Глождят ме съмнения
Добър вечер, дами и господа! Не знам от къде да започна, затова започвам както ми дойде. От половин година съм в сериозна връзка с приятеля ми. Той е с шест години по-голям от мен. Като цяло е чудесен човек и едва ли има някой, който го познава и е на различно мнение, но сега няма да се спирам на качествата му; само искам да подчертая, че ги има и са доста. Моят проблем с него е, че мисля, че той е женкар по душа, въпреки че пред мен се прави на моногамен. Не ми е изневерявал до сега, но си мисля, че това е защото момичета, които харесва и с които флиртува тайно, не му пускат, а не защото е от верните. Което пък ме кара да си мисля, че е само въпрос на време и на подходяща жена, за да ми изневери. Не бих го приела това. Аз съм прекалено ревнива, а съм и много вярна(защото така го искам; външно съм доста привлекателна и всеки един момент мога да му сложа рогата, но не го правя). Най-дразнещото от всичко е, че ме лъже за разни дребни неща, за които разбирам сама и с най-голямата си наглост ми заявява, че никога не лъже. Заради тези дребни лъжи започнах да губя доверие в него. Започнах да си мисля, че ме лъже и за по-големи неща, но за тях нямам доказателства, затова не го и обвинявам. Понякога ми минава през ума и аз да започна да го лъжа и да се задявам зад гърба му, но на мен такова поведение не ми е в природата и ще ме накара да се чувствам по-зле. От коментарите на други истории, които прочетох тук предполагам, че ще ме посъветвате да говоря с него и да се изясним - пробвах, не става. Отрича всичко и замазва и ме изкарва, че си внушавам. Не си внушавам! Знам, че е кофти от моя страна, но съм му проверявала "личното пространство" и виждам какви ги върши. Единствената причина, заради която все още съм с него след като видях какви ги прави и говори зад гърба ми е, че не знам дали ще намеря по-добър от него за другите неща във връзката ни. Освен това се привързах доста, почти по цял ден и цяла нощ сме заедно и не знам как ще приема раздялата ни. Ние и работим заедно, което още повече усложнява нещата.Той ми е най-близкият човек в момента, ако го оставя, оставам напълно сама. С приятелките ми се виждаме най-много два пъти седмично , не остава много време от работа и учене.
Въпросът ми е: Да си затворя ли очите за флиртовете му и дребните (евентуално и по-големи, по-добре скрити) лъжи, които така ме дразнят и дали ако го оставя има минимален шанс да срещна мъж, който не лъже и не мърсува? И има ли някакъв начин да го накарам да спре да се задява зад гърба ми?

Коментари

1.   Трудно е да се даде точен съвет, все пак ти най-добре го познаваш. Важно е и да не си внушаваш за някои неща и да не ставаш прекалено мнителна, защото това допълнително ще го отблъсне. Може да предприемеш малко женски хитринки, накарай го да те забележи, да поревнува ако щеш, не казвам да му изневериш, но вероятно се сещаш какво имам предвид. Вероятно връзката ви има нужда от малко освежаване. Факта, че работите и живеете заедно налага рутината във връзката ви. Намери начини да я съживиш. Но, ако видиш,че той гледа в съвсем друга посока от твоята, то тогава не знам дали си заслужава да се бориш за подобна връзка. Според мен връзката ви има нужда просто от разнообразие.

3.   Аз лично на твое място щях да го оставя и да потърся човек, който не ме кара да се съмнявам в него. Това е доста трудно, разбира се. Имам предвид да намериш такъв... Но по-добре сама, отколкото да те "глождят съмнения", не е ли така? Все пак разбирам, че ти е трудно да предприемеш подобна крачка, но ако той наистина е женкар, то ти няма какво да правиш с него. Помисли добре какво губиш и какво печелиш от евентуално продължаване на връзката и вземи решение. :)

