Помощ - женени сме от 6 м., а той си има любовница!
Здравейте... Аз съм на 21години и преди няколко години се влюбих в мъж по-голям от мен с осем години. Вече сме женени от 6 месеца и от толкова време той има любовница и иска да се разделим за да бъде с нея, но в същото време, когато аз поисках да си тръгна той ме молеше да остана. Немога да го разбера какво иска. Опитах се да ги разделя, но сякаш засилвах връзката им. Моля ви дайте ми съвет как да ги разделя или поне какво да правя... Немога да си тръгна от него защото го обичам безкрайно много и защото знам, че дълбоко в себе си той крие безкрайна обич към мен, но незнам как да я отключа... Моля ви помогнете ми...!

Коментари

1.   Млада си, лесно ще намериш друг, всичко идва и отминава, той не те уважава...

2.   Опс, бързата работа, срам за майстора, Авторке. На 21 г. ти нямаше ли да учиш, да работиш нещо, та тръгна да създаваш семейство?
Сега чакай още 2, 5 г. за развод, защото преди 3 г. не можете да се разведете по взаимно съгласие.
Гледай да не забременееш, моля те!
ж40

3.   "Сега чакай още 2, 5 г. за развод, защото преди 3 г. не можете да се разведете по взаимно съгласие. "
Това е пълна глупост. Било е така по време на комунизма. Сега можеш да се развеждаш, когато си поискаш. Аз съм завършила право, така че може да ми се вярва. :)
Само за инфо на номер 2. Преди е било така, понеже провинциалисти са се женили за софиянци, за да могат да получат възможност да живеят в София. Трите години са сложени тогава, за да няма фиктивни бракове. :)

палачинка :)

4.   Той не те обича, ште го забравиш нямаш нужда от такъв мъж като него. Повярвай ми!!

5.   Aвторке, ти знaеше ли зa любовницaтa или след брaкa рaзбрa?
Колко време преди товa се познaвaхте/ бяхте във връзкa със съпругът ти?

6.   Палачинка, братовчед ми се разведе през 2002 г. и си спомням, че нарочно чакаха тези 3 г., но сигурно си права. Благодаря за инфото . 2 седмици трае един развод и струва към 200 лв. - Авторке, какво чакаш?

7.   В съдa бяхме точно 5 мин. , след около седмицa получих мечтaния документ зa рaзведенa;)))
Но не е товa идеятa нa aвторкaтa, друг е въпросa и.

8.   Мъжът ти не знае какво иска и не е сигурен в чувствата си. Бягай момиче, не се заблуждавай с това, че те е молел да останеш. Накрая ти ще страдаш. Нямате бъдеще

9.   Оф, тук се изказват какви ли не капацитети, вкл. и уж колеги юристи... Та разводът по взаимно съгласие е без ограничение за минимум 3 години брак от 2009 г., когато бе приет новия Семеен кодекс. Останалите съждения оставам на "капацитетите" тук...
М, 36

10.   До номер 2 и 6, така е, има нов Семеен кодекс от 2006г и тази разпоредба е отменена. :)

12.   Аз съм авторката и знам, че всеки би ме посъветвал да, се разведа, но аз не това искам въпреки, че знам че е най-добре за мен... А номер 5 разбрах за нея сутринта след сватбата... заедно сле от около 5 години и преди това се познаваме от 1...

13.   Извинявай, малко е грубо, но вземи се в ръце у му бий шута! Как може още на първата брачна нощ да го е с друга?! И ти още го търпиш?какво бъдеще очакваш?да те обикне ли, да те уважава ли? Няма начин.

14.   Само като ти гледам поста и ми се плаче ...
На 21 години , омъжена - обича мъжът си ; пък не знае да пише.
Замисли се защо си е хванал любовница и преди всичко недей да се унижаваш заради мъж.Този който те обича,не би те изоставил.

15.   Някой може ли да ми обясни как е възможно женен мъж, който си има любовница от първия ден на брака си, да "крие безкрайна обич" към съпругата си, която да не знае как да отключи? Авторке, не искам да бъда груба, но ти в кой свят живееш? Истински обичащите се хора не се нараняват (поне не съзнателно), а се грижат един за друг. На този човек не му пука за теб! Пука му единствено и само за собствения му задник (с извинение). Ако поне малко уважаваш себе си, веднага трябва да подадеш молба за развод.

16.   защо се е омъжила изобщо!

17.   Обикновено жените сме толкова бързи