Заплетена история с чужденка
Здравейте,

На 22 съм и живея и уча в Германия. До този момент не бях имал приятелка, както и не бях спал с момиче. Имах една любов - ученическа - красиво момиче от българия, с която се пощипеахме и подхилквахме в продължение на две години, но аз нямах кураж да направя следващата стъпка и нещата замряха. В последстие разбрах, че не е точно тази идеална личност която аз си мислех че е. Беше тежко, но го преживях, а като бонус дойдоха успехи, намерих си работа и т. н. - все положителни неща.
Истинската причина, заради която споделям с вас, е следната история: през Октомври бях излезал с приятел в един клуб и докато бяхме навън за да подишаме свеж въздух, той забеляза група от момчета и момичета, които говореха италиански. Понеже той поназнайва ги заговори и се разприказвахме, потанцувахме и вечерта премина в шеги и закачки. На тръгване също ги придружихме, а аз помогнах на една от игалианките да се добере до градския транспорт, беше си почерпена. Вървейки натам продължихме да се шегуваме и смеем и да, познахте, тя спря и ме целуна, беше последното нещо, което очаквах. След около 5 секунди се дръпна и каза че съм тъпанар. Това е още по нелогично, не мислите ли? Както и да е, бяхме си разменили телефоните и тя ми писа, видяхме се горе-долу същите компании след няколко дни и с нея се осамотихме и пихме бири. В разгара на целувките реших, че момента е дошъл и с малко актьорска игра на сваляч и намекнах да се придвижим към тях, бях помислил и за предпазни средства. :Д отне повече от час да стигнем до там, където живееше тя, но аз бях сИлно възбуден от нея и сигурен какво правя. Понатискахме се на леглото и и като понечи да посегне към члена ми той се изплаши. тя каза, че нямало проблем и заспахме, по скоро тя заспа. Може да си представите, че аз не мигнах. Последва една среща от моя страна, пихме кафе в университета и и се опознахме по-добре. Един от следващите пъти всичко се сведе отново до леглото, където аз показах подобрение, а тя ми се виждаше обиграна. Признах и, че съм девствен, това ми помогна да се отпусна. Напредвахме. Дойде коледа и си казахме, че няма да правим неща с други хора. Аз обаче целунах едно момиче в България, бях пил, тя желаеше още, но аз не. Италианката на своя страна пък е направила една свирка на нова година, също пияна. Усетих я като я видях първия път след ваканцията. Отричаше, но после призна, като я натиснах. Казах и че няма да се виждаме повече, а тя взе че дойде в нас след два дни - да се извинява и да оправим нещата. Два дни по-късно пък аз отидох при нея - имах нужда да поговоря с някого и реших да е с нея, отчитам това като грешка и сега споделям с вас. После тя ми писа и се срещнахме, явно съм и дал сигнал, че още има надежда. Посленото, което ме тревожи, е че започва да ме гризе съвестта за тази целувка в родния ми град в България. Допитвам се до вас, като хора с по-голям опит в тези среди. Моят е като на 15 годишно хлапе. Какво бихте направили на мое място? Бихте ли и споделили за целувката и как това е идентично на свирката, която тя е направила, после да се разделите окончателно или пък да оправите нещата, сякаш още връзката не е била сериозна? А може би всичко да остане както е - разделени, аз да си взема урок и да не я наранявам с казването за целувката? Не искам само да се събираме и разделяме - тя това е правила с предишния и приятел в продължение на дълго време. Питайки я защо ми е направила свирка, тя каза, че е била пяна и не можела да седи права дори, а пък и след това се почувствала гузно и искала само мен. Опциите са- да и кажа и моята вина и да се разделим, да и кажа моята вина и да се съберем или да се разделим без да и казвам, както е в момента. Благодаря ви от все сърце. Олекна ми!

Коментари

1.   Първо, и двамата сте млади и ви се живее... живейте! Второ, италианката НЯМА сериозни намерения към теб. Първо, ако разберат техните, че се занимава с българин, ще ? спрат издржката, ВТОРО, тя определено НЕ ИСКА връзка в момента, а иска СЕКС, излизания и удоволствия.
Ти си наивен, ако си мислиш, че с нея ще има нещо повече от секс, но и друго не ти трябва. Концентрирай се в университета, защото в Германия лесно хвърчиш от унито, чукай на воля С КОНДОМ и не се притеснявай - един ден и за теб ще има любов, но няма да е точно с това момиче с никое момиче, което си ляга веднага с теб, а и ходи наляво-надясно с други.
И още - западните момичета са еманципирани и не са загубенячки като някои у нас. На една италиянка не е проблем като я сърби да се почеше и направо казано - на Запад жените правят секс като им се прави и като задаваш глупави въпроси нямат проблем да те лъжат (правила била „само“ свирка на куково лято). На Запад затова още на 14 г. ти изписват противозачатачни - хем не те хваща акне, хем родителите ти спят спокойно и си правят секс, хората, но без аборти и драми. Съветвам те да правиш същото - да си гледаш преди всичко ученето, после да правиш секс като ти се прави и да спреш да се вкарваш във филми - никой няма да иска семейство с теб на тази възраст, никой няма да те чака, а ще си правят жените секс като им се прави. Прави го и ти - какво лошо има в секса и какво толкова им баеш на българките - и те искат, но са възпитани да се ПРАВЯТ, че не искат. Истината е, че без секс навсякъде няма връзка и който много бае, накрая гледа как момичето го прави с друг.

