МОЯТА ЛЮБОВ ЗАМИНАВА
Здравейте,
Аз съм момиче на 19 години.
Преди една година се запознах по интернет с мъж, по-голям от мен с 15 години, много интелигентен, разбран и много добър човек. Заедно сме от една година и аз се влюбих и за първи път обичам някого толкова силно, бих дала живота си за него.

Обаче, връзката ни никога не е била по-сериозна, много добри приятели сме, чуваме се всеки ден в скайпа, не се виждаме често. Той има някаква параноя, че аз искам да се обвързвам сериозно с него, мисли, че го дебна в интернет, че се опитвам да го контролирам, а това изобщо не е вярно, напротив дори, има пълната свобода с мен, да прави каквото иска, никога не съм му се бъркала в живота, дори и не го питам къде е, когато го няма, оставям го той да сподели това, което иска.Всичко това идва от неговата бивша връзка, с което момиче сме адашки....

До преди един месец нямахме никакви проблеми, докато не му казах, че искам да се виждаме по-често, поне веднъж в седмицата и тогава всичко се обърка....започна с тези глупости за дебненето, каза, че не иска да се обвързва сериозно.....и малко след това каза, че се връща на старата си работа- заминава за чужбина за 10 месеца и после се връща тук за 2. Аз веднага го попитах дали да го чакам, той каза, че няма да има смисъл, че 10 месеца са много време и така ще е по- добре и за двамата. Господи! Щях да умра от мъка, все едно куршум прободе сърцето ми, плаках цяла нощ на рамото на майка ми.

Не спряхме да си пишем обаче, и един ден аз споменах, че щеше да ми е по-добре, ако ми беше казал да го чакам....тогава той каза, че иска да го направя, но да си живея живота все едно съм сама. Знам,че не съм му безразлична, ако не друго, аз съм му много добър приятел, не е виновен за опустушителната си минала връзка, но много добре знае, че го обичам безкрайно много, показах му го и му казах, а той каза, че не е трябвало да споделям толкова, от това съди за искането ми да задълбочаваме....
Споделих всичко това, защото няма с кого, имам нужда от мнението на непознати и съветите на неутрални позиции, каквито са Вашите.

Според Вас дали каза да го чакам от съжаление към мен?
Въпреки дългото време, в което ще е далеч от мен, и въпреки нестабилната ни връзка, аз съм решила да го чакам!

Коментари

1.   Недей! Няма смисъл повярвай ми! Как ще го чакаш такъв ти луда ли си? Не се излагай изобщо не е за теб. А на него не му и пука за теб. Не му се връзвай!

2.   Я си гледай живота маце един мъж който е патил и патил е мн страхлив и няма никога да те допусне до себе си тъй е. Забрави го защото ще си загубиш ей така живота като остарееш никои няма да те вземе успех

3.   Няма смисъл да го чакаш! Той очевидно не те обича, защото ако те обичаше мислиш ли че няма да иска сериозна връзка а и щеше ли да приеме работата?! Другото което е, че според мен той с тея болки от миналите му връзки само се прикрива! Не ти трябва да го чакаш! Живей си живота! Гледай си кефа! Успехчета от мен!

4.   Изобщо не го чакай! Няма смисъл, той изобщо няма чувства към теб!

5.   Hезнам дали следиш темата все още ! аз съм на 18 имам приятел от 1 год и мн се оби4аме, но той заминава за 1 год в София налага се просто ! Но аз съм твърдо решена да го 4акам и ще го направя !Моя съвет е -4акай го
К