Ревнувам любовника си...
Бих искала мнения от мъже, ако е възможно.
Омъжих се 19-годишна. Бракът ми бе нещастен изключително. Във всяко отношение. Без разбирателство, без приятелство, без добър секс. Но се научих на голямо търпение и много- много компромиси. Стигнах до ръба на нервна криза и усещане за абсолютно нещастие. Родих и отгледахме 2 деца, учих и напреднах в кариерата. След 13 години брак започнах да изневерявам инцидентно, но се поуспокоих. Нежна съм като външност и с хубава фигура. Приех нещата каквито са. Вече изминаха 18,5 години от брака. През цялото време таях надежда да срещна любим мъж, сродната си душа, но никой не породи същите силни чувства , каквито бяха към съпруга ми. Допреди близо 2 години. Тогава започнах връзка с женен мъж. Той е всичко това, което аз съм искала за себе си, но никога няма да имам. Женен е и лошото е, че обича и жена си. Твърди, че обича и двете ни. Понякога толкова силна тъга изпитвам /което си е маскирана ревност/, че предпочитам да прекъсна връзката, за да се свърши. Опитах, но той бе много упорит и продължихме да се срещаме, все едно нищо не е било.

Въпросът ми е: възможно ли е да обича и двете еднакво??? Според мен задължително едната има превес и това е жена му. Дали просто не си разнообразява доскучалия живот с мен???

Ще добавя само че е хубав мъж и преди брака е бил с много-много жени, но казва, че са били като чаша вода за него. Ще добавя и че никога не ми прави подаръци и други специални жестове, но мисля и че към жена си не прави. Предполагам, че е стиснат, но е възможно и да е от липса на чувства към мен. Казва, че е свикнал жените да правят жестове към него, а не обратното.

Ще чета внимателно всяко мнение.
Благодаря! :)

Коментари

1.   Здравей! Историята ти е подобна на моята! Бъди убедена, че този човек не те обича истински и че държи повече на жена си. Определено се разнообразява с теб, а не е изключено и с още някоя. Мисля , че не трябва да си съсипваш живота с този човек, а да гледаш напред. Този не е за теб и няма да ти е опора в живота.

2.   Не се заблуждавай. По всичко личи, че ти си поредната чаша вода за него. И аз имах връзка с един мъж, вярно, че беше много по-млад от мен и женен, казваше че ми че държи на мен, но за една година не направи никакъв жест да покаже, че това е така. Всички мъже са еднакви. Не слушай какво ти говорят, а гледай какво правят. Ако можеш си вземи от него секса ако е добър и гледай да не се привързваш и влюбваш като мен, че е много болезнено когато разбереш, че никога не са държали на теб, а само са те използвали за развлечение.

3.   На тебе че бракът ти е нещастен не значи че твоят любовник ще ти войдиса на акъла и той насила да стане нещастен. Ти самата трябва да си наясно със себе си. Нов
мъж ли ще си търсиш или само разнообразие. Пробвай го като му кажеш ИСКАМ ДА СЕ РАЗВЕДЕМ И ДА СЕ ОЖЕНИМ.
Той ще ти откаже. Тогава ти ще му кажеш СТОЙ ТОГАВА ПРИ ЖЕНА СИ. Занаятиса за няколко дена. Твоят човек
или ще те заобича, както ти искаш, или ще се тежкари,
или ще спре да те търси. Абе затвори очи и фантазирай
докато си с мъжъ си, но доведи работата докрай. Аз съм женен мъж. Всичките ни любовници бяха и в момента са
нахални, нагли и само искат. КАК ДА СЕ ВЛЮБЯ.

4.   Гледай си мъжа мила и не закачай другите.

5.   От Авторката
Всички ли мислят така? :( може би сте прави. Да, предполагам, че няма никаква любов от негова страна. А изобщо дали съществува любовта? А нима обича жена си? И в това не вярвам.

