Постоянно пуши трева и живее при техните
Имам приятел от година, от скоро живеем в тях... но той не изявява никакво желание да бъде самостоятелен-техните му плаща всичко, дори идва една жена да чисти носи храна. На 28 сме и двамата и за мен е обидно някой да ми простира прането-мога и сама. Работиме и двамата можем да се опитаме да се справяме сами, но той е свикнал по лесния начин... а аз не искам така.
Другото е, че пуши много трева и спи постоянно, нищо не правим заедно, ... ще ми е тъжно да се разделим.... а и все още нямам сили да се изнеса от тук... драмата ми идва много, вече не знам какво да правя....

Коментари

1.   Зарязвай го този парцал ПРЕДИ да те е завлекал и теб. На 28 г. си, трябва да мислиш за семейство, дом, а с този „мъж“ няма начин просто това да се случи.
Съветвам те да спреш да си губиш времето с него, да го зарежеш сега, докато не си забременяла например- по-добре ужасен край от ужас без край.
Ако не ме послушаш, ще страдаш не само ти цял живот, но обричаш и децата си на страдание. Родителите му нека си сърбат супата, сами са си виновни, но ти имаш право на 2 дечица в живота, от този екземпляр ли искаш да са?
ж30

2.   Майчице, ти нормална си така де се убиваш заради някой и да търпиш? Ти родители нямаш ли, приятели?
Ми утрешният ден какво ще правиш? Това ли е твоето бъдеще? Ти би ли искала такава половинка за дъщеря си?
Само на този въпрос си отговори...

3.   Авторке, моя приятел също беше от "пушачите"на 29.. виках, обяснявах, карах се, следях го, понеже след тревицата, и бонбонки опитваше-нищо не помогна, дори заплахата, че ще ме загуби. Докато един ден, не му бяха изписали лекарства за кръвно-много го качваше, и отишъл да се напуши. Надърпал се, и пийнал биричка отгоре, после си взел лекарството за хипертония
. Като се прибра, щеше да умре в ръцете ми като куче... от тогава три години не е пипал, и бира спря да пие. На 28г. не може тревата да е света на млад човек, който вече трябва да е поел живота си в ръце... Проблемът, извинявай, е наркомания, на основата на психологическа зависимост. Средата му вероятно е такава, няма си друг свят и интереси. Моят, месец след като спря марихуаната, стана човекът, когото обикнах първоначално-започнахме да спортуваме заедно, парите стигаха, имахме си общи хобита. Първоначално настояваше сам да се тества, да ми докаже, че е чист-но това е само ако той пожелае да спре. При твоя май няма подобни изгледи-добре му е при мама, не се грижи за нищо, има си другари по фас, а ти си за малко секс и цвят в живота-докато се усетиш и бебе ще ти направи и тогава ще имаш проблеми с един незрял вечно безтегловен баща.. Опитай се да поговориш с него, заради себе си най-вече, да си убедена, че си свършила всичко необходимо, и си чиста пред съвестта си, защото щом пишеш тук, то значи още имаш чувства и желание да останеш с него, иначе да си забегнала без съвети. Но от сега ти казвам, ефект няма да има-той не го разпознава като проблем, това води до другия проблем-живот с техните, липса на желание за градеж на самостоятелна семейна единица. Ако не стане с разговор-ставай и спри да си хабиш нервите, на сила хубост няма да стане, както са казали по горе-имаш право на щастие и семейство. Успех ти желая

4.   Ако беше на 18, макс. 20 да се надяваш да се оправи. Ама той станал на почти 30 и да го чакаш, тепърва да се оправи, няма да стане, а и да стане, ще ти е минал живота и ще си си късала нервите с години. Струва ли си риска, струват ли си нервите? А и ти гарантирам, че с такъв търтей в въпрос на време да се разделите, защото си на такава възраст, че искаш вече по-сериозен мъж до себе си, а този горкия себе си не може да оправи. По-добре сега се раздлете, колкото и да боли, отколкото като станеш на 30 и кусур. Че после ще е много по-трудно, тепърва да създаваш нов живот, защото повечето свестни мъже отдавна ще са заети. А и не дай, Боже, да забременееш от този пропадняк, направо не ми се мисли.

5.   разбирам всичко написано, но все още имам някакви чувства,
ще се моля нещата да се оправят, благодаря за всички коментари
Весели празници
авторката

6.   Аз ако бях на твое място щях да се кефя, по цял ден някой да ми чисти и готви, аз нямаше да ходя на работа, нека си простира онази, ще си гледам кефа, ще си пуша трева с него и ще слушаме музика и човек като е напушен да се натиска е яко и щяхме по цял ден да се целуваме после да спим и така. Имаш си богатство, ако можех и аз така да мързелувам и да пуша по цял ден щях да съм щастлива, но нито пуша, нито мързелувам, нито имам време да спя, гледам едвам едвам и се претрепвам, така че не ги слушай тея преди мене, стой си при него, радвай се че не те бие, не ти държи сметка и не ти прави филми.

7.   Добре де, не мога да разбера едно нещо. Как така разни безделници, които пушат трева, нямат работа, само се оплакват; имат приятелки, че дори и те също се грижат за тях, а много други мои познати, които са на по 22-23-24 години, с добра работа, амбиции, развитие, ум и образование, стоят сами? Не мога да си го обясня, ама явно щом жените са доволни на това да имат един търтей за приятел, защото може би някой друг нямал да бъде с нея, ще е такова положението.

8.   Ми номер 7, не ти ли е ясно защо? Защото, това е момчето на мама и тати, което по дискотеките е супер вървежния пич, с количка и парички. Онези на 22-23, които тепърва започват да градят живота си сами, хич не са интересни. Обикновено даже минават за "лузъри" и никой не ги поглежда. След няколко години, когато трудът им започне да дава плодове, нещата рязко се обръщат, ама вече нещата не са същите. С това не искам да обидя авторката, понеже тя явно не харесва сегашното положение. Пълно е с жени обаче, за които това е мечтата на живота им. Да не говорим, че има цели семейства, които и една вилица не са си купили сами. Апартаментът от мама, колата от тати, работата от свако и т. н., ама както казваш, явно това ги устройва.

9.   моят съвет и стой там. ште се промени, спокойно. аи какво ще ти стане ако пробваш и ти трева. живей живота, проби коноп. ако те плащат всичко и вие работите, земете и нещо по-силно.

недей да се лигавиш - имаш си сичко. винаги ще има там някой да гледа децата, пак и не е зле от рано да се запознаят с тези вещества. доказано е че алкохолат вреди повече от марихуаната и без туи. уредена си доживот. караи я полека.

ж27

10.   Аз съм авторката.
Хора разбрах истината.Приятелят ми е "хикикомори" -баща му е известен архитект , доведената му майка е известна актриса а той се чувства притиснат в стената да отговаря на очакванията му за дете на влиятелни родители.Не че това напълно оправдава неговото поведение но поне сега знам причината за това негово държание !!!
Весели Празници на всички!!!