Нормално ли е приятелите да се целуват?
Здравейте. Аз съм момче на 19 години и имам един въпрос и към момичетата и към момчетата.

Нормално ли е приятели да се целуват, с език, по купони и когато са сами, но въпреки това да са само приятели?

Става на въпрос за едно момиче. Тя си има гадже, но той е в друг град и с нея сме се целували вече няколко пъти (на купони и когато сме били сами), спали сме заедно (без секс), но го правех, защото тя ми харесва. Когато и казах, че имам чувства към нея, тя ми каза, че съм и много симпатичен и много ме обича, но само като приятел? :D

И не разбирам... Изненадах се много, след като ми каза тези думи, но въпреки това, аз приех нещата такива каквито според мен са - че тя не ме харесва и че не иска да си разваляме отношенията. Аз също не искам. Но все още имам съмнения, че ми е казала истината, защото ми ми споделиха, че ме харесва (или поне така изглеждало отстрани).

Не ми е болка за умиране, въпреки че наистина ми харесва не само на външен вид, но все още се съмнявам.

Искам вашето мнение.

Коментари

2.   Ми досърбяло я е, кое му е толкова за чудене. При всяко досърбяване, трябва да си намира ново гадже ли? Ти пък не бъди женчо, ами направо я мятай в леглото и не мисли за чувства-мувства. Като ти дават, взимай. Ама под-онре я издебни да е почерпена.

3.   Първо дефинирай какво означава думата нормално. Дали е нормално да се целуват... От гледна точка на психиятрията не е ненормално.

4.   Т.е авторе се чудиш на моя въпрос http://spodeli.net/4/story-81323.html

5.   На 19 години си. Ако бях на твое място бих си отговорил сам на този въпрос. Явно е, че я харесваш. Според мен хората не се целуват с език просто ей така. За мен отговорът на въпроса е, че не е нормално, все пак си има приятел..
Може би решението е такова: продължавай да дружиш с нея и запазете отношенията си, но ако наистина искаш да стане нещо между вас трябва да подходиш внимателно. Комплименти? Не знам какво ще направиш, но в никакъв случай не я пришпорвай. Ако наистина слуха, че те харесва е верен тя ще предприеме нещо, предполагам.
Представям си какво ти е..
:(
Все пак имай някаква надежда, но и не се надявай много.
Дориан*

6.   Целуването е нормално. Ненормалното е още да се наричат приятели при това си поведение.

За да ви е по-лесно: представете си първата дружка от вашия пол и се сетете дали бихте го/я целунали? Именно - ако ще си търсиш целувки, милувки и още нещо, не използвай термина "приятел", защото приятел е само човек, който е винаги до теб (не избирателно и когато му изнася), приема те с недостатъците и качествата ти и би направил всичко за теб без да ти натяква или да иска някакво възнаграждение. Останалото са гаджета (според модерния термин) или всичко друго, но не и приятели. Аз не си и помислям да целувам приятелите и приятелките си. Не за това съм ги направил част от живота си!

Ей, до гуша ми е дошло от неграмотници, страхуващи се от етикети и твърде разгонени хора, които биха налетяли и на роднините си! Приятелът по дефиниция не е човек, който те привлича сексуално и физически и с когото се целувате, натискате, опознавате анатомиите си и евентуално ще забремените или ще ви забремени (според пола ви). Друг вариант няма, защото този е единствения верен! :)