А към №3. Сега не съм нещастна- с любовта към мъжа ми си отиде и това чувство. В живота имам всичко материално, което бих искала да имам, дори постигнах повече от мечтаното. Но само с материални неща не се живее, според мен.

6.   Здравей, искам да ти споделя нещо, аз съм жена, която има мъж, който непрекъснато изневерява, казва, че обича само мен, но аз знам, че обича и любовницата си, казвал го е на други, знам го със сигурност, бих искала да си поговорим с теб, защото съм сигурна, че можем да си помогнем взаимно, чест и почитания, но и ти си унизена като мен, мъжете са ГАДОВЕ! пиши ми, ако искаш... бих се радвала да разбера другата страна! БЛАГОДАРЯ!!!

7.   към №6
Благодаря ти, че спокойно говориш с мен. Но аз съм и съпруга, макар веднага да проумях, че съпругат ми не е човекът за мен. Ужасно съм привързана към него, нищо лошо не му желая, но вече няма истинска любов. Изобщо липсите са толкова, че не се търпят.

Какво казва любовникът за жена си??? /какво аз съм чувала и то от няколко мъже, с които имах кратки връзки/ -ще ти кажа честно. Всички те много уважават жените си /тези, с които аз съм била/, привързани са ужасно и биха се разделили с жените си само ако те ги изгонят. Най-много им харесва и уважават това, че ги търпят и пак се грижат за тях. И ако ти се примириш, той никога няма да те напусне, но винаги ще кръшка, щом е започнал. Не се опитвай да го разделиш с любовницата, защото ще я смени и ще е още по-внимателен, но пак ще го прави. Нещо му липсва вкъщи. С времето връзката става като второ семейство. Ако се прекрати, ще има нова. Но ако е с чувства, всички страни изпитват болка.

И аз знам, че той ревнува от мъжа ми, защото не знае цялата картина, но не го показва. Знам и че е способен да преспи с друга, за да ми отмъсти, ако е подозрителен.
Изобщо, кой на кого и за какво отмъщава :) ???
НО ЗНАМ ЕДНО: АКО НЕ СЪМ АЗ, ЩЕ Е ДРУГА!!!

8.   Здравей, радвам се, че ми отговори. Разбира се, че ще говоря с теб, не се учудвай, просто съм човек, който разбира нещата, никога не съм се опитвала да го разделя с който и да е, това трябва да е ясно. Опитвам се да разбера къде греша и както всяка жена искам да съм единствена, но уви. Любопитно ми е как изглежда тя, по-красива ли е, по-умна ли е, в секса ли е по-добра, не се смей, това са неща, която всяка жена си ги задава, когато мъжът и изневерява. После си казвам, защо ми е да знам, когато така или иначе е с нея, аз съм далеч от него. Но въпреки това ме гложди от вътре. Не познавам мъж, който да е бил само с жена си, това е нещо нормално за тях, но е обидно за нас. Аз съм женена от 12 год. честно...никога не съм му изневерявала, колкото и да странно за всички, не ми е било нужно, може би. Трудно се преживява това, но аз умея да преживявам нещата, не прощавам, просто живея с тази мисъл...ПОЗДРАВИ...пиши ми.

Знаеш ли бих искала да съм обичана като жена, любена като любовница и уважавана като майка. Дали не го иска всеки това , а!!!

9.   Към авторката: може да пием по кафе някой ден, така ще можем да си споделим доста неща, така ще живеем по-добре със ситуацията.

10.   към №8, от Авторката

Здрасти! :)
Ти наистина си пример за човек над нещата.
Радвай се, че не си имала нужда да изневеряваш, защото аз не исках, но се наложи. Нормална жена съм и имам нужда от секс, мъжът ми - не. Истинската причина не я знам, но предполагам, че е от редките случаи. За него проблем няма. Егоист просто. Аз почти директно му подсказах какво ще стане, но...без реакция. Така започнах. Не знаех до тогава, че може 2- 3 ...пъти! Бяха минали 13 год. на търпение.
Нормално е да искаш, каквото искаш :) Всяка го иска. Но нещата са 100% мимолетно. Но важното е, да сме поне над 70% доволни.

