На моята съпруга... Честита годишнина!
Тя! Има я! Онази жена! Жената!
и ще я познаеш, о, повярвай ми, друже, ще я познаеш!
Тя ще знае всичко за теб.
Не се плаши! Това не е нещо непременно страшно.
Тя ще знае твоето ЕГН, че и дори подписа ти, ще знае имената на родителите ти, ще нзае колко и какви домашни любимци си имал и че си плакал, когато пудела ви е починал.
Ще знае кои са били любимите предмети в училище и ще знае колко си мразел да посещаваш другите. Ще знае какви филми гледаш, каква музика слушаш, коя е любимата ти закуска.
Ще знае какво те боли и защо ставаш понякога в 3:00 през нощта.
Ще нзае как се смееш и кога е истински. Ще знае кога си обиден и кога радостен, кога не ти е до нея. Ще знае кога да говори и кога да си замълчи и просто да опре ръка на рамото ти и да се усмихне. И повярвай ми, ще знае какво означава това за теб.
Ще знае как мразиш да пазаруваш дрехи и колко часове можеш да изгубиш, ровейки се в поредния автомобилен форум.
Ще знае страховете ти, мечтите ти, слабостта и силата ти.
Ще знае точно какво е кафявото в очите ти, ще познава бръчиците от усмивки. И ще знае на какво прасе приличаш, когато си пиян.
Ще знае всичките жени в живота ти и защо изгуби онзи стар приятел.
Ще знае как понякога скришно си почистваш ушите с ключа на колата. И ще знае как мирише устата ти сутрин след Нова Година.
Ще знае какъв е бил първият ти автомобил и за онази катастрофа, когато си карал пиян. Ще знае колко мразиш да ти натяква да си сложиш колана и как й се присмиваш, когато плаче на някой филм.
Ще знае как си разхвърляш дрехите по пода и как оставяш една неизмита чаша в мивката.
Ще знае номера на дрехите ти, обувките и кой е любимия ти цвят. Ще знае, че ще понацупиш, когато пак ти е купила нещо без да знаеш, но ще знае, че ще го носиш.
Ще знае какво е изражението на лицето ти, когато плачеш без сълзи.

Да, друже, тя ще знае всичко за теб.
Ще знае кога ти е хубаво и какво да направи, ще знае как обичаш яйцата, ще знае как целуваш и как се любиш.
Защо? ! Защото те е наблюдавала, всяка подробност, всеки детайл от теб й е бил важен, защото наистина те е слушала. Защото наистина те е обичала. Защото някак е успяла да пробие всичките ти защитни стени и без сам да осъзнаваш, си й разкрил всичките си тайни.

А, знаеш ли, кое е най-хубаво? ! Че въпреки, че тя ще знае всичко за теб, ще продължава да те обича, да те слуша, да те наблюдава и вечер когато се сгуши до гърдите ти, ще се усещаш като най-щастливото копеле на тоя свят.

Има Я! Нея! жената! Има я - не се отказвай от НЕЯ! Търси я, тя е там и ще знае всичко за теб.

----
Посвещавам на моята кротка другарка и спътница в живота, на моята по-нежна половинка, на моето малко тигърче - прекрасната ми съпруга. По случай 5 години от датата на нашата сватба.

И да ще знае, че мразиш сватбите и че всички онези щуротии, с които тогава ти напълни главата: панделки, цветя, табелки, списъци. Ще знае, че не помниш какво точно пише на поканата от сватбата ви. Ще знае, че понякога си просто говедо, но ще знае и колко много я обичаш.

Коментари

1.   Честита годишнина и на двамата!
Чудно си го написал! Покажи й го, ако не си!
Дай боже, още 50 години - с това чувство помежду си да останете!

2.   Честит празник и от мен!
Споделено да ви е още 55 гидини.
Разплака ме.
Дано го прочетат и повече млади момчета, които по един или друг повод тук писаха, че всички жени са такива и такива.

Присъединявам се към номер 1 - покажи й го, ако не си! или й го напиши някъде и й го остави като писъмце - ще е много трогателен подарък.

Плам

3.   Не съм много по романтиката и ми е малко сладникаво това, но честито и да сте живи и здрави и щастливи. Аз съм с моята от 10 г. и да сме живи и здрави да празнуваме още много пъти по толкова.

4.   И мен ме разплака. Поздравления!!!

5.   Много е хубаво! Поздравления! Покажи и го.

6.   Блазе ти, че имаш някого, с когото се чувстваш така. Ти си щастливец.

7.   Аз не си чистя ушите с ключовете за колата, защото е нехигиенично. (за ушите, не за ключовете)

8.   След всичките тези приказки, защо не вземеш тържествено да я натаковаш здраво по слуая? Бас държа, че ще остане много по-доволна!

9.   Ха честито! Довечера ще прасна една водка с мезенце пред телевизора за вас.

10.   Благодаря за пожеланията, хора. Да ви се връщат.

Да, ще й го покажа - разбрахме се да не си купуваме нищо, но аз все пак искам да отчета този ден.

7 - аз го правя :))))) ама тя и така си ме обича

8 - едното не изключва другото

9 - наздраве!

11.   А, пич - вземи букет цветя. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!
Ще се размаже!

12.   Това е великолепно!!! Това е велико!!! Оооо-дааа, имаш ОТЛИЧЕН.

13.   Честита годишнина, и един съвет от мен. Старай се да бъдеш по-добър, то безгрешни хора няма, но когато виждаш как доброто е повече в партньора ти, тогава си истински щастлив. Защото когато обичаш искаш най-доброто за човекът до теб, със сигурност ще я накараш да се чувства по-щастлива, както и тя теб.