Помага ли промяната
Здравейте, някой някъде е казал, че споделената болка е половин болка. За това аз ще Ви споделя, просто така, за да ми олекне малко. С бившият ми приятел окончателно спряхме контакт на 31. 12. 2014г, преди това от известно време се виждахме в месеца около 3пъти и винаги всичко завършваше с грандиозен скандал, а преди това имахме връзка, която продължи една година и половина. Няма да Ви разказвам всичко подробно, за да не Ви отегча, а ще разкажа това, което остави горчилка в мен. Преди да го срещна бях на 17 години, момиче изпълнено с мечти за кариера, за успех, лягах и ставах с мисълта как ще продължа да следвам, ще се издигна съвсем сама без помощ от някой мъж. Не изпитвах комплекси от никого, нито към пари, нито към красиви жени, нито към каквото и да е било. Винаги, когато съм виждала красива жена съм си казвала браво, трябва и аз да се потрудя като нея, за да изглеждам по този начин, не е имало и капка завист в мен, когато съм виждала богат мъж или богата жена, за разлика от познатите, които са били до мен и са започвали веднага да завиждат, аз се радвах, че има хора, които независимо по какъв начин успяват в живота и само те си знаят, каква е цената, която са платили. Но се появи Той, човекът, за когото писах по-горе. Влюбихме се, събрахме се, обичахме се, но с времето той започна открито да проявява интерес точно към тези жени, които са толкова красиви и недостижими за едно момче, всичко щеше да бъде наред, ако той не го показваше пред мен.. виждах в очите му как ги желае, как би захвърлил всичко, за да е с една такава. След това започна открито пред мен да проявява интерес към други момичета, не знам дали Ви се е случвало, но погледът, с който гледаше снимки и жени по улицата беше толкова жесток за мен, просто го виждах, когато познавате един човек знаете всяка частица от него какво означава. Нараняваше ме, защото аз имах очи само за него. Многократно е говорил пред мен за леки жени, дори ми е споделял, че когато си купи колата, която иска всяка ще го заглежда и не говорим просто за шеги от негова страна, а за неща, които наистина е мислил. Лягаше до мен с мисълта за други. Ако е от значение аз бях първата му приятелка и първата, която беше в леглото му, той не изглежда добре, има излишни килограми точно заради това нямаше и успех с жените, защото никой не вижда характера ти, а външността ти, но аз бях глупава и му позволих да се докосне до мен. В началото изобщо не го харесвах, отблъсваше ме, очите, с които го гледах преди всякаш са сменени с други и се чудя само аз ли го виждам като най-красивият мъж или той се е променил. Както и да е цялото това нещо, което Ви описах по-горе ме комплексира мен. Вече не се чувствам красива, нито желана, изпълних се с комплекси, когато съм виждала красиви жени докато съм била с него под ръка съм се молила да не я види, защото погледът му много ме нараняваше караше ме да се чувствам недостойна за него и изобщо непотребна, изгубих самочувствието си, а знам, че когато се гримирам и облека прилично няма мъж, който да не ме загледа разбирате ли знам го, но всякаш не го чувствам, всякаш нещо в мен е смачкано и никой мъж няма да ме погледне нито ще ме вземе на сериозно. Опитвам се да си помогна, изтрих си facebooka, защото ме натоварваше, започнах да тренирам йога и да правя упражнения в къщи, уча за матурите, храня се здравословно, винаги съм искала да се татуирам и тази година ще го направя, ще си удължа косата, ще я боядисам руса, ще направя всичко възможно, за да премахна комплексите от мен, защото това не съм аз. Предполагам ще успея, но просто е минало малко време едва седем дни, а очи които не се виждат се забравят.

Коментари

1.   Кaто много други момичетa , си се изгубилa в комплексите нa един боклук. Дa , боклук е!!! Докопaл се до едно момиче и помислил че , щом еднa е успял дa " събори " , може дa имa много други , че пък и успели и още по- крaсиви. Кaто че , може дa бъде зaбелязaн избщо...Кaзвaм ти кaто женa , тaкивa " зяпaчи " по улиците - отврaщaвaт! Случвaло ми се е дa се обръщaм нa другaтa стрaнa , зaдaне зaбележи приятелкaтa/ съпругaтa му , aз съм се срaмувaлa зaрaди нея ( някоя си ) и съм се чудилa кaкво прaви с подобно мекотело. Скоро и бързо ще се зaвърне тоя нещaстник дa те търси ,НЕ зaщото те обичa , a зaщото нямa дa нaмери другa , която дa трaе хем дебелaтa му мутрa , хем комплексите му. Ти си се влюбилa в неподходящ и товa е! Не допускaй повече дa се връщa при теб! Ще ти рaзигрaе може би цялa сценa , кaто от крaлския теaтър , колко съжaкявa и тем подобни.НЕ!!! Просто ще имa нуждa от теб , зa дa се чувствa " мъжкaр ", дa те покaзвa кaто " вижте кво си имaм , знaчи съм мъж ", ще си имa сексa и кошче зa душевните му отпaдъци.
Отървaлa си се! Горе глaвaтa , изпъчи гърди и продължи животa , кaкто си го плaнувaлa! Избий си НЕГОВИТЕ комплекси от глaвaтa! И не допускaй никогa повече подобни типове около себе си. Щом се чувствaш нaрaненa , обиденa , зле- не е твоят човек. С твоя човек трябвa дa се чувствaш още по- щaстливa , по пълнa , със сaмочувствието нa обичaнa/ желaнa женa!
Никой не може дa те мaчкa , обиждa , мaлтретирa психически , aко ТИ не позволиш товa!!! Не позволявaй повече!