Какво да те посъветвам? Да не си го слагаш навътре. Мисли позитивно. С теб пътува насам-натам, на теб ще носи чорапи , ако влезнеш в болница, а на нея дали? Ти имаш дете от него. Може би и тя иска , и той иска, но ще си остане така.

Знаеш ли, беше преди дни с жена си на екзотична екскурзия в чужбина за седмица, а на мен какво донесе? - пясък и миди. Чак ме жегна и се скарахме много. После ми плака, че искал да съм с него не заради материално, а заради самия него. Пълен егоист. Даже да ме зарадва не иска. Макар, че ме е питал, ако умре дали бих му носила цветя и бих ли плакала. Нарцисист и това е. Но се съмнявам, че ако имам проблем наистина би ми помогнал. Изобщо не мога да разчитам на него за нищо, че съм щяла да го използвам.
Кой е №9?

11.   към Авторката: номер:9 ....това съм аз... жената, която не е изневерила на мъжа си и която знае за любовницата му. Благодаря ти за отговора. Изглеждаш ми доста ядосана, незнам какво да ти кажа ... ти си толкова ощетена, колкото и жена му, защо? ще попиташ... Защото той иска да е с теб... не може ...ти искаш да си с него... не може.....а тя иска да няма друга... незнам ситуацията е доста сложна или може би ние си я правим такава. Всичко опира до секса, дали е единственият който го прави добре или просто си свикнала с него...по-добре си намери друг за секс /свободен/, прави го само заради секса и не влагай чувства, аз не мога да го постигна, но мога да ти дам съвет, дори и да не съм го изпитала, а както го мисля. Възхищавам се на жени като теб, но ми е мъчно, когато си помисля за моята ситуация, в която съм аз, опитвам се да не мисля за това, за сега не успявам. Това е. Поздрави.

12.   Щом ревнуваш любовника си значи че го обичаш. Понеже
е женен не можеш да го виждаш когато ти искаш. От там
идва ревността. Но е по добре да имаш връзка със женен
мъж, който няма намерение да се развежда. Когато единия
партньор е свободен, ще дойде един момент в който
свободният ще си намери оправдание че не иска да раз-
валя семейството на женения и ще каже ,,Аз бях до тук,,
Тогава за влюбени хора като тебе идва краят на светъ.
КОИ ЗОДИИ СТЕ ТИ МЪЖЪТ ТИ И ЛЮБОВНИКА ТИ. На Алена
хороскопът и е много точен. Препоръчвам ти да го четеш.

13.   от Авторката към Съпругата/№9/
Не мога без чувства да имам връзка. С големи усилия е продължавала максимум до 2-3 месеца и не ми е хубаво, независимо от "способностите" на мъжа. От страна на мъжа е имало чувства към мен. Поне единият се влюбва от двойката, ако не е нещо инцидентно. Мисля, че щом има връзка винаги има чувства.

14.   от Авторката до №9
Харесвам те като мислене и бихме били приятелки при други обстоятелства, но мисля, че идеята за кафе не е много добра. :))))

15.   ДО АВТОРКАТА от съпругата: Здравей, благодаря!
Наистина си права за кафето, но пък помисли и от другата страна, че можем да се поучим една от друга.
Наистина ти желая късмет и щастие, което наистина търсиш.

Просто си попаднала на кофти момент, измъкни се. Пожевлавам ти го от сърце да си много щастлива, защото са малко щастливи хора вече. Аз лично ....не съм, а искам да бъда. КЪСМЕТ!!!

16.   Към № 3. Аз съм и 25 годишен брак. Влюбена съм и той без никакви намеци от моя страна искане за развод ми предложи брак. Излезе от дома си. Не настоява да го последвам веднага. Любовта се среща и ме сполетя.

