Прилича на любов. Но е ПРИСЪДА!
Не знам как да започна моята история...
Влюбих се.... В мъж с главно "М" по голям от мен с почти 30 години. Още в първите минути, когато се загледах в него усетих, че това е той. Почувствах го... Аз която не чувствам... всичко ми бе безразлично... мъжете и техните предложения ме отвращаваха. Всеки който се доближи до мен го отпращах с иронични думи и подигравки. Красиви бяха, но празни... не ставаха за обичане... А толкова много молех Бог да изпитам онази изпепеляващата любов, онази страстната за, която всички говорят, пишат..
Той ми вдигна наздраве с чаша червено вино, усмихна се и така започна всичко...
Знаех, че ще ме опари, но не знаех, че ще ме изгори... Беше като в приказка...
Изпитвах страх, защото много го исках и въпреки всички и всичко му се отдадох както никога до сега... Плени ме от първата вечер... Вино, нереални думи... Повярвах му, наистина му повярвах... като дете.... Влюбих се още от първата нощ в него.. Защо ли? Защото беше истински огън и толкова безразсъдно, упорито смел. Защото под обвивката на всички претенции беше много уязвим. Защото не приличаше на нито един мъж, който съм познавала. Очароваше ме, вбесяваше ме и подлудяваше. Зная, че е безсърдечен и завършен егоист. Той е като дете, което реве за играчка но я чупи в момента, в които я получи. Има моменти, в които накланя глава по особен начин и се усмихва жизнерадостно - забравям всичко... както се пише в един цитат! Мога да цитирам гениални писатели, да използвам заучени фрази, да вярвам в песни, да следвам философи и мъдреци... Истината е, че когато сърцето ти кърви, няма писатели, няма филми песни и мъдреци.. Няма... Има само две очи, а ти се иска никога да не си ги виждал... Но нали знаете, че богатите имат всичко и трудно изпитват любов... Противоречат си... Самозабравят се...
Да повярвах на думите му... в първата нощ... втората нощ... третата, четвъртата и петата..
Думи отровни, нереални... Обичам го до лудост и това не е моментно... За мен е най-голяма любов, а за него просто приятелство... Сега вече няма време за мен, не пише през нощта. Просто сън една от преживените забавления , но номера в тефтера коя съм по ред не знам.... Може да е било за кратко, но ме направи щастлива, почувствах се желана, още чувам думите му... чувствам страстта му, усещам ръцете му... топлината. И ако някой ден не мога да преживея болката и разочарованието, ако не го спечеля отново.. ще отида, ще избягам на далече, ще отрежа косата която той толкова обича, и ще се отдам на Бог! и.. той ще бъде единствения мъж който ще е докосвал и целувал моето тяло, той ще е последният.. Защото го обичам безгранично, безусловно. И в края на краищата, както казва един персийски мъдрец, любовта е болест, от която никой не иска да оздравее. Който се е разболял от нея, не се опитва да се възстанови, а който страда от нея, не желае да бъде лекуван. Прилича на любов.. Но е присъда.. до края на живота да го обичам.

Коментари

1.   Страхотно!!! Харесва ми и няма какво друго да кажа!!!!!

2.   Зa едно си прaвa - болест си е твоето, но не е любов!
Пожелaвaм ти дa срещнеш любовтa! Тогaвa и ще рaзбереш рaзликaтa.

3.   Ти сама си я издала тази "присъда"! Следователно ти самата можеш да я отмениш!

4.   ... или присъдата, наречена любов!

5.   Ами напред, лошо няма. Аз преживявам нещо подобно също с много по-възрастен мъж от мен, но не ме е пуснало близо 20 годинки вече и слава Богу сме много щастливи. Мисля, че това е смисълът поне на моя живот. Успех

6.   Пак ли ти бе И... , не ти ли писна да си играят с теб? Къде е човека който биеше хората защото щяха да те поливат с киселина? Къде отиде човека който докато ти си контеше задника с друг той те търсеше?

7.   Страхотно е! Предвид категорията, в която е поставено написаното, нямам намерение да коментирам сюжета и героите. Но наистина е много, много хубажо написано и описано!

8.   Това сигурна ли си, че трябва да е в този раздел? Да не е за "Проза и литература"

9.   Звучи като присъда доживотна любов без замяна. Не си го причинявай! Ето ти един цитат, превеждам ти го от английски: "Аз съм господарят на съдбата си, аз съм капитанът на душата си" И ти трябва да се чувстваш така!

