Глупостта на една жена
Моята история започна преди една година когато се срещнах с него. От начало не ме привличаше, но с времето се привързах към него и се опитахме да градим връзка. Казвам опитахме, защото има хора, които заслужават да са сами. Работата е там, че той пие доста и има много лошо пиянство и когато започне няма спирка. Говорили сме многократно, но явно това вече е болест. Изпълнен е с комплекси, нямаше ми никакво доверие, почти всеки ден дори и трезвен ми вдигаше скандали за някакви неща, тормози и посяга на майка си и още куп други неща. Дори майка му ми каза да бягам далеч от него но аз не спирам да мисля за нас. Няколко пъти съм го оставяла но пак се връщам при него. Просто той страшно много ме обича и това си личи даже понякога е казвал, че това го убива и че не иска повече да страда.. а аз съм глупачка, защото ми се иска той да се промени заради мен, аз да съм тази, която го е измъкнала от ужасния живот който живее и едва ли не да стане сапунен сериал. Не знам дали това ще стане. Той има дете и щом детето не го е променило надали аз ще успея.
Не знам защо написах всичко това.
Надявам те да публикувате историята ми колкото и да е объркана. В главата ми е същата каша.
Той е на 20 аз на 25

Коментари

1.   Допуснала съм грешка. Той е на 30

2.   да, алкохолизма е болест...знам го защото съм на 23 и се наливам всеки път до безпаметност. аз също съм непоносим, предполагам...от година ходя на сбирки на АА той пробеал ли е...

това е болест за цял живот, дори да не пиеш ти цял живот си такъв, проблема е в първата глъдка. аз си нямам момиче сега, но бих се контролирал повече...или тя мен. като пияница мога да ти кажа, че обещанията,вината и срама са за ден два,после пак старата песен. ърябва ясно да покажеш,че не искаш да живееш живота си с пияница,кпйто дори живее с майка си...и ти правиш дори и с това компромис. да реши кое му е по-важно, ти сега си млада, но какъв смисъл има да пропиляваш години от живота си...мисли за себе си

3.   "Надявах се той да се промени" - няма такъв филм, дори и сапунен. Заблуждаваш се...Ти сама наричаш себе си глупава...не бъди такава.

Нали знаеш, бивша... и бивш пияница няма.

4.   Пияница на 20 години с дете? Хм, прекрасен партньор, не мислиш ли? Обичали сте се много? Ама наистина ли или са някакви илюзии сред алкохолните изпарения? саркастичен съм, ама го залужаваш, я се стегни малко, покрай подобен боклук най-много и ти да заприличаш на него, освен ако не си достатъчно умна да си биеш камшика.
М, 36

5.   Объркала съм, защото пиша от телефон. Той е на 30. Съжалявам за грешката

6.   4, да и аз това си помислих, но не го написах, за да не ме обвинят в хейтърство. И това е всяка втора тема вече. Толкова ли няма един свестен мъж, не ми е ясно, че се забъркват само с алкохолици, наркомани, мутри и женени селтаци, обещаващи им щастие. И после пак реват как всички мъже ги наранявали. Ами като се забъркваш с идиоти какво очакваш? Каквото сам си направиш, никой не може да ти го направи. Ама естествено пак ние излизаме виновните, а не те, че слепи за свестни мъже.

Изтърках си клавиатурата да пиша едни и същи работи, но явно си ги кефи да страдат.

7.   №6, има и хора мазохисти. На такива им е гадно да ги милваш и целуваш, те обичат да ги търмозят и бият. Ето ти типичен пример, явно тази жена е такава. Мъжа й я тормози, обижда и я хока, даже и когато не е пиян, а тя още говори за любов!? Ако това е любов, не знам какво значи за нея истинската любов.
"Изпълнен е с комплекси, нямаше ми никакво доверие, почти всеки ден дори и трезвен ми вдигаше скандали за някакви неща,"

" Просто той страшно много ме обича и това си личи даже понякога е казвал, че това го убива и че не иска повече да страда.. а аз съм глупачка,"!?
Наистина е глупачка, щом търпи всичко това.

8.   Наблюдавам самопораженско личностно разстройство. Попрочети в интернет за какво иде реч и ако се престрашиш потърси психолог/психоаналитик в твоя град. Звучи ти пресилено, но ако потърсиш помощ навреме лечението ще е по-лесно. Не е страшно, не виждам да си нестабилна, нито опасна за околните. Само за себе си. Няма да те изпратят в клиника, нито ще те тъпчат с хапчета, вероятно е дори с времето да ти стане приятно.
Забележка : не бъркайте психичните разстройства (не е нещо обидно) с любов.

~N U YORK~

9.   Съгласна съм, че това е много сериозен проблем. Баща ми е алкохолик и ние с майка ми се чудим какво и как вече да правим...
Мога само да те посъветвам това: Единствения начин да помогнеш на някой и да го промениш към по-добро е с ЛЮБОВ! Само с голяма и силна любов. Тежка битка е, ние продължаваме да я водим и не знам до кога...но според мен само с истински силна любов може да стане чудо!