17.   от Авторката към №16
Радвай се!!! Наистина те е сполетяла. Това доказва всичко, че наистина държи на теб и те обича.
Мислих много...баща ми преди години казваше: ако един мъж те обича, ще ти предложи брак, а не да спиш с него. Целият ми опит показва това!!!
Любовта към двама не е любов, а харесване, доволство, но не и любов.

18.   Здравейте, и аз съм една от вас...Мисля че в крайна сметка дали ще сме любовници или вярни съпруги с мъже любовници все сме унижавани.

Любовницата -заради бъдещето, което не може да има с любимия човек, а съпругата-заради разрушеното бъдеще. И нека да сме ясни-никоя жена насила не е накарала нечйии женен мъж да дойде в леглото и. Колкото и единия е виновен, толкова и другия. Безкрайно много съжалявам, че станах третата в едно семейство. Нараних една жена, която ще живее с мисълта, че мъжът и е говорел нежно на друга и е давал ласките си на друга...на приятелката и.

19.   Здравейте! Желая да споделя историята си и ми дайте съвет или изкажете мнение. Омъжена съм, но със съпруга ми не живеем щастливо. Влюбих се в друг, той направи всичко възможно, за да се влюбя в него, той също ме обичаше много. Правил е много неща за мен, много жестове, много любов. Той също е женен, мисля че обича жена си, но е и с мен.

Но напоследък той е друг. Започна да ми звъни по рядко и се виждаме рядко, мисля че има и трета. Не съм сигурна, но не знам какво да правя да се разделя ле с него, не знам. Може би е дошло времето.

20.   Към №19 от личен опит зная, че съмнението за трета е убийствено, защото има ли връзка има и чувства. Аз лично поисках да си дадем малко време, защото не бях сигурна, че има трета. Зная коя е третата и че тя прави всичко възможно да бъде с него, макар, че той твърди, че не си пада по нея. Всичко споделя с мен и това ме кара да ревнувам. Може би ако зная по-малко ще е по-добре.

Сега се мъча да съм далеч от всичко, но много ме боли. Той твърди, че не му трябва друга и има всичко, за което е мечтал. Всеки ден ми се обажда и иска да го слушам и ако искам пак да продължавам да му се сърдя. Мисля, че никога няма да разберем за третата, може би е само наша фантазия, породена от ревност.

21.   Здравей авторката много хубава тема си написала, малко ми е тъпо че така се е получило при теб, но нека аз като мъж да кажа че не всички сме гадове прелюбодейци или изверги не уважаващи жените. Въпреки че казах това сега аз влезнах в ролята да мъж който трябва да бъде с женена жена. Интересното е че казва че обича мъжа си, обаче не искала да ме губи и мен и че съм и бил слабост.

22.   Винаги съм се чудила дали е възможно един мъж/жена да обича едновременно двама и то така, че да не иска да се раздели с никой от тях. Аз не съм го изпитвала. Когато обичам един, другите ми стават противни.

23.   Здравейте! Е дами четох, четох и не можах да се начудя! Какви жени сме след като не можем да си управляваме живота пълноценно- Сори, но има доста глупави жени! Как така ще живеете нещастно! Ама вие си ръководите живота! Как така мъжът на едната ще изневерява системно! Ама това е наглост- а тази която търпи глупачка! Ей дами не влагайте чувства! Живейте за децата, за спокойствието и бъдете истински жени! Мислете за себе си- така ще ви забележат! Повярвайте! Не се е родил индивида- истински мъж! Правете секс, но не вие да давате вземайте... , и секса да е само преживяване нищо друго!