10.   Да бе ама точно при дядото ли? Ето това се вика дроп-жена. Какво ли не правят за нея, как ли не се опитват да я спечелят и просташки и мъжкарски млади готини пичаги, но не братленцеееее, НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ... трябва да е сексапилен дядооо... мъжкар рииш ли...

Не ми пука колко ще се обидиш от коментарът ми, но нямаш право да се ебаваш с хората!!! Коя си ти, че да се подиграваш с тях? И когато се наака аджеба пак ли така ще мислиш.

Грубо, но истина... такива като тебе БОЛ!

Поздрави, Узунов

11.   Звучи като микс от чалга песни.

12.   Чета и плача! Толкова хубаво си го написала. Това е несподелена любов. авторке ти си тази жена дето малцина търсят. Истинска жена.

13.   Узунов.. Благодаря ви за коментара. Естествено, че приемам критики. Но ти не гледаш от моята гледна точка. Той е човекът, който ме накара да го обичам до лудост. Знае как! Не знаеш какво е да те гледат хиляди очи, а ти да търсиш неговите! Не можеш да го почувстваш г-н Узунов! Не си го изпитвал, не знаеш... Да, мъже има много, но и много се отказаха.... А за коментара на номер 6 моето момиче ти май ме бъркаш с някоя друга жена... името ми не започва с И... ,!! .! Бъркаш се мила, не се напрягай, не ме познаваш... Не се тревожи не съм интересна...

15.   Авторката, какво има да се гледа от твоята гледна точка? 30 години разлика е скандално голяма разлика в годините, абсолютен кошмар е да си го имаш това в къщи.
За да си онагледиш по-добре ситуацията си представи следната картинка - ти си на 40 години, и вместо да се забавляваш, да се наслаждаваш на живота, да градиш кариерата си и да си гледаш децата, трябва да се грижиш за 70 годишния дядо, който на младини те бил накарал да "обичаш до лудост"...
А си представи на 50 като станеш, ако той изобщо е жив каква ще е картинката - кофти, а?
Изобщо не мога да ви разбера тези, които имате мечти за някакви връки с толкова по-големи мъже, и ви го казвам като мъж. От мъжка гледна точка е екстра младото гадже, поне докато може да вдигаме самолета (че с годините без хапчета и това става трудно), но от женска гледна точка ми се струва адска набутвация. Да беше само някаква невинна закачка, или някаква връзка, докато всеки от вас намери по-подходящото, без сериозни обвързвания и мисли за бъдещето бих го разбрал, ама любов, чувства, общи планове за бъдещето и т. н. - как пък не...
Даже познавам една такава двойка - бившият ми шеф на вече 59 години се разведе с жена си, за да се събере с една жена на 32, че даже и дете си имат. Там поне е повече от ясно, че става въпрос за пари, и това го знаят всички участници във връзката и са наясно, че тази връзка приключва в момента, в който бившият ми шеф вече не може да й осигурява финансов комфорт. Знам и за още няколко такива двойки с 20 години разлика във възрастта, но там също става въпрос за пари, а ти да ми говориш за любов, обич, чувства, страст и т. н. - еми, не мога да го разбера. Може и в мен да е проблемът, но това да се влюбиш в мъж, който с малко повече фантазия може да мине за твой дядо - странно и смешно ми е, по-добре не си губи времето и младините, че това са най-хубавите години, и не си струва да се пропиляват в преследване на невъзможното.

16.   Toва ли ви пречи? Разликата от 30 години? Ама, моля ви, никой не иска от вас да сте във връзка с този мъж, нали? Това е НЕЙНИЯТ живот, нейното сърце, а не вашето! Някакви нелепи примери се пишат пак! Потребителят Узунов, пък, явно никога не е бил в позицията на описания в историята мъж и се дразни... къде, между другото, г-н Узунов, прочетохте, че авторката се е ебавала и подигравала с някого?

Мен лично историята ме трогна дълбоко и ме върна 14 години назад, когато срещнах своя "дядо"-мъж, с 19 години по-възрастен от мен. Единственият, за когото мога да кажа, че съм обичала, обичам днес и ще обичам до гроб! Не бих се замонашила ако нашата връзка не се бе развила, но определено не бих погледнала друг мъж! От малкото съм, имали късмета да срещнат съвършената си половинка! Толкова е елементарно!
Момиче, още веднъж-поздравления за написаното! Желая ти да остарееш до него. Точно както и аз си пожелах на времето!

