И сега какво?
Така, така.

Никоя моя приятелка, не можа да ми даде точен съвет или нещо от което да ми олекне, за това се обръщам към вас.

Проблема е, че имам приятел, заедно сме от почти 2 години. Той ми е първият, може би и първата силна любов която съм изпитвала. Студентка съм втори курс и се срещнах, и се опознах с много нови хора, един от които ми се превърна в проблем.
Другото момче е чаровно, външно и вътрешно, не ме привлича само физически, но и по характер. Обичам приятеля си, наистина, скъп ми е, във всички мои падания е бил до мен. Ние г/д живеем заедно (Виждаме се два три пъти в седмицата, защото работи), но вече няма вълнение кога ще го видя и тн и тн.
Не искам и няма да му изневеря, но искам да съм с другото момче.
Така сега ми дайте един съвет (Търся хора с опит, които са били в моята ситуация и знаят за какво говоря. ) който да ми помогне да си реша проблема.

Коментари

1.   Ами какво - светът продължава да се върти. Нормално е да не се получи с номер 1 - променяте се с годините...просто остани честна и скъсай, но не го лъжи!

2.   Разбира се,че си стой при приятеля!И той ти е бил интересен в началото!Ако се хванеш с новия ще има тръпка,да но кое ти дава гаранция че ще те подкрепя както номер 1? ако нямаш конфликти с първия си пази връзката защото не се срещат добри мъже лесно

3.   Следващия.

4.   Била си само с един човек и сикаш да видиш и друго,то ти сама трябва да решиш,а другия иска ли да е с теб?
Помисли дали би загубула нещо ако оставиш сегашния,ако не- давай.Обичаш ли го?

5.   Харесваш другото момче защото той ти дава това което ти липсва в твоята връзка това което е затихнало в нея. Не обичаш това момче обичаш приятеля си ако скъсаш с него ще съжаляваш. Казвам ти го. Просто трябва да върнеш тръпката в връзката си. Спомни си първи месеци от нея и направи нещо което ще правили тогава или измисли нещо нова. Просто трябва да върнеш тръпката. Тогава ще видиш че вече няма да искаш другото момче.

6.   А ти знаеш ли каква е разликата между любов и влюбване?

7.   Милата :) Ама ти цял живот ще се "влюбваш" настрани. На всички се случва.
На тоя тръпчинката ще ти харесва, на онзи плочките по корема, друг няма да знаеш даже защо ти харесва, на шести усмивката. Сигурна съм, че дори към жени сси изпитвала или ще изпиташ това "влюбване".
Колко пъти съм се шегувала "Ееее, ако бях мъж, щях да ходя да й взема телефона".
И това, според мен, е напълно естествено.
Смисъл харесването, привличането, влюбването.

Един пресен пример с мен. Омъжена съм.
Наскоро се запознах с един мъж - невероятен, висок, чаровен, с една крива усмивка. Харесах си го. Някакви подмятания имаше, някакви наченки на флирт и точка. След две седмици премина. Той си стана просто познат, вече не беше новия човек, който харесвах.

Стигането вече до крайности - изневери, любовни триъгълници, съмнения...всичко това убива чара на невинното влюбване.

Иначе си е нещо естествено и не предполага веднага, че трябва да скъсаш с човека, когото обичаш, нито е задължително условие да се натаковаш с новия.

8.   Била съм в твоята ситуация. Възможно е като новия си покаже минусите да съжаляваш, добре си помисли какво имаш и какво искаш. Успех! :)

10.   Поркепям номер 1, просто действай, пробвай с новото момче, явно не харесваш сегашното.

11.   Има хора в които чувството за жертвеност е култивирано до изродски величини.
Пример.
Имах 20 - годишен колега. Сладък, чаровен, трудолюбив, секси, умен.... абе всяка девойка би свързала живота си с такова захарче!
Около него се увъртя колежка полу-инвалид с брак и дете.
Започнаха връзка, тя се разведе.
Нищо не я спря, дори и майката на младежа, която я умоюяваше да остави момчето.
Днес - живеят заедно, сина и го отгледа нещастното момче. Сина и си прави ремонт в горния етаж на къщата на "втория баща".
А вторият баща, гледа все по-боледуваща жена и даже не се надява на свои деца...
Та така.
Хора, не се свързвайте от жал, много ви моля!

12.   Имаш дебела п.. ка!