24.   Здравейте мили дами. Реших се да пиша тук, защото усещам добронамереност и разбиране помежду ви. Искам и аз да споделя моята ситуация, защото има въпроси, които много ми тежат.
Пътят помежду ни беше много дълъг. Влюбих се 2 месеца след като се запознах с него, а контктите ни бяха само формални, по работа. Но постепенно започнахме да общуваме често и дълго. След положин година започнахме връзка- луда и ненаситна любов, защото твърде дълго бяхме чакали. Споделяхме как това, което изпитваме не е било никога досега и при двамата, много силно се влюбихме. Но проблемите:
-много голяма разлика помежду ни. Затова и толкова трудно се сближихме, затова и е наистина наивно, дори за външния наблюдател абсурдно да вярваме в общо бъдеще.
-В ситуацията в която сме е освен странно. и подсъдимо да излизаме
-Резултатът- нито ден спокоиствие, трябва да се крием.
-оказа се че е женен

26.   Аз съм от страната на любовниците. Ужасно е чувството, но когато се влюбиш, наистина оглупяваш и не мислиш трезво. Заобичах мъж, който знаех, че е обвързан. Винаги съм го харесвала и си помислих, че щом ми предлага да се виждаме и показваше постоянно, че ме харесва си мислех, че могат да се развият чувства между нас. Не съм искала да ги разделям, не съм предприемала нищо за тази цел, а и тяхната връзка не можеше да се нарече връзка. Винаги той беше настоятелния, показваше големи симпатии, аз го допуснах до мен, започнахме да се виждаме често и да се опознаваме като характери. Влюбих се силно и с това страдах много в следствие на неговото безхаберие. Като се видим ми говори едни неща, мил е, нежен е, любящ е, един прекрасен мъж от сънищата ни, обещава да ми звъни, но не го прави, правим си уговорки и не ги спазва. Наистина приемам като причина че работи на 2 работи и спи по няколко часа за денонощие, но не мога да разбера това в мъжете защо лъжат и не казват нещата в очите. След като не го интересувам защо се държи прекрасно като се видим, а не му липсвам да ми звънне и още по-лошото, не си спазва обещанията. А те са такива, че ми обещава съвсем сериозно, че ще ми звъни често след като вижда при срещите ни, че съм наранена от неговите неспазени уговорки и безизвестие. Даже мина месец и половина от както се видяхме последно и ми обеща, че ще ми се обажда след като му казах, че вече всичко зависи от него и че ме боли като аз го търся. Защо не ме отреже като му звъня, щом не ме иска и не се обажда, а като се видим е различно, романтично. Ей това не мога да си обясня. :( :( :(

27.   Аз съм в същата позиция и знам какво е. Също не знаех че е женен, но заради силните си чувства не успях да прекратя всичко, не го и желаех. Много съм се питала кой е виновен в подобна ситуация- любовницата ли, че няма морал и задръжки. Или може би мъжа заради това че лъже. Или дори съпругата, заради поведението си, невъздуржаност, грубост, незачитане на мужа си. Откъде идва такова поведение- от чувството за притежание, не го приема за човек. Не е нещо крайно, но определено уважението което е между нас двама го няма при тях. А за какво доверие, каква любов можем да говорим ако единия е сложил тежката си властна лапа над другия и не му дава да диша? Но пък и заслужава ли тя въпреки всичко да бъде така грозно мамена? Не е ли тя най-голямата жертва? Той лъже , защото не може да казва истината в очите, не може да прояви твърдост и решителност. А тя, не го ли следи изкъсо от любов, от потребност от него, от желание за близост, която така и не постига, или от елементарно чувство за притежание? Не зная...

От друга страна как да постъпи той, между навика и любовта. Просто навик ли е това 30 годишно съжителство, или е и привързаност, сигурност, признателност, общи деца, дом, приятели обич... И любов ли е онази луда тръпка, така копняна, така жадувана, мечтана... или авантюра, предизвикателство, или заблуда породена от романтичните обстоятелства, от непостижимостта, дори от 40те години разлика във възрастта? А той- не е ли жертва? На емоциите, човешките колебания, любовта, ценностите?... Остана тя- омразната, любовницата, неморалната. Какво ли е това същество, има ли поне малко самоуважение, малко гордост, достойнство? Може и да страда, ахх, как ли се живее криейки този грозен и срамен грях. Какво ли има в съзнанието и щом може да понесе вечно да е втора, изоставяна, сама. Как посреща сама празниците, дали и се иска да погледне в онази топла къща и да види там до него себе си?

