Обичам го много, но не мога да живея с него
Здравейте, нуждая се от съвет. С приятелят ми се познаваме от 8 години. Винаги сам искала да бъда с него. Имаме връзка от 4 години. Имаме 2 момиченца близначки на 3 годинки.
Още преди да се появят те се карахме. И след като децата се появиха продължихме да се караме и общо взето за глупости.
Поведението му към мен беше неприемливо. Oтказах се от много неща заради него за да няма за какво да се караме. Винаги беше недоволен и винаги ме критикуваше за всичко което бях направила за него. Последната половин година просто всичко преля чашата. Разделихме се по негово желание, но след 2 месеца поиска отново да е с нас. Върна се но вече при мен нещата бяха по различни. Чувствах яд и обида. Отново живяхме 2 месеца в скандали докато не му казах да си тръгне.
Сега сме разделени но ми липсва. Той иска да живеем заедно и да поправим всичко. Искам да бъда с него но не искам да живея в скандали и караници. И още повече не искам децата ни да израснат в скандали.
Вие как бихте постапили на мое място.

Коментари

1.   Щом има любов, значи има надежда. Мисля, че във вашия случай една терапия като двойка много ще помогне, защото му трябва трети и независим човек, при който да си изплачете болката. Критиката от човека до нас боли иначе тройно, защото го обичаме и желаем да му се харесаме. Обикновено такива мъже искат просто да упражняват контрол върху всичко в живота си и не могат да живеят с това, че са зависими емоционално от жените си. Моят съпруг е подобен, но добре, че и двамата не сме злопаметни и двамата правим компромиси. Чела съм много по темата и стигнах до извода, че става дума за перфекционизъм, но повече за контрол и за страх от смъртта дори или от загуба на контрол. Моята тайна е просто в този момент да се съгласявам с него формално или поне да не отвръщам и после да си правя каквото знам :)
Важно е колкото и трудно да е да не му отвръщаш със същото отношение, но най-добре е действително терапия като семейство.

2.   Здравей! Бих започнала с това, че историята ми е много позната, чак подозрително. Мои семейни приятели, доста приличат на това което си описала. Имат близначки на 3 годинки, но за разлика от вас сключиха брак миналата година. Не знам съвпадение е или не. Това няма значение. Иначе, конкретно по проблема мисля, че си му дала достатъчно шансове вече. И главното което смятам е, че няма да се промени. Ти сама си разбрала за себе си, че не искаш да живееш така в скандали и караници, а не само ти а и децата Ви. Не ги използвайте като оправдание, за да живеете заедно. Те имат най-малка вина за това което се случва между Вас. Не им го причинявай. Поне ако е сериозен като баща и си поделяте грижите за тях, няма да имаш проблем за в бъдеще поне в това отношение. Защото като чета, не споменаваш за проблеми в отглеждането на децата, въпреки че сте се разделяли и събирали. И последно отговорът на последния ти въпрос: Вие как бихте постъпили на мое място? Моят отговор е: Не бих се събрала с него отново да живея.
П. С. Тук ще получиш много мнения и съвети, но помни никой не е на твоето място. А ако се съберете и си дадете още един шанс, пожелавам ти да се разбирате и да оставите скандалите в миналото. Успех!

3.   Това е твоята гледна точка. Неговата може да е друга, може да смята че прекаляваш, може инатът да ти е по-силен от неговия, може да не даваш реална представа че от тръгва всичко. Така той е бил обиден и отчаян преди теб, като е осъзнал че цял живот няма да има промяна в теб и ще трябва да търпи глезен характер! Така си тръгва, но любовта му към теб е силна и се връща, надявайки се че може да си осъзнала своите грешки и че си се научила да казваш извинявай когато прекалиш. Уви, хората не се променят и той се сблъсква отново с разглезената си женица която смята че всички са и длъжни.