Успокойте ме.....няма даже кой да ме прегърне
Айде сега, моля ви, успокойте ме!

Сама съм, няма кой даже да ме прегърне и да ми каже, че всичко ще е наред.

Остави ме....заряза ме.Мен...тази, която му даваше всичко,тази, която беше до него във всичко, подкрепяше го във всичко.....А какво получих аз?Обиди, презрение, непрекъснато унижение, непрекъснати псувни, забрани, лъжи....Това ли заслужавам?Заслужих ли си да се държи с мен като най-големия боклук на света...И ако да, по дяволите, защо?Защото никога не му повиших тон и никога не отвърнах на ударите му ли?Не отвърнах и на шамарите и псувните!Затова ли?Или може би защото безрезервно му вярвах и го обичах повече от себе си?Кое от тея неща е причината?

И какво да кажа сега....по-добре, той не струва ли?Как да го проумея?Как да го повярвам......и как да продължа, и ако продължа.......за какво и за кого.
Няма да издържа така, а връщане назад няма......Може би всичко е прясно още, ще кажете, че времето лекува- кого и как?

Коментари

1.   "Защото никога не му повиших тон и никога не отвърнах на ударите му ли?Не отвърнах и на шамарите и псувните!"

Да, затова. Загубил е уважението си към теб. Оставила си го да се държи с теб като с боклук и той те е приел като такъв.

Съжалявам.... Лично аз мисля, че ти е направил услуга, като си е тръгнал. Още не би го разбрала, но след време - убедена съм, че ще мислиш като мен. Животът ти е дал един урок. Запомни го!!!

Предстоят ти много хубави моменти, само им дай шанс.

2.   Ама ти какво, отгоре на всичкото и искаш да се върнеш ли? При шамарите и псувните?!!!!!!...Боже, боже...наистина си заслужавате съдбата...на такива като вас трябва да се забрани да създават деца....Прочети, тук има доста истории на ДЕЦА, които разказват КАК им се отразяват "любовни" отношения като тия вашите!Какво съчувствие! Не заслужавате такова, щом поради мазохизъм не само търпите, но и искате това извратено нещо, и тия извратени изроди, които ви тормозят...Да, искате го...това е страшно, не мога да ви съчувствам и да ви утешавам

3.   В това,че си си позволила да обичаш някой чужд повече от самата себе си... Това ти е грешката,останалото,което си написала като възможни причини са всъщност само следствия...

Proximus sum egomet mihi!!!!

4.   Я се стегни стига самосъжаление!!! Малко повече самочувствие трябва да имаш за себе си. Всеки край е едно ново начало.

5.   Звучите наистина отчаяно. Но защо? Успокойте се и помислете - ами това си е направо спасение! Как може да съжалявате за човек, който не само е бил невъзпитан, груб, а и жесток! Как може жена с достойнство да е кротка и добра с мъж, който дори веднъж я е удрял?! Какво всъщност Ви измъчва - може би това, че след навика и относителната сигурност сте сама? Но какво сигурно има в съжителството с човек, който всеки следващ момент може не само да Ви обиди, но и нарани физически? На колко сте години и имате ли деца? Това е от значение щом искате подкрепа и съвет, но както и да стоят нещата явно този мъж изобщо не е заслужавал обичта и разбирането, което сте проявявали. Няма такъв "филм" - жената винаги отстъпва и се съгласява, а мъжът, който явно е егоист, грубиян и комплексар да го оцени. Напротив! Съветът ми е да гладате смело напред, защото има и свестни мъже. И не отчаяние, а облекчение да изпитвата, че той сам се е разкарал. Защото има и случаи, подобни на Вашия, но мъжът преследва и тормози жената, като не желее да се разведат или разделят. Дръжте се с достойнство - това не значи, че проявата на характер и чувство за лична значимост ще отблъсне мъж, който държи на Вас, харесва Ви и Ви цени. Прекалената доброта и отстъпчивост граничат с наивността и глупостта. Извинете за силните думи, но явно сте мила и чувствителна и, ако преодолеете по-бързо станалото ще откриете наистина мъжът за Вас.

6.   За какво да те успокоим......да ти кажем, че скоро ще те потърси, защото не си е намерил удобна "боксова круша" или, защото друго момиче не търпи псувните му.Ако стане така и ти каже "ела да те прегърна"....помисли какво искаш от живота -бой, псувни, унижения или любов и приятелство. Не е трудно...помисли

8.   Мисля че трябва да се радваш и да си благодарна за това,че те е зарязал..спокойно..ако се върне ще е отново същото, повярвай ми,щом е имало шамари, псувни и т.н.след време ще се появи др. в живота ти, който ще те уважава, цени, обича, подкрепя, ще си по щастлива и ще съжеляваш за тези дни,пропиляла с този и мисля,че не трябва да съжеляваш и натъжаваш че си е заминал..Успех

9.   КАК ДА ТЕ УСПОКОЯ ,"БИЕ МЕ ,ПСУВА МЕ "
КАКВО ТЕ ЗАДЪРЖА ОЩЕ ПРИ ТАКЪВ ИДИОТ !!!
ТИ АКО ИМАШ ДЪЩЕРЯ ,И КЪМ НЕЯ СЕ ОТНАСЯТ ТАКА ???
КАК МОЖЕ ДА СЕ ПИТАШ С ТАКЪВ ЗЛОДЕЙ КАКВО ДА ПРАВИШ ???