Не, не заслужава това щастие, всяка нейна болка е заслужена, та тя краде чуждия мъж, чуждия живот, нейното щастие! И може би плаче тихо в тъмното сама, изоставена, отблъсната от света, без разбиране,малко топлина, любов. Жестоко е и нейното наказание... но, заслужено. Как няма право да поплаче на нечие рамо, защото това е общество е на предрасъдаците, на морала? А когато стенеще от болка и потърси номера на любимия, пияна, празна, с предадена и ограбена душа, болна, луда, страдаща, нямаше кой да отвърне на слушалката, трябваше да чака. До кога- няколко часа, до утре? Душа не и остана вече... Но какво да прави, тук не тя определя правилата. Да си тръгне? Ах, че нали обича, и то как!
За какво е виновна, и осъдена, завинаги? Че някога бе откъснала забранената мислъл да обича, че узна как да чака, да копнее, тихо, жадно, горко в мрака да плаче тихо, и после пак да обича...

28.   Мъжете, които са обвързани никога не се разделят с жените си! Това го казвам от опит! Те обичат жените си, децата си, семейния си уют, който предпочитат след няколкото игри на любов с наивници като нас! Ние се вкарваме в ситуацията, търсим чувства, там където ги няма! Аз бих шута на един такъв и му казах в очите, че е мъж на години, да не се прави на пубертет, да си гледа децата и да мисли за тях, а не за простотии.

29.   28, никога не казвай никога, защото пък моят се разведе и се ожени за мен. Просто или сте попаднали на грешния човек, или не ви е обичал истински.

30.   Едно е любовник... ако станете семейство нещата ще протичат различно просто ще си на място на сегашната му жена друга ще заеме твоето място... всичко е една заблуда

31.   Здрасти! Звучи много некоректно, да чакаш 19, 5 години да се появи някой и да използваш сегашния само за параван, но не съм ти съдник. По повод изневярата. Правя го откакто се помня. Имал съм и 6 годишна връзка, но обикновено издържам около година и нещо(статистика). Незнам как подхождаш към мъжете, но ако на мен ми кажеш че искаш да напускаш мъжъ си и си търсиш подходящ бъдещ партньор, няма да има никакво начало, защото не бих искал да те лъжа, а и това ми звучи като интерес(ще бъда с теб, но ако се ожениш за мен). Друг е въпроса че може да се случи в процеса на връзката да имам такова желание но това си е божа работа. Лично аз, незапочвам извънбрачна връзка за да си сменям настоящата. Ние мъжете сме много поотговорни от жените. Не любовта към жената е причината да се връщаме винаги при нея(тя отдавна е отшумяла) а уважението и отговорноста към семсйството което сме създали. Е като сме сбъркали, ще си носиме кармата, но да оставя децата си нещастни и жена си на улицата, няма как да стане. От друга страна няма как да си задържам нагона към другия пол и решението идва автоматично. Имал съм два случая, в които са показвали ревност, започвали са да ми държат сметка(въпреки че не е имало причина да се притесняват че ги дублирам с друга) и съм ги отсвирил и двете точно заради ревноста. Ревнивата жена е поопасна и от земетресение. Можеби, проблема при теб е че като започваш нещо не си честна да кажеш защо го започваш. Повечето постъпват съвсем честно. Имам си семейство неискам да го развалям, просто търся малко допълнение и въпроса приключва. А дали ви обича и двете.... не. Обича само теб, но към жена си изпитва отговорност.

