Писна ми!
Вече не мога да я разбера! Твърди, че ме обича, но прави скандали или просто си тръгва на всеки 5-6 дни под предлог, че нещо все не съм я разбирал или влизал в положението й. Опитва се да ме настройва срещу един, двама, трима приятели. Мрази хобито ми /музика/ особено, когато имам свирене в някой клуб. Уж ме подкрепя, а когато стане въпрос за подкрепата й се измята. Ревнува ме заради жени преди нея. По нейни думи съм мъжът на живота й, а ежеседмично сме скарани. Ще с и зададете въпроса :сигурно е и от мен?
Ами държа се с нея като с принцеса :постоянно я обсипвам с ласки, с подаръци, когато мога, старая се винаги да съм мил даже и, когато се караме. Родителите й ме обожават, моите след толкова кавги не искат да я виждат. Вече и приятелите ми не я харесват /все пак съм им разказвал това-онова/. Коментирайки с приятелките й те са на мнение, че тя не е права за някои неща... Много искаше да се сгодим и го направихме, смятах че това ще я успокои, но... промяна не дойде.
За мен правилното решение е Раздяла;веднъж и завинаги колкото и да я обичам!
Само защо съм толкова мекушав, ако ми се обади ще се съберем отново. А имам усещането, че с нея ще имам проблеми винаги.
Ако някой може да ми даде съвет, как да остана твърд в решението си докрай, ще съм благодарен!

Коментари

1.   И за мен най-правилното решение е раздяла.

3.   Защо ти вдига скандали? Все трябва да има някаква причина, не може да е ей така без нищо.
А иначе, щом не се разбирате, без значение по какви причини, просто се разделете и това е. Като няма деца, е по-лесно.

4.   Обикновено се оказва, че най-милите хора попадате на жени, които не знаят как а и не могат да ви оценят. След като правиш всичко, което иска една жена, а тази не го вижда - огледай се и виж някъде там има друга, която сигурно копнее да я забележиш и да отвърне на музикалната ти душа. Знам колко е трудно да си малко по-раним от другите и душата ти да работи на различна тоналност от заобикалящите те, но ние за разлика от тях имам усет и любовта можем да я намерим не само в хората. Така че отърси се от миналото, отдай се на музиката си и се оглеждай :) Успех ти желая!

5.   За съжаление или просто трябва да и кажеш в прав текст как се отнася и че трябва да се промени. А ако не те разбере и пак ти си виновния - то тогава нямаш друг избор освен раздяла. Колкото и да я обичаш, не трябва да забравяш, че и ти си човек.

6.   Гласувам с двете ръце - ЗА!
Тази мизерница ще ти опропасти живота.
То бива постоянно да искаш внимание и да смучеш, ама не може само това - трябва и да даваш! Обич, уважение, доверие - всичко!
Иначе не стават нещата. Е, освен ако не си си прежалил нервите, психиката, а и живота като цяло...

7.   Ами как да станеш по-твърд... Мекото сирене не може да стане твърдо, само може да се скашка и да мухляса още повече. От путьо маринкин мъж става ли се?

8.   Може да има няколко причини за поведението и. Може да е настъпило охлаждане и чрез тези кретенски постъпки да търси тръпка. Може да си има друг и да се опитва да се разделите за известно време, може да е всичко и те съветвам да не анализираш в дълбочина нещата защото ще луднеш.
Относно забраната за приятелите е често срещано, ако случайно спреш да се виждаш с тях, след време ще започне да ти повтаря че нямаш приятели или че нямате общи приятели.

Изобщо си се насочил правилно към раздяла. Има един момент когато един мъж трябва да е точно такъв независимо от чувствата, защото ако го пропуснеш започваш да вървиш срещу себе си, принципите си и съответно ставаш един от многото дупедавци, които за едното дупе могат да лазят и да се молят.
Така че успех със следващата.

10.   На колко години сте? Поведението и както го описваш изглежда доста детинско.

