Намислил съм нещо!
Здравейте, юли месец мисля две седмици да се освободя от ангажименти за да направя нещо, което отдавна ми се върти в главата. Искам да тръгна из България на "турне", ще спирам в разлини градове, села , местности. Ще избирам градовете и селата също в зависимост от това дали имам познати там, че да мога да си почина и хапна при тях. Не знам с колело ли ще тръгна, на автосоп ли, но ще го направя(мина ми през акъла дори да се кача на някой товорен влак-баш като по филмите). Даже сега си изграждам маршрута. Дано приятелите ми да откликнат на моето желано гостуване при тях. ЩЕ си взема малко багаж + карта , а имам палатка и хамак! Сам ще тръгна сигурно защото едва ли някой от приятелите ще се навие да дойде с мен... Намислил съм си дори една планина да направя. Какви хора ще срещна, какви места това вече само мога да гадая. Дано не е както го разправят-че българина вече е по затворен,недоверчив и дори страхлив. На 20 год. съм и не познвам много хора в ЦЯЛА България,което малко ме притеснява, но както и да е. Какво мислите за моето намерение? Как го оценявате? Имате ли идеи относно пътуването? Надявам се не съм изглеждал смотано :Д

Коментари

1.   С един мой приятел мислим също като тебе да обиколим страната,само да земем книжка обаче.. и летим ;) Успех

2.   Нищо странно. Подкрепям те, не на 100, а на 1000%! Също бих искала да го направя, но да порасна малко, че сега е навъзможно. Хаха... Дори съм си мислила да обиколя Европа на автостоп. Давай!! Пожелавам ти незабравимо приключение, а и помоли приятел, все има някой екстремист, който би го направил. Повярвай ми, ако има някой, с когото да го споделиш, ще е по-забавно. Успех. И да разкажеш как си си прекарал!! :):):)

3.   Най-мразя някой да ми се натрапи заради глупавата му идея да прави поход и милата ни Родина... Надявам се, ако се познаваме, мен да ме прескочиш от твоя "маршрут"!!

4.   Яко е:) Но за България е малко рисковано, затова внимавай! Нещата не са като по Discovery, но определено идеята ти е интересна.Като определиш маршрута-пиши:)

5.   Ами, багаж, с палатка и хамак...тежко ще ти е с колелото :) На стоп трудно ще те вземат с толкова багаж, с товарния влак май е най- добре :)
Майтапа настрана, има какво да се види в България. И аз много искам да я пообиколя. Но така, както ти си го описал не тръгвам.

Ale

6.   И ние какво да направим? Че това хората го правят всеки ден, да обикалят България, нищо особено. Отиди в чужбина.

8.   Не е лошо идеята но все пак бъди внимателен, мой познат преди време доста си изпати при подобен преход. Най лошото е, че хората са недоверчиви, ако си на автостоп дори може да се окаже,че няма кой да ти спре. Той беше изпаднал в подобна ситуация. Без вода, храна, беше спал където намири, накрая едва се прибра,лежа в болница,беше направил бронхопневмония. Е, не искам да те отказвам, но се подготви добре. Успех!

9.   На твоите години редовно обикалях родината на стоп, нощувах в евтини хотели и туристически спални, ядях каквото се случи - но бях много щастлив от скитането. За съжаление също пътувах сам, не се намериха приятели да ми угодят на акъла.

10.   Това е нещо прекрасно ... щом искаш и можеш да го направиш - действай ! Ще те обогати страшно много! Ако няма кой да те придружи - още по-добре, защото може би това си е "твоето пътуване" и ти искаш да разкриеш чрез него аспекти на себе си, които все още не познаваш. По този начин ще се докоснеш и до живота като цяло, ще сренеш хора, за които тази идея ще бъде вдъхновяваша и те ще ти помогнат. Ако тръгнеш с колело - няма да можеш да минаваш повече от 100 км на ден, освен ако не си PRO. Веднъж ми се случи да навъртя 170 км и на другия ден бях разглобен :( и още нещо за колелото: по-безопасно е да караш в насрещното движение ... и трябва да си отваряш очите на 16, защот мацките с 4x4 карат като облъчени !!!
Пожелавам ти да осъществиш това, което си намислил :)
УСПЕХ !