2.   Аз съм с 2 години по-голяма от теб, щом ще се явяваш сега на матури. Искам да те поздравя за начина ти на мислене и за това, че душата ти не е отровена от злоба.
Бившият ти приятел обаче е типично селско копеле, което си е повярвало. Ти си му обърнала внимание и той се е взел за голямото доброутро. Особено на фона на това, че преди жена не го е поглеждала. Сега явно си мечтае да ку*валува на воля. Остави го! Да се мъчи без женска подкрепа до себе си.
А ти си отдъхни от тези премеждия и довърши това, което си започнала. :) "момиче изпълнено с мечти за кариера, за успех, лягах и ставах с мисълта как ще продължа да следвам, ще се издигна съвсем сама без помощ от някой мъж" - цитирам те.
Приветствам промяната във външния вид, защото тя символизира и промяна в живота. А ти имаш нужда от такава, след тази раздяла.

3.   Искрено ти пожелавам успех и те разбирам...

4.   Не залагай толкова много на външния вид, той не е най-важното. Ако вътрешно не си допадате и не се разбирате, каквото и да направиш външно, няма да има ефект.

Друго: спри да мислиш, че не си достатъчно красива, достойна и пр. Че други жени били по-красиви от тебе, и трябва да станеш като тях...изобщо не се сравнявай с други, това са глупости. Не е лесно, но започни да мислиш в положителна посока, казвай си, че си красива, и тн......хубави неща.

5.   Не се татуирай или пък изрусявай, а просто зарежи този боклук.
Очевидно той не те заслужава. Ти самата казваш, че си била заглеждана от други момчета което говори, че си красива. Явно той като е преспал няколко пъти с теб, му се е дигнало самочувствието, и сега се оглежда за други. Зарежи го и се огледай наоколо - пълно е със свестни и самотни момчета, които търсят своята истинска любов.

6.   Боже, все едно чета своя изповед :О Аз съм на 20, имах за няколко месеца същата връзка и я прекратих преди 2-3 дни. Момчето е като твоето - излишни килограми, очила, иначе горе-долу сладък. Аз - 52 кг, той 104, буквално два пъти колкото мен. Аз - с готини дрешки, прическа, гримче, той - бая неглиже. Тръгнах с него, защото беше мил, правеше ми комплименти, абе боготвореше ме. Изведнъж спря. Почна да ми говори за разни, да ги обсъжда пред мен. На десктопа му се въртяха само голи мацки в различни пози, чувствах се ужасно всеки път. Не загледаше чак толкова по улицата, но го усещах. Увереността ми се изпари, станах нервна, комплексирана, плачех често, чувствах се като грозен и изхабен парцал.
Сега съм в пъти по - свежа, чувствам се повече от добре, тръгнах на фитнес и обмислям изрусяване като теб :D Мисля, че такива комплексари като тях се вторачват в някакви съвършени, точно защото никога няма да се докоснат до тях. Губят връзка с реалността и не оценяват момичето до себе си, което също е нива над тях, сякаш са алчни за още и още, след като веднъж са получили привлекателна приятелка. А има толкова свестни и къде-къде по-добре от тях, които ще се радват да имат момиче като нас! Защото не са обременени от комплексите си, гледат трезво и оценяват правилно. Горе главата, ще си намериш по-добър!

7.   Авторке,
Всички коментари са много верни, замисли се над тях.
Такива момчета като приятеля ти просто избиват комплексите си върху другите и вместо да се радват на момичето, което имат и което им е обърнало внимание те изведнъж решават, че щом едно хубаво момиче ги е харесало, значи и по-хубави ще го харесат и съответно почват да се заглеждат и оглеждат за нещо по-добро. Но с това си поведение не само, че никоя няма да ги погледне, ами и ще загубят момичето, с което са. Това да избиваш комплексите си върху приятелката си и да я караш да се чувства зле е много гадно, а твоят приятел може и съвсем съзнателно да ти го причинява, за да се комплексираш и ти като него, да изгубиш самоуважение и воля и да си стоиш залепена за него, мислейки че вече не си достатъчно добра за никой друг. Не позволявай на такива хора да ти развалят живота и да ти отнемат самоуважението!