10.   Скъпа, отиди на църква и си запали една свещ, че си се отървала от това нещо!!!
Радвай се на живота си, излизай с приятелки и любовта сама ще те намери.
Изобщо не мисли за тоя изрод и никога не позволявай на някого да се държи така с теб, както този се е държал!
Помисли с какво искаш да се занимаваш, някакво хоби, нещо, което обичаш да правиш, примерно рисуване, някакъв спорт, ходене на кино или нещо друго, което ти харесва и започни да го правиш, за да пренасочиш мислите и вниманието си нататък и да не мислиш за онзи кретен! Това действа, повярвай ми!
Само като се хванеш, че започваш да мислиш за онзи, веднага започни да правиш нещо друго, което да ангажира вниманието ти. Така лека-полека с времето болката ще отшуми и ще можеш да започнеш отново да живееш нормално.

Успех момиченце! Ще се оправиш! Повярвай ми!
Аз те прегръщам! :)
И да знаеш, че това, че сам си е отишъл този боклук си е благословия, а не наказание за теб. Ще го разбереш, но може би не веднага!

Късмет!

11.   Не знам за какво търсиш успокоение, като трябва да вдигнеш банкет.

Какво тъжиш за този боклук? Това, човек ли е въобще? Аз този бих го размазала от бой и бих го зарязала някъде на околовръстното гол голеничък да разбере какво е това нещо унижението и какво е чувството да си психически и физически сломен.

Тръгнала си да тъжиш? Кое точно ти липсва от неговото държание към теб? Толкова ли малко се себеуважаваш и толкова ли ниско самочувствие имаш, че мислиш че това е най-доброто, което заслужаваш в този живот и е най-доброто, което може да постигнеш, като партньор и съпруг?

Ти замисляла ли си се, ако това е държанието му към теб сега, когато трябва да сте влюбени до уши, какво ще е след 5-7 години? Нали ще си поредната жертва на мъж бияч, ще те направи парцал и ще бърше с теб по земята, когато и където си иска, та даже и пред хората. Ожениш ли се за такъв, ти ще му принадлежиш, даваш сила на един насилник и потенциален бияч на жени.

Няма причина да съжаляваш за това влечуго, ама никаква. Спестила си си много, ама много потенциални проблеми и усложнения. Имаш много добър повод да се радваш, а не да тъжиш.

П.С. От всичко на света мразя мъже насилници, които мислят че е нормално да бият и насилват жени, а всъщност са едни страхливци, защото ако не бяха такива щяха да си намират опоненти на тяхното ниво и възможности.

Радвай се, празнувай и никога не се обръщай назад. Заслужаваш повече от този живот, повярвай ми, никой не заслужава насилие и ежедневен тормоз. Love doesn't hurt! Любовта не е физическа болка и психически тормоз, а щастие, приятелство, уважение и приятни емоции.

Яги

12.   Имаш повод да се радваш, а не да тъжиш за такъв. Преживяла съм много повече от това, което описваш и вярвай ми спасила си се или по-скоро той те е спасил навреме. Не можеш да си представиш какви по-страшни страдания може да ти пречино такъв мъж. Това,което сега ти пиша ми го пишеха много жени на мен и то не много отдавна. Четях всичко и си мислех "Кога ли ще свърши този ад, кога ще стана отново каквато бях преди да стрещна този идиот". Моето беше много по-страшно, преживях ужасни неща, но мисля че вече вземам да се осъзнавам. Моят съвет е (това, което на мен помогна) когато останеш сама да се опоитваш да преосмисляш ситуациите и всичко лошо, което си преживяла с този човек. Това са изкуствени хора, повярвай ми. Дори хубавите моменти, преживяни с тях е било единствено защото са искали нещо, за да им се довериш и да правиш след това всичко, което те искат. Такива хора не могат да обичат, правят всичко за да си докажат, че са най-най, няма други като тях. Искал е да те унижи, да те накара да се чувстваш нищожна, да ти докаже, че никой освен него няма да те хареса. Това е целта на такива мъже, вярвай ми и всичко за да може да му вървиш по гайдата и да си прави каквото иска с теб.
Наистина не знаеш до къде можеше да стигне връзката ти с такъв. Отдели време за да осмислиш всичко преживяно. Това наистина помага да разбереш, че не е бил за теб, защото след известно време прекарано с такъв човек (тъй като такива мъже са наистина големи манипулатори), жената започва да си мисли, че тя някъде е сгрешила, търси собствените си грешки. Няма как да се разбереш с такъв екземпляр. Той винаги ще намери как да ти докаже, че за нищо не ставаш.
От страни нещата наистина изглеждат по друг начин. Бях в твоята, че и доста по-лоша ситуация и мина доста време докато се оправя, затова съм напълно сигурна, че като осъзнаеш какво добро ти е сторил този човек ще се радваш, че е станало така. Дано това ни е за урок и никога повече не попадаме на такива. Не си мисли, че си могла да го промениш или твоето държание го е предизвикало да се държи така. Не, човекът така е възпитан, свикнал е само с него да се занимават, няма уважение към другите - за него те са там за да му угаждат на къпризите, за нищо друго.
Аз на моменти все още се замислям над всичко, което преживях, но вярвам, че скоро ще срещна нормален мъж и всичко ще е много по-различно. Това, което си преживяла не е нормално, на такъв човек не можеш да се довериш за в бъдеще, нали? Осъзнай се и един ден и на нашата улица ще изгрее слънце. Животът не свършва с този изрод, не си заслужава да се тормозиш заради някой, на който не му пука и никога не му е пукало за никой.
Ако оставиш скайп мога да ти пиша повече неща там. Но наистина преосмисли всичко станало и ще разбереш, че ще си много по-добре без този човек.