32.   Към № 26:
От колко време е връзката ти с този мъж, който не ти е звънял месец и половина и не си спазва уговорките и обещанията? (Това означава, че и на Нова година не ти се е обадил, нали? ) Питам те, защото съм в абсолютно същата ситуация – едно към едно, както относно началото на връзката, така и в последващото й развитие. Аз проявих огромно разбиране, търпимост и толерантност, но мисля, че при следващата ми среща с този човек, просто ще поставя нещата по местата им. Мъчно ми е да го направя заради прекрасните мигове, които сме имали заедно; заради изключително силното привличане между нас и заради собствените си илюзии, с които ми е трудно да се разделя. Истината е, че ако един човек действително мисли за теб, той ще открадне от съня си, но те намери време да ти се обади. Другото е галене на собственото му его – да знае, че ти го обичаш и го чакаш. Много е болезнено, но това е истината. Така се трупа житейски опит, в края на краищата.

33.   От н. 26 към н. 32. Да и на Нова година не ми се обади, изобщо тази 2013 не сме се чували, а не сме се карали изобщо. Даже през последната ни среща той сериозно ми обеща, че ще ми звъни много по-често след като му казах, че вече не ми е приятно да виждам неговото безхаберие и отношение. Казах му, че всичко вече е в неговите ръце и ако иска ще ми се обажда, но явно не е искал, всичко е било просто на думи (а изглеждаше толкова искрен и натъжен от това, че и аз съм тъжна и наранена). По принцип разбирам кога са искрени хората, но с него не мога, , загубвам всякаква интуиция. Не разбирам защо го прави и ме лъже.

34.   Към № 26 (33) от № 32

Не е само при теб така. В моя случай, човекът ми се обади по телефона на 07. 01. 2013 г. и след това дойде лично да ми честити новата година. (По-добре късно, отколкото никога! ) След което каза, че ще се видим „тези дни”. Днес сме 12 февруари. Повече няма да ти обяснявам. И той казва, че има много, много работа… И той казва, че му липсвам и държи на връзката ни… Същата картинка!
Според мен има няколко обяснения за това:
Обяснение № 1: Този мъж има сериозни лични проблеми – в постоянната си връзка (семейството) и пр., които трябва да реши. Те не са свързани с теб, но не си ти човекът, който ще му помогне да вземе правилното решение. Това е така, защото той не гледа на теб като на приятел, а си му за отмора – глътка свеж въздух, когато има време и настроение за това.
Обяснение № 2: Това е един повърхностен и по своему безотговорен мъж, който няма нищо против да бъде с теб, защото му е приятно, но не държи особено на това – ако не си ти, ще е друга…
Сигурно има и други обяснения, но всичките водят до един-единствен извод – ЧЕ НЕ СИ СТРУВА! Разбирам те напълно, защото, както ти казах, съм в същата ситуация – като го видя и забравям колко много ме е яд на него! Аз, обаче, знам какво означава един мъж да държи на теб и със сигурност не е това, за което си говорим в момента.
Все пак, ще си позволя да ти дам един съвет – не само че не бива да го търсиш по никакъв повод, ами като ти се обади, му кажи, че си заета. Не че не искаш да го видиш, но просто имаш мно-о-о-го работа. И така няколко пъти. Интересно какво ще се случи. Аз поне съм решила да опитам.

35.   От № 26 към № 32
Мисля, че е второто обяснение напълно отговаря за него. Искам да ми звънне и да му кажа, че съм заета, но той толкова се е отдал на живота си и течението, което го носи, че съм сигурна, че няма ме потърси изобщо. Междудругото вчера го видях случайно в града... , а все още като го видя и се сещам за всички хубави моменти и хубави разговори и ми става тъжно, че ме е забравил и не съм му важна. Измъчвам се, защото не е от хората, които лесно се забравят; той е олицетворение на всичко, което харесвам в един мъж - интелигентен, умен, отговорен към нещата, с които се занимава, остроумен и добър. Тормози ме това, че държанието и поведението му не отиват на истинската му същност. Познавам го много добре и знам, че си слага маската на идиот нарочно; говорили сме си на тази тема и съм му казвала, че виждам какъв е всъщност и не може да ме излъже за това какъв е, но ми отговаря, че в живота трябвало да се научиш да си такъв за да ти е по-лесно. Много пъти съм се опитвала да го размекна, да открия истинската му чувствителност и да му покажа, че това е правилното държание. Ако един простак се държи идиотски няма да съжалявам, той е единственият човек, когото познавам, който прекрасен човек по душа и сърце и характер и който се прави на идиот :(

