Всичко се обърка
Здравейте на всички :)
Никога не съм си помисляла, че ще ми се наложи да пиша историята си тук, но ето че вече не знам какво друго да направя. На много от вас историята ми може да им се стори смешна, но аз наистина се надявам на адекватни коментари.

Преди три години започнах връзка, която ме правеше невероятно щастлива. Той беше най-прекрасното същество, което бях виждала - усмихнат, контактен и весел човек. Мислех си, че най-накрая съм намерила някого като мен... Но всичко се промени изведнъж. Първите шест месеца и нещо бяха рай, а след това нещата се объркаха тотално...
Приятелят ми започна да става изключително ревнив и агресивен. В началото на този период се карахме веднъж-два пъти в седмицата, когато си позволявах да изляза приятелките ми на кафе, но няколко месеца след това стана още по-зле. Звънеше ми постоянно, а ако ввднага не си вдигнех телефона се побъркваше и започваше да ми крещи. Не ми позволяваше да излизам с други хора, освен с него и когато се опитвах да му кажа, че имам нужда и от други контакти се стигаше до "Ама аз не ти забранявам нищо" и същевременно изпадаше в нервни кризи, които ме караха да се чувствам още по-зле. С времето спрях да поддържам контакт с всичките си приятели и комуникирах само с неговото семейство, него и една приятелка. Дадох му паролата си за всяка една социална мрежа, в която бях регистрирана, но това доведе до още караници, тъй като постоянно ме следеше какво правя и какво гледам или харесвам.
Сега, три години по-късно нищо не се е променило, а напротив-става по-зле. Той не иска да излизаме никъде и постоянно стоим в тях, сърди се като ходя на лекции и постоянно ми звъни, за да провери къде съм. Не ми вярва дори, когато излизам с родителите си, дори ми се е случвало да давам на майка ми да говори с него, за да види че не го лъжа. Не иска да говори с мен, а когато засегна тази тема ми казва че съм луда и че никога не ми е забранявал нищо, а същевременно аз приключих всичките си приятелства, за да спечеля доверието му. Не иска да говори с мен, не иска да си пишем, а същевременно ме обвинява че нямам какво да му кажа - та той следи целия ми живот, присъства навсякъде - за какво можем да говорим след като той не се вълнува от това, което ме интересува, а само от това с кого бих могла да му изневеря. Опитвам се да го накарам да излезе от тях, да говори с приятелите си, да се позабавлява, но и това не иска.
Приемах всичко това, докато не започна да избухва неконтролируемо. Всеки оът, в който му кажа нещо, което не му харесва започва да блъска и да чупи, да крещи и да ме стиска, все едно съм предмет. Изражението му е като на див звяр и като че ли целия живец изчезва от очите му. Случвало се е да ме блъска и бута, но никога не ме е удрял. Но нещо ме кара да си мисля, че и това може да се случи, а мен толкова много ме е страх... Можете ли да си представите? ! Страх ме е от собствения ми приятел...
Не знам какво да правя, наистина. Обичам го, но той ме изпива изцяло. За три години свалих 8 кг и не мога да стигна до повече от 42 кг. Постоянно съм нервна и в страх, че ще направя нещо, което да го ядоса. А бях толкова усмихната и комуникативна, амбициозна... Сега не е останал и спомен от тази моя част. Опитах се да му кажа че не издържам повече и искам да прекратим всичко, но той ми заяви че аз съм единствения му близък човек и не искал да живее без мен. Страх ме е че ще направи нещо, за което ще се чувствам отговорна цял живот. А аз не издържам. Тази връзка ми пречи на съществуването като цяло, на развитието и въобще на възможността да се почувствам като жив човек. А съм на 21 години!

Не знам какво да направя, говорих с единствената ми приятелка, тя ме посъветва веднъж да помисля за себе си и да приключа докато е време, тъй като той вече настоявя да живеем заедно. Родителите ми го обичат като свой син, но и те мислят че не е човекът за мен. А аз съм объркана и ме е страх, че ако реша да бъда егоист и да го оставя, ще разруша живота му наистина...

Съжалявам че историята е толкова дълга, опитах се да я съкратя максимално, но това не е и част от нелепите случки, които са ми се случвали с него. Привързана съм към него, но дори не знам дали още го обичам. Попадали ли сте в такава ситуация? Моля ви, като странични читатели, споделете мнението си. Ще ми е от полза...

П. п. знам че има две гледни точки на историята, но не мисля че мога да ви предам неговата. Казва ми само че не може да ми вярва, защото съм жена, а аз никога до сега не съм му изневерявала...
Не знам какво да кажа повече, каквито и да са коментарите ще са ми от полза.

Коментари

1.   Здравей авторке. Аз бях така с бившата ми приятелка -ревнуваше от всичко и всички. Въпреки че и доказвах че тя е единствената жена в живота ми , с времето психясваше все повече и повече! И въпреки че всяка история е индивидуална мога да ти кажа че след време това държание на човека до теб убива всичко хубаво в една връзка. Познавам и други хора който са били в такива връзки и знам че любовта почти винаги изчезва и всичко свършва рано или късно!
Ако наистина все още го обичаш опитай се да нормализираш нещата , но от това което прочетох мога само да ти кажа да го оставиш -та нали доверието е в основата на една връзка!

