Когато го видя, пред очите ми веднага са снимките на които я целува и прегръща..
Здравейте!
Моля ви, ако можете да ме посъветвате! От година и половина съм с моя приятел. Много се обичаме и държа на него. В началото на нашата връзка си говорехме за най-различни неща и си споделяхме за миналото и нашите бивши.

Не ми беше проблем, когато ми кажеше нещо за нея, дори аз съм го питала. Все пак, приемах, че тя е част от неговото минало, нещо случило се и останало там. Тя му се обаждаше поне един два пъти в месеца да го пита я за някой телефон, я за нещо друго. Нямах нищо против, защото той е много възпитан и добродушен, и винаги гледа да помогне на когото и да било. Тя продължава да му се обажда по някаква причина, която него не го интересуваше ни най-малко. Смени си тел. номер и тя от време на време му праща мейли.

От известно време, с него живеем заедно в неговата къща. Когато чистя или подреждам, все намирам нещо нейно. Я обици, я книги, я снимки... техни общи снимки, където са много щастливи и влюбени. Знам че той държи на мене и не би се върнал при нея, но тя е изключително нагла и дори той да и каже да не го търси и да не му пише повече, но съм сигурна, че тя ще продължава да го прави. Той всеки ден ме уверява, че ме обича и държи на мене, но в главата ми постоянно са любовните им бележки кото намирам тук-там, картичките, снимките им.

Когато го видя, пред очите ми веднага са снимките на които я целува и прегръща. Веднага се сещам и за любовните им писма, описващи хубавите им спомени. Също така, въпреки раздялата им той много уважава родителите и и чувствата му към тях са много топли. Може би, грешката ми е, че ги четох и разгледах, но вече е факт. До преди, каквото и да си говорехме, някакси не ми пукаше. А сега... Имам чувство, че това което е изживял с бившата му е толкова голямо, че аз каквото и да правя, винаги ще съм някъде отстрани, че сърцето му вече принадлежи на друга и е с мене само, за да превъзмогне нея. Страх ме е, че един ден, спомените и чувствата им могат да се съживят и те отново да са заедно. Всичко това което са преживяли за 10-те им години заедно не е никак малко, и може да стане повод за повторното им събиране. А аз ... ??? Моля ви, ако можете, посъветвайте ме нещо! Благодаря!

Коментари

1.   Защо са се разделили? От колко време сте заедно и колко време след раздялата им се събрахте? Той търси ли я? Крие ли се от теб, когато говори с нея или отговаря на писмата и? Хващаш ли го в дребни лъжи, свързани с нея?Вижда ли се целенасочено с родителити и или общува с тех по стечение на обстоятелствата като случайна среща например? Ако не прави нищо от изброените по-горе неща, няма от какво да се притесняваш. Дай му време да се докаже пред теб.

2.   10 години?Мила, няма за от какво да се чувстваш застрашена.Те са били заедно много време, всичко това е нормално...И все пак щом се притесняваш сподели това с него, казваш, че е мил и разбран, значи ще проумее това, което ще кажеш

3.   Аз ти гаратирам, че грам не са му чисти нещата и не са такива, каквито са представяни пред теб!!! Виж, не е единствения мъж бил в подобна ситуация. Няма и чак толкова тъпи и невменяеми жени, повярвай ми. Първо, звъни ти- затваряш и. Ще звънне пак, ще и затвориш пак и вече ще и е ясно, нали? Пишела му имейли...има си черен списък.Идеален е. Слагаш я там и мирна ти глава. Да не говорим, че всичко това дето ти го пиша са глупости прилягащи повече на жена. По принцип, още когато са късали е трябвало всичко да си изяснят и точка по въпроса. И не е нужно да си груб
Ралф

4.   Според мене година и половина си е доста време, трябва да му вярваш. Мисля, че ако не те обича, няма да се събере да живее с тебе. Не се вкарвай във филми, а се радвай на любовта.

Ale

5.   Ееее стига де просто са приятели какво толкова слушай сърцето и няма да сгрешиш

6.   Много ви благодаря за съветите!!! Страхотни сте!!! От все сърце ви пожелавам много щастие, късмет и да се обичате!!!

7.   В същата ситуация съм много е неприятно,да знаеш че преди теб е имало и някой друг от който са останали завинаги хубави спомени,снимки,писма и безброй подаръчета и преживявания.Въпреки че те се чуват много рядко само на специални случай и то главно да не кажа само той я търси пак увството на ревност засяда като буца в гърдите.Но има и метод за преодоляване :) След като вече си видяла снимки и знаеш вс за тях просто забрави за нея за това че е съществувала,тегли и майна и си живей живота.Предполагам че и ти си имала безброй бивши гаджета от време на време можеш да си преглеждаш стари сними и да си припомняш неща свързани с тях.И обичай мъжа си и му се радвай забрави за всички други хора около вас мисли само за него-по-добре да живееш в расив твой си свят реалността винаги е грозна :( :) Успех аз не успях да го направя и сега съм пред раздяла с най-прекрасното същество в живота си.Не прави същата грешка.