36.   Знаеш ли, Самърсет Моъм има една прекрасна мисъл от „Души в окови” и тя е следната: „Не зная какво е това, което кара някой да те обича, но зная, че то е единственото, което има значение. Ако то не съществува, не можеш да го създадеш нито с доброта, нито с щедрост, нито с каквото и да било друго на този свят”. Не съм сигурна дали цитирам точно по памет, но смисълът е същият.
Приеми, че у този мъж просто го няма това неназовимо чувство, което те прави важна и единствена за него. Това е тъжната истина, независимо колко прекрасен е той като човек.
Иначе светът е пълен с прекрасни хора – интелигентни, остроумни и добри… и някои от тях са мъже! Не зная на колко години си, но освен чувствителна, ти също си доста интелигентна и ми се иска да вярвам, че ще имаш късмета да познаваш и други такива мъже, като този, за когото ти е мъчно сега. Болката, обаче, винаги е уникална… всеки път имаш усещането, че се случва за първи път, независимо колко те е боляло преди за някой друг. Трябва да осъзнаеш това и да се научиш да живееш с тази своя чувствителност. Това ти го казвам от опит, въпреки че и аз не винаги успявам.
Опитай се да си внушиш, че този мъж има правото да живее както си иска – това е неговият свободен избор, дори ако, според теб, е тъпо да се прави на идиот. И си помисли за още нещо – дали, всъщност, ти не си доизмисляш сама неговото съвършенство… Аз все повече си мисля това и по повод на случващото се с мен.
Въпреки всичко, животът е непредвидим. Дано нещата се развият така, че да престанеш да се чувстваш тъжна, наранена и нещастна. Ще се радвам, ако споделиш отново как си след време.

37.   (№ 26)
Благодаря за топлите думи, стана ми много приятно докато четях редовете и усетих подкрепа. И аз ти желая всичко най-хубаво, което те прави щастлива. С радост ще споделя, ако се почувствам по-добре. На 22 съм :)

38.   Към № 26:
Аз съм на много повече години от теб, и както виждаш, и двете се оказахме в сходна ситуация. Това потвърждава великата истина - че духът просто няма възраст!
Сетих се да ги кажа още нещо, което със сигурност, ще ти свърши работа. Никога не се опитвай да навлизаш толкова надълбоко в личното пространство на един мъж и още повече - да искаш да го промениш, съобразно собствените си виждания за неговата същност и за неговия живот. Нито един мъж не обича това. (Между другото, жените също не го обичат! ) Това може би е една от причините, поради които твоят приятел е предпочел да прекрати контактите си с теб. Смисълът на подобни връзки е в това да виждаш собственото си отражение в очите на другия и това, което виждаш там, да харесва на самия теб. Когато срещаш неодобрение или упрек (макар и изказан с добри намерения! ) това ти създава дискомфорт. Помисли си върху думите ми!
Връзката между двама души безспорно изисква напасване в техните виждания за поведение, ценностна система и за живота изобщо. Когато срещнеш правилния мъж - онзи, който действително държи на теб и за когото действително ще бъдеш едно от важните неща в живота му, той ще се опита да отговори на очакванията ти, без ти да му поставяш това като условие. Аз съм сигурна, че ще го срещнеш и тогава ще разбереш колко съм права! Пожелавам ти го от сърце! Не се измъчвай повече, прекалено си млада и всичко хубаво за теб тепърва предстои. Остави твоят "съвършен" приятел да се прави на идиот, колкото си иска. Това просто не те засяга! Не се натоварвай с неговите проблеми - те са си негови и той ще си ги решава сам, както намери за добре. Радвай се на живота - на слънцето, на хубавото време, на това, че си млада, здрава, умна и чувствителна. Всичко ще си дойде на мястото, сигурна съм в това!