Изневярата ли е причина за моето нещастие?
Здравейте! Семейна съм, но не съм щастлива. Мъжът ми, ми изневери и от тогава не съм щастлива с него. Живея с него заради детето и той го знае. Въпреки това не ме пуска никъде и много ме ревнува. Какво да правя?
Преживях ужасна загуба- родих близнаци и едното почина, а той след погребението ме остави и отиде с неговата любовница на дискотека. Понякога го мразя.

Коментари

1.   Лелее, егати безделника, егати "мъжа" дето е тоя!!!! Изневерява ти, а после те държи изкъсо!!!! Какво безобразие!!!!! Аз ти предлагам да си го караш с него, а през това време търси друг и веднага щом намериш някой, който ще приеме децата ти, било то вече разведен или свободен го смени!!! Долно ко**ле!!!! Много се дразня на такива хора, с какво си го заслужила, егати съществото иде ми да го пребия от яд!!!! Къде са му ценностите. Прави си каквото ти е на душата и намери начин да го махнеш и в никакъв случай не му позволявай да ти се бърка камоли да остане да живее с теб, защото това животно просто не заслужава!!!
БарБи 21

2.   Колко спокойно си го казваш "с неговата любовница на дискотека" как може.. имате дете а тои с друга !!!

3.   Ауу..много гадно... Ми как да си щастлива...не си описала ситуацията подробно , но мисля да седнеш да говориш мн сериозно с него , ако го обичаш , ...ох,,гадост..или да си променя коренно отношението към теб или да хваща гората ! НЕ БИВА ДА СИ С НЕГО САМО ЗАРАДИ ДЕТЕТО-това само щте съсипе живота ти ! Никога не е късно да намериш щастието си . Бъди смела и уверена ! Успех
Ева

4.   Моите съболезнованияЮ А колкото до мъжа ти мисля че му е дошал края има една приказка дето много я обичам ``любовта е красив роман в романа актьрите са двама а станат ли повече от двама романа се превръща в драма`` та той щом е трагнал по чуждо няма спиране или поговори с него и ако престание добре ама нещата вървят към развод

5.   Ами ти сама си си отговорила на въпроса: "Мъжът ми, ми изневери и от тогава не съм щастлива с него." Детето ви може да страда много повече от неразбирателства по между ви и задълбочаването им, отколкото ако се разделите. Израстнах в семейство, в което родителите ми се караха непрекъснато, а дори когато не си викаха, пак не се разбираха особено. Постепенно баща ми се превърна в непукист и спря да слуша претенциите на майка ми. Аз пък намрасих майка си, защото съсипваше живота на баща ми. Равносметката, която сега аз си правя е, че ако стигна до подобна ситуация, ще се разделя с мъжа си със сигурност. Малко са семействата, които успяват да не натоварят децата си емоционално, когато любовта между тях угасне и останат заедно заради детето. С.С.

6.   Не само изневярата, а и факта, че едва ли не си я простила. Загубата, която си преживяла, би трябвало и той да я е преживял. А иначе на дискотека... Какви мъже си взимате бе, тоя изглежда някакъв свръхбезскруполен. Какво да ти кажа, струва ми се, че ако останеш с него само ще страдаш. Желая ти късмет.

Ale

7.   Здравей мило момиче, защо трябва да пропилееш младите си години след като още сега не си щастлива с него. Казваш заради детето - а замисляла ли си се какъв пример му давате, когато в отношенията ви няма топлина и обич.... Или може би се страхуваш от себе си - ще се справиш ли сама в живота? Е, ще ти кажа - ще се справиш и сигурно не си сама - има хора, които те обичат - майка, баща, брат или приятели. Но мъжът ти не е един от тях. И не заради изневерите, а заради липсата на подкрепа в трудните моменти....Вземи живота си в ръце, заобичай се самата ти и ще видиш, че е по-лесно! Успех и вяра ти желая!

8.   Е*и го в г*за тоя и го махай. Това "след погребението отиде на дискотека с любовницата си" ми прозвуча малко преувеличено, но да приемем, че е така - какво вьобще правиш още с него? Явно си доста безхарактерна, за да търпиш такова нещо. Здрав шут отзад, разводчето и кой откъде е.

mosh

9.   Благодаря за съветите на всички! Може би наистина съм безхарактерна, нямам и смелост да го направя. Къде да отида? къде ще работя?
По професия съм учителка, фризьорка имам удостоверения за компютри, но каква полза от тях.
Все пак благодаря на всички, който ми писаха. мисля сериозно по въпроса.

10.   Единствената причина за нечие нещастие може да бъде в него - самия, и никъде другаде. Щастието и нещастието са ВЪТРЕШНИ състояния на човека, и са въпрос на личен избор. Нещастието не е резултат от нечия чужда изневяра, а от ТВОЕТО отношение към нея.
Когато някой ни каже обидна дума, нашата "стандартна реакция" е да се обидим, разсърдим, засегнем и т.н... Действаме "инстинктивно" (и предсказуемо), като в този момент напълно забравяме факта, че винаги ИМАМЕ ИЗБОР - дали да се обидим или не, което всъщност ни отличава от животните и ни прави хора. Нека изберем по-добрия за нас (и за околните) вариант - да не се обидим, а примерно да се усмихнем и да кажем: "Приятелю, объркал си се нещо..."
И въобще - какво означава "изневяра"? Може би пропускаме и забравяме факта, че другия човек, също като нас, е същество с мисли, чувства и свободна воля, което понякога също като нас е водено от НЕОСЪЗНАТИ ИМПУСЛНИ. На всичкото отгоре не е наша ЧАСТНА СОБСТВЕНОСТ, за да решаваме, превиждаме и планираме НИЕ неговия живот!
Какво друго може да означава понятието "иснинска любов", освен да се радваме с радостите на другия и да плачем с неговите мъки КАКВИТО И ДА СА ТЕ, включително и "изневяра"? Не сме ли всички ние УЧЕНИЦИ и същевременно АКТЬОРИ в едно голямо училище-театър, наречено ЖИВОТ, където имаме право и да си разменяме, и да си променяме ролите с цел общото ни и индивидуално развитие, изпробвайки различни варианти и оценявайки последствията от решенията си (кармата)?
Струва си да се замислим над всичко това. Струва си и да се поставим в ситуацията на другия (в случая - на "изневерителя") и да погледнем света през неговите очи, да се опитаме да проумеем и неговите мотиви и импулси - може би така ще открием (ако сме достатъчно честни и обективни) и собствените си недостатъци и несъвършенства? Ако не го направим съзнателно, животът сам ще ни постави някой ден в подобна ситуация, и тогава ще видим как ще съдим себе си, и колко сме били "прави" за другите!
Не се правете на "големи" моралисти и "справедливи", и "безпогрешни" съдници - никой и от нищо не е застрахован...

11.   до номер 10: Притежаваш "желязната логика" на Ку*вата. Звучи като оправдание за гузна съвест. Е, гузната съвест е все пак нещо, което може да влезе в графа - човешки качества, а не недостатъци.

12.   N11, притежаваш желязната логика на "светец". Незнам защо се заяждаш с 10-и номер, но той е прав(а) във всяко едно отношение. Във всяко семейство има добри и лоши моменти, но като гледам в последно време хората просто се женят за неподходящия, а после се оплакват. Луда работа...

13.   ЗАЩО ПОНЯКОГА ГО МРАЗИШ???
В твое лице е виДЯЛ "СЛАБА" жена и ти изневерява.
Знаеш ли кога ще остана с такъв ,не мъж ,а подлога ???
Никога !!!
БЯГАЙ БЪРЗО !!!

РОСИ РОС

14.   Винаги казвам,че всеки човек заслужава втори шанс.Дай му го.И ако го пропилее-всичко е кауза пердута.Майките носят децата си 9 месеца под сърцето си.Нормално е един мъж да не изпитва същите чувства.Понякога,те мислят различно,опитват се да игнорират случая,за да не се затормозяват излишно.Не е бил с теб в този труден момент,което е жалко и грозно.Говорете повече за това какво чувстваш.И ако не вдява-майната му!