8.   До авторката:
нещо странно се случи с приятелката ми. Тя си беше обикновенно момиче, докато не започна да се изрусява, да си слага цветни лещи и да слабее и да слабее, за да бъдела по-красива. Облича се предизвикателно. Не мога да я позная. А тя гледа снимки на разни анорексички, застанали в криви пози, сложили големи черни очила и направили физиономия. Не знам защо това и стана модел за подражание и идеал за красота.
По никакъв начин не съм намеквал, че нещо в нея не харесвам или че искам да го промени и да бъде някаква друга. Винаги съм и казвал, че е красива и че много я обичам и това си беше самата истина. Не знам защо се промени така.
В началото се опитвах да я разбера. Все пак жена е. Вие все искате да сте красиви. Но нещата вече са извън контрол. Сега се караме често за тези нейни диети. Опитвам се да й обясня, че каквата и красота да гони не може да бъде за сметка на здравето й. При което тя просто избухва в сълзи и казва, че била дебела. Вече е под 40 кг, а е 1.60м. Не е малко момиче - жена на 20 години е. Дори започна да се прегърбва... Отчаян съм. Трябва да я накарам да започне лечение. Но според нея вече не сме един за друг. Вече не съм я обичал. И непрестанно плаче. Как за едната "красота" всичко замина по дяволите.

Исках да ти кажа, че трябва да си си ти. Да нямаш никакви модели за подражание. Никакви мисли, че нещо в тялото ти не е наред. То ти е дадено от Бог. Просто бъде себе си.

9.   Зaтовa кaзвaм че , мъжът до еднa женa трябвa дa е уверен , със сaмочувствие , поне нa твоето ниво , зa предпочитaне и в повече. Хем си се чувствa по- силният , съитветно ти можеш дa си позволил дa бъдел по- слaбaтa/ нежнa половинкa от двойкaтa , хем е уверен в изборa си , зaщото имaйки сaмочувствието , знaе че може дa имa другa , но е избрaл теб!!!
Тaкивa комплексирaни зяпaчи , кaто си " хвaнaт " едно момиче и го рaзвявaт кaто трофей , не си дaвaт сметкa че , отблъсквaт , зa тях товa е сaмо ходещa реклaмa. Нормaлно човек кaто види хубaв/ a мъж/ женa , aко е придружен , инстинктивно поглеждa и другия човек. Хирaтa със сaмочувствие се чувствaт хaресвaни кaто двойкa , комплексaрите смятaт че , лично ТОЙ/ ТЯ е неотрaзим/a. Чaк кaто им нaбият шутa , си дaвaт сметкa зa нещaтa. Остaви пъпчивия дебелaк , нa подобнa. Ти ще си имaш момче със сaмочувствие , което ще бъде с теб , зaрaди теб - кaто женa , кaто личност , кaто човек , НЕ кaто трофей! Кaто си ок със себе си дори сaмa , с него трябвa дa ти е още по- добре , не обрaтното. Не стaвaй сюнгерa нa нечии комплекси!
Почувствaш ли неувaжение , почувствaш ли се зле от отношението - бягaй , дa се опрaвя! И нaблюдaвaй още при първи срещи кaк се държи , зaбележиш ли подобни нещa , нямa кaкво дa му обяснявaш , тaкивa нито приемaт , нито рaзбирaт от обяснения/ зaбележки , хaресвa им дa се чувствaт " ревнувaни "- тaкa го приемaт , не рaзбирaт че , се чувствaш обиденa и търсиш в боклукa- мъж.
Учи си , рaзвивaй си се и глaвaтa високо горе , пък некa изглеждaш кифлa/ кисело грозде , който трябвa ще рaзпознaе кaчеството , зaщото ще притежaвa същото!

10.   Просто е - на "мухлиото" му се е дигнало самочувствието от теб, и като те е спечелил или си му позволила си е помислил да литне. Не знам какво иска да прави тоя по това описание. Не е трябвало да му позволяваш такива неща, търси някого на по-високо ниво от неговото, който няма да те зареже, като вчерашна приятелка за една курва. И не знам какво толкова гледа в други щом се смята, че те "обича". Остави дебелия задник да си търси друга, не те заслужава бе момиче :)... Щом си на по-високо ниво потърси си някой на твоето. Вярно, че не се гледа красотата според някои хора, но този дори не те оценява и не си дава сметка за нищо спрямо теб. Ще намериш по-добър, който ще си е на място човек. Аз съм горе-долу като теб. Гледам и характера, но пък защо никога не се получава - всички момичета с които съм бил, на които съм отделял цяло внимание; з*ебавал съм доста важни за мен неща да имам време за тях; правя постоянно неща с които да ги забавлявам и много други - винаги казват, че не ги оценявам. Това винаги ми е трушало нервите, защото не е така. И дори последното момиче от нещото, като "връзка" каза, че не я оценявам - направо ме влудява, защото явно не си дава сметка от колко неща се лиших, за да отдам цялото си време за нея (но както и да е, това не ми беше толкова голям проблем все пак времето е с любим човек)... Дори с тези силни чувства и желанието ми да ги показвам толкова много сигурно я натоварвах..