2.   Авторе... никоя нормална жена няма да стои при теб.... и ти го казвам с най-добри чувства, за да се вземеш малко в ръце....
Не събереш ли малко смелст и я изчукаш като мъж.... ще имаш проблеми със всяка следваща и сам знаеш къде ще ти е проблема....
Успех!

3.   Връзката ви не е сериозна с това момиче все още. Прости и за въпросната свирка и нищо не и казвай за целувката с момичето в България. Защо трябва сами да си правите гадно, не мога да разбера? Направил си го, не си искал повече да правиш нищо, ами какво да и казваш, тогава? Само на нея да и бъде гадно и на теб да ти е гадно! Нека на тебе да ти е за поука да не правиш повече така, както и на нея също. Ако искаш да бъдеш сериозен с нея, можеш да и го изясниш и да видиш тя какво иска от теб, без да има излишни драми, "изневери" и т. н.

4.   Номер 1, на това ли му казваш еманципация? Е, не, просто не мога...

Авторе, според мен една свирка съвсем не е еквивалентна на една целувка. За да се е стигнало до орална любов, то значи нещата са били близо до всички други неща, които следват след нея /обикновено/. Но това си е лично твой избор как ще ги приемаш нещата. Просто според мен не са еквивалентни. Не знам какво би следвало да те посъветвам... Може би най-добре е да останете заедно, но да не влагате (и двамата! ) големи надежди на връзката и да не правите планове много занапред. Пък знае ли човек, може да се задълбочат нещата с времето и да отшумят тези глупости.

6.   От 1 до 4 - да, и това е част от еманципацията. Западните жени свободно си изживяват сексуалността и особено преди брака като ги досърби се почесват точно като мъжете, не отричат сексуалността си, а ? се наслаждават.
Не съм такава, но съм учила там и съм живяла с тях, споделяли са ми - това е напреднало общество, докато у нас за секса не се говори, нямаме и сексуално образование и масово пък се правят аборти, мъжете мачкат жените и сексуално и последните не знаят как да се защитят или пък решават, че сексът е срамен за жената, мъжът използвал жената, ако иска секс и тем подобни.
Аз самата съм от „задръстените“ българки, но поне съм достатачно мъдра, за да си призная, че е така.
Еманципацията на българката е само в това да работи като роб за семейството, да има същите задължения като мъжа.
У нас жените нямаме никакви права - нито при развод, нито при домашно или сексуално насилие, не си знаем правата, които поне на хартия имаме, и не ги търсим, а ако една жена е като въпросната италианка, то тя е к.. ва. Нещата се случват, такава е човешката природа, но се случват скришно, правят се абортите и се продължава нататък, докато пред такива будали като Авторчето, момичетата се правят на много задръстени с надеждата все пак да имат сериозна връзка.
Истината е, че и мъжете, и жените, имаме нужда от секс и се наслаждаваме на секса. Дори жените се наслаждаваме често повече. Само у нас още масово се говори за секса като вид използване на жената от мъжа - на Запад жените отдавна си „използват“ мъжете по същия начин, а още през 60-те са се случила т. н. „сексуална революция“ и обществото е било озряло да се говори свободно по темите за пола и да се образоват хората.
У нас все още има психически заболявания заради табуизирането на сексуалността, които са от началото на 20 век и в просветения Запад не се срещат често, както и сме на едно от първите места по абортите и почваме по-рано сексуален живот дори от хората на Запад, но все още женската сексуалност е мистифицирана и отречена едва ли не, а жените се преструват на несексуални, за да са приемани сериозно в обществото и дори предизвикателно облечените се правят на трудни за момчета като Автора, с който все пак можеш да си представиш връзка.
На Запад не е така - жените консумират връзките си и си задоволяват желанията и това не е нищо лошо, ако човек е свободен каквито са въпросното момиче и Авторът.