14.   От автора:
Благодаря Ви за коментарите!
Чак след като написах всичко това си дадох равносметка, че това трябва да приключи! Не съм с нея само заради хубавото й дупе, има качества, заради които съм с нея-красива, интелигентна... и дотам. Като мъж ми е хубаво една жена да се грижи за мен да ми сготви или изчисти, само че аз се превърнах в готвач /което не е лошо/... Относно караниците :не знам дали на някого му се е случвало, но на мен ми е за първи път с нея както водим разговори или даже правим любов, изведнъж нещо в мозъчето й прещраква-тя се вкисва под глупав предлог и същата вечер или на другия ден вече е в тях, по телефона иска извинение за поведението ми/почти винаги недоумявам защо/ и следва тирада колко съм бил лош и трябвало да се поправя!? !
Мога да пиша още, но няма смисъл да Ви отегчавам. Решението, което взех е :или поправя недостатъците в характера си или чао!

15.   Брато все едно слушам моята история от преди година! Ама едно към едно!
То се знае намираш си друга и това е, те такива не се променят а стават все по зле с времето!

16.   Манипулаторка :) Толкова е гадно и тъпо да се извиняваш всеки път за нещо което не си направил или мислил.
Бягам от такива хора много далеч, които вменяват чувство за вина и искат да те накарат да се чувстваш зле.
Енергийни вампири от които колкото по далеч стои човек толкова е по добре.
Направо като прочетох статията и ми стана супер гадно в душата.
Успех младежо!

17.   Напляскай я и след това я обичай навсякъде ;)

18.   Положението ти е такова:тя ти вдига скандали защото иска да се разделите, казала ти е че иска да се сгодите с надеждата че ще се уплашиш и ще побегнеш, но когато си го направил си й сринал почвата под краката, оставил си я без ход, тя е продължила със скандалите за да се разделите, ако го е и предлагала значи не те иска или иска да й отговориш по някакъв начин. Моят съвет е да бъдеш безмилостен както тя е била с теб през целия ви съвместен живот. Кажи й кротко или в скандал както дойде, бъди рязък и не увъртай, кратко и точно. Кажи й РАЗДЕЛЯМЕ СЕ И ТОЧКА. И си готов. Тя не те заслужава щом се държиш с нея като с принцеса. Ще си намериш по-добра. Късмет от мен! :) Ж

19.   Значи да разбираме "чао".
Защото човек трудно се променя, при това само ако иска. Е, случва се на всеки, не го изживявай много навътре. Мисли си, че е за добро, за да бъде така.

А за готвене и чистене, тя не е длъжна, ако ходи на работа. Ако не ходи, тогава, да.

20.   Така се държи защото не знае какво иска, има прекалено висока оценка за себе си, и най вече не те обича истински, но е и свикнала с теб, и затова, когато си тръгва после и става мъчно и иска извинение за да се върне. Жена съм и съм била на нейно място, тогава се сърдех за най малкото нещо, карах момчето все да ми доказва, че ме обича, вдигах за нищо, просто ми идваше от вътре, да се тормозим взаимно, а като се разделяхме започвах да съжалявам и да искам да се изясним, извъртайки нещата така, че да е все той виновен. Държах се так може би, първо защото беше първата ми любов, бяхме млади, дори малки 16г. второ защото бях красива и умно момиче, и имах много обожатели, и си мислех, че всичко се върти около мен. Но много бърках, един ден на моето момче му писна и сложи карай, въпреки, че 3г. успяхме да се закрепим някак заедно. Чак тогава слязох на земята, чак тогава видях себе си отстрани, и колко ужасна съм била. Чак тогава се влюбих истински в този човек, когато осъзнах, какво е правил за мен, а аз съм била сляпа. Оцених го но късно. Не се събрахме повече, счупеното не се лепи. За това мисля, че и твоят изход е единствено раздяла, и то категорична. Докато е с теб тя няма да се промени, и ще може да те оцени само когато те загуби наистина.