. Мисля че изглеждам много добре за 29 годишна и се радвам на мъжко внимание. Всъщност отдавам значение на факта, че сме заедно от деца и не сме се наживяли достатъчно, но не е ли малко късно вече щом сме създали семейство и дете? Той в момента наваксва, докато аз си гледам детето и къщата. Ще се наживее ли скоро и да се върне при мен, и няма ли да е прекалено късно за мен? А освен изневярата започна да излиза много сприятели.

Струва ли си жертвите това семейство?Какво да правя, и защо толкова ме е страх да остана сама?

Сигурно има нещо, което съм пропуснала, ако искате да ми помогнете питайте.
БЛАГОДАРЯ!

Коментари

1.   Значи... взимаш си детенцето и си отиваш. Загърби всички чувства и не показвай слабост, не му се обаждай, не го търси и не му отговаряй. Излез с друг мъж, дори и да не ти е на сърце. Покажи, че можеш и без него и няма да търпиш такова отношение. Гаранция, че до няколко месеца ще ти се моли да се върнеш и промяната в него ще е коренна. Ако пък не се промени, поне ще си направила първата крачка да се махнеш от този човек, който не те иска, защото за в бъдеще ще става много по-зле и тръгне ли си той, после трудно ще се върне, а и на теб ще ти е много по-тежко да го преживееш или да простиш пак.

2.   Няма изневяра без причина. Лошото е, че си много привързана към него и трудно ще възстановите старите отношения, а в това, че излиза с приятели няма нищо лошо - ако досега си го задушавала с битовизми, сега ще гледа да разпусне.

3.   Само ще ти отговоря на въпроса " Ще се наживее ли скоро..." Не мисля. Историята ти ми е толкова позната :( По-скоро след някоя година ще започне да се озърта още по-усърдно, защото ще си мисли, че времето му изтича и трябва да вземе всеки миг удоволствие.

4.   Напълно подкрепям №1, покажи му, че можеш и без него и, че не е единствения! Ако държи на теб и семейството си като цяло, ще му светне лампата, ако не пусни го да гони вятъра. Той е този който ще съжалява един ден!

5.   Семейството винаги си струва жертвата......Но счупеното не се лепи...

6.   Към н.2-Със сигурност има неща, които са допринесли за тази изневяра, но не и такива да създава връзка. След толкова време приемам еднократната изневяра (без никой да разбира) за нормална.Човек трябва да може да поставя граници, щом като е създал съзнателно семейство.Иначе това става един омагьосън кръг, от който няма излизане. Относно битовизмите и на мен не са ми особено приятни и съм се нагърбила максимално с тях, за да не го отегчавам. Съгласна съм и за излизането с приятени. Не ми трябва да ми седи постоянно до мен.
С две думи направила съм вече нужното за да се чувства добре в къщи, но явно никога нищо не е достатъчно.
Дилемата е аз или детето е по-важно, защото като си затварям очите всичко е окей, освен че имам нужда от любов и внимание.

7.   Според мен все пак става дума за сериозна връзка и е още рано да биеш отбой. Той рано или късно ще се "насити" на другата и ще разбере, че е сгрешил. Опитай да оправиш нещата с всички усилия, които можеш да положиш, със всички думи, които можеш да кажеш. Само не прави скандали - мъжете това най - ни дразни. Ако пък не му дойде акъла в главата си гледай живота все пак и не бъди мазохистка - остави го. Не си струва да бъдеш нещастна, но в никакъв случай не постъпвай веднага като него - да си намериш някой, пък ако ще и напук. Сомо ще усложниш работите.
FerNando

8.   Много е деликатен въпроса - тръгвам или не/намирайки куп оправдания за това/ т.е уважам ли се или правя компромиси със себе си? Трудно решение.......Защото има привързаност,навик , познаване на другия и т.н.Предстои неизвестното , което плаши-това според мен е препятствието за двоумение при вземане на твърдо решение.Тази дилема има две решения-оставаш и търпиш/както до сега/или смело към ново и евентуално по- добро.Избора е твой.

9.   От начина, по който пишеш мога да кажа само едно нещо:
Шматкооо ! Дай на човека да подиша малко !?
Задушаваш го така! Ако той дава 90 % от времето и парите си за вас с детето - не посягай и на последните 10, които го правят човек !!!
Ако бъркам - сори, но шансът е малък ...

10.   Мила при мен е така правя всичко за него добра домакиня съм угаждам му и накрая изневери и то с какъв боклук дето целия град мина оттам
Ще ти кажа че веднъж научил ли се е пак ще изневери ще го направи
Рядко са мажете поправили се и се разкаяли много рядко
доста болна тема е това за мен има доста какво да напиша но неискам да ви отекчавам

11.   Към н. 9- Вярно е това, което пишеш, но от части.Точно, защото му дадох свобода и реших,че има нужда и от други неща освен от мен му пораснаха крилете.Парите са другия проблем, понеже започна да изкарва много, и изкушенията стават много. Те също много го промениха. Финансово съм много добре на фона на мизерията в момента, но не му харча 90% от парите, а сигурно 30%, другото отива по кръчми и приятели.
За мен той не може да оцени това, че има всичко, за което хората се борят със зъби и нокти- дете живо и здраво, и свобода, която малко жени дават,пари и аз, която давам всичко от себе си, за да балансирам всичко това.
Това хората сме ужасни!!!