Късмет!!!

2.   Много трудно може дa се помогне нa жертви, които сa привързaни към мъчителя си. Ти си жертвa! Емоционaлно зaвисимa си...
Нaй- прaвилното е срежеш от корен всякaкви отношения с него. Всякaкви! Дори дa не се чувaте! Мисля че, имaш нуждa от психолог. Нaй- добре би могъл дa ти обясни, че ти си доброволнa жертвa и дa ти помогне дa се освободиш от него, не говоря във физическия смисъл, a емоционaлно.
Кaкто и дa ти кaжa че, ще живее без теб, просто ще си потърси следвaщa жертвa, едвa ли ще рaзбереш, още по- мaлко ще повярвaш. Ти си убеденa че, той е тaкъв от любов към теб... не е тaкa. Aз се стрaхувaм дa не те объркaм повече, зaтовa и не смея дa влизaм по- дълбоко в темaтa. Имa голямa вероятност, кaто доброволнa неосъзнaтa жертвa, дa се вкопчиш повече в него в желaние дa го зaщитиш, aко ти кaжa реaлното си мнение. Зaтовa милa, моля те, върви нa психолог, 2-3 рaзговорa ще ти помогнaт дa видиш сaмa по- ясно ситуaциятa, в която си.

3.   Много трудно може дa се помогне нa жертви, които сa привързaни към мъчителя си. Ти си жертвa! Емоционaлно зaвисимa си...
Нaй- прaвилното е срежеш от корен всякaкви отношения с него. Всякaкви! Дори дa не се чувaте! Мисля че, имaш нуждa от психолог. Нaй- добре би могъл дa ти обясни, че ти си доброволнa жертвa и дa ти помогне дa се освободиш от него, не говоря във физическия смисъл, a емоционaлно.
Кaкто и дa ти кaжa че, ще живее без теб, просто ще си потърси следвaщa жертвa, едвa ли ще рaзбереш, още по- мaлко ще повярвaш. Ти си убеденa че, той е тaкъв от любов към теб... не е тaкa. Aз се стрaхувaм дa не те объркaм повече, зaтовa и не смея дa влизaм по- дълбоко в темaтa. Имa голямa вероятност, кaто доброволнa неосъзнaтa жертвa, дa се вкопчиш повече в него в желaние дa го зaщитиш, aко ти кaжa реaлното си мнение. Зaтовa милa, моля те, върви нa психолог, 2-3 рaзговорa ще ти помогнaт дa видиш сaмa по- ясно ситуaциятa, в която си.

4.   О, не! Ужас! Момиче, жалко за теб. Какво мнение да ти кажа, то е ясно какво трябва да направиш, но щом още н си го направила, жалко за тебе!!!
ЕднаЖенаКаза

5.   Имах такава връзка и издържах близо две години,е не беше напълно същото като при теб ,но нещата доста се доближават.
Ревнуваше ме много и трябваше да изолирам контактите си до него и две приятелки и семейството му,имаше кратък период ,в който ми имаше паролите ,търсеше ме много често и избухваше ако не му отговоря.Аз съм виновна донякъде за онези ситуации ,защото аз го бях позволила ,позволях да се държи така спрямо мен. Обяснявам си го с факта,че малка (бях по-малка от теб ) и факта,че нямах опит в живота.
Първата година търпях въпреки,че се оплаквах от отношението му , търпях до момента ,в който започна втората година. Тогава спрях да му се връзвам,не му се обяснявах както преди и като цяло промених отношението си към него така,че да му показвам че вече няма да му играя по свирката. И лека по-лека той започна да става по-уравновесен ,но цялата промяна зависи изцяло от теб от това как ти ще се държиш ! След като променихме отношенията си всичко беше наред.
Разделихме се заради нещо далечно от онези проблеми ,които имахме. Ако ти смяташ ,че имаш сили да се бориш ще ти кажа да пробваш и да видиш дали ще се промени нещо ,но ако си прекалено изтощена и не вярваш в него по-добре казвай край сега ,за да не се мъчиш.

6.   Начи решавай : Ти искаш да имаш просто човек до себе си и затова не го оставяш или Това държание ти харесва и искаш ТОЗИ човек. Ако на втория въпрос отговорът е не не искаш този, то директно отиди в полицията , едно оплакване за грубо държане, избухливост, ако ще и ограничителна заповед и по живо по здраво. Не че нещо ама мъжете са егоисти, не си заслужават да си жертваш живота, здравето и нервите за него. Когато го разкараш първоначално ще мислиш , че ти е тегаво и ти липсва, но не , не е така. Ще ти липсва навикът да те е страх, да е до теб. Нищо друго. Та спасявай се навреме ! Късмет ! :* Агрипа

7.   Той изглежда има някакво личностово разтройство. Това е сериозна психическа болест и ако той не осъзнае състоянието си, шансовете са нулеви. Ти решаваш.

8.   Без доверие една връзка няма бъдеще. Тъй като от негова страна няма доверие, той не те обича (любовта задължително включва доверие). И няма никакви шансове да те заобича. Защо стоиш тогава при него? Знай, че това е изключение, повечето хора могат да обичат, за разлика от него.