4.   Ти си преди всичко дълбоко неосъзната. Разбери, че нито приятелят ти е твоя частна собственост, нито ти негова. Той е свободен човек и може да прави каквото си иска, да флиртува и да спи с която си иска и когато си иска. Никой не го интересува ти какво би приела и какво не - за щастие светът и животът си имат своя собствена логика и тя е много по-различна от твоята.
Подозрителността, ревността, мнителността и параноята ще те изядат отвътре още преди да си се усетила, и то без никакъв реален повод от страна на приятеля ти. Човек има несъзнателния навик да "надарява" другите със собствените си недостатъци и пороци. Мисли си: "И той е като мен, и той би направил каквото и аз бих направила, само че се прави на нещо повече, лицемери и ме лъже!" - е, не е така. Нямаш си на представа понякога колко смешен и жалък може да стане човек в очите на другия, ако му сподели опасенията си относно него.
А пък това с "неродения Петко": "той сигурно флиртува с разни тайни, ама те не му пускат, пък ми се прави на моногамен, и е само въпрос на време, а аз няма да го преживея..." - честно казано, ако някоя ми го каже на мен това, моментално я пращам по дяволите, та ако ще и Богинята-Майка да е!

5.   Ще ти кажа това, което повтарям на себе си всеки ден, с надеждата, че ще го проумея най-накрая.....Подобен вид хора не се променят, дребните флиртове водят до нещо по-голямо в един момент.Гарантирам ти,че просто е въпрос на време.И аз като теб хващам приятеля си в дребни лъжи, имам доказателства за тях, никои дори виждах с очите си, но от страх не смея да му кажа нищо...страх да не го загубя,а всъщност такъв вид хора не са никак ценни и си струва да се оттървеш от тях.Не те уважава и не те цени, тогава няма смисъл да губиш времето си с такъв човек, откажи се, ще намериш подходящ, с който няма да имаш такива проблеми.

6.   След като сте почти 24 часа заедно как ще ти изневери?Всеки обича да флиртува и какво от това.Понякога го правим и несъзнателно

7.   Номер 4 въобще не си прав с изрази като "Той е свободен човек и може да прави каквото си иска, да флиртува и да спи с която си иска и когато си иска. " Щом е с нея,неможе да спи с която си поиска,защото един вид той се обрича на нея,неможе ти като си с даден човек да ходиш при друг и да си правиш каквото си поискаш!Ами и аз имам почти същия проблем и понякога му се чудя,защо флиртува с други женио като твърди ,че съм единствена и т.н,за сега изчаквам,но ако стане по сериозно го освобождавам,въпреки,че съм много зависима от него и много го обичам,но да ме прави на глупачка не благодаря :) Ти си прецени

8.   От жена
Поддържам мнението на №1 , 4 и 6.
Сигурно съм два пъти по-голяма от теб, но ще ти кажа, че ако намираш по-важни качества в него, за които смяташ, че си струва да бъдеш с него, трябва да изтърпяваш и да даваш малко свобода. Освен това - на него, ако не му е хубаво с теб, до сега да те е "разкарал". Може би, в теб намира нещо повече от секса. А важно е да знаеш, че изневярата при мъжа могат да бъдат често физически, в които не влагат нищо. Страшна е душевната изневяра - тогава спасение няма. Има една стара приказка - "ходене до време, пиене - до гроб". Представи си, че попаднеш на някой, който да ти е верен, но е с други недостатъци, а има доста по-лоши /повярвай ми /, тогава какво става? Знаеш, че няма идеални хора. Ще го опознаеш още и ще прецениш - за теб ли е ! Не бързай! Като се разделиш и направиш сцени - на кого ще го "накривиш" / с извинение/- ти ше бъдеш сама и без внимание. Остави го малко да диша, дишай и ти в друга посока и виж какво ще се случи. Късмет!

9.   Не си втълпявай неща бе момичее ако не те обича щеше ли да е с теб ? НЕ ...тогава ..........

10.   ТОЙ ДА НЕ Е ЗОДИЯ БЛИЗНАК ???