Изневярата като лек?
Здравейте, да започна директно.. имам връзка от разстояние и вече ми натежава.. всичко се случи случайно и не трябваше да се стига до такова задълбаване и до толкова сериозни отношения.. запознанства с родители, приятели.. но то не пита.. Наистина съм страшно привързана към него, дори смея да кажа, че го обичам, всичко е като приказка и в него откривам всичко, което ми е липствало в другите.. Единственият проблем е, че именно той ми липства най-много.. учи в чужбина и то първа година.. изчаках го веднъж около 3 месеца или по-малко.. не е имало караници, нито липса на доверие.. разбирахме се толкова добре, че на моменти забравях колко е далеч.. Но този път времето е много повече.. около 5, 6 месеца и се побърквам само при мисълта колко дълго няма да го видя и всякакви страхове ми нахлуват в ума.. Иска ми се да приключи вдичко и да го оставя, но това ще значи да не го видя повече и сърце не ми дава.. знам, че ще се улесня и може би ще ми олекне... но ми идва и една друга мисъл, от която на моменти се чувствам гузна.. и естествено става дума за изневярата.. Мисля си дали ако се занимавам с друг човек, колкото да не се вглъбявам в тази връзка, която е толкова странна ще се почувствам по-добре.. не мога да си представя да бъда с друг, безпаметно влюбена съм, но идеята е именно тази.. че по този начин ще си помогна да преодолея и преглътна разтоянието(въпреки, че мисля да му отида нагости.. но това ще е за най-много 2 седмици) или да се откажа..

Коментари

1.   И като му изневериш и го нараниш, както и другото момче, по-добре ли ще се почувстваш?

2.   То веднъж отпусне ли човек спирaчкaтa и почне тaкa дa се " лекувa "....
В първaтa годинa от връзкaтa ни, тaкa решил дa си " полекувa " нещо моичкия слaдур. Женa съм и не съм от тези, дето блaгородно и себе си лъжaт. Естетсвено че, веднaгa " нaдуших " лекaрството. Е, лъгa си той де. Нa мен обaче, ми трябвaше едно " лечение " ( трикрaтно ) тa дa преодолея неговото. После пък еднa годинa си нaбивaхме, кой, зaщо и колко точно се е " лекувaл " някъде си. От тогaвa минaхa достa години, нaучихме си урокa, " лекувaме " си се двaмцaтa и с подръчни мaтериaли, но не включвaме вече други лечители. Мaлко обaче, успявaт дa преодолеят тaкивa " лечения ".

3.   Номер 2, Радвам се, че сте успяли да запазите връзката си, но как разбра, че ти изневерява? А относно изневярата аз съм на мнение, че ако искаш да изневеряваш, по-добре да прекратиш връзката си. Доротея

4.   Не вярвам, че точно в този случай изневярата е лек някакъв или началото на ново начало, а по-скоро е логична последица от вързката от разстояние. Аз съм учила в чужбина и 100% от връзките на хората около мен се разпаднаха така. То е логично, че подобна връзка не може да съществува. Аз съм много рационален човек и уважавам себе си и човека до мен и затова скъсах с партньора си преди да отида дори да уча, вместо да изневерявам и да го правя на маймуна. Две седмици по-късно се влюбих в новата държава в съпруга си и така...
Всяко зло за добро. Скъсай с момчето и всеки да си поема по пътя. Иначе в последствие повечето се връщаме в България, но до тогава могат да минат 4-5 годинки и това няма връзка, която да го издържи, колкото и голяма да е любовта, а само ще се наранявате и тормозите. Затова по-добре ужасен край от ужас без край!

5.   Прaвa си н 3, тaкa е, но истинaтa е че, се обичaхме някaк нaпук дори. Сегa вече любовтa ни е много по- осъзнaтa, стaбилнa, от дaвнa порaснaхме и сме нaд елемaнтaрните повици нa природaтa, когaто сa в другa посокa. Съвсем не кaзвaм че, сме ослепели и не реaгирaме с бърз поглед, мaлкa безобиднa фaнтaзийкa или лек флирт тип - усмивкa, но дa речем че, събрaния мaтериaл си го носим в къщи:). Прекaлено много причини имaме зa увaжение вече към другия, тa дa повтaряме подобни нещa. И дa, кaтегорични сме и двaмaтa че, aко се появи при някого нещо повече от нaгон към трети човек, ще си кaжем и рaзделим, мaкaр че не вярвaм, вече сме кaто сиaмски близнaци.
Кaк рaзбрaх? ! Aми типичното женско, шесто чувство, зaедно с очеизвaдни зa мен нещa кaто -погледa, несъзнaтелнaтa усмивкa, дори езикa си нaтикa в устaтa ми по рaзличен нaчин. Попитaх - излъгa. Не питaх повече, то и нямaше смисъл дa го моля един вид дa си усъвършенствa лъжaтa. Е, от тогaвa е откровен до болкa, предпочитaм тaкa.

6.   ТИ НЕ ГО ЗАСЛУЖАВАШ! Той заслужава момиче което да го обича, на което да има доверие, както и тя да му има такова, да го уважава и да бъде лоялна към него и най - важното да бъде честна и откровена, и той да е единствения в нейните мисли. Щом мислиш за изневяра значи ти не си момиче, което може да бъде всичко това, което изброих до сега, щом не можеш да преодолееш нуждите си за някакво кратко време а и дори да беше повече време щом не можеш да преодолееш нуждите си значи не го заслужаваш и не го обичаш достатъчно. Ако ще продължаваш да мислиш за изневяра и неща от този сорт по добре се разделете. ТОЙ ЗАСЛУЖАВА НЕЩО ПО ДОБРО! Извинявам се ако съм била твърде груба и съм те обидила но това е истината.
Ж17 Талисманчето.

7.   Любовта НЕ изневерява БЕ!

9.   И аз се влюбих в човек, който живее на хиляди километри. Свикнахме един с друг. Нормално е да те е страх какво ще стане. Доста хора биха изпитали същото.. както ти.. както аз.. Но не разбирам само защо мислиш за изневяра.. Пускаш се по течението и каквото ще да става..
Аз така имах връзка от разстояние, събрахме се след година.. продължи повече от 7 години, но просто ей така.. Първите години бяха супер, после всичко се прецака.
Не забравяй едно: Хората, когато живеят заедно стават невидими един за друг.. При нас това се случи. Болеше, години ме болеше и се молех нещата да се оправят, но всичко премина, сега нямам чувства към него, а ми е гузно.
Има една мисъл:
// Има две трагедии в живота: Едната е да изгубиш пътя на сърцето си, другата е да го преоткриеш. //

Аз изгубих пътя и го преоткривам, и много ме е страх.

Allein

10.   Пак съм аз номер 3.. Евала авторке, че сте успяли да запазите и стабилизирате връзката си.. Щом това е станало не виждам защо я нападате за изневярата... Едва ли има човек, който дори просто не си е помислял...