12.   Към н.10- да знаеш че те разбирам прекрасно-дано някой ден да изгрее слънце и на нашата улица. Успех!

13.   до №12 от №10 благодаря но вече се отчаях на 34съм и невиждам път в тунела а и сам да си не е добре

14.   Защо хората се самозалъгват и самонараняват по унизителен за тях начин?
1-во децата усещат какво е положението и дори и вътрешно те страдат и си го преживяват по техен начин което остава травми в психиката им..
2-ро ти като жена на 29 би трябвало да не се залъгваш и да чакаш нещо от съпруга си което той явно е решил да даде на друга било то любов, обич, внимание...
Бъди силна,мисли за детето си и не наказваи двама ви за грешките на мъжа ти, не се затваряи зад печката и пералнята...Ако след случилото се тои не е направил крачка към теб, а дори обратното не забравяи че и ти имаш правото да си щаслива!
Не бъркаите болката с любов!!!
Д.Х.

15.   Към № 6 еееееееее имаш нужда от вимание , ами мъжете ? жена с опит . писна ми от ревли като теб, ами мъжете също имат нужда от любов и внимание и когато не срещат взаимност, търсят разбиране и любов .......на вън. не се оплаквайте , че не сте могли да ги задържите , мъжете са по-чувствителни и по верни от нас жените. не търси вина в твоят мъж , ти потърси ли вина в себе си ? апропо : и към №6 И КЪМ АВТОРКАТА

16.   КЪМ АВТОРКАТА , ТОЗИ МЪЖ Е БЕЗОТГОВОРЕН БОКЛУК, АКО НЕ УРЕДИШ ЖИВОТА СИ СЕГА , МАЙКА ТИ ЖАЛНА КАКВО ТЕ ЧАКА ЗАНАПРЕД.
НЕ СЕ ИЗКУШАВАЙ ОТ ПАРИТЕ МУ .
МАХНИ СЕ , БЯГАЙ БЪРЗО ОТ НЕГО , ТИ И ТВОЕТО ДЕТЕНЦЕ.
ТОЙ Е ЧОВЕК НА ЖИВОТА , РАЗГУЛЕН ТИП , ПО-КЪСНО ,ЩЕ СЪЖАЛЯВАШ .
КАЗВА ТИ ГО ЖЕНА С ОПИТ И РАЗБИРАНЕ ЗА НЕЩАТА.
НАЛИ ТОВА ИСКАШ ДА ЧУЕШ ???
ТИ СИ МИ ДЪЩЕРЯ И ЩЕ ТЕ НАБИЯ ЗА ТОВА ,ЧЕ ТЕ Е СТРАХ ДА ОСТАНЕШ САМА ,АМИ ,ЧЕ ТИ И СЕГА СИ САМА,ОЩЕ ПО-ЛОШО ,ТИ НЕ СИ ЩАСТЛИВА!!! ЗА КАКВО СЕМЕЙСТВО МИ ГОВОРИШ ??? ЗА КАКВА ЖЕРТВА ??? БЯГАЙ БЪРЗО И НАДАЛЕЧЕ ДОКАТО Е ВРЕМЕ.
ЕДИН ДЕН ЩЕ МИ БЛАГОДАРИШ !!!!
АБЕ МЛАДИ ХОРА ,НЯМАТЕ ЛИ КОЙ ДА ВИ ДАДЕ АКЪЛ , ДА ВИ ПОДКРЕПИ В ТАКИВА СИТУАЦИИ, АЗ НАВРЕМЕТО САМА СЕ СБЛЪСКАХ С ЖИВОТА , САМА РЕШИХ КАК ДА ГО НАПРАВЯ , ЗАЩО СЕ НАЛАГА ДА ПИШЕТЕ И ДА ПИТАТЕ ЧУЖДИ ХОРА ???
НЕ ТЕ СЪДЯ ,ПРОСТО ПИТАМ НЕ МОЖЕТЕ ЛИ ДА СЕ СПРАВИТЕ ЧРЕЗ РОДИТЕЛИ , РОДНИНСКИ СЪВЕТИ , АМИ В САЙТ ,КЪДЕТО ,НЕ Е ИЗКЛЮЧЕНО ДА ВИ УПРЕКНАТ ИЛИ ДА ВИ ОБЪРКАТ.
НЕ ЗНАМ , СЛОЖНО Е . НО , ВСЕ ПАК , ПОТЪРСИ РОДИТЕЛИ , РОДНИНИ , И СЛЕД ТОВА НАС!!!!
УСПЕХ

17.   Благодаря ти!

18.   № 16 СЪМ
Извинявай ако съм била по-остра,по-строга,но,то е било за твое добро.
Сега какво ти е положението ?
Съумя ли да се оправиш ?
ЩЕ СЕ РАДВАМ ИСКРЕННО ЗА ТЕБ !