Как се живее със заядлив и зъл егоист?
Омъжена съм от 19 години-втори брак и за двама ни,без общи деца.
Съпругът ми ме преследваше повече от 6 години и в началото на брака ни разполагахме с повече пари и той беше доволен и се държеше добре,явно за да ми харесва,но аз винаги го молех да не се преструва. Сигурно подсъзнателно съм усещала другото му аз.Сега имаме сериозни финансови проблеми и той не издържа и показа истинското си лице-непрекъснато прави злобни забележки,унижава ме и ме принуждава да изтърпявам какво ли не.Позволява си дори да ме заплашва.Винаги първо мисли за себе си и явно вече няма нужда да се преструва,че го интересувам.Нямам и миг спокойствие.ЗАСЛУЖАВА ЛИ СИ ДА ПРОДЪЛЖАВАМ ДА ТЪРПЯ?/на 58 години съм/.

Коментари

1.   Не, особено при положение, че нямате общи деца.
Ако имаш дори малка възможност за финансова независимост, нямате общи кредити и т.н бягай.
В крайна сметка на тази възраст всеки иска да живее спокойно, да е заобиколен от хармония, с някои малки изключения разбира се.
Можеш да се опиташ и да поговорите, макар че най-вероятно вече сте обсъждали...
Бъди и ти егоист.. търси щастието си

2.   Мила, по-добре се махай от там-като те гледам на колко години си, чак ми е мъчно:((( майка ми търпя 20 години баща ми и чак като пораснах се разведе с него.Питам я защо си е затрила така младостта,а тя се оправдава с мен.....Не- искам да кажа и на всички други,които правят така-НЕ,НЕ Е по-добре детете да живее във скандали и побоища,по-добре е поотделно и на спокойствие,сега животът ми е толкова объркан,че не мога да имам нормална връзка,постоянно вдигам скандали и посягам да се бия:(( Ако имаш къде да отидеш и при кой да се скриеш от него(заради заплахите)-махай се на часа!Ще се преродиш,ще видиш!

3.   Мисля, че трябва да си промениш настройката. Гледай да не се впрягаш и да не обръщаш внимание на държанието му, иначе само ще се тормозиш. Не бих те посъветвала да се развеждаш, но все пак ти си решаваш.

4.   Не. Никога не си заслужава да търпиш. Ако имаш деца, много е наложително да не търпиш, за да не страдат и те покрай тебе. Едно ще ти кажа: никога не си длъжна да търпиш каквото и да е от който и да е. Без значение е дали си живяла с някой 19 години или 2 дена. А и по въпроса не е важно ние какво мислим, важното е какво мислиш ти. На тия години вярвам, че си материално независима. Оставяй го тоя да се пържи в собствен сос заедно с проблемите си. Това е от моята гледна точка, аз съм на 51

5.   Ако си сигурна, че промяна не може да има, не виждам какво ви свързва, но толкова ли не са разрешими финансовите ви проблеми - всички имаме такива в различна степен, а задник знае 2 и 200? Обсъждали ли сте варианти за излизане от семейната финансова криза?
Мечо Пух

6.   Какво те задържа при този човек? Навика, общественото мнение, страх от самотата или само подписа в общината? Нито едно от тези неща, нито дори всички накуп, не си заслужават да се тормозиш.

7.   Аз съм на 49 г. , би ли ми обяснила по-подробно някои неща ,макар ,че се сещам ? защо сте нямали общи деца ?, и двамата ли сте били добре финансово ? моята констатация е следната :не ангажирам никого с моето мнение:той ако те обича / или ако те е обичал / , сега ще прави всичко възможно да изживеете всички несгоди. за мен , този човек не те е обичал никога истински , след като при финансова криза ,реагира неадекватно , той се е чувствал добре само , когато сте нямали финансови проблеми . а дали си няма любовница , щом те унижава така? или е слаба ракия? лабилен , психически неуравновесен? говорила ли си с него по-тези въпроси? човек , когато обича истински , търпи и изживява всичко с половинката си . всички сме в криза .

8.   Ето и моето мнение т.е.предположение.Ти и преди и сега си финансово зависима.Когато ТОЙ имаше пари,бяхте добре нали,сега ТОЙ е във финансова криза,което води до депресия не сте добре.ТИ опита ли се по някакъв начин да го подкрепиш в този труден за него момент.Застана ли до него да почувства опора в теб,пък може и само морална да било.Не нали.Стоиш отстрани и гледаш на което той остро реагира.Вдъхна ли му малко смелост,вяра,че като истински мъж ще преодолее и тази криза. Не нали.Сеирджиика.Парите и любовта за теб,а проблемите за него.Кой тук е егоиста.Другите казват "Ако нямате общ кредит бягай" Ми бягай, интересчийке.Ще му накривиш капата.ТОЙ и без теб ще се оправи,което изкрено му пожелавам.А може би този дето Ви сговаряше"УМРЯ".Изводите си прави сама. един М50

9.   Проблемът е,че парите бяха мои.И за това бях хубава.Защото му осигурих всичко-къщи,коли и пари за да повдигна липсващото му самочувствие.Той е единствено дете и сигурно много са го били или наказвали,защото непрекъснато гледа да е в сянка,да има някой гръб за да се скрие зад него.От 20 години не говори с майка си и ми е забранил да говоря за нея.Не искаше да имаме дете,затото той има 2,а аз 1 от предишнен брак.Едва ли аз ще му стана по-скъпа.Знам,че всичко е безмислено,но търсех и друго мнение.МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ.ПОМАГАТЕ МИ МНОГО.

10.   Мъж Егоист,Комлексар,
Докато си имала пари ,си била добра,но,след това ....илюзията свършва....
ЯВНО си издържала и неговите деца, а,сега ,естествено си лошата, безпарична.
Лошо Седларов, Лошо !!!

РОСИ РОС

11.   Със заядлив партньор е трудно да се живее, освен ако си"гьонсурат"-както казват т. е. непукис. Бягай, бягай, ако не виждаш оправия.

12.   придържамсе към мнението на 49 годишната жена, да ви кажа есно иаз съм във подобно положение но трвбва да се предържваме към нвквква цел мила аз пък съм на 40г а той е на 53 пие пуши не се лишава от нищо, има много гаден характер, мила постависи нвкаква цел, със сигорност знам че нито твоя нито моя незаслужават дори и капчица от любовтани, не знам за теб аз имам цел незнам как и от каде но ще я постигна ако трябва и без него и съм сигорна тогава ще се родя на ново, така че мила ти си по голяма от мене и ти казвам , , , , , , дествай.

13.   Как се живее със заядлив и зъл егоист? Отговора е лесен: не се живее. А щом си задаваш въпроса дали си заслужава, значи наистина не си заслужава. Ако се чувстваше добре в тази връзка нямаше да си задаваш такива въпроси.

14.   Пие хърка като диво прасе по цяла нощ, да ти е драго!