С две думи за еманципацията - състояла се е у нас само по отношения на задълженията, но по права сме още дискреминирани, сексуално също - нормални са сексуалните подмятания на работното място например както и в обществото, нормално е настоичивото подхвърляне на сексуални и унизителни неща от мъжете, което пък на Запад е абсолютно забранено - жените получават съвсем същото отношение като мъжете и съвсем естествено някои приемат и същия начин да си изживяват сексуалността - щом за мъжа не е лошо, защо за жената да е?.

7.   Номер 1, силно преувеличено ми се струва твърдението ти, че родителите на момичето ще спрат да ? дават пари заради това, че има връзка с българин. Българите сигурно нямат най-добрата репутация в Италия, и въобще в Европа, но ако става въпрос, има момичета от западни държави, които се залюбват с мъже от други раси дори, и родителите пак го приемат. Знам, че връзка българин с чужденка е много по-рядко срещана от българка с чужденец, но все пак има български мъже, които успяват да спечелят сърцето на жена от друга националност, познавам такива. Не мога да се съглася и че жените в България нямат никакви права, със сигурност има какво още да се желае, но нещата са се променили много в последните години, и предстои да се променят още. Представата за българина, който със сърдита физиономия чака жена му да донесе ракията и салатата, вече е по-скоро клише от миналото, жените изобщо не са покорни и примирени, както може би са били преди десетилетия.
Конкретно по въпроса на автора: много е хаотична и неясна тази ваша връзка, както и твоите чувства. Разбирам те, млад мъж, без опит, появява се едно момиче, което проявява интерес към теб и те целува - нормално е да "хлътнеш". Изброяваш накрая няколко варианта - да се събирате, да се разделяте, но не става ясно какво ти искаш, какво е твоето желание. Надали ще се ожените, но можете да опитате да създадете едно стабилно и хармонично партньорство. Въпросът е - ти искаш ли го, тя интересува ли те като човек, или нещата опират до чисто физическата част? Съветвам те да помислиш по тези въпроси, така вероятно ще намериш отговора сам, вместо да разчиташ някой тук да ти го даде. Това не означава, че те критикувам, че си пуснал историята, напротив, може би дискусиите тук наистина ще ти помогнат.

8.   7, да, българите нямат най-добрата репутация по света, но пък за сметка на това компенсират с огромно самочувствие без покритие и омраза към всички народности.

9.   Като кажете "жените на запад" все едно всички са еднакви и мислят еднакво. Има както отворени и разкрепостени, така и по-затворени и не толкова отворени към безразборния секс. Колкото и да има разлика в манталитета, човешките личности са различни.

Колкото до това, че е българин.... ако е бял (не много мургав, сещате се какво имам предвид) и нормален, не мисля, че семейството й би се противило много. В Европа смесените връзки са изключително често срещано явление, което не прави впечатление на никого, още повече в космополитни градове.

10.   Първо, комплексарски изказвания като "ако разберат техните, че се занимава с българин, ще ? спрат издржката" от "преклонени главици" най-добре да ги игнорираш. С подобно победенческо мислене до никъде не се стига и всеки ще те тъпче. Тирадите на номер 1 (и 4) са доста ектремни и далеч от истината. Това го казвам, като човек, който вече близо 10г. живее на Запад, повечето от които в Германия.

Второ, (вече по твоя проблем) най-добре не ? казвай за целувката. Една целувка не може да се сравнява със свирка. Няма лошо и да продължите да се "виждате" с момичето, ако те привлича физически, но не се влюбвай много. Тя явно не е много сериозна. Ти обаче си неопитен и за теб ще е от полза да правиш известно време редовен секс, за да разбереш какво е и да натрупаш опит. Така със следващото момиче ще си много по-уверен. Внимавай обаче да не ти слага рога там на място, в Германия. Тогава ти ще станеш за смях, защото, когато жена изневерява, хората се смеят на мъжа. Това е нещо, което номер 1 (и 4) пропусна да спомене в тирадите си. Жената изневерява, но хората се смеят на мъжа, въпреки че той не е виновен. За нея може и да кажат, че е курва, защото е изневерила, но няма да ? се смеят. Тя ще е хитрата, макар и курва. Та всеки пол си носи кръста.

11.   Като цяло българите - нито мъжете, нито жените имат добра репутация. В крайна сметка ако мислиш да оставаш по чужбините - опъни италианката. Ако ще се връщаш - българката. И спри с комплексите! Италианката очевидно е парцалана - имам предвид за новата година, но ти е нужна някаква отрепка, за да се отпуснеш.

12.   Имах предвид номер 1 (и 6). Извинявам се на номер 4, моя грешка.

Номер 10