17.   Узунов за мен годините нямат значение нито сега, нито в бъдеще. Утре ще ти отговоря на всяко едно твое изречение с подробности. Огъня в очите му ми стига...

18.   Това "за мен годините нямат значение нито сега, нито в бъдеще" е изключително наивно. На колко години си всъщност? Нека позная - по-малко от 25, нали? А ако си на повече, то толкова по-лошо за теб, всъщност...

19.   "Приятелю, обича ли те жена - не бягай от нея, малко са жените, които могат да обичат. Да, на думи всички, но на действия - не. Обичат парите, колите, подаръците, скъпите вечери, луксозните курорти. Тя - истинската жена, чака, плаче, прощава... Но приятелю, идва момент, в който спира. Тогава повярвай и звездите да й свалиш и света да й подариш... Няма да се върне.

20.   Пускаш някого в сърцето си, а той го унищожава.

21.   Лицето на улегналия мъж
на вид е овладяно и спокойно,
прилича то на есенния дъжд -
с водата му почти са равностойни.

Дори да има бръчки тук-таме,
мъжът, когато леко се усмихва,
остане ли със тебе насаме,
целува бавно, после в теб притихва.

Дори да е в косите побелял,
улегналият мъж любов раздава,
достатъчно за глупости мечтал,
оставил невъзможните представи.

Вземи от любовта на този мъж.
Лицето му помилвай с меки длани.
Щом влюбил се е в тебе отведнъж,
ще иска сам при тебе да остане...

22.   Когато един човек е в хармония със себе си, той действа съобразно своите желания, мечти и цели с ясното съзнание, че това е неговият път, без да се интересува от мнението на другите.

23.   Г-н Узунов, годините не му личат, съвременен мъж, забавен и красив! За вас годините може да е скандална разлика, а за мен са просто цифри!!! А що се отнася до моите години, не съм на 25.... на 31 години съм. И искам да ви кажа, че съм премислила всичко. И... ДА!!! Представям си картината, която Вие описвате.... Не твърдя, че съм се влюбила в него заради страстният секс , влюбих се в душата, очите, отношението. Той е човекът, който ме кара да се смея на глас.... Нощите с него са един невероятен миг. Какво по -прекрасно от това да стоя сгушена в него с часове, а той де си играе с косата ми, целувайки ме всяка секунда, да преплита пръсти в моите, да лежа на гърдите му и слушам как тупти сърцето му.... Да виждам очите му. Не е важен секса, а точно тези моменти вълшебни, душата, разговорите, дори мълчанието е хубаво, как ме кара да се смея, вниманието му към мен... Да не се впускам в подробности!!! Имаме много общи интереси, сродна душа ми е.... Парите? За мен не са от значение... С пари чувства не се купуват. Дори и не съм си го помисляла да съм с някого за пари... Не мога да се жертвам за някакви хартийки, който ще ми донесат измамно, залъгващо се, кратко удоволствие от това да имам нещо, което не ми е нужно... Нищо не ми е нужно, освен ЛЮБОВ!!!! В живота на всеки се появява такъв човек, след който се променяш завинаги... И изобщо не е важно дали времето, прекарано с него, е било безгранично щастие или безумна болка. Ти просто разбираш, че никога повече няма да си отново такъв, какъвто си бил, преди да се срещнете! Може би само един е човекът, който би те накарал да полетиш толкова високо! И... ДА! Наивна съм, защото дълго време не вярвах в нищо и нищо не докосна сърцето ми така както ме завладяха тези чувства. От тогава съм жива! Хубаво е да се спори с вас, Узунов...

24.   23 (Авторке? ) стига се оправдава и обяснява. Ти човешките предрасъдъци няма да преодолееш така. Просто си живей живота с мъж, когото обичаш и се обичайте, защото времето ни е ограничено на тази Земя, за да живеем в рамки. Не си сама - аз съм също на 31 г. и от 18-годишна съм с мъж, който е много по-възрастен от мен и по онова време беше женен за друга, а днес пак е женен, но за мен. Не си мисли също, че като си срещнал половинката си, чувствата ще се разпаднат с времето и ще се изчерпат. Ние чакахме години преди той да се разведе, защото вярваше като магаре, че щяло да ни мине, защо да си развалял семейството, да ама вместо да ни мине стана още по-лошо. След сватбата ни чувствата ни станаха още по-силни дори, защото за пръв път можехме да планираме свое бъдеще, деца, дори започнахме общ бизнес, който той сам нямаше смелост да започне. Всяко нещо с времето си, но ако мислиш, че ще можеш да се бориш с хората по единично, само си губиш времето и енергията.
Не се притеснявай и за разликата в годнините - поне при нас е така, че нашата връзка преживя не само неговия брак, но и браковете и връзките на всички негови приятели и дори моите приятелки повечето вече са разведени. Предпочитам на 50 г. да остана сама вдовица, отколкото цял живот да се лутам разведена и да не говорим, че всичко се случва - млади хора умират от болести и катастрофи, майка ми е сирак, а баща ? е умрял на 30 г. Ако така мислим като Узунов изобщо да не се женим и да не създаваме деца.
Иначе хората говорят, но всяко чудо за 3 дни. Клюките иначе са съвсем норомални и сплотяват обществото и общността, но дори вече такива двойки не сме интересни. Моята съседка е женена за 32 г. по-голям от нея и имат две деца. Моят мъж е над 20 г. по-възрастен от мен и чакаме трето дете, любовникът на моята приятелка също е по-възрастен с поне 20 г. - такива връзки винаги е имало, ще ги има и ги има, описани са дори в Библията, имало ги е и преди това и няма смисъл да се обясняваме на разни ограничени хора. Живей и остави да живеят - нека хората говорят, какво ти пука?

26.   №24 Авторката съм! Благодаря Ви. Най -накрая да има човек, който може да ме разбере... Страхотен коментар. Щастливка!!!!

27.   Между другото, авторката отговаря на мен (аз съм авторът на коментар номер 15), но не знам защо ме нарича "Узунов"? Вярно е, че има друг потребител, написал близко до моето мнение, който се е представил с тази фамилия, но това не съм аз, само за уточнение.
Колкото до споровете - аз с никого за нищо не споря, прекалено слабо ме вълнува кой с кого си ляга, живее, или пък сключва брак. ;) Единственото, което казвам, е че такива връзки са голяма мъка и тежест за жената, и това ще го разбереш и ти, когато останеш на 50 вдовица, ако изобщо мъжъж ти доживее до 80 години, защото в България средната продължителност на живота на мъжете е 71 години (по-подробни данни може да разгледаш в интернет, ако ти е интересно). А и дори да е жив - ти за него ли да се грижиш по-напред (мъж на 70 години със сигурност ще изисква определени грижи, а дори и да може да се обслужва сам, то със сигурност няма да е това, което на теб ще ти се иска даа е мъжът до теб), за децата ли, за работата ли?
Като стана дума за деца - за тях помисли ли? Те дали ще са окей с това да са на по 20 години, когато баща им умре от старост?
Иначе тук в този сайт ще срещнеш 4-5 жени, които имат връзка с много по-възрастни от тях мъже (понеже пишат във всяка такава тема, и човек ако съди по коментарите тук започва да си мисли, че едва ли не такива връзки са под път и над път, което категорично не отговаря на истината) и ще ти кажат, че всичко е прекрасно, но тези жени рядко са над 45 години, когато техните мъже са на по 65 години, и съответно започнат да изникват старческите им проблеми. Всъщност, имаше една, дето беше на 46, имаше 18 години разлика с мъжа си и се оплакваше, че вече нещата започват да й тежат, понеже мъжът и вече нито му се излиза някъде, нито има сили за някаква по-сериозна физическа дейност, а в леглото много отдавна пръстите и езика са заменили пениса...
Но конкретно в твоя случай то не е толкова разлика в годините, колкото разлика в поколенията, и то не 1-2, а поне 3-4 поколения е по-голям от теб дядото, който ти разрошвал косата и те карал да обичаш до лудост (съжалявам, ама мъж на 60 години даже не мога да го нарека "чичка" - той си е направо дядо)...
Прецени си рисковете, помисли си добре какво ще правиш, животът си е твой! На мен ми е абсолютно все тая дали и с кого ще си в живота си, това са си твои грижи. ;) Единствено те съветвам да бъдеш внимателна в избора си, защото животът не е само днес и на момента, а има и утре, вдругиден, другата седмица, другия месец, другата година и т. н. ;)

28.   н 27, ако знаехме кой кога ще остане вдовец/вдовица.... Моята баба е от 50 г. вдовица, а се е женила за млад мъж. Другата ми баба пък е на 93 г. и е поне от 30 г. вдовица. Аз със „старият“ ми мъж в момента имам по-дълга връзка от брака на баба си, омъжила се за млад мъж. Втората баба пък (93 годишната) се е омъжила на 27 г., а дядо ми е бил на 18 г., което не ? пречи да го надживее с над 30 г.!!!
Определено обаче връзките с много по-възрастни мъже не са нормални, разбира се, и не са правилото, макар че аз самата имам такъв мъж. Нормално е и е норма мъжът и жената да са горе-долу на една и съща възраст. В такова семейство съм израстнала, но това не е пречило родителите ми да ме бият и да страдат от алкохолизъм, докато моят съпруг си гледа чудесно децата, а като остарее пък няма да ми е голяма драма, защото аз си обичам личността, не тялото и ще си го гледам, вместо да товари обществото. Дори да умре ще съм благодарна за прекараните щастливи десетилетия вече заедно, така както баба ми показва до ден днешен снимки на съпруга си от единствената им почивка на море, нека човекът да е мъртъв от 50 г. и да я е оставил с две малки деца. Истинската любов не се оставя да бъде ограничавана от такива неща. Аз съм убедена дори, че баба ми още го обича този човек, макар че е мъртъв и никога не се е омъжила повторно, а до ден днешен говори за него като за жив и дори вече копнее да я закопаели в един гроб с него.
Може би заради нея вярвам в любовта.
Дори мъжът ми да умре, никой не може да ми вземе времето с него.
Чисто прагматично погледнато обаче сте прави - не е нормална връзката с толкова по-възрастен мъж, но ако тръгнем да избираме прагматично партньора си не се различаваме от хората, които се женят за пари, заради религия, произход или други неща.
Не съдя иначе никого. Никой на мен не ми пречи - хомосексуалните хора например, разведените и тем подобни. Защо пък моята връзка да пречи на някого? Иначе писаните Закони са унифицирани норми и са израз за порядките в обществото. Никога в историята на човечеството връзката с възрастен мъж не се е наказвала, а в древна Елада е била и свещенна, и желана. Всички философи и велики личности са имали млади жени и са създавали и на възраст деца, а след войни, когато младите мъже са били покосени, кой мислите, че е заплождал жените?
В селото на баща ми има доста хора, паднали във ВСВ, включително и в нашето семейство. Табу е да се говори по тази тема, но е обществена тайна, че доста свекъри са забременили навремето младите булки на синовете си и доста дечица са се родили много след 9 м. след смъртта на официалните си бащи. Братовчед на баща ми е син на „дядо“ си :) и да не говорим пък, че половината „старци“ в селото като загубят жените си се женят за млади циганки, които хем тях гледат, хем им раждат деца (старците и циганките не разбират от контрацепция, а и им трябват за гледане на животни и ниви) и така селото ни затова и няма да изчезне, а и няма празни къщи за цигански семейства, защото съседните села са вече цигански, а при нас няма нито едно циганско семейство.
Имам много добра приятелка, която е родена от такава връзка и си е нормална, самата тя се омъжи наскоро и си има бебе, а баща ? си е жив и здрав и дори надживя младата циганка, след като ? направи 4 деца, които сега го гледат, а децата му от първата му жена са по градовете.

Важно е да не вредим на обществото и общността, а пък тези дядковци от никого не взимат и вместо да точат ТЕЛК-ове си имат млади булки да ги гледат и дечица правят и измъкват булките си от средата им и така вместо да ги бият циганите в съседното село, последните раждат български деца - яла им кажи на тези деца, че са циганчета и гледайте какво правят - жив ще те одерат и доста от тях са и светли и руси като бащите си. В село ми няма никакви кражби и циганин не влиза, защото има младежи (от дядковците!), които ги гонят и дори вече там живеят англичани, французи и руснаци - англичанинът е на 65 г. и има три деца от 30-годишната си жена, а руснакът може и по-стар да е. Не е нужно да казвам, че има в селото и детска градина, и училище :)
Ако си мислите, че семето на старият мъж ражда гнили плодове, съвсем грешите - бебетата са си същите като вашите.