Който и път да избера, ще е безкарайно трънлив
Моля за съвет..аз съм на 20 години..а се чуствам така изчерпана..Сякаш нямам желанието да продължавам да се боря..Толкова е гаден Живота, че думи нямам да го опиша..не съм имала кой знае какви трагедии в живота си..поводът да напиша своята история,е че съм поставена на кръстопът и незная по кой път да поема..

Близо година мина откакто се разделих с голямата си любов..бяхме заедно 3 години..имахме планове за 9 живота напред, но 400-те километра, и малко помощ от страна на майка му ни разделиха.. През годините съм се държала много студено към приятеля ми.. Изневерявах му..а после съжалявах..кълнях се че го обичам ..но тайно си мечтаех да бъде..по-отдаден ..по-самостоятелен ..все исках повече и повече..а бях задоволена ..месеци преди да замина при него стана така, че майка му надделя, но явно и аз с моя си характер помогнах на раздялата ни.. Междувременно мен ме приеха студентка..и така окончателно се сложи край на мечтите ни да живеем заедно в другата държава при него..

Той продължи живота си..а моят спря до онзи момент ..Намерил си друга, която описваше като по-грозновато момиче..но по характер ..блага и добра.. Не спряхме да се виждаме..а исках.....

Веднъж се разплаках и му признах всичките чуства, които съм таила през годините ..а той не пожела да се съберем..каза, че липсва онова чуство, което го карало да бъде с мен...любовта.. За двата прекарани месеца с другата незнам как успя да си набие в главата, че я обичал..след няколко дни, когато пак се видяхме на един купон ме викна отвън..прегърна ме адски силно..и ми каза, че въпреки голямата ми лошотия ме обича и никога няма да ме забрави..каза ми..дори и един ден да създам семейство с другата..аз винаги ще обичам теб..

От тогава тези думи не ги чух..не се бяхме виждали 4-5 месеца до онази вечер..дойде направо вкъщи ..говорихме цяла нощ..а насутринта си тръгна.. Когато го видях ..мислех, че ще пойска прошка, но уви..той дума не отвори..смяхме се ..спомняхме си историите от миналите години..натъжихме се дори малко..правихме страхотния секс, който винаги е съпровождал вризката ни и си тръгна..след няколко дни разбрах, че е довел вече старата си приятелка тук..заедно със цялото му семейство искарали великденските празници.. ОК..дотук добре..да, ама мене ме боли..та ше умра вече място не мога да си намеря.. Плача и се кахъря ..но и му желая щастие..защото го обичам..но не за сметка на моето нещастие.. Аз никога не попаднах на човек, който да ме обича така изкрено като него, а много желаех.. Ядосвам се..троша..блъскам всичко, което ми попадне пред очите.. Но знам...виждам го, че е щастлив..и не искам да му преча.. Но не разбирам, защо след като е намерил човек, който му допада повече като характер се връща към миналото ни..защо ме търси, защо когато сме заедно излизаме по града..шетаме..среаме се със старите ни приятели,който познават и новата мъ любов....

Утре заминавам на почивка за два дни..искам да си помисля много сериозно какво да направя..да оствя така както са нещата...а може би и да престана да се виждам с него..или да зарежа всичко..да се запиша задочно..и са замина някъде далече.. Питам се дали си струва?! Вие мили приятели как бихте постъпили ?Навярно на много от вас моят кахър ще им се стори незначителен, но аз го чуствам толкова силно парещ душата ми..
Благодаря предварително на всички ви

Коментари

1.   Наистина много кофти ситуация. Но има ли смисъл да страдаш по него. Може би не е лоша идеята да се отделиш за малко от твоя град, дано разстоянието ти помогне, въпреки че не съм сигурна, че и това е точното решение, защото когато обичаш някого толкова много дори и разстоянието не помага. Казвам го, защото и аз сам го изпитвала.Когато си с един човек от дълго време,той е в сърцето-носиш го насякъде със себе си. Толкова ми е познато.

Съжалявам че не мога да ти дам добър съвет. Съчувствам ти искрено и ти пожелавам от все сърце да имаш силите да го превъзмогнеш и да продължиш напред. Успех! :)

2.   Може да поговориш с него, да му кажеш как се чувстваш и ако той реши, че не иска да е с теб тогава затвори тази страница от живота си и гледай напред.

3.   Никой мъж не заслужава да се тръшкаш заради него, повярвай ми. Щом той се влияе от майка си знай, че така ще бъде винаги и това ще се задълбочава ако ти продължиш с него и все повече ще те дразни. Така, че колкото по-рано, толкова по-добре. Отторси се от тази любов и се огледай наоколо-може би истинската любов те гледа от съседния ъгъл:)

4.   Виж, мацко..ти сама си пропиляла щастието си.. много е лошо човек да оцени какво е имал след като го е загубил..но аз не искам да те коря..и ще ти дам съвет..знам че отсрани изглежда лесно да го кажеш, но ти трябва да намериш сили и да го оставиш..някъде по пътя си ще срещнеш друг-вярно няма да го обичаш така, но все пак ще запълни по голямата празна част в сърцето ти..

А що се отнася до това дали да се виждате или не..аз лично бих, но след време когато болката намалее и когато си имаш и ти някои друг..просто секс и приятелство..невероятния секс-нали така бе казала..не си струва да си лишаваш напълно от човека които си обичала..но му позволи да бъде щастлив и без теб..