Обичам 3-тия си братовчед.Опасно ли е да имам дете от него?
Здравейте, на 20г. съм.
От около година сме заедно с приятеля ми. Разбираме се прекрасно, обичам го много, той също ме обича и много уважава, чувствам се прекрасно с него. Притеснява ме това, обаче че сме 3-ти братовчеди. Имаме сериозни планове за бъдеще, той иска да се оженим, иска да имаме деца, но ме притеснява, че не всичко може да мине добре чувала съм, че когато има брак между роднини децата им се раждат с проблеми. Какъв е риска, някой ако знае моля да пише.

Има и нещо друго някой ако е преминал през нещо такова моля да ми даде съвет как е казал на родителите си. Неговите родители знаят и са съгласни с връзката ни. На майка ми само и намекнах, но нищо не ми каза, най- много ме притеснява баща ми, той е малко по-консервативен и незнам как ще приеме такава новина.
Моля, дайте ми съвет, през последните седмици само с това се тормозя..Благодаря.

Коментари

51-60 от 60

57.   Номер 56, ами виж колко много коментари има по този въпрос. Няма смисъл хората да се повтарят, достатъчно е изписано по темата, вземи прочети малко. Пък и ми звучиш като някое 12, 13, 14 годишно дете, така че не мисли от сега за деца.

59.   Здравейте! Искам да попитам, наскоро започнах да излизам с детето на втората ми братовчедка, колко е позволено? Защото много съм объркана от тази ситуация. Роднинската връзка че моя дядо с неговия прадядо са братя, дефакто моя баща с неговата баба са първу братовчеди, а аз с неговата майка съм втора братовчедка, какви сме с него и до колко е позволено връзката между нас?

60.   По селата всички са рода. Замислете се защо. Колкото по-малобройно е населението на дадена територия, толкова повече има възможност за съюз между роднини. Много хора не познават вторите и третите си братовчеди, тъй като фамилиите преди 100 години са били големи и 50-те години на 20 век повечето са се пръснали из страната.
Генетично погледнато, проблеми могат да се създадат само от съюзите между братя и сестри, родители и деца и то не е задължително да се проявят, поне при първото поколение. При фараоните семейните бракове са били ежедневие, но мутациите се проявяват само при някои и то след векове подобни кръвосмешения. Морално погледнато, проблемът за съюза между братовчеди е съвсем друг и мисля че обществените и културни традиции са основната пречка, не генетиката.

61.   При толкова близка родственна връзка е на 100%, че децата ти ще бъдат генетични уроди в един или друг вид, а уродливостта най лошо касае интелекта и познавателните способности, а след това външният вид. Неслучайни медицината има специалност Генетика, която на по голямата част от Българите им е чужда наука. Ти си носиш последствията и цялата отговорност, когато създадеш живот, който е увреден и трябва впоследствие да живееш цял живот със продукта и вината за своето сластолюбие и неизживяната любов, което дано помогне в отглеждането на сериозната генетична аномалия, която се каниш да създадеш. Толкова ли се свършиха мъжете на света, че опря до братовчед си. Хората са казали 5 мин. кеф цял живот страдание. Събуди се Света е голям и широк.

62.   Не робувай на хорски приказки и на всякакви бабини деветини, защото никога няма да си щастлива. Важното е, че се обичате.

63.   Закона разрешава брак м/у четвърти братовчеди. Чак при тях роднинските връзки са достатъчно далечни, за да се сведе до минимум появата на евентуални проблеми т. е тя не е по-голяма от колкото при хората, които нямат роднинство. Тук трябва да се отбележи, че не е речено, че ще родите някакво Квазимод /проблемите настъпват, когато близкородствените бракове се превърнат в практика в рамките на семейството/, но

64.   Здрасти, твоята проблем много ме докосна и се чудя 12 години по късно, какво се е случило с вас. Моля отговори, жена съм със същия проблем.

65.   Живеете в свободен свят медицината е толкова на пред че дори не може да си го представите бъдете смели преди 50, 100 г. Кой е гледал кой кой е всички абсолютно всички имаме кръво смешение през поколенията...

66.   Не, не е опасно. Кралете масово са се женили с първи или втори братовчеди. Например император Франц Йозеф и императрица Сиси са били 1-ви братовчеди и са имали деца.

67.   И да има нещо едва ли ще е нещо сериозно. В Англия може би всеки 5-ти е дете на кръвосмешение и то много по-близки роднини от 3-ти братовчеди, даже доста са между членове на семейство. И при тях е така откак я има като държава. Затова има доста поразкривени физиономии, но пък като нация и държава са железни, 2-рите най-влиятелни след САЩ на света са, а българите са изостанали слабоумни дезорганизирани и грозни и уродливи хора без никакво кръвосмешение, така, че на кого да вярваме на статистиките или на приказките на разни разбирачи. Даже Хитлер е дете от кръвосмешение, а действа като бяла акула с черен квадратен мустак само, че на сушата, желязо отвсякъде. Няма такова такова привличане, като към роднини всеки е безобразно влюбен в братовчед/ка си или към още по-близък роднина, ама го е срам да и/му признае.

51-60 от 60