Ех,любов...
Здравейте!
Най-сетне се реших и аз да споделя житейската си история за любовта.На 19 години съм,но всичко започна в 10-ти клас.Бяхме се запознали още в 8-ми,но всичко се случи 2 години по-късно.Тя ми беше първата,както и аз на нея(разбирате ме,нали).Обаче имаше и още нещо.Ходихме 6 месеца,след това скъсахме.Явно нещо й е направило впечатление в мен и 3 месеца по-късно се събрахме пак.Ходихме още 6 месеца,но началото на лятото миналата година всичко свърши.Тя си намери друг приятел,с който ходи около 5-6месеца.

Интересното беше,че искаше да се виждаме,дори когато беше с друг.Обясняваше ми колко й е било мъчно за мен и т.н.Веднага след като скъсаха с този неин приятел,аз реших,че сега е моментът,ако искам да съм с нея.Само дето тя не мислеше така.Излизахме пак няколко пъти,целувахме се,говорихме си,но нищо повече.Тя не иска да се съберем.Не мога да я разбера.Казва ми,че й липсвам,но в същия момент отказва,когато й заговоря за събиране.И така до вчера.

Реших,че е по-добре да спра да я преследвам и да я оставя на мира.Казах й,че щом не иска да бъдем заедно по-добре да я забравя,защото не мога да заспя.Всяко нещо ми напомня за нея.И като знам,че догодина ще учим в един и същи град...Просто ми става мъчно,че не мога да бъда с нея.На нея все още й пука за мен,но не мога да изкарам на яве чувствата й.Може би я е страх да не я нараня отново,а може би си търси ново предизвикателство.Не знам.Не издържах и 24 часа и я добавих наново в скайп.Попитах я дали иска да се видим и да поговорим.Съгласи се.Имам няколко дни да събера мислите и чувствата си и да се опитам да разбера дали все още ме обича.

Интересното е,че се случва вече към 5-6 пъти да ми звъни посред нощ и да ми казва колко й липсвам и т.н.Просто и при двама ни има някаква привързаност.Страх ме е да не съм я загубил завинаги.Не мисля,че съм я наранявал толкова,че да не ме обича поне мъничко.Дори не съм й изневерявал,чак аз си се очудих.И като цяло това е историята ни.И тъй като заебах всичко и всички,заради нея,и вече нямам приятели,реших да пиша тук.Понякога съветите на непознати са по-ценни от тези на приятелите.Надявам се и в този случай да е така!

Очаквам с нетърпение вашите мнения и препоръки.А на всички,които решат да се подиграват,по-добре да се замислят,дали няма някой ден да са на моето място.

Коментари

1.   Ако трябва да бъда искрена, имам доста такива приятелки... Имам предвид като твоето момиче. Казват "липсваш ми" или... "много ми се иска да те видя", а всъщност се заиграват с други момченца. Не знам защо го правят, но много се надявам твоят случай да не е такъв. Все пак те съветвам да не се задълбочаваш прекалено много, карай го по-полека, за да не се почувстваш глупаво накрая.

2.   Благодаря за съвета,но вече се чувствам глупаво:)Въпросът е как да го карам по-полека,като със ставането сутрин ми е в главата...

3.   Ти обичаш това момиче, признаваш го пред себе си, приел си го и, затова не се страхуваш да и го покажеш. При нея явно не е така. Нейното поведение е един вид отрицание на чувствата и, т.е. явно има чувства към теб, но поради някаква причина не и се иска да е така. Щом ти звъни, за да ти каже, че и липсваш и те иска в живота си, значи я е грижа за теб. Но защо не може да се отпусне и да ти отвърне, ами постоянно ти се изплъзва!?Явно нещо я тревожи и притеснява. Говори с нея за това. Какво в теб или във една бъдеща връзка с теб я отблъсква дотолкова, че да се пази от близост с теб. Явно нещо куца щом няколко пъти сте се събирали и разделяли. Има нещо...емоционално, сексуално...просто разбери какво е.

4.   Ами често се карахме за глупости честно казано,но не знам колко пъти вече да й говоря.Чудя се вече какво да я питам и какво да й казвам...Когато я питам защо постоянно решава на мен да се обажда и мен да търси,отговорът е прост - "не знам".Ще се опитам да поговоря да видим какво ще стане макар,че се държи доста студено вмомента.Иначе като изпадне в депресия става доста мила,и чака да я утешавам..много кофти:)Благодаря за съветите.

5.   Ще ми се да ти кажа нещо позитивно, но интуицията ми подсказва, че мацката си играе с теб. Не те иска, но не желае да обикнеш друга. Явно има нужда от теб, за да "помпиш" самочувствието й и да я караш да се чувства единствена и незаменима. Всички момиченца минават през такъв период, но на 19(ако ти е на годините де) твоичката вече попрекалява... Това е исключително егоистично и подло, та тя не ти позволява да дишаш без да я обожаваш, и то... напразно.
И, ако съм права, играй и ти! Кажи й, че си намерил девой
ка, която изключително много ти допада и смяташ да опиташ с нея. Така или иначе ви чака разговор, питай я за последен път дали имате общо бъдеще, за да знаеш как да си нареждаш живота от тук нататък. Каквото и да ти каже, за теб все ще има полза. Или ще се съберете отново, или ще знаеш, че няма смисъл да се надяваш. Съветът ми е главно да не й позволяваш да си "разиграва коня", докато ти покорно я чакаш, да си все "насреща", когато й доскучае. Така само се обричаш на болка, която не заслужаваш. Докога смяташ да е така? Докато на следващата ви среща ти каже, че е намерила човека за себе си и планира сватба??? Не смятам, че е приемливо тя да продължава напред, а ти да "тъпчеш на едно място".
Чили

6.   Хубави съвети,но съм много мек.Смисъл,пред компютъра вкъщи е лесно,но на живо се размеквам.Мина над година откакто вече не сме заедно,а все едно вчера се държахме за ръце.Всъщност аз гледам на този човек като нещо повече от гадже.Поверих си живота.Разкрих й всичко за мен,както и тя.Но все си мисля,че има нещо,което крие."Не те иска, но не желае да обикнеш друга."Доста хора ми го казаха вече.Не мога да я отхвърля,когато ме търси по телефона.Май не е за мен,да се занимавам с "любов" :)

7.   Не е грешката в теб. Момичето не знае какво иска... Зарежи тая работа, само ще страдаш.

mosh

8.   Номер 1 : Ами... то е въпрос на гордост. Как така не можеш да я отхвърлиш? Тя си прави каквото пожелае, а ти се измъчваш, пишеш в нета, търсиш съвети... Помисли за себе си. Незаменими хора няма, ще срещнеш друго момиче, което няма да те разиграва така. Хората казват "любов е това, не можеш да го спреш", но не мисля така. Всичко става със силата на разума и собствената ти гордост, която не ти позволява да се унижаваш.
P.S. Не се отчайвай, ако това момиче има чувства, все някога ще се съберете, ако пък няма - нищо не губиш.

9.   'Все някога' не е хубав вариант.Или сега,или никога.